MS Z.SHASHKOV İLE VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER

11 GECE MS Z. SHASHKOV GEMİSİNDE TAM PANSİYON KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

MOSKOVA-UGLICH-YAROSLAVL-GORITSI-KIJI-MANDROGI-ST.PETERSBURG
Gezilecek Yerler: MOSKOVA-UGLICH-YAROSLAVL-GORITSI-KIJI-MANDROGI-ST.PETERSBURG
Kalkış Noktaları: İstanbul Hava Limanı
Geceleme: 11 GECE 12 GÜN
Konaklama: 11 GECE MS Z. SHASHKOV GEMİSİNDE TAM PANSİYON KONAKLAMA
Tarihler:
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 


1.GünİSTANBUL - MOSKOVA  

08.30       Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra;

10.55       Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket.

13.50       Moskova’ya varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile trafik durumuna bağlı olarak tahmini 1-2 saatlik bir yolculuk ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır…

 

2.Gün  MOSKOVA 

07. 00      Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 

08. 15      Otobüsümüz ile panoramik şehir turu;

                     Başkentin mimarisi Çarlık dönemi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleler, St. Nicolas, Senato, Lenin Anıt Mezarı, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş)

14.00       Öğle yemeğinden sonra meşhur Kremlin Sarayı gezisi; Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çarın çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz.

19.00       Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır.

21.00       Yine dileyen misafirlerimiz için gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır.

                 Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır. Gemiye Dönüş.

 

3.Gün     MOSKOVA 

07. 00      Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı.

08. 15      Dileyen misafirlerimiz birçok katedrali görme imkanı bulabileceğiniz Sergiyev Posad turuna(Ekstra) veya Tretyakov Sanat Galerisi Turuna (Ekstra Tur) veya Şehir Merkezine transfer (ekstra)ve orada serbest zaman.

16.00       Gemiye Dönüş

17.00       Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor.Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor

 

4.Gün  UGLİÇ 

16.30       Öğle yemeğinden sonra Ugliç’e varış. Doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali göreceğimiz yerler arasındadır.

20.00       Gemiye dönüş ve hareket.

 

5.Gün   YAROSLAVL  

09.00       Sabah kahvaltımızdan sonra Yaroslavl’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslavl “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslavl 1010 yılında Kiev’li Yaroslavl Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hem de yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi)

14.00       Gemiye dönüş ve hareket.

 

6.Gün   GORİTSİ 

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,

13.30       Volga Baltık kanal sistemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.

16.00       Gemiye dönüş ve hareket.

 

7.Gün   KİJİ 

                 Uyandırma ve sabah kahvaltısı. Kiji adasına gitmek için öğleden sonraya kadar Onega Gölü’nde yol alıyoruz.

17.00       Öğle yemeğinin ardından akşamüstü Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

20.00       Gemiye dönüş ve hareket.

 

8.Gün   MANDROGİ  

11.00       Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.

                 Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak.Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır.

14.30       Gemiye dönüş ve hareket.

 

9.Gün   ST PETERSBURG 

07. 00      Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 

08. 15      Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.

12.30       Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.

14.00       Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur).

17.30       Gemiye Dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

 

10.Gün   ST PETERSBURG 

07. 00      Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 

09.30       PeterhofSarayı (sadece aşağı park geziliyor)– yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur).

14.00       Gemiye dönüş ve serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz akşamüstü ve akşam yapılacak olan Bale veya Kanal turuna katılabilirler. (Ekstra tur)

 

11.Gün   ST PETERSBURG 

07. 00      Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 

08. 00      Puşkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur)

                 PuşkinTuru (Katerina sarayı ve parkı). Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.

11.00       Gemiye dönüş ve serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz akşamüstü ve akşam yapılacak olan Bale veya Kanal turuna katılabilirler. (Ekstra tur)

 

12.Gün  ST PETERSBURG

08.00       Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz
gerçekleşiyor.

15.25       Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket
ediyoruz.

19.00       İstanbul’a varıyoruz.


Program DetaylarıVarışHareket
1. Gün


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

 • THY ile İstanbul – Moskova / St. Petersburg– İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları
 • Havalimanı – gemi – havalimanı transferleri
 • 11 Gece MS Shashkov gemisinde tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile son bulur)
 • Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar
 • Moskova ve St. Petersburg’da panoramik şehir turları
 • Moskova’da Kremlin Sarayı turu
 • Moskova’daŞehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi
 • Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği
 • Yaroslavl’da interaktif tur
 • Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık ( barbekü)
 • St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu
 • St. Petersburg’da Peter ve Paul katedrali
 • St. Petersburg’da Peterhof sarayı turu (sadece bahçe tarafı)
 • Gemideki eğlenceler
 • Hoş geldin kokteyli
 • Kaptan köşkü turu
 • Kaptan’ın veda gecesi yemeği
 • Rus Dili dersi,
 • Rus Şarkıları dersi
 • Rus Dansları dersi
 • Rus El Sanatları tanıtımı
 • Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 • Havalimanı, liman vergileri ve gemi bahşişleri (380,- €)
 • Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 
 • Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL)
 • Ekstra turlar
 • Su, alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar(içecek paketi fiyata dâhil değildir),
 • Turumuzun ilk gününde kahvaltı ve öğle yemeği
 • Turumuzun son gününde öğle ve akşam yemekleri
 • Rusya giriş vizesi - 140 EUR
 • Seyahat Güvence Paketi (70 yaş ve üzeri için Sür Prim uygulanmaktadır.  Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır)

FİYATLAR

LİMAN BİLGİLERİ

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

GEMİ BİLGİLERİ

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

TUR NOTLARI

 • Yurtdışı gezilerinde seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
 • Pasaportunuzun zarar görmemiş, yıpranmamış olması gerekmektedir. Pasaportunuzun vize için en az karşılıklı 2 sayfası boş olmalıdır.
 • Otel rezervasyonu ile alınan vizelerde acentemiz kesinlikle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Rusya, umuma mahsus ve yeşil pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Pasaportun en az seyahatten 30 gün önce ofisimize ulaşması gerekmektedir. Vizeniz orijinal Cruise davetiyesi ile alınmalıdır. Misafirler kayıt esnasında güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir.
 • Zamanında acentemize teslim edilmeyen pasaport veya evraklar için acentemiz kesinlikle mesuliyet kabul etmemektedir.
 • Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Kişi başına bagaj ağırlığı 20 kg’dır.
 • Uçak bileti pasaportunuzdaki yazılı isime göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir.
 • Ekstra tur fiyatlarında kur ayarlaması Ruble cinsinde yapıldığından satış fiyatları Avro bazında artabilir.
 • Ekstra turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
 • Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkış saatleri ile programda değişiklik olabilir.  Teknik ve diğer mücbir sebeplerden dolayı tur programları değişebilir
 • Kesin rezervasyon kişi başı Tur bedelinin %50si ön ödeme ile yapılabilir. Bakiyelerin tur hareketinden en geç 40 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir.
 • Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.
 • Söz konusu fiyatlar belirli bir kontenjan dâhilinde oluşturulmuştur. Kontenjan dışındaki yeni talepler uçak fiyatından kaynaklanabilecek artışlar turun paket fiyatına yansıtılacaktır.
 • Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.  
 • Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

 

Rusya Vizesi İçin İstenilen Evraklar;

 • Seyahat tarihi itibariye ile en az 6 ay geçerli pasaport,
 • Kimlik Fotokopisi,
 • 2 adet fotoğraf (Arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet fotoğraf)
 • Orijinal Gemi davetiyesi (tarafımızdan karşılanacak),
 • Seyahat Sigortası (tarafımızdan karşılanacak)

 

İPTAL ŞARTLARI:

 • Münferit Rezervasyon İptal Şartları; 100 – 80 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir.80 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 80 – 50 gün arası toplam ücretin % 20’si, 49 – 30 gün arası toplam ücretin % 50’si, 29 – 15 gün arası toplam tutarın % 70’i,14 – 0 gün arası toplam tutar yanar.
 • Grup Rezervasyon İptal Şartları; değişiklik göstermektedir.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Kafkasör'lü 4 Gece
1499.00 TL
'den itibaren
1-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Kafkasör Yaylalı, Gito Yaylalı ve Artvin'li Program... (Çarşamba SAMSUN Gidiş-Pazar TRABZON Dönüş)
5 Gün-4 Gece / 04.09.2019
2-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel' li 4 Gece
1499.00 TL
'den itibaren
2-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel'li Program... (Pazartesi SAMSUN Gidiş-Cuma TRABZON Dönüş)
5 Gün-4 Gece / 16.09.2019
3-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel' li 5 Gece
1649.00 TL
'den itibaren
3-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel'li UZUN Program(Cuma SAMSUN Gidiş-Çarşamba TRABZON Dönüş)
6 Gün-5 Gece / 13.09.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım