Uçakla GAP TURLARI

5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

Hasankeyf' li, 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklamalı, Muhteşem Bir GAP Turu
Gezilecek Yerler:

Adana, Gaziantep, Halfeti, Göbeklitepe, Harran, Şanlıurfa, Mardin, Midyat, Hasankeyf, Nemrut...

Kalkış Noktaları: Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 06:00’ da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUN EXPRESS Hava Yollarına ait 07:00 uçağı ile hareket ediyoruz.
Geceleme: 5 GÜN - 4 GECE
Konaklama: 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

     UÇAKLA GAP TURLARI    

SUN EXPRESS ile ADANA GİDİŞ-ADANA DÖNÜŞ   

   BÖLGENİN EN İYİ 5* ve 4* OTELLERİNDE Y.P. KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA  

(5 GÜN-4 GECE) 2018 SEZON BOYUNCA           

 MARDİN, HALFETİ, HASANKEYF ve GÖBEKLİTEPE PROGRAMA DAHİL !!!

1.TUR: 24-28 Mart       2.TUR: 11-15 Nisan       3.TUR: 21-25 Nisan 

      4.TUR: 25-29 Nisan    5. TUR: 6-10 Mayıs    6.TUR: 8-12 Mayıs     7.TUR: 9-13 Mayıs     

8.TUR: 27 Haz.-1 Temmuz      9 TUR: 10-16 Ağustos   10 TUR:21-25 Ağustos (Kurban Bayramı)      

11 TUR: 12-16 Eylül         12 TUR: 19-23 Eylül      13.TUR: 3-7 Ekim      14 TUR: 7-11 Ekim      

15 TUR: 10-14 Ekim    16 TUR: 12-16 Ekim        17 TUR:  14-18 Ekim      18.TUR: 16-20 Ekim     

19 TUR:17-21 Ekim        20 TUR: 19-23 Ekim       21 TUR:21-25 Ekim    

22 TUR: 29 Ekim-2 Kasım     23 TUR: 30 Ekim-3 Kasım (İlave Tarih )      24 TUR: 31 Ekim-4 Kasım  (İlave Tarih) 

25 TUR: 1-5 Kasım (İlave Tarih)       26 TUR: 5-9 Kasım (İlave Tarih)   27 TUR: 6-10 Kasım (İlave Tarih)  

28 TUR: 7-11 Kasım (İlave Tarih)   29 TUR: 12-16  Kasım (İlave Tarih)   30 TUR: 13-17 Kasım (İlave Tarih)  

31 TUR: 14-18 Kasım (İlave Tarih)   32 TUR: 19-23 Kasım (İlave Tarih)

  !!! ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN!!!     

ERKEN REZERVASYON, HER TARİHTE SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİDİR.
KONTENJAN DOLDUKTAN SONRA NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR… 

      Otobüsle GAP TURLARIMIZI incelediniz mi ?

1. Gün: ADANA - GAZİANTEP

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 06:00’ da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUN EXPRESS Hava Yollarına ait 07:00 uçağı ile hareket ediyor ve saat 08:25’ de ADANA Havalimanına iniyoruz. Araçlarımıza yerleşip, uygun bir yerde kahvaltımızı (ekstra) yaptıktan sonra, Türkiye` nin  en büyük camii olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ` yü panaromik olarak gördükten sonra, SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle gezip, ardından ŞAHİN BEY` in şehri GAZİANTEP` e ulaşıyoruz. Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten  metropol olmaya aday GAZİANTEP’ te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE` yi  ve şehrin onemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel yemeklerden aldıktan sonra, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ` ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından çarşılar bölgesine gelerek, ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI’ nı gezip, İMAM ÇAĞDAŞ’ ın önünde serbest zamanla birlikte baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. Serbest zaman sonrasında 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda, Sütlü Melengiç Kahvelerimizi içerek, bugünkü turumuzu keyifle sonlandırıyoruz. Gaziantep’ te 4* SAFİR OTEL veya MET GOLD OTEL’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. http://www.gaziantepsafirotel.com/tr      


2. Gün: HALFETİ - ŞANLIURFA-HARRAN

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltının ardından bizi büyüleyecek olan KARAGÜL diye tabir edilen HALFETİ` ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat sürecek muhteşem bir Tekne Turuna(ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’ nü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ ye dönüyoruz. Güneydoğu’ nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından, peygamberler şehri ŞANLIURFA` ya gidiyoruz. BALIKLI GÖL - AYN ZELİHA GÖLÜ, HZ. İBRAHİM` in doğduğu MAĞARA,  RIZVANİYE CAMİİ, GÜMRÜK HAN  ve  BEDESTEN çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Buradaki serbest zamanın ardından HARRAN’ a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ ni gezdikten sonra, ŞANLIURFA’ da 5* DEDEMAN OTEL’ imize veya 5* NEVALİ OTEL , 4*HARRAN OTEL yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle SIRA GECESİ` ne (ekstra) gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

http://www.dedeman.com/otel-sanliurfa


3. Gün: GÖBEKLİTEPE, MARDİN ve MİDYAT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında,dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı  GÖBEKLİTEPE gezimizle başlıyoruz (Açık olması halinde). İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Tarihin akışını değiştiren Göbeklitepe gezimizin ardından,  Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık olan MARDİN`e hareket ediyoruz. Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’ nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, ULU CAMİİ -ARKEOLOJİ MÜZESİ –ZİNCİRİYE MEDRESESİ ve Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezip, Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Ardından Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çarşıda yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri,  badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Serbest zamanın devamında MİDYAT’ a geçiyoruz. Midyat, mimari alanda bölgenin lideri konumunda. Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada kendini adeta bir Orta Çağ kentinde gibi hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri, Midyat` a bir Açıkhava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca,   Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, ‘’Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyoruz. Turumuzun ardından 5* MATİAT OTEL,  4* YAY GRAND OTEL veya  5* ERDOBA ELEGANCE HOTEL`imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. www.matiat.com.tr 


4. Gün: HASANKEYF - DİCLE NEHRİ - KAHTA - NEMRUT - ADIYAMAN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında,  yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan HASANKEYF’ e doğru yola çıkıyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, belkide son kez göreceğiniz Hasankeyf’ e veda ediyoruz ve Batman–Siverek güzergâhı üzerinden KAHTA’ ya ulaşıp minibüslerle (ekstra)  NEMRUT’ a çıkıyoruz. (Kasım ayı turlarında, hava koşulları müsait olduğu takdirde yapılacaktır) Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası ve ‘’Kralların Tahtı’’ olarak adlandırılan NEMRUT; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Dünyada güneşin en güzel battığı noktada muhteşem gün batımını seyrettikten sonra yine minibüslerle 4* GRAND İSİAS OTEL‘ imize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.    

 www.grandisias.com


5. Gün: ADIYAMAN - ATATÜRK BARAJ GÖLETİ - ANTAKYA - ADANA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında yol güzergahımızda bulunan, ATATÜRK BARAJ GÖLETİ`ni görerek, İSLAHİYE-HASSA-KIRIKHAN yolu ile ÇAN-EZAN-HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent olan ANTAKYA` ya ulaşıyoruz. Burada ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ, Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikayelerde ORONTES (ASİ) Nehri’ ni görüp,  eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Öğle yemeğinde ANTAKYA MUTFAĞI’ nın muhteşem yemeklerinin ve künefesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Sonrasında, HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, Defne’nin gözyaşları şeklinde anılan,  HARBİYE ŞELALELERİ’ nde ruhumuzu dinlendirip, ardından ADANA’ ya gidiyoruz. Akşam saatlerinde ADANA Havalimanı’ nda oluyoruz. SUN EKSPRESS Havayollarının 21:35 uçağıyla İZMİR’ e uçarak, saat 23:10’ da İZMİR’ ulaşıyor (Kasım ayı dönüş saatlerini ayrıca sorunuz) ve bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde, tekrar buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

NOT: Kasım ayı turlarında, Nemrut Turu, hava koşulları müsait olduğu takdirde gerçekleşecektir... DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» Uçak Sonrası Ulaşım ve Şehir Turları
» Çevre Gezileri ve İkramlar
» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
» 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama 4 Gece
  (Otellerde Sabah Kahvaltısı + Akşam Yemeği)
» Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi
» Uçak Bileti Gidiş+Dönüş
» ACADEMİC TOUR Güvencesi

 

» İlk gün yolda alınan Kahvaltı
» Son Gün yolda alınan Akşam Yemeği
» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
» Öğle Yemekleri
» Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
» Halfeti Tekne Turu         
» Nemrut Minibüs ücretleri
» Urfa Sıra Gecesi

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid edilir.
» Tur programı ACADEMİC TOUR Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C.kimlik no ibrazı şarttır.
» Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır. (16-18-27.31.46 kişilik) Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
» Gezi süresi 5 GÜN-4 GECE’ dir. Otel konaklaması 4 GECE’ dir.
» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

İptal-İade ve Değişiklik Hakkında

***  Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

*** Tur iptal ve iadesi katılımcının MUCBİR sebep göstermesiyle sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına '' katılımcının vefatı, ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi'' gibi durumlar girmektedir.   

   Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Kafkasör'lü 4 Gece
1799.00 TL
'den itibaren
1-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Kafkasör Yaylalı, Gito Yaylalı ve Artvin'li Program... (Çarşamba SAMSUN Gidiş-Pazar TRABZON Dönüş)
5 Gün-4 Gece / 04.09.2019
2-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel' li 4 Gece
1499.00 TL
'den itibaren
2-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel'li Program... (Pazartesi SAMSUN Gidiş-Cuma TRABZON Dönüş)
5 Gün-4 Gece / 23.09.2019
Özel Karadeniz ve Yaylaları (İlave Tarih 19-26 Temmuz)
ERKEN REZERVASYON FIRSATI !!!
1499.00 TL
'den itibaren
Özel Karadeniz ve Yaylaları (İlave Tarih 19-26 Temmuz)
Karadeniz'in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir… 3 Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili Program...
8 Gün 8 Gece / 19.07.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım