SELANİK-KALAMBAKA (METEORA)-KAVALA TURU
4 * CAPSİS OTEL YP KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

SELANİK-KALAMBAKA (METEORA)-KAVALA TURU

TUR GENEL TANIMI

4* CAPSİS OTEL YP KONAKLAMA ve EKSTRA TUR YOK!!!
Gezilecek Yerler: SELANİK–KALAMBAKA (METEORA)–KAVALA
Kalkış Noktaları: Akşam saat 18.00 Üçkuyular-18:15 Sabancı Kültür Konak-18.30 Lozan Meydanı-19.30 Bostanlı feribot iskelesi
Geceleme: 3 GECE 3 GÜN
Konaklama: 4 * CAPSİS OTEL YP KONAKLAMA
Tarihler: 19 Ekim • 09 Kasım
189.00 €'den itibaren
Tur Programını Yazdır
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
189.00 €
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
 

SELANİK–KALAMBAKA (METEORA)–KAVALA

  

EKSTRA TUR YOK !


1.Tur:28 NİSAN -1 MAYIS   2.Tur: 18 MAYIS -21 MAYIS   3.Tur:28 EYLÜL -1 EKİM  

4.Tur: 19 EKİM – 22 EKİM      5.Tur:9 KASIM -12 KASIM


OTOBÜS İLE  3 GECE – 3 GÜN


2 GECE 4 * CAPSİS OTELDE  Y.P. KONAKLAMA


SABAH VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL !


EXTRA YUNAN TAVERNASI EĞLENCE İMKANI İLE !


1. Gün: İZMİR–İPSALA

Akşam saat 18.00 Üçkuyular-18:15 Sabancı Kültür Konak-18.30 Lozan Meydanı ve Bostanlı feribot iskelesinden saat 19.30’da son misafirlerimizi de alarak hareket ediyoruz. Gerekli ihtiyaç molalarını vererek;Lâpseki üzerinden feribot ile Gelibolu’ya geçerek İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.


2. Gün: İPSALA-SELANİK

Standart sınır geçiş işlemlerini takiben, sabah saatlerinde, yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz.
Kahvaltı molasını takiben, keyifli bir güzergâhta, geçtiğimiz bölgelerin yanı sıra Yunanistan coğrafyası,tarihi,dini,ekonomisi ve kültürel özellikleri hakkında bilgiler alarak yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Selanik’e varıyoruz.
İlk olarak kentin merkezi meydanlarından olan Vardaris Meydanını ve Kral Konstantin heykelini görerek şehir turumuza başlıyoruz. İzmir’in Kordonunu çağrıştıran Niki (Zafer) Bulvarını Osmanlı dönemi yapılarından olan Liman Binasını görerek kat ediyor ve Selanik’in sembolü olan Beyaz Kulede kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.
İskender heykelini, Döner Kulesi ile Fuar alanını görerek, kentin doğusuna doğru yöneliyoruz. Bölgenin neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, Sabri Paşa Şadırvanını, Aristoteles Üniversitesi Kampüsünü, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını (Kamara), Osmanlı döneminde cami olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamını görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camiini, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağını görerek şehir turumuza devam ediyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben şehrin merkezi meydanı olan Aristoteles Meydanında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız 1.900 metrelik yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz.
Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camiini ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesine yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmeyi takiben serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 4* Capsis Otel /www.capsishotels.gr


3. Gün: SELANİK-KALAMBAKA(METEORA)-SELANİK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben hareket ediyoruz.
Otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğu takiben,“Yunanistan’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan Kalampaka-Meteora bölgesine doğru muhteşem bir doğal manzarası eşliğinde devam yolumuza ediyoruz.
Tesalya ovasının kuzeyinde bulunan Meteora’ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde iki manastır ziyaret ediyoruz.
Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları vererek turumuzu tamamlıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin Kalambaka kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.
Serbest zamanı takiben Selanik’e dönmek üzere hareket ediyoruz.
Otelimize dönüyoruz.Serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
4* Capsis Otel /www.capsishotels.gr
Dileyen misafirlerimizle tavernaları ile tüm Yunanistan’da şöhret yapmış olan Selanik’te özgün bir Selanik Gecesi yaşamak üzere hareket ediyoruz. Turistik olmayan ve gerek yemekleri gerekse müzik ve eğlencesiyle Yunanlılara hitap eden müzikli bir tavernada müzikli ve danslı, eğlenceli bir gece geçiriyoruz.(Extra)


4. Gün: SELANİK-KAVALA-İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben hareket ediyoruz.
Kuzey ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk ile Kavala’ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camiini görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camiini, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini ve kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ediyoruz.
Ziyaretimizi takiben yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.
Kavala’dan ayrılıyor ve kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’de vereceğimiz kısa bir molayı takiben Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadele’ ye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) nehrini görerek, Dedeağaç’a ulaşıyoruz. Dedeağaç sahilinde vereceğimiz yemek molasını takiben Kipi sınır kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free Shop’da serbest zaman veriyoruz.
İpsala sınır kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’e varıyor; bir daha ki organizasyonumuzda sizlerle buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


FİYATLAR

Tarih 2 Kişi Kişi Başı 3 Kişi Kişi Başı 4 Kişi Kişi Başı1. ÇocukTaksitler
19.10.2017189.00 €239.00 € 189.00 €2 - 12 Yaş 149.00 €Taksitler »
09.11.2017189.00 €239.00 € 189.00 €2 - 12 Yaş 149.00 €Taksitler »


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

*Lüx otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
*4*Capsis  Otelde Yarım Pansiyon  Konaklama
*Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
*Gümrük vergileri
*Türkçe Rehberlik Hizmeti
*Seyahat Güvence Paketi Sigortası

 

* Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro)
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli- Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır .15 TL
*Öğle yemekleri
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
*Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek /içecekler
* Selanik ‘ te limitli içki /içecek ve aperatif dahil  Yunan Tavernası  ( 25 € )
* 65 -85 YAŞ ARASI YOLCULAR İÇİN EK SÜRPRİM SİGORTA  ÜCRETİ ALINIR.

Hareket Tarihi ve Saatleri

19 Ekim • 09 Kasım

TUR NOTLARI

1-ACADEMIC  TOUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü durumlarda turda değişiklik yapma hakkını acenta saklı tutar. Güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

2-ACADEMIC  TOUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

3-Bu programda Yeşil Pasaport'a vize gerekmez.

4-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

5-Yeşil pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.

6-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

7-Tur programı ACADEMIC  TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

8-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC  TOUR sorumlu tutulamaz.

9-ACADEMIC  TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ACADEMIC  TOUR’un hiç bir sorumluluğu yoktur. ACADEMIC  TOUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında ACADEMIC  TOUR’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

10-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir.

11-Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

12-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda,tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.Yurtdışına nüfus cüzdanı ile çıkıldığı durumlarda anne veya babadan birinin seyahat etmediği durumda seyahat etmeyen ebeveyn Muvafakatname vermeli ve seyahat anında kişi yanında bulundurmalıdır.

13-Ohal kapsamında yurtdışına çıkışlarda kırmızı yada yeşil pasaport sahiplerinin kurumlarından alacakları izinler kendi sorumluluğunda olup, misafirin yurtdışına çıkışında konu ile ilgili oluşabilecek sorunlarda  ACADEMIC TOUR sorumluluk kabul etmez.Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izin belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

 

OHAL Döneminde Yurt İçi ve Yurt Dışı Seyahatlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Ülkemizde 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL'in; seyahat engeli yaratıp yaratmadığı, dikkat etmeniz gereken noktalar ve bu durumun yurt içi/yurt dışı seyahat planlarınızı nasıl etkileyeceği konusunda kafanıza takılan ayrıntıların cevabını aşağıda bulabilirsiniz:


OHAL Döneminde Yurt İçi Seyahatleri ;


Kimliğinizi her daim yanınızda taşıyın. Üstte de belirttiğimiz gibi denetim ve kontrollerin sıklaştığı bu dönemde kimliğinizi yalnız tatile giderken değil, her an yanınızda bulundurmanız gerekli.
Kontroller sebebiyle; havaalanları, otogarlar ve tren garlarında eskiye nazaran çok daha uzun kuyruklar oluşabilir. Bu nedenle yurt içi yolculuklarınızda en az 2-3 saat öncesinden seyahat edeceğiniz noktada bulunmaya özen gösterin.


OHAL Döneminde Yurt Dışı Seyahatleri ;


Geçici bir süre için de olsa tüm kamu çalışanlarının, tüm kademelerdeki askeri personellerin, rektörler ve akademisyenlerin yurt dışına çıkışları kısıtlandı. Yurt dışına seyahat planı olanlar için uygulanan prosedürler aşağıdaki şekilde:
Yeşil pasaport sahipleri için havaalanlarındaki denetim artırıldı. Aktif olarak görev yapan devlet memurlarının ve bu kişilerin yeşil pasaport sahibi olan tüm yakınlarının, bağlı oldukları kurumdan aldıkları yurt dışına çıkış izinlerini gösteren ıslak imzalı belgeyi yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Yeşil pasaport sahibi emekliler ise vize ihlal bölümünde GBT denetiminden geçtikten sonra emeklilik belgelerini pasaport ve biletleri ile birlikte göstermeli.
Havaalanlarında aksayan uçuşlar ve artırılan güvenlik kontrolleri sebebiyle en az 4-5 saat öncesinden havaalanında bulunmanız gerekiyor.
Özel sektör çalışanları; kara-hava ve deniz sınırlarından çıkışlarda göstermek üzere, e-devlet hesaplarından kolayca ulaşabilecekleri `SGK bildirim 4A Hizmet dökümü' belgesini yanlarında bulundurmalı.
Bu dönemde bazı hava yolu şirketlerinin, belli ülkelere yapacakları uçuşları değiştirme ya da iptal etme ihtimalleri bulunuyor. Yolculuğunuz öncesinde mutlaka ilgili web sayfalarından ya da telefon numaralarından seyahatinizle ilgili gelişmeleri kontrol edin.
Normal pasaportlu vatandaşlar çalıştıkları iş yerine ait bir belge ve seyahatleri için iş yerinden izin aldıklarına dair bir yazı bulundurmalı. İşverenlerin ise sahip oldukları iş yeri belgelerini yanlarında bulundurması gerekiyor.
Yurt dışına çıkmak isteyen öğrenciler yanlarında öğrenci belgelerini bulundurmalı.
Herhangi bir yerde çalışmayan vatandaşlar sigortasından yararlandığı yakınlarının sigorta dökümlerini; emekli ya da bağkura bağlı olanlar ise sigorta dökümlerini yanlarında bulundurmaya özen göstermeli.
Asker emeklilerinin GBT'si için ayrı bir bölümle iletişime geçiliyor ve araştırma sonucunda herhangi bir sorun çıkmazsa uçuşlarına izin verilmekte.
Gürcistan ve KKTC'ye gidecek vatandaşlar yukarıdaki evrakları yanında bulundurduğu sürece nüfus cüzdanları ile geçiş yapabilirler.


Uyarı: Yukarıda bulunan bilgiler değişmiş veya güncelliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir aksaklık yaşamamak için lütfen seyahatinizden belirli bir süre önce detaylı araştırmayı yapıp, acentenizden bilgi alınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

+902324632525

Benzer Turlar
OTOBÜSLE ORTA AVRUPA ve BALKAN İNCİLERİ  (2017 beklenen Otobüslü Turu)
499.00
'den itibaren
OTOBÜSLE ORTA AVRUPA ve BALKAN İNCİLERİ (2017 beklenen Otobüslü Turu)
KAÇIRILMAZ FIRSAT!!! ŞOK KAMPANYA!!! 7 Ülke / 6 Başkent ve 4* Otellerde Konaklama
10 Gün-10 Gece / 22.09.2017
OTOBÜSLE BALKANLAR( KLASİK PROGRAM) 2017 Sezonda
399.00
'den itibaren
OTOBÜSLE BALKANLAR( KLASİK PROGRAM) 2017 Sezonda
ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN..SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİ
9 Gün-9 Gece / 23.09.2017
OTOBÜSLE BALKANLAR ( KOSOVALI PROGRAM) 2017 Sezonda
459.00
'den itibaren
OTOBÜSLE BALKANLAR ( KOSOVALI PROGRAM) 2017 Sezonda
1 Gece ilaveli Program. ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN..SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİ
10 Gün-10 Gece / 21.09.2017