İSKEÇE FESTİVALİ 2018

4* CAPSIS OTEL KONAKLAMALI 2 GECE Sabah Akşam Yemekleri Dahil

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

İSKEÇE FESTİVALİ ÖZEL ! 2 GECE 4 * CAPSİS OTELDE Sabah Akşam Yemekleri Dahil..
Gezilecek Yerler:

SELANİK- İSKEÇE- KAVALA

Kalkış Noktaları: Akşam saat 17.00' da Üçkuyular (Opet benzin istasyonu önü) 17.15' de Konak (Sabancı Kültür Merkezi önü) 17.30 ' da Alsancak (Lozan kapısı önü) 18:00' de Karşıyaka (Anıt Yunuslar) 18:10' da Bostanlı (Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu önü,Bostanlı İskele karşısından ) misafirlerimizi alarak hareket ediyoruz.
Geceleme: 3 Gün - 3 Gece
Konaklama: 4* CAPSIS OTEL KONAKLAMALI 2 GECE Sabah Akşam Yemekleri Dahil
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

      İSKEÇE FESTİVALİ  TURU     

 SELANİK - İSKEÇE - KAVALA

16 ŞUBAT -19  ŞUBAT  2018        OTOBÜS İLE 3 GECE-3 GÜN

  EKSTRA TUR YOK!!! SABAH AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!!! 179 Euro  

 2 GECE 4 * CAPSİS OTELDE  Y.P.  (ŞEHİR MERKEZİNDE KONAKLAMA)

FESTİVAL SONRASI,  İZMİR'E DÖNÜŞ OLMADAN, TEKRAR KONAKLAMA AYRICALIĞI BU PROGRAMDA...

  EKSTRA YUNAN TAVERNASI EĞLENCE İMKANI İLE... 

 

1. Gün: İZMİR - İPSALA

Akşam saat 17.00' da Üçkuyular (Opet benzin istasyonu önü) 17.15' de Konak (Sabancı Kültür Merkezi önü)  17.30 ' da Alsancak (Lozan kapısı önü) 18:00' de Karşıyaka (Anıt Yunuslar) 18:10' da Bostanlı (Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu önü,Bostanlı İskele karşısından ) misafirlerimizi alarak hareket ediyoruz. Yolda gerekli ihtiyaç molalarını vererek, Lâpseki üzerinden feribot ile Gelibolu’ya geçerek, İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.


2. Gün: İPSALA - SELANİK

Standart sınır geçiş işlemlerini takiben, sabah saatlerinde, yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı molasını takiben, keyifli bir güzergâhta, geçtiğimiz bölgelerin yanı sıra Yunanistan coğrafyası, tarihi, dini, ekonomisi ve kültürel özellikleri hakkında bilgiler alarak yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Selanik’e varıyoruz.İlk olarak kentin merkezi meydanlarından olan Vardaris Meydanı'nı ve Kral Konstantin Heykeli' ni görerek şehir turumuza başlıyoruz. İzmir’in Kordonunu çağrıştıran Niki (Zafer) Bulvarı'nı Osmanlı dönemi yapılarından olan Liman Binası' nı görerek kat ediyor ve Selanik’ in sembolü olan Beyaz Kule de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. İskender Heykeli' ni, Döner Kulesi ile Fuar Alanı'nı görerek, kentin doğusuna doğru devam ediyoruz. Bölgenin neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, Sabri Paşa Şadırvanı' nı, Aristoteles Üniversitesi Kampüsü' nü, Romalı komutan Galerios’ un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını (Kamara), Osmanlı döneminde camii olarak faaliyet gösteren Rotonda’ yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı' nı görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camii' ni, Evliya Çelebi’ nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağı' nı görerek şehir turumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK' ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi' ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben şehrin merkezi meydanı olan Aristoteles Meydanı' nda alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’ ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız 1.900 metrelik yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii' ni ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, Selanik’ in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesi' ne yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz. Turumuzu tamamlıyor ve 4* Capsis Otel 'imize yerleşiyoruz. Otele yerleşmeyi takiben serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. www.capsishotels.gr

 


3. Gün: SELANİK - İSKEÇE - SELANİK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İskeçe’ ye hareket ediyoruz.İskeçe şehrine ulaşıp İskeçe Karnavalı Etkinliği için ayrılmış alana otobüsümüzü park edip  İskeçe belediyesinin servisleri ile şehir merkezine gidiyoruz. ‘Bin bir rengin şehri’ diye anılan şehirde, yüzyıllar boyu yaşanan savaşların , yıkımların , yağmaların izlerini şehrin sokaklarında gözlemleyip, Avrupa birliği fonlarıyla restore edilmiş sokaklarda cephesi dantel gibi işlenmiş binaları fotoğraflıyoruz. Tam bir renk cümbüşünü andıran, çeşitli renklerde ve kostümlerle şehir merkezinde düzenlenen geçit törenlerini izliyoruz. İskeçe Karnavalı festival etkinliklerinde dans edip zıplayan kadınlar, yüzlerini boyayan yaşlı teyzeler–amcalar, aile boyu karnavala katılan ve kostüm giyen dansçılar, apartmanlarını, dükkanlarını rengarenk balonlarla süsleyen, İskeçelilerle şakalaşıp dans ediyoruz. Eğlence  kültürü günlük yaşamda önemli olan şehirde çok sayıda bar, restaurant ve taverna mevcuttur. Akşam üzeri eğlenceden doymuş olarak aracımıza binip Selanik' te 4* Capsis Otel' imize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. www.capsishotels.gr... Dileyen misafirlerimizle tavernaları ile tüm Dünyada şöhret yapmış olan Selanik’ te özgün bir Selanik Gecesi yaşamak üzere hareket ediyoruz. Turistik olmayan ve gerek yemekleri, gerekse müzik ve eğlencesiyle Yunanlılara hitap eden müzikli bir tavernada müzik ve dans dolu eğlenceli bir gece geçiriyoruz. (Ekstra)


4. Gün: SELANİK - KAVALA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyoruz. Kuzey Ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk ile Kavala’ ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerleri' ni görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii' ni görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camii' ni, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesi' ni, doğduğu ev ve heykelini ve kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryem Ana Kilisesi' ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Kavala’ dan ayrılıyor ve kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’ de vereceğimiz kısa bir molayı takiben Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadeleye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) nehrini görerek, Dedeağaç’ a ulaşıyoruz. Dedeağaç sahilinde vereceğimiz yemek molasını takiben Kipi sınır kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben freeshopta serbest zaman veriyoruz. İpsala sınır kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’ e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonraki ACADEMİC TOUR programında tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
* 4* Capsis Otel' de 2 gece Y.P. Konaklama
* Otobüsteki sıcak ve soğuk ikramlar
* Gümrük vergileri
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Seyahat Güvence Paketi Sigortası

 

 

* Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro)
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır (15 TL)
* Öğle yemekleri
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
* Yolda alınan akşam yemekleri, kahvaltı ve molalarda ki yiyecek içecekler
* Selanik‘ te limitli içki ve içecek dahil Yunan Tavernası  ( 20 € ) 
   (MÜSAİTLİK DURUMUNDA)
* 70 -80 yaş ile 80-85 Yaş yolcularımız için ek sürprim sigorta farkı alınır.

 

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1- ACADEMİC TOUR, yol ve olağanüstü durumlarda gerekli gördüğü durumlarda turda değişiklik yapma hakkını acenta saklı tutar. Güzergâhın içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
2- ACADEMİC TOUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
3- Bu programda
Yeşil Pasaport' a vize gerekmez.
4-
Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
5- Yeşil pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
6- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
7- Tur programı ACADEMİC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
8- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMİC TOUR sorumlu tutulamaz.
9- ACADEMİC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ACADEMİC TOUR’ un hiçbir sorumluluğu yoktur. ACADEMİC TOUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında ACADEMİC TOUR’ un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
10- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
11- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
12- OHAL kapsamında yurtdışına çıkış izni alması gerekli olan müşterilerimizin sınır kapılarında yurtdışına çıkışlarını engelleyici durumlar için ACADEMİC  TOUR  sorumluluk kabul etmez ,tüm sorumluluk müşteriye aittir. 
13- Yurtdışı çıkışında gümrük veya pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.
14- İskeçe festivali  sebebiyle sınır kapılarının çok yoğun olacağı düşünülerek ,müşterilerimizin en rahat  seyahat edebilecekleri tarihlerde programlarımız oluşturulmuştur.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
Uçakla BATUM TURU
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
1149.00 TL
'den itibaren
Uçakla BATUM TURU
Pasaportsuz Geçiş Kolaylığı İle Keyifli Bir Haftasonu Tatili...
3 Gün 2 Gece / 16.11.2018
KIBRIS TURLARI
ŞOK PROMOSYON İLE
1049.00 TL
'den itibaren
KIBRIS TURLARI
4* DOME OTEL Y.P. Eylül-Ekim-Kasım-Aralık Ayları
3 Gün - 2 Gece / 21.10.2018
2018 Otobüsle BALKANLAR
Erken Rezervasyon Fırsatı !
399.00
'den itibaren
2018 Otobüsle BALKANLAR
KOSOVA VE SOFYA’LI 5* ve 4* OTELLER KALİTESİYLE Y.P. Herşey İçinde...
9 Gün - 9 Gece / 20.10.2018