2019 İSKEÇE FESTİVALİ

4* CAPSIS OTEL (ŞEHİR MERKEZİ) 2 GECE KONAKLAMALI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

4*Capsis Otel'de 2 Gece Konaklama Ayrıcalığıyla, Eğlence Dolu Bir Festival
Gezilecek Yerler:

SELANİK- İSKEÇE- KAVALA

Kalkış Noktaları: Saat 15.45’de Üçkuyular Meydanı (Pamukkale Yazıhanesi Önü), 16.00’de Konak (Sabancı Kültür Merkezi Deniz Tarafı), 16.15’de Lozan Meydanı (Fuar Lozan Kapısı Önü), 16.45’de Karşıyaka / Anıt, 16.50’de Karşıyaka / Yunuslar ve 17.00’da Bostanlı İskelesi’nden hareket ediyoruz.
Geceleme: 3 Gün - 3 Gece
Konaklama: 4* CAPSIS OTEL (ŞEHİR MERKEZİ) 2 GECE KONAKLAMALI
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 İSKEÇE FESTİVALİ ÖZEL TURU-2019 

 SELANİK - İSKEÇE - KAVALA

OTOBÜS İLE 3 GÜN 3 GECE    (8-11  MART  2019)

 EKSTRA TUR YOK !!! ŞEHİR MERKEZİ KONAKLAMA FARKIYLA... 

 4 * CAPSİS OTEL' DE 2 GECE (1 Gece O.K ve 1 Gece Y.P Konaklama)

FESTİVAL SONRASI, İZMİR' E DÖNÜŞ ÖNCESİ, TEKRAR KONAKLAMA AYRICALIĞI SADECE BU PROGRAMDA...

EKSTRA YUNAN TAVERNASI EĞLENCE İMKANI...

 

 

 

1. Gün: İZMİR - İPSALA

Saat 15.45’de Üçkuyular Meydanı (Pamukkale Yazıhanesi Önü), 16.00’de Konak (Sabancı Kültür Merkezi Deniz Tarafı), 16.15’de Lozan Meydanı (Fuar Lozan Kapısı Önü), 16.45’de Karşıyaka / Anıt, 16.50’de Karşıyaka / Yunuslar ve 17.00’da Bostanlı İskelesi’nden (İskele Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) siz değerli konuklarımızı alarak, seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Ayvalık, Edremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan da feribotla Eceabat’a geçerek, erken sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz.(Yoğunluğa bağlı olarak Lâpseki – Gelibolu hattından da yapılabilir).


2. Gün: İPSALA - SELANİK

Standart sınır geçiş işlemlerini takiben, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala hattında ilerleyerek sabah saatlerinde, yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı molasını takiben, keyifli bir güzergâhta, geçtiğimiz bölgelerin yanı sıra YUNANİSTAN coğrafyası, tarihi, dini, ekonomisi ve kültürel özellikleri hakkında bilgiler alarak yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından SELANİK’e varıyoruz. İlk olarak kentin merkezi meydanlarından olan VARDARİS MEYDANI ve KRAL KONSTANTİN HEYKEL'ini görerek şehir turumuza başlıyoruz. İzmir’in Kordonunu çağrıştıran NİKİ (Zafer) BULVARINI Osmanlı dönemi yapılarından olan GÜMRÜK BİNASI'nı görerek kat ediyor ve SELANİK’in sembolü olan BEYAZ KULE’de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. İŞKENDER HEYKELİ'ini, DÖNER KULESİ ile Fuar alanını görerek, kentin doğusuna doğru devam ediyoruz. Bölgenin neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, SABRİ PAŞA ŞADIRVANI'nı, ARİSTOTELES ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜ'nü, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Z TAKI'nı, Osmanlı döneminde camii olarak faaliyet gösteren ROTONDA’yı, II. Murat döneminde yaptırılan BEY HAMAMI'nı görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan HAMZA BEY CAMİİ'ni, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı BEDESTEN'i, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı HÜKÜMET KONAĞI'nı görerek şehir turumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan ATATÜRK EVİ'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben şehrin merkezi meydanı olan ARİSTOTELES Meydanı'nda alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan BİZANS KALESİ'ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz AnoPoli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan ALACA İMARET CAMİİ'ni ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen AZİZ DİMİTRİ KİLİSESİ' ne yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz. Turumuzu tamamlıyor ve 4* Capsis Otel’imize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. www.capsishotels.gr.

Dileyen misafirlerimizle tavernaları ile tüm Dünyada şöhret yapmış olan Selanik’te özgün bir Selanik Gecesi yaşamak üzere hareket ediyoruz. Turistik olmayan ve gerek yemekleri, gerekse müzik ve eğlencesiyle Yunanlılara hitap eden yemekli-müzikli bir tavernada müzik ve dans dolu eğlenceli bir gece geçiriyoruz.(Ekstra)


3. Gün: SELANİK - İSKEÇE - SELANİK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İSKEÇE’ye hareket ediyoruz. İskeçe şehrine ulaşıp İSKEÇE KARNAVALI etkinliği için ayrılmış alana otobüsümüzü park edip İskeçe belediyesinin servisleri ile şehir merkezine gidiyoruz. “Bin Bir Rengin Şehri” diye anılan şehirde, restore edilmiş sokaklarında cephesi dantel gibi işlenmiş binaları fotoğraflıyoruz. Tam bir renk cümbüşünü andıran, çeşitli renklerde ve kostümlerle şehir merkezinde düzenlenen Karnaval Geçit Törenini izliyoruz. İskeçe Karnavalı festival etkinliklerinde dans edip zıplayan kadınlar, yüzlerini boyayan yaşlı teyzeler–amcalar, aile boyu karnavala katılan ve kostüm giyen dansçılar, apartmanlarını, dükkânlarını rengârenk balonlarla süsleyen, İskeçelilerle şakalaşıp dans ediyoruz. Eğlence kültürü günlük yaşamda önemli olan şehirde çok sayıda bar, restoran ve taverna mevcuttur. Akşam üzeri eğlenceye doymuş olarak aracımıza binip Selanik'te 4*Capsis Otel'imize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.www.capsishotels.gr


4. Gün: SELANİK - KAVALA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyoruz. Kuzey Ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk ile KAVALA’ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen SU KEMERLERİ'ni görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan PARGALI İBRAHİM PAŞA CAMİİ'ni görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş HALİL BEY CAMİİ'ni, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İMARE KÜLLİYESİ'ni, doğduğu ev ve heykelini ve kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan MERYEM ANA KİLİSESİ'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben fotoğraf ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. KAVALA’dan ayrılıyor ve kurabiyeleri ile ünlü NEA KARVALİde vereceğimiz kısa bir molayı takiben Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadele’ ye sınır teşkil eden KARASU (Nestos) nehrini görerek, Dedeağaç’a ulaşıyoruz. Dedeağaç sahilinde vereceğimiz yemek molasını takiben Kipi Sınır Kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben freeshopta serbest zaman veriyoruz. İpsala Sınır Kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’e ulaşıyor ve bir sonraki ACADEMİC TOUR gezisinde tekrar görüşmek üzere  siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
* 4* Capsis Otel' de 1 gece Y.P. - 1 gece O.K Konaklama
* Otobüsteki sıcak ve soğuk ikramlar
* Gümrük vergileri
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Seyahat Güvence Paketi Sigortası
* ACADEMIC TOUR Güvencesi

 

 

 

* Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro)
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır (15 TL)
* Öğle yemekleri
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
* Yolda alınan akşam yemekleri, kahvaltı ve molalarda ki yiyecek içecekler
* Selanik‘ te Yemekli - limitli içkili Yunan Tavernası  ( 35 € ) 
* 65-79 Yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 15 € , 80 yaş üstüne 20 €  fark alınır.

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1- ACADEMIC TOUR hava, yol ve olağanüstü durumlarda gerekli gördüğü durumlarda turda değişiklik yapma hakkını acenta saklı tutar. Güzergâhın içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
2- ACADEMIC TOUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
3- Bu programda Yeşil Pasaport'a ve geçerli Schengen vizesi olanlara ayrıyetten vize gerekmez.
4- Seyahat bitiminden itibaren en az 3 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
5- Otellerdeki oda dağılımı,otel yetkililerince tesisteki müsaitliğe göre gerçekleştirilmektedir.
6- Otel konaklamalarında gruplarımıza ayrılmış odaların haricinde konaklama yapmak isteyecek misafirlerimiz(kral dairesi,suit,superior vb. oda tipi) tesiste kişisel taleplerini ,tesis görevleri aracılığıyla şahsen gerçekleştirebilirler. Bu talepler sonucunda doğabilecek ödeme,ihtilaf ve oluşabilecek sıkıntılardan ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz. 
7- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
8- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
9- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.
10- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir,  Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR’ un hiçbir sorumluluğu yoktur. ACADEMIC TOUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvuruların da ACADEMIC TOUR’ un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
11- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir.
12- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
13- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda,tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır. Yurtdışına nüfus cüzdanı ile çıkıldığı durumlarda anne veya babadan birinin seyahat etmediği durumda seyahat etmeyen ebeveyn Muvaffakatname vermeli ve seyahat anında kişi yanında bulundurmalıdır.
14- Tüm Yurtdışı Seyahatlerinde "bebek" yolcularımızın Kimlik ve Pasaportlarının;Vize gerekli ülkelerden alınmış vizelerinin olduğunu mutlaka kontrol ediniz. ACADEMİC TOUR aksi durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.
15- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izin belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.
16- Yunan Tavernası otele yürüme mesafesindedir. Araçla transfer yapılmaz.
17- Yolculuk esnasında emniyet kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.  Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.
18- Sınır kapılarına özel günlerde (İskeçe Karnavalı,yışbaşı vb.) yığılmalar beklemeler olabilmektedir. Bu sebeple acentemiz sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Otobüsle BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı Program 2019)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
399.00
'den itibaren
1-Otobüsle BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı Program 2019)
Kosova ve Sofyalı Program 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama
8 Gün-8 Gece / 28.06.2019
2-Otobüsle BALKANLAR (Kosova, Sofya ve Matka Kanyon`lu Uzun Program)
1 Gece İlaveli Program !!!
449.00
'den itibaren
2-Otobüsle BALKANLAR (Kosova, Sofya ve Matka Kanyon`lu Uzun Program)
Koşa Koşa Değil, Doya Doya Balkanlar (1 Gece İlaveli Uzun Program)
9 Gün-9 Gece / 28.06.2019
Uçakla Vizesiz BALKAN TURLARI (2019)
SINIRLI KONTENJAN İLE !!!
579.00
'den itibaren
Uçakla Vizesiz BALKAN TURLARI (2019)
5* ve 4* Otellerde Konaklamalı, Balkan Coğrafyasında Vizesiz 5 Ülke
7 Gün-6 Gece / 18.07.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım