Müze Kart | Academic Tour


Müzekart ile Tarihin Zenginliğini Avantajlı Keşfedin!


Müzekart Nedir?

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen Müzekart, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Kart makinesine sahip olan tüm müzelerden kimliğinizi ibrazı ederek 20 TL’ye indirimli Müzekart, 40 TL’ye tam Müzekart satın alabilirsiniz.

 

Kimler İndirimli Müzekart Alabilir?

 

TC vatandaşı olan öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları ilk gezecekleri müzede 20 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart alabilir.

 

17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler, müzelere ücretsiz giriş yapabilir. Yabancı misafirler indirimli kapsamında ödeme yaparak müze ören yeri girişlerini kendileri öderler. Müzekart yerine geçen kartlarla (Örneğin İş Bankası Maximum Card kampanyası vs.) müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapılabilir. 

 

Müzekart'a Nasıl Sahip Olabilirim?

 

Web: https://www.muze.gov.tr/muzekart_almak_istiyorum