Uçakla İSTANBUL TURLARI

HİLTON GARDEN İNN OTEL Konaklamalı Y.P.

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

HİLTON GARDEN İNN OTEL Sabah Akşam Yemekleri Dahil
Gezilecek Yerler:

İSTANBUL

Kalkış Noktaları: Sabah saat, 06:0’da Adnan Menderes Havalimanı’nda oluyoruz. 06:50’de kalkacak, Sun Express Havayollarına ait, İZMİR-İSTANBUL uçağımızın işlemlerini yapıyoruz
Geceleme: 3 Gün - 2 Gece
Konaklama: HİLTON GARDEN İNN OTEL Konaklamalı Y.P.
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 

UÇAKLA İSTANBUL KÜLTÜR, KEYİF TURU

 

HİLTON GARDEN İNN OTEL Konaklama Ayrıcalığı..

(Sabah+Akşam Yemekleri Dahil)

  

27-29 Ekim 2017  (3 GÜN-2 GECE) NAKİT: 599 TL

 

SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE ERKEN GİDİŞ, GEÇ DÖNÜŞ.. DOLU DOLU 3 GÜN

  

 Dünyaca Ünlü MADAME TUSSAUDS MÜZESİ artık İSTANBUL’da ve
Bu Harika Turumuzun Bir Parçası…

   

ORTAKÖY-DOLMABAHÇE SARAYI-RAHMİ KOÇ MÜZESİ-MİNİATÜRK-BOĞAZ TURU- SULTANAHMET BÖLGESİ-HİPODROM-DİKİLİTAŞ-PARGALI İBRAHİM SARAYI (TÜRK İSLAM ESERLERİ MÜZESİ) AYASOFYA-TOPKAPI SARAYI- YEREBATAN SARAYI (Sarnıcı), SULTANAHMET CAMİ, MADAME TUSSAUDS, BEYOĞLU, TAKSİM-İSTİKLAL CADDESİ-ÇİÇEK PASAJI- BÜYÜKADA- EYÜP SULTAN CAMİİ VE TÜRBESİ- FORUM AVM- SEALİFE-(AKVARYUM) 

 

 

   
 

1. Gün: AŞİYAN, BEBEK, ARNAVUTKÖY, KURUÇEŞME, ORTAKÖY CAMİİ, DOLMABAHÇE SARAYI, RAHMİ KOÇ MÜZESİ, MİNİATÜRK

Sabah saat, 06:00’ da Adnan Menderes Havalimanı’nda oluyoruz. 06:50’ de kalkacak, Sun Express Havayollarına ait, İZMİR-İSTANBUL uçağımızın işlemlerini yapıyoruz. 08:50’ de, İSTANBUL’ a (Sabiha Gökçen Havalimanına) ulaşıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleşerek, Asya kıtasından, Avrupa kıtasına, İstanbul’ un gerdanlığı boğazı süsleyen köprümüzden geçerek, boğazın en muhteşem noktalarından, AŞİYAN, BOĞAZKESEN, BEBEK, ARNAVUTKÖY, KURUÇEŞME güzergâhında devam ederek kahvaltımızı almak üzere yola çıkıyoruz. Asya kıtasından Avrupa kıtasına,  boğazın en muhteşem noktalarından biri olan ORTAKÖY bölgesine kahvaltı yapmak üzere hareket ediyoruz. Burada verilecek serbest zamanda, isteyenler, kartpostalların ayrılmaz parçası meşhur tarihi ORTAKÖY CAMİİ’ ni ziyaret edebilirler. Ardından, Osmanlının son yüzyılındaki yönetim merkezlerinin başında gelen, büyük ve görkemli DOLMABAHÇE SARAYI’ nı (selamlık bölümü) gezmeye gidiyoruz. Boğazın bu görkemli sarayı, bizi tüm ihtişamı ile karşılıyor… Sarayın hem içi hem de dışında yapacağımız gezimiz, bizlere unutamayacağımız anlar hediye edecek... Sonrasında, antika arabalardan buharlı trene, saltanat vagonundan, jet uçaklarına kadar birçok objeyi içinde barındıran, mimarisi ve koleksiyonu açısından dünyanın sayılı müzelerinden biri haline gelen RAHMİ KOÇ MÜZESİ’ ni gezmeye gidiyoruz. Ayrıca bu müze, Türkiye’de ulaşım endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müzedir..7 den 70 e herkesin ilgisini çekecek ,çıkmak istemeyeceğimiz bu müzemiz içindeki güzel cafe ve restoranları ile de dinlenmemiz için farklı imkanlar sunuyor.  Devamında, ülkemizin bin bir güzellikteki tarihi ve doğal harikalarının birer modelinin bulunduğu MİNİATÜRK,  turumuzun en enteresan noktalarından bir tanesi. Adeta tüm ülkeyi gezmiş hissi uyandıran bu nadide mekân hem biz hem çocuklarımız için çok ideal bir müze. İSTANBUL’ u hissettiğimiz günün ardından, HILTON GARDEN INN OTEL’ imize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği otelimizde.


2. Gün: EMİNÖNÜ, BOĞAZ TURU, SULTANAHMET, GALATA KULESİ, GALATA KÖPRÜSÜ, BEYAZIT KULESİ, PARGALI İBRAHİM PAŞA SARAYI, TÜRK İSLAM ESERLERİ MÜZESİ, HİPODROM, DİKİLİTAŞ, AYASOFYA, TOPKAPI SARAYI, YEREBATAN SARNICI, SULTANAHMET CAMİİ, MADAME TUSSAUDS, TAKSİM İSTİKLAL CADDESİ, ÇİÇEK PASAJI, ST.ANTONIO KİLİSESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İstanbul turlarını taçlandıran boğaz turumuza çıkmak üzere turumuza devam ediyoruz. EMİNÖNÜ’ nden, BOĞAZ TURU’ na çıkarak bu eşsiz manzaraya şahit oluyoruz. İstanbul’un birçok güzel kıyı semtlerini (Kuzguncuk, Bebek, Arnavutköy, Küçüksu, Kandilli gibi.. ) tarihi binalarını, yalıları, hatta çeşitli dizilere mekân olan köşkleri görüyoruz. Yeni Camii, Mısır Çarşısı, Süleymaniye Camii, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı bu güzel boğaz turumuz süresince kıyı boyunca gözlerimizi süsleyecek tarihi yapılardan sadece bazıları… Yönümüzü, İmparatorluklar şehri İstanbul’ un en kadim eserlerinin bulunduğu SULTANAHMET  bölgesine  çeviriyoruz.  Güzergâhımız, Marmara denizini takiben haliç üzerinden boğazı ve Anadolu yakasını panoramik görüş açısına sahip... Bu sayede GALATA KULESİ, GALATA KÖPRÜSÜ, BEYAZIT KULESİ panoramik olarak görülebiliniyor. (Bundan sonra bütün müzeler yürüyüş mesafesinde olduğu için araca sadece dönüşte binilecektir ve uygun yürüyüş ayakkabıları, müze kartı için kimlik ve fotoğraf bulundurmanızı öneriyoruz.  Müze kartlarının İstanbul’a gelmeden çıkarılması kuvvetle tavsiye edilmektedir.) Müze ziyaretimiz, yeni restore edilen hali ile az bir süre önce açılan, belki de ilk kez görebileceğiniz PARGALI İBRAHİM PAŞA SARAYI ile başlıyor. Bu turumuzun en ilgi çekici noktalarından biri olacak… KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’ ın sevgisinin bir nişanesi olarak İBRAHİM PAŞA’ ya hediye ettiği, son yenileme çalışmalarının ardından ziyaretçilere açılan ve şu anda TÜRK VE İSLAM ESERLERİ MÜZESİ olarak kullanılmaktadır. Ardından, at meydanı da dediğimiz HİPODROM’ dan günümüze kalan 3 güzel DİKİLİTAŞ’ ı görüp, gezimize devam ediyoruz. 1500 yıllık bir tarihiyle, İstanbul’un en büyük camii olma özelliğine sahip AYASOFYA’ yı ( Hagia Sofia müzesini ) geziyoruz. Sonra Osmanlı Hanedanının 400 yıllık konutu olan, TOPKAPI SARAYI’ na doğru turumuz devam ediyor. Sarayı gezerek, yazlık avlusunda Marmara denizi, Boğaz ve Haliç’e aynı anda sahip manzarasında fotoğraflar çektiriyoruz. Verilecek serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz YEREBATAN SARAYINA (Sarnıcı), SULTANAHMET CAMİİ gibi yerlerden birini görebilirler. Bir sonraki ziyaret noktamız olan, İstanbul’ un en yeni müzesi,  turun en dikkat çekici kısımlarından olan, dünyanın en meşhur müzelerinden MADAME TUSSAUDS’ u görmeye gidiyoruz. İstanbul’a yeni bir heyecan veren, dünyanın ve ülkemizin ünlü kişilerinin balmumundan benzerlerinin sergilendiği müze, simge şehirleri öne çıkaran bir başka ilgi çekici noktamız. Ardından, konuklarımız ile TAKSİM İSTİKLAL CADDESİ’ nde, yürüyüşler yapmak üzere BEYOĞLU’ na geliyoruz. Burada misafirlerimiz ÇİÇEK PASAJI’ nı görebilir, St. Antonio kilisesinin ihtişamlı görünüşüne şahit olabilir, İstiklal Caddesinin 24 saat cıvıl cıvıl olan ortamında hoş vakitler geçirebilirler. Zevkli ve yoğun geçen bu harika günün ardından misafirlerimiz ile akşam yemeğini almak ve dinlenmek üzere hotelimize doğru yola çıkıyoruz.


3. Gün: ADALAR, EYÜP SULTAN CAMİİ, BAYRAMPAŞA, FORUM İSTANBUL, SEALİFE AKVARYUM

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bavullarımızı aracımıza koyduktan sonra turumuza başlıyoruz.   Bu sefer rotamız Adalar… Anadolu yakasından, İstanbul'un incilerini görmek üzere ADA TURU’ na çıkıyoruz. Sırasıyla uzaktan, tekneden, KINALIADA, BURGAZADA, KAŞIK ADASI, daha arkalarda, SİVRİADA, TAVŞAN ADASI, HEYBELİADA’ yı görerek, en son olarak, adaların incisi BÜYÜKADA’ ya varıyoruz. Adada, dileyen misafirlerimiz adanın doğa kokusunu içine çekmek, ağaçlarla kaplı dar sokaklarından geçerken, bakmaya doyamayacağı köşkleri ve manzarayı izlemek üzere, adayı tam tur dolaşan faytonlara yönelirken, arzu edenler de bisiklet kiralayarak adayı dolaşabilir, hediyelik eşya tezgâhlarında alışveriş yapabilirler. Daha sonra, EYÜP SULTAN CAMİİ VE TÜRBESİ bir sonraki uğrayacağımız ziyaret noktamız olacak. Burada İstanbul’ un manevi havasını bir kez daha teneffüs etme imkânına kavuşacağız. Devamında, BAYRAMPAŞA’ da, Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezilerinden biri olan FORUM İSTANBUL’ a hareket ediyoruz. Burada, misafirlerimiz Türkiye’de ilk kez rastladığımız eşsiz okyanus balıkları ve köpekbalıkların, vatozların, daha önce hiç görmediğimiz, duymadığımız birçok enteresan balık türlerinin yaşam alanı haline getirilen dev SEALİFE, (AKVARYUM) un harika dünyasına ortak oluyorlar. Keyifli bir günün ardından,  akşam saat 21:40 kalkacak uçağımız için Sabiha Gökçen Havalimanına geliyoruz.  Saat 22:40’ da İZMİR’ e ulaşıyoruz. Unutamayacağınız anılarla, bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde, tekrar sizleri ağırlamak dileği ile vedalaşıyoruz. DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» İSTANBUL’DA HİLTON GARDEN İNN OTEL ÜMRANİYE  ( 2 GECE) 
   SABAH+AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

» LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR
» PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
» SEYAHAT SİGORTASI
» GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ

 

 

» MÜZE ÖREN YERİ, MİLLİ PARK  VE DİĞER TÜM GİRİŞ ÜCRETLERİ
» OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
» ÖĞLE YEMEKLERİ
» YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI
» BOĞAZ TURU

 

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

 » Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. Academic Tour, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. Academic Tour, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid edilir.
» Tur programı ACADEMİC TOUR. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC. Kimlik no ibrazı şarttır.
» Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır. (27.31.46 kişilik) Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
» Gezi süresi 3 GÜN-2 GECE’ dir. Otel konaklaması 2 GECE’ dir.
» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
Uçakla DOĞU KARADENİZ ve YAYLALARI               Samsun Gidiş-Trabzon Dönüş
Tüm Tarihlerimiz Dolmuştur
999.00 TL
'den itibaren
Uçakla DOĞU KARADENİZ ve YAYLALARI Samsun Gidiş-Trabzon Dönüş
Düşler Vadisi MACAHEL'li. TAMAMI YAYLA KONAKLAMALI Samsun Gidiş-Trabzon Dönüş
5 Gün - 4 Gece / 26.09.2018
BUTİK MARDİN TURU (Uçakla)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
849.00 TL
'den itibaren
BUTİK MARDİN TURU (Uçakla)
5* Erdoba Elegance Hotel & Convention Center Otel ’de Y.P. Konaklama Ayrıcalığı SINIRLI KONTENJAN!!!
3 Gün 2 Gece / 30.09.2018
Uçakla Butik MARDİN ve ŞANLIURFA
899.00 TL
'den itibaren
Uçakla Butik MARDİN ve ŞANLIURFA
HİLTON GARDEN INN MARDİN OTEL’ DE Y.P. Konaklama Ayrıcalıklı
3 Gün-2 Gece / 10.11.2018