AMSTERDAM-KÖLN TURU

AMSTERDAM-KÖLN TURU

 • Amsterdam 3 Gece 4* O.K Otel Konaklaması
 • 4 Gün 3 Gece
 • Uçak/Otobüs

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece

629.00 EUR
'den itibaren

Konaklama

Amsterdam 3 Gece 4* O.K Otel Konaklaması

Ulaşım

Uçak/Otobüs

Gezilecek Yerler

AMSTERDAM - ROTERDAM - DELFT - LAHEY - ZAANSE SCHANS - MARKEN - VOLLENDAM - GİETHORN

Tur Hakkında

KANAL TURU, GRAND HOLLAND VE KASABALAR GEZİSİ FİYATA DAHİL !!! SUNEXPRESS AKTARMASIZ UÇUŞ FARKIYLA. GÜN KAYBI YAŞANMADAN.

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


MASALLAR KÖYÜ GİETHORN GEZİSİ İMKANI İLE

 AMSTERDAM - KÖLN TURU 

DÜSSELDORF - KÖLN - AMSTERDAM - ROTTERDAM - DELFT - LAHEY
ZAANSE SCHANS - MARKEN - VOLENDAM - GİETHORN

  DİKKAT !!! 190 € DEĞERİNDEKİ KANAL TURU, GRAND HOLLAND 
 VE KASABALAR GEZİSİ FİYATA DAHİL !!!  

4* OTELDE 3 GECE O.K. KONAKLAMA (AMSTERDAM)

SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İLE İZMİR'DEN DİREKT AKTARMASIZ UÇUŞ AYRICALIĞI İLE
FİATA DAHİL ROTTERDAM - DELFT - LAHEY (GRAND HOLLAND) GEZİLERİ AYRICALIĞI İLE
FİYATA DAHİL AMSTERDAM ŞEHİR VE KANAL TURU AYRICALIĞI İLE
FİYATA DAHİL  KÖLN ŞEHİR TURU AYRICALIĞI İLE
FİYATA DAHİL "ZAANSE SCHANS-MARKEN-VOLENDAM KASABALARI GEZİSİ" AYRICALIĞI İLE

 DÜNYACA BİLİNEN "GİETHORN-(HOBBİT) MASAL KÖYÜ TURU İMKANI İLE 

1.Tur: 5-8 Eylül  2.Tur: 4-7 Ekim  (4 Gün-3 Gece) 

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN!


1. Gün

İZMİR-DÜSSELDORF - KÖLN - AMSTERDAM

Sabah saat 04:15’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra, saat 06:00 SUN EXPRESS Hava Yollarına ait XQ-988 sefer sayılı aktarmasız uçuşu ile Almanya DÜSSELDORF’a hareket ediyor ve yerel saat ile 08:25’de varıyoruz. İnişimizin ardından, bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen tur aracımıza yerleşiyor ve ALMANYA’nın Ren Nehri kıyısına kurulmuş moda ve fuar kenti DÜSSELDORF kenti ile ilgili rehberimizin anlatımları eşliğinde panoramik şehir turumuzu yaparak, Düsseldorf’un güneyinde bulunan ve eski adıyla Kolonya olarak anılan KÖLN kentine gidiyoruz. Çok sayıda yabancının da ikamet ettiği bu kentin en önemli özelliklerinden biride Festivallerin sık yaşandığı bir kent olmasıdır. Yaklaşık 50 dakikalık bir yolculuktan sonra ilk durağımız Avrupa’nın en ünlü Katedrallerinden olan “Kölner Dom” olarakta anılan Köln Katedralidir. 1248 yılında Hıristiyanlığın Katolik mezhebi hizmetine açılmak üzere inşaatına başlanmış olan ama maddi sıkıntılardan dolayı ara verilmek zorunda kalınan Köln Katedrali 7000 metrekarelik bir alan üzerinde yer almaktadır. 19.yüzyılda tekrar inşasına başlanan ve 1880 yılında tamamlanan katedralin günlük ziyaretçi kişi sayısı 18 bini aşmaktadır. Görülebilecek yerler arsasında Çikolata müzesi, Merkez Camii, Büyük St. Mark kilisesi, Schnütgen ve Roma Germen müzeleri vardır. Rehberimizden alacağımız bilgilendirmelerden sonra öğle yemeği ve alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizle belirlenen saatte buluştuktan sonra HOLLANDA sınırını geçerek AMSTERDAM şehrine gidiyoruz. Akşam saatlerinde varacağımız şehrimizde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Amsterdam’daki 4* otelimizde.

2. Gün

AMSTERDAM ŞEHİR VE KANAL TURU - ZAANSE SCHANS - MARKEN - VOLENDAM

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, deniz seviyesinin altında inşa edilmiş, kanallarla çevrili, kendine özgü mimarisiyle etkileyici, özgürlükler şehri AMSTERDAM şehir turumuza başlıyoruz. Gezimizde; Borsa Binası, Dam Meydanı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Mahallesi, Rembrandt Meydanı, Anne Frank Evi ve Begijnhof görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin anlatımları eşliğinde şehri genel hatlarıyla tanıdıktan sonra, AMSTERDAM kentinin kalan güzelliklerini Kanal turumuz ile keşfetmeye devam ediyoruz.(Fiyata Dahil!) Unesco Dünya Mirası arasına girmeye hak kazanmış asırlık kanalda gezimizi tekne ile gerçekleştirirken çok güzel fotoğraflar çekme fırsatınız olacak. Westerkerk, Merkez Tren İstasyonu, kentin tarihi binalarını göreceğimiz ve halkın yaşam tarzını gözlemleyebileceğimiz kanal turumuzun bitiminde serbest zaman veriyoruz. Yeniden buluşmamızın ardından, HOLLANDA’nın doğal güzelliklerine şahit olacağımız ünlü “ZAANSE SCHANS – MARKEN - VOLENDAM Kasabaları” turumuzu gerçekleştirmek üzere ilk durağımız, Zaanse Schans kasabasına hareket ediyoruz. (Fiyata Dahil!) Hollanda’nın en popüler ve turistik yerlerinden biri olan kasaba, Yel Değirmenleri, kendisine has köy evleri ve el sanatı dükkanları ilginizi çok çekecektir. Ziyaretimiz esnasında, kasabanın sembölü, geleneksel Takunya Fabrikasını ziyaret ediyor, kendine özgü evleri ve sokaklarıyla deniz üstüne inşa edilmiş, bir yol bağlantısı verilerek sonradan yarımada olan, ikinci şirin kasabamız, Marken’e hareket ediyoruz. Renkli ahşap evleri ve doğal güzellikleriyle ilginizi çekecek bu huzur dolu kasabada kısa bir mola veriyoruz. Fotoğraf karelerine yenilerini ekleyebileceğiniz keyifli zamanın ardından, HOLLANDA’nın peynirleri ile ünlü bir diğer güzel kasabası Volendam’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında, sahil boyunca peynir yapımcılarını, şirin hediyelik dükkanlarını görüyor, fotoğraf çekimi, alış-veriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz öğle yemeğinde Volendam’ın Deniz ürünleri restoranlarında çeşitli lezzetlerin tadına bakabilirler. Serbest zamanın ardından rehberimizle buluşuyor ve otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Amsterdam’daki 4* otelimizde.

3. Gün

GRAND HOLLAND - ROTTERDAM - DELFT - LAHEY - (Grand Holland ) - AMSTERDAM

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, HOLLANDA’nın Amsterdam’dan sonra ikinci büyük kenti ve ülkenin en önemli ticaret merkezi Rotterdam şehrine hareket ediyoruz. İkinci dünya savaşında nerdeyse tamamen yok olmuş ve 1950 – 1970 yılları arasında yeniden inşa edilmiş, Avrupa’nın en büyük liman şehri Rotterdam’a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin, Nieuwe Mass Nehri ile ayrılmış kuzey ve güney yakasını birbirine bağlayan ve adını Hümanizm akımının en önemli temsilcisi olan Desiderius Erasmus’tan alan Erasmus Köprüsü, Euromast Kulesi, Hotel Newyork, Markthall ve Kübik Evler görülebilecek yerler arasında yer almaktadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra, rehberimizin ilgili anlatımları eşliğinde, tarihi ve kanalları ile ünlü Delft şehrine hareket ediyoruz. Orta Çağ mimarisiyle, gezginlerin ilgisini çeken bu küçük şehre varışımızın ardından şehir turumuzda; Belediye Binası, Doğu Kapısı, Nieuwe Kerk, Old Town, Oude Kerk ve kanallar görülecek yerlerden bazılarıdır. Buradaki turumuzun devamında, Hollanda Krallığı’nın idari başkenti olan ve Uluslararası Adalet Divanı ve Uluslararası Ceza Mahkemesinin de bulunduğu Lahey (Den Haag) kentini gezmek üzere Kuzey denizine sahili olan küçük ve modern şehir Lahey’e gidiyoruz. Şehre varışımıza takiben gerçekleştireceğimiz turumuzda; Adalet Divanı, Mauritshuis Müzesi (inci küpeli kızın bulunduğu yer), Başbakanlık Çalışma Ofisi ve Kraliyet Sarayı’nı rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyor ve serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saat ve yerde buluşup, araçlarımızdaki yerlerimizi alarak, Amsterdam’daki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün

AMSTERDAM - GİETHORN (Hobbit Masal Köyü) - AMSTERDAM - İZMİR

Otelimizdeki kahvaltımızdan sonra, odalarımızı boşaltıyor, eşyalarımızı otelin emanet odasına bırakarak; akşam saatlerinde gerçekleşecek olan uçuş saatimize kadar şehirdeki son günümüzün tadını çıkarmaya devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimizle birlikte bugünümüzü Dünya’daki sayılı doğal mucizeler arasında yer alan GİETHORN; diğer adıyla MASALLAR ŞEHRİ (HOBBİTLER KÖYÜ)‘nü gezerek değerlendiriyoruz. (ekstra) AMSTERDAM kentine yaklaşık 1,5 saatlik mesafedeki bu güzel bölgede halen balıkçı kayıklarının imal edildiği, araç trafiği olmayan, sadece yürüyüş ve teknelerle gezilebilen Giethoorn’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası, muhteşem evlerin güzelliğini fotoğraflamak ve sevdiklerinizle keyifli bir zaman geçirmek üzere serbest zaman veriyoruz. 180 civarında büyüklü-küçüklü köprüleri olan bu sakin ve doğal güzelliklerine hayran kalacağınız Giethorn’da, dileyen misafirlerimiz kayık/bot kiralayabilir; sevdikleriyle hoşça vakit geçirebilirler. Turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz ise rehberimizin otelde buluşma için belirlediği saate kadar şehir merkezinde gezerek, alış-veriş yaparak bu son günlerini değerlendirebilirler. Otel’deki buluşmamıza takiben eşyalarımızı aracımıza yerleştiriyoruz ve dönüş yolu için Amsterdam Hava Limanına hareket ediyoruz.  Saat 19:50’de Sun Express Hava Yolları XQ 945 sefer sayılı uçuşunu gerçekleştirmek üzere bagaj kontrolleri ve check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. İzmir Adnan Menderes Hava Limanına varışımızın ardından bir sonraki ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • SUN EXPRESS Hava yollarının tarifeli seferi ile İZMİR-DÜSSELDORF/AMSTERDAM-İZMİR AKTARMASIZ Gidiş-Dönüş Uçak biletleri
 • Programda Belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Köln Şehir Turu
 • Amsterdam Şehir ve Kanal Turu
 • Rotterdam-Delft-Lahey Turu (Grand Holland)
 • Zaanse Schans & Marken & Volendam Turu
 • Hollanda Amsterdam’da  4* Hotel  de 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Tecrübeli ACADEMİC TOUR Rehberlik Hizmetleri,
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası 
 • Havalimanı ve Şehir giriş Vergileri
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ve Servis Hizmeti Ücreti (150 €)  (Yeşil Pasaporta Vize Yoktur)
 • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL(Turdan önce bankaya yatırılmalıdır!)
 • Programda isteğe bağlı olarak gerçekleştirilecek Giethorn (Hobbit-Masallar Köyü) (40 €)
 • Müze, Ören Yerleri ve Saray Girişleri
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları ve bahşişler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € , 65 Yaş üstü yolculardan 20 €  alınır.
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
05.09.2022749,00
649,00
929,00
849,00
749,00
649,00
0 - 2 Yaş 180,00
3 - 12 Yaş 639,00
Taksitler »
04.10.2022729,00
629,00
899,00
799,00
729,00
629,00
0 - 2 Yaş 180,00
3 - 12 Yaş 599,00
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

1.Tur: 5-8 EYLÜL  
2.Tur: 4-7 Ekim

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmek-tedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya gecikmelerden ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

8- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 55 cm x 35 cm x 25 cm boyutlarını ve 7 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOUR ve tur rehberi sorumlu değildir.

9- Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

10- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

11- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

12- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

13- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

14- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması ya da çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

15-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

16- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluş-tukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

17- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

20- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi  zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

23- Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26- AMSTERDAM-KÖLN Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

27- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. 

28-  Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

29- Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.

30- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri

Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar
 
EMEKLİLER İÇİN:
 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Emekliler için SGK'dan emekli ve maaşını gösteren belge Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 3 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

EV HANIMLARI (ÇALIŞMAYANLAR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Geçiminizi sağlayan kişiye ait geçim evrakları (çalışan, işyeri sahibi, emekli, çiftçi v.b. için istenen evraklar eklenecek) 
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 3 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

    Başvuru sahibi reşit değil ise (18 yaş altı);

 • Çocuk tek başına ya da sadece bir ebeveynle seyahat ediyor ise: Her iki ebeveynden ya da yasal vasisinden noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. (Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının aslı gerekmektedir. Muvafakatname ve boşanma kararının asılları pasaport ile birlikte başvuru sahiplerine iade edilecektir. Evrağın 6 ayı aşmamış olması gerekmektedir).
 • Çocuk her iki ebeveyn ya da yasal vasisi ile beraber seyahat edecek ise: Vize Başvuru Merkezine her iki ebeveyn ya da yasal vasinin gelmesi vebaşvuru formunu görevli personel şahitliğinde imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. Çocuk başvurusunu anne veya baba haricinde biri yapacak ise, bu kişinin adının muvafakatnamede yazılı olması gerekmektedir.
 • 12 yaşın altındaki çocukların başvuru merkezini ziyaret etmesi gerekli değildir.

ÇALIŞANLAR İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Antetli kağıda işveren yazısı veya izin onayı (şirket antetli kâğıdına yazılmış ve imza sirkülerinde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır, orijinal nüsha istenmektedir) İşyeri merkezi Ege Bölgesi dışında bir yere bağlı ise işveren yazısında Ege Bölgesindeki şube ve o kişinin orada çalışıyor olduğu belirtilmelidir.
 • Sigorta işe giriş bildirgesi, 4A detaylı ve barkodlu hizmet dökümü (E-devletten), 3 aylık maaş bordroları kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Çalıştığınız Şirkete ait 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal nüsha kaşeli ıslak imzalı veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), oda sicil kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi, güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

SERBEST MESLEK SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Güncel Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Meslek kimlik kartı fotokopisi.
 • Bağlı bulunduğu odadan yazı.
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

FİRMA SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Şirket evrakları: Son 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal ıslak imza ve kaşeli veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), bağlı bulunduğu odadan 6 ayı aşmamış güncel oda kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi (kurucu-ortak-hissedar olduğu görünmeli), güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

KAMU ÇALIŞANLARI (MEMUR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahatin amacını belirten dilekçe.(orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son 3 aylık maaş bordroları (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Çalıştığınız resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi.
 • Çalıştığınız resmi kurumdan izin yazısı. (orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Burada belirtilen gerekli evraklar listesi Acentemizden Vize desteği alacak misafirler için geçerlidir. Vize Başvuru Merkezi/Kurumu ek evrak talep edebilmekte olup, kendisi vize başvurusunda bulunacak misafirlerimizin gerekli evraklar ile ilgili doğrudan Başvuru Merkezi ile iletişime geçmesi tavsiye edilir. 


Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Varıştan en az 14 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Covovax, Moderna (Spikevax), Nuvaxovid (Novavax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm or Sinovac.
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş ve 14 Ağustos 2021'den
  önce aşılanmış Janssen (Johnson & Johnson için tek doz) COVID19 sertifikasına sahip olan yolcular.

COVID-19 Test: 

 • Hollanda’ya seyahat edecek veya transfer olarak kullanacak bütün yolcuların kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif LAMP, MPOCT, NAAT, PCR, RT-PCR, TMA testlerinden biri veya İlk kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-24 saat içerisinde olan negatif Antijen testi olması gerekmektedir. Bu aynı zamanda aşılanmış ve iyileşmiş kişiler için de geçerlidir.
  o Test sonucu İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca ve Flemenkçe olmalıdır.
 • PCR Testten muaf olanlar:
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Diplomatik pasaportlu ya da Diplomatik oturum sahipleri,
  o Gemi adamları,
  o NATO Seyahat Emri ile veya NATO-2 vizesine sahip yolcular.

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.