LAVANTA HASADI, Sagalassos ve Göller Bölgesi

5* BARİDA HOTELS' de Y.P. Konaklama ( Isparta' da )

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

Doğanın rengi ve kokusunun, muhteşem birlikteliği LAVANTA HASADI TURU
Gezilecek Yerler:

KAKLIK MAĞARASI, KUYUCAK KÖYÜ (LAVANTA HASADI), ISPARTA, EĞİRDİR GÖLÜ, AĞLASUN, SAGALASSOS ANTİK KENT, BURDUR, BURDUR GÖLÜ, HACILAR KÖYÜ, YARIŞLI GÖLÜ, SALDA GÖLÜ

Kalkış Noktaları: 06:10 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, 06:15 KARŞIYAKA Anıt-Yunuslar, 06:35 ALSANCAK Lozan Atatürk Lisesi, 06.45 KONAK Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.00 ÜÇYOL
Geceleme: 2 Gün 1 Gece
Konaklama: 5* BARİDA HOTELS' de Y.P. Konaklama ( Isparta' da )
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

Doğanın rengi ve kokusunun, muhteşem birlikteliği LAVANTA HASADI TURU

 LAVANTA HASADI, SAGALASSOS ve GÖLLER BÖLGESİ 

KAKLIK MAĞARASI-KUYUCAK KÖYÜ(LAVANTA)-ISPARTA-EĞİRDİR GÖLÜ- AĞLASUN-SAGALASSOS ANTİK KENT-BURDUR-BURDUR GÖLÜ-HACILAR KÖYÜ-YARIŞLI GÖLÜ-SALDA GÖLÜ

5* BARİDA HOTELS Y.P.  veya  HILTON  GARDIN INN Y.P.(Isparta'da)

1. TUR:13-14 Temmuz      2. TUR: 14-15 Temmuz   3. TUR: 15-16 Temmuz    

 4. TUR: 21-22 Temmuz (Barida Otel)     5 TUR: 22-23 Temmuz(Barida Otel)     6 TUR: 27-28 Temmuz (Hılton Garden Inn)

  7 TUR: 28-29 Temmuz (Barida Otel)     8 TUR: 29-30 Temmuz(Hılton Garden Inn)     9 TUR:4-5 Ağustos  (Hılton Garden Inn)

  10 TUR:11-12 Ağustos (Hılton Garden Inn)    (2 Gün-1 Gece)

 

1. Gün:

Sabah saat 06:10 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, 06:15 KARŞIYAKA Anıt-Yunuslar, 06:35 ALSANCAK  Lozan Atatürk Lisesi,  06.45 KONAK Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.00 ÜÇYOL’ dan  siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından,  Pamukkale benzeri Traverten oluşumu olan, damlataşı, sarkıt ve dikitlerle eşine rastlanmaz güzellikte olan, renkli sarkıt dikit ve beyaz travertenleri ile meşhur KAKLIK MAĞARASI` nı geziyoruz. Daha sonra Dinar, Senirkent üzerinden,  Isparta’ nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin KUYUCAK (Lavanta) Köyüne  gidiyoruz. Lavantalar, Haziran sonu morarmaya başlıyor ve Temmuz ayı çiçekleri patlayınca mosmor oluyor. Temmuz ortasına kadar hasat başlayıp, lavantalar toplanarak yağları çıkartılıyor. Kurusundan elde edilen yağın parfümeri sektöründe kullanılmasının yanı sıra gıda ve temizlik sektörleri için de önemli bir ham madde oluşturuyor. Bu şirin köyde, doğa ile baş başa, mis gibi kokusuyla sizi büyüleyen lavanta tarlalarını görme, lavanta toplama, ve bol bol fotoğraf çekme şansına sahip olacağız. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri ve diğer köy ürünlerinden alışverişler yapabilirsiniz. Sonrasında, kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak Evleri arasında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. Ardından, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GÖLÜ’ ne geçiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Akşam çaylarımızı, bu güzel ortamda içtikten sonra, ISPARTA’  ya hareket ediyoruz. Önce ISPARTA’ ya gülü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ ve GÜL HEYKELİ’ ni görüyor ve bu güzel eserleri fotoğraflarımız arasına ekliyoruz. ISPARTA merkezde serbest zaman veriyor ve gül kokan şehrin meşhur, Gül Suyu, Gül Lokumu , Gül Sabunu alışverişlerimizi yaptıktan sonra, ISPARTA’ da ki 5* BARİDA HOTELS veya HİLTON GARDEN INN Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği (Oteller yoğunluk dönemine göre, Set menü veya Açık Büfe  verecektir) ve konaklama otelimizde.


2. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından, AĞLASUN üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor… Son yıllarda yapılan yenileme çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi`nin hala akan suyundan içerek hoş bir duygu yaşayacaksınız. Buradan, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve birçok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden birisi olan BURDUR’ a geçiyoruz. Zengin buluntuları ile güzel bir yapı olan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ ni geziyoruz. Sagalassos heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, Burdur Saat Kulesini görüyoruz. BURDUR Panoramik şehir turumuzu tamamlayarak, öğle yemeği için mola veriyoruz. Turumuzun devamında, BURDUR GÖLÜ’ nün manzarası eşliğinde, HACILAR KÖYÜ’ nden ilerleyerek, rehberimizden buranın tarihi geçmişi hakkında bilgiler alıyoruz. Sonrasında, YARIŞLI GÖLÜ’ nü de görerek, Türkiye’ nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ ne varıyoruz. Şehir gürültüsünden uzak, sessiz ve sakin,  huzur verici bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı akşam çaylarımızı keyifle içiyoruz. Ardından, SERİNHİSAR-DENİZLİ-AYDIN üzerinden yolda alınacak uygun molalarla İZMİR’ e varıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR gezisinde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

ISPARTA-KEÇİBORLU (LAVANTA)

1975 yilinda zamanin gül tüccarlarindan Zeki Konur ve birlikte çalistigi Nihat Yilmaz bir Fransa ziyareti dönüsünde, 30 haneye yaklasik 15`er lavanta fidesi getirmis. Baslangiçta evlerin bahçelerinde ya da gül tarlalarin kenarlarinda sadece bir süs iken, yillar içinde zahmetsizce büyüyen lavantalar tarlalari kaplamis ve bugün Isparta`nin Kuyucak, Kusçular, Yesilyurt, Kiliç ve civari köylerinde yaklasik 3 bin dönümlük bir alana yayilmis. Kuyucak köyünde üretilen lavanta, Türkiye üretiminin % 93`ünü karsiliyor. Türkiye Istatistik Kurumunun 2013 verilerine göre, Türkiye lavanta üretimi 105 ton civarinda. Böylece Kuyucak köyü, tek basina Türkiye lavanta üretiminin yüzde 93`ünü karsiliyor. Köylüler, her ailenin lavanta üretimini talebi karsilayamamasi nedeniyle arttiriyor.

 SAGALASSOS ANTİK KENT

Sagalassos Antik Kenti, antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Dağlık bir alanın bitişiğinde yer alan kentte ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumdadır. Diğer yandan, kentin planı, üzerinde kurulmuş olduğu teraslı yapı düşünüldüğünde oldukça çarpıcıdır ve bu yapı ile uyumlu ve etkileyici bir anıtsal merkez yaratılmıştır. Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi`ne önerilmektedir.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

»  5* BARİDA HOTEL Y.P Konaklama 1 Gece (Sabah+Akşam )

»  Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları

»  Çevre Gezileri ve İkramlar

»  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri »Sigorta

»  Seyahat Sigortası Paketi

»  ACADEMİC TOUR Güvencesi

 

»  Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişi

»  Yolda giderken alınacak sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri

»  Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

»  Otelde belirlenen ekstralar. Otel dışındaki yapılan harcamalar

»  Lavanta Hasadına Gidiş Traktör Ücreti

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOURda saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Butik KARS TURU (Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Kars-Erzurum )
ERKEN REZERVASYON FIRSATI
1479.00 TL
'den itibaren
1-Butik KARS TURU (Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Kars-Erzurum )
İzmir’den Kars’a, Erzurum’dan İzmir’e Direkt Uçuş ve Kars-Erzurum Doğu Ekspres Treni Farkı İle…
4 Gün 3 Gece / 21.12.2018
2-Butik KARS TURU ( Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Erzurum-Kars )
ERKEN REZERVASYON FIRSATI
1449.00 TL
'den itibaren
2-Butik KARS TURU ( Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Erzurum-Kars )
İzmir’den Erzurum’a, Kars’tan İzmir’e Direkt Uçuş ve Erzurum-Kars Doğu Ekspres Treni Farkı İle…
4 Gün 3 Gece / 10.03.2019
3-Butik KARS TURU ( Uçakla Kars-Kars )
ERKEN REZERVASYON FIRSATI
1099.00 TL
'den itibaren
3-Butik KARS TURU ( Uçakla Kars-Kars )
ÇILDIR GÖLÜNDE ATLI KIZAKLI GEZİ, KAZ ETİ MENÜLÜ, KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ İLE..
3 Gün 2 Gece / 04.03.2019