10 KASIM ÖZEL ( ATA'yı Anma Turu ) SELANİK-KALAMBAKA-KAVALA TURU

Selanik 4* Capsis Otel' de 1 Gece Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklamalı

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

Selanik 4* Capsis Otel' de 1 Gece Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklamalı
Gezilecek Yerler:

Selanik, Kalambaka (Meteora), Kavala

Kalkış Noktaları: Öğleden sonra saat 15.45’ de Üçkuyular, 16.00 Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 16.15 Alsancak Lozan Meydanı, 16.30 Bayraklı Üst Geçit, 16.35 Karşıyaka Anıt-Yunuslar ve saat 16.45’ de Bostanlı Feribot İskelesi
Geceleme: 4 Gün - 3 Gece
Konaklama: Selanik 4* Capsis Otel' de 1 Gece Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklamalı
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 10 KASIM ÖZEL ATA’YI ANMA TURU !!! 

SELANİK - KALAMBAKA (METEORA) - KAVALA TURU  

SELANİK 4* CAPSİS OTEL’de 1 Gece Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklama

Ekstra YUNAN TAVERNA EĞLENCESİ İMKANI !!!

ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN !!!

8 - 11 KASIM 2018  (3 Gün – 3 Gece) 

1. Gün: Akşam 08.11 Perşembe / 1. GÜN 09.11 Cuma

Öğleden sonra saat 15.45’ de Üçkuyular (Fahrettin Altay Meydanı- Kavşakta Pamukkale Yazhanesi Önü) , 16.00 Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 16.15 Alsancak Lozan Meydanı, 16.30 Bayraklı Üst Geçit, 16.35 Karşıyaka Anıt-Yunuslar ve saat 16.45’ de Bostanlı Feribot İskelesi’nden siz değerli misafirlerimizi alarak hareket ediyoruz. Yolda verilecek uygun molaların ardından, Lâpseki üzerinden feribot ile Gelibolu’ ya geçerek İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. (Feribot geçişi, yoğunluğa bağlı olarak Çanakkale – Eceabat hattından da yapılabilir.)

Yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala, Selanik güzergâhında ilerleyerek, otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, “Yunanistan’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan Kalambaka-Meteora bölgesine doğru muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Tesalya Ovası’nın kuzeyinde bulunan Meteora’ ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan, denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks Manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde, koşullara bağlı olarak bir ya da iki manastır ziyaret ediyoruz. Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları vererek turumuzu tamamlıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin Kalambaka kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben Meteora’dan ayrılıyor ve Selanik yönünde ilerliyoruz. Akşamüzeri erken saatlerde Selanik’ te ki 4* Capsis Otel’ imize  yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: 10.11 Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben hareket ediyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği,  bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi önündeki Anma Törenine katılımımızı takiben, Selanik şehir turumuza başlıyoruz. Hamidiye Hastanesi, Osmanlı tarihindeki İlk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi Kampüsü, bugün Felsefe Fakültesi olarak faaliyet gösteren Osmanlı dönemi İdadisi ve Sabri Paşa Şadırvanını görerek, kentin marka ürünlerinin satıldığı mağazalarının yoğunlaştığı Tsimiski Bulvarı’ nı görme şansına sahip olacağız. Restore edilmiş yapılarıyla bugün eğlence merkezi olan eski Yağhaneler (Ladadika) bölgesini, Osmanlı dönemi Gümrük Binasını da gördükten sonra, İzmir’in Kordon’ unu çağrıştıran Niki (Zafer) Sahil Bulvarı’na çıkıyoruz. Burada kentin sembolü ünlü Beyaz Kule önünde bir fotoğraf molası veriyoruz. Büyük İskender Heykelini görerek, kentin doğusuna yöneliyoruz. Eski kentin zengin tüccar ve aristokratlarının yaşadığı ve bugün modern şehrin arasında kalmış eski, bahçeli malikânelerinin güzel görüntüsü eşliğinde şehir merkezine geri dönüyoruz. Fuar Alanını, Döner Kuleyi, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını (Kamara), Osmanlı döneminde camii olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı’nı görerek ulaşacağımız Aristoteles Meydanında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben, Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camii’ni, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, Vardaris Meydanını, Kral Konstantin Heykelini, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağı’nı görerek, Atatürk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında, kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’nde panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii’ni ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, Selanik’ in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesi’ ne yapacağımız ziyaret ile günümüzü tamamlayarak otelimize dönüyoruz.

**Dileyen misafirlerimizle tavernaları ile tüm dünyada ün yapmış olan Selanik’ te özgün bir Selanik Gecesi yaşamaya gidiyoruz. Gerek yemekleri gerekse müzik ve eğlencesiyle Yunanlılara hitap eden tavernada müzik, dans ve bol eğlenceli bir gece geçiriyoruz. (Ekstra)


3. Gün: 11.11 Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Kuzey Ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk yaparak, Kavala yönünde ilerliyoruz. Kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’ de vereceğimiz kısa bir mola sonrası,  Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii’ni görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camii’ni, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesi’ni, gördükten sonra, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz, Ardından yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben Kavala’dan ayrılıyoruz. Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadele’ ye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) Nehrini görerek, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç güzergâhında ilerleyerek, sınır kapısına varıyor ve pasaport -gümrük işlemlerini takiben, Free Shopta alışveriş molası veriyoruz. İpsala sınır kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, geldiğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’ e varıyor ve bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde tekrar görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» Lüks Otobüslerle Ulaşım ve programdaki tüm turlar

» Çevre Gezileri

» Otobüs içi ikramlar

» Profesyonel Rehberlik Hizmeti

» 4* CAPSIS Otel’ de 1 Gece  Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklama
» Seyahat Güvence Paketi Sigortası

» ACADEMIC TOUR Güvencesi

 

»  Vize ücreti  (120 Euro)
»  Yurtdışı çıkış harcı bedeli-  Misafirler tarafından pasaport numarası ile bankaya  yatırılır. (15 TL)
»  Öğle yemekleri

»  Selanik’te Müzikli Tavernada akşam yemeği (35  €)
»  Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
»  Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
»  Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek ve içecekler
»  65 -79 yaş (15€)  -  80 yaş ve üzeri (20€) yolcularımız için ek sürprim sigorta farkı alınır.

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1- ACADEMIC TOUR hava, yol ve olağanüstü durumlarda gerekli gördüğü durumlarda turda değişiklik yapma hakkını acenta saklı tutar. Güzergâhın içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
2- ACADEMIC TOUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
3- Bu programda Yeşil Pasaport'a vize gerekmez.
4- Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
5- Yeşil pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
6- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
7- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
8- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.
9- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir,  Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR’ un hiçbir sorumluluğu yoktur. ACADEMIC TOUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında ACADEMIC TOUR’ un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
10- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir.
11- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
12- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır. Yurtdışına nüfus cüzdanı ile çıkıldığı durumlarda anne veya babadan birinin seyahat etmediği durumda seyahat etmeyen ebeveyn Muvaffakatname vermeli ve seyahat anında kişi yanında bulundurmalıdır.
13- Yunan Tavernası otele yürüme mesafesindedir. Araçla transfer yapılmaz.
14- Sınır kapılarına özel günlerde yığılmalar beklemeler olabilmektedir. Bu sebeple acentemiz sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
Uçakla BATUM TURU
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
1249.00 TL
'den itibaren
Uçakla BATUM TURU
Pasaportsuz Geçiş Kolaylığı İle Keyifli Bir Haftasonu Tatili...
3 Gün 2 Gece / 15.02.2019
2019 Yılbaşı UÇAKLA BATUM TURU
YILBAŞINA ÖZEL !!!
1749.00 TL
'den itibaren
2019 Yılbaşı UÇAKLA BATUM TURU
5* Sheraton Batumi Otel' de Muhteşem Yılbaşı ve Galası Dahil
3 Gün 2 Gece / 31.12.2018
Uçakla ORTA AVRUPA TURU (2019)
ERKEN REZERVASYON FIRSATI !!!
699.00
'den itibaren
Uçakla ORTA AVRUPA TURU (2019)
4* Otellerde Konaklama Ayrıcalığıyla... EKSTRA TUR YOK !!!
8 Gün 7 Gece / 18.09.2019