2018 BULGARİSTAN ROMANYA TURU Otobüsle (Sezon Boyunca)

TAMAMI 4* OTELLERDE Y.P. KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

Tamamı 4* Oteller de Konaklama. Sabah Akşam Yemekleri Dahil
Gezilecek Yerler:

BURGAZ –NESSEBAR -VARNA – BÜKREŞ – SİNAİ - BRAN -(DRAKULA ŞATOSU )-RUSÇUK – SOFYA – PLOVDİV

Kalkış Noktaları: Akşam saat 18:30 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı- Kavşakta Pamukkale Yazhanesi Önü) 18:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 19:05 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 19:25 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 19:30 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü)
Geceleme: 5 GÜN /5 GECE
Konaklama: TAMAMI 4* OTELLERDE Y.P. KONAKLAMA
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

   2019 BULGARİSTAN ROMANYA TURLARI (Otobüsle)  

BURGAZ –NESSEBAR -VARNA – RUSÇUK-BÜKREŞ –   SİNAİ - BRAN (DRAKULA ŞATOSU)- VELİKO TARNOVO – SOFYA – PLOVDİV 

2019 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ SEÇİLEN FİLİBE (PLOVDİV) FARKIYLA !  

5 GÜN /5 GECE (4  GECE OTEL KONAKLAMALI)

1 TUR: 30 Nisan-5 Mayıs    2 TUR: 3-8 Haziran    3 TUR: 25-30 Haziran   4 TUR: 16-21 Temmuz    

5 TUR: 9-14 Ağustos     6 TUR:10-15 Eylül      7 TUR:28 Ekim - 2 Kasım (Cadılar Bayramına Özel)

TAMAMI 4* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

 EKSTRA TUR YOK !!!

İsteyenlerle ROMAN GECESİ Eğlencesi İmkanı...

 ŞOK FİYAT KAÇIRILMAZ FIRSAT 299 Euro !!!  

       

1. Gün: İzmir -Burgaz

Akşam saat 18:30 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı- Pamukkale Yazhanesi Önü) 18:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 19:05 ALSANCAK LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 19:25 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 19:30 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz.


2. Gün: Burgaz-Nessebar-Varna

Sabah erken saatlerde Kırklareli Dereköy  sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak BULGARİSTAN’a geçiyoruz.Yolumuza devam ederek, BURGAZ’a varıyoruz. Burgaz’a varışımızın  ardından, Panoramik şehir turumuzu yaparak, Anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası NESSEBAR'a varıyoruz. Bizans Dönemi’nden kalma Kiliseleri , yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar Evlerini görüyoruz.  Buradaki turumuzu tamamlayıp, BULGARİSTAN’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan VARNA‘ya doğru yola çıkıyoruz. VARNA’da gerçekleştireceğimiz Panoramik Şehir turumuzda; ROMA HAMAMI, ARKEOLOJİ KOMPLEKSİ, BAZİLİKA ve KATEDRAL görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği VARNA’daki otelimizde. http://varna.aquahotels.com/en/


3. Gün: Varna -Rusçuk -Bükreş

Sabah kahvaltısı sonrasında, ROMANYA’nın başkenti BÜKREŞ’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli donanma üslerinden biri olan RUSÇUK olacak. Panoromik Şehir Turumuzun ardından, BÜKREŞ’e gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Burada önce, Şehir turuna başlıyoruz. BÜKREŞ’in en güzel ve en hareketli merkezi CUMHURİYET MEYDANI, BÜYÜK KÜTÜPHANE,ZAFER TAKI,BÜKREŞ ÜNİVERSİTE BİNASI, MİLLİ TİYATRO; Çavuşesku döneminde yaptırılan PARLEMENTO BİNASI, KRALİYET SARAYI,KRETZULESCU ve STAVROPOLEOS KİLİSELERİ panoramik olarak görülecek yerlerdir. Burada, vereceğimiz serbest zaman sonrasında toplanarak, otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra, isteyen konuklarımızla, ekstra müzikli ROMEN GECESİ için rehberimizin belirleyeceği saatte restaurantımıza gidiyoruz ve eğleniyoruz. (yemeksiz) Geceleme BÜKREŞ’teki otelimizde. Ringrand Hotel www.grand.rinhotels.ro/en-us


4. Gün: Bükreş -Sinaia- Bran -Drakula Şatosu-Bükreş

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltmızn ardından, otelden ayrılıp SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU turu için yola çıkıyoruz.. Turumuza, filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSİLVANYA bölgesi ile başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak SİNAİA’da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz. Ardından BRAN’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde, BÜKREŞ’e dönüyoruz.. Geceleme ve Akşam yemeği BÜKREŞ’teki otelimizde. Ringrand Hotel www.grand.rinhotels.ro/en-us 


5. Gün: Bükreş- Veliko Tarnovo -Sofya

Sabah  kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve SOFYA’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından, yolumuzun üzerinde ilk durağımız BULGARİSTAN’ın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent VELİKO TARNOVO olacak. Burada panoramik turda; ULUSAL MÜZE ve KIRK AZİZLER MÜZESİ görülecektir. 206 metre yükseklikteki TSAREVETS KALESİ’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ederek, SOFYA’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. SOFYA’ya varışımızı takiben, panoramik Şehir Turumuza başlıyoruz. ST.NEDELYA KİLİSESİ, RUS KİLİSESİ, ROTANDA KİLİSESİ, AYA SOFYA KİLİSESİ, PARLAMENTO, SOFYA ÜNİVERSİTESİ, ALEKSANDAR NEVSKİ LATEDRALİ, BAŞBAKANLIK, NDK ULUSAL KÜLTÜR SARAYI turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ORDU EVİ’ni de görme fırsatımız olacak. Tur bitiminde  otelimize geçiyoruz ve odalalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve Akşam yemeği SOFYA’daki  otelimizde. www.novotel-sofia.hotel-ds.com/tr/


6. Gün: Sofya-Plovdiv-İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıp PLOVDİV(Filibe)’e hareket ediyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan ve 2019 Avrupa Kültür Başkenti seçilen PLOVDİV, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle anılmıştır; Osmanlı İmparatorluğu döneminde de FİLİBE ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; CUMA CAMİİ, SVETA BOGORODİTSA KİLİSESİ,ANTİK TİYATRO ve ESKİ PLOVDİV görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi BATENBERG’de alışveriş  için verilecek serbest zamanın ardından İZMİR’e doğru yola çıkıyoruz. Gece yarısı  İzmir’e varıyoruz. Başka bir ACADEMİC TOUR seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* Lüx otobüs ile Ulaşım ve Programdaki Tüm Turlar
* 4* Otellerde Yarım Pansiyon  Konaklama
(Sabah+Akşam Yemekleri)
* Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
* Gümrük vergileri
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Seyahat Güvence Paketi Sigortası
* ACADEMİC TOUR Güvencesi

 

* Bulgaristan yada Romanya vizesi 120 € (Geçerli schengen vizesi ile giriş yapılabilir.)
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli-Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.15 TL
* Öğle  yemekleri
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* Her türlü otel ekstralar ve yemeklerde alınan içecekler
* Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek /içecekler
* 65-79 Yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 15 € , 80 yaş üstüne 20 €  fark alınır.
* İsteyenlerle Ekstra  Romen Gecesi Eğlencesi (Yemeksiz)

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1ACADEMIC TOUR hava, yol ve olağanüstü durumlarda gerekli gördüğü durumlarda turda değişiklik yapma hakkını acenta saklı tutar. Güzergâhın içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

2- ACADEMIC TOUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

3- Otellerde odalar tesis görevlileri tarafından müsaitliğe göre konumlandırılmaktadır.

4- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme,ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

5- Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

6- Yeşil pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların ek vize almalarına gerek yoktur.

7- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

9- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

10- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir,  Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR’ un hiç bir sorumluluğu yoktur. Şahsi vize başvurularında  ACADEMIC TOUR’ un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

11- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir.

12- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda,tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

13- Tüm Yurtdışı Seyahatlerinde “bebek” yolcularımızın Kimlik ve Pasaportlarının;Vize gerekli ülkelerden alınmış  vizelerinin olduğunu mutlaka kontrol ediniz. ACADEMİC TOUR aksi durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

14- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izin belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

15- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

16- Sınır kapılarına özel günlerde(Yılbaşı,festival vb.) yığılmalar beklemeler olabilmektedir. Bu durumdan dolayı acentemiz sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


necmi
rusçuk sofya kırcali çok güzel olup görmeye değer
28.03.2017

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
Uçakla BATUM TURU
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
1199.00 TL
'den itibaren
Uçakla BATUM TURU
Pasaportsuz Geçiş Kolaylığı İle Keyifli Bir Haftasonu Tatili...
3 Gün 2 Gece / 23.11.2018
2019 Yılbaşı UÇAKLA BATUM TURU
YILBAŞINA ÖZEL !!!
1749.00 TL
'den itibaren
2019 Yılbaşı UÇAKLA BATUM TURU
5* Sheraton Batumi Otel' de Muhteşem Yılbaşı ve Galası Dahil
3 Gün 2 Gece / 31.12.2018
KIBRIS TURLARI
ŞOK PROMOSYON İLE
1049.00 TL
'den itibaren
KIBRIS TURLARI
Girne Merkez' de 4*DOME HOTEL Y.P. Konaklama Ayrıcalıklı...
3 Gün - 2 Gece / 25.11.2018