GÖKÇEADA-BOZCAADA VE ASSOS TURU (Sezon Boyunca 2 Gece Konaklamalı)

GÖKÇEADA-BOZCAADA VE ASSOS TURU (Sezon Boyunca 2 Gece Konaklamalı)

 • 3* HELENPARK veya HELEN OTEL' de Y.P. Konaklama (2 Gece)
 • 3 Gün - 2 Gece
 • Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Tur Süresi

3 Gün - 2 Gece


'den itibaren

Konaklama

3* HELENPARK veya HELEN OTEL' de Y.P. Konaklama (2 Gece)

Ulaşım

Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Gökçeada, Bozcaada, Assos

Tur Hakkında

ÇANAKKALE Merkez Konaklama ve Gündüz Çıkışlı

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 GÜNDÜZ ÇIKIŞ (2 GECE KONAKLAMALI 

 GÖKÇEADA-BOZCAADA VE  ASSOS TURU  

3* HELEN PARK VEYA HELEN HOTELDE Y.P. KONAKLAMALI

(Çanakkale'de Merkezi Konaklama Ayrıcalığıyla)

GÜNDÜZ ÇIKIŞ 2 GECE KONAKLAMALI  

27-29 Ağustos / 28-30 Ağustos /16-18 Eylül / 30 Eylül-2 Ekim /2-4 Ekim
14-16 Ekim / 16-18 Ekim /23-25 Ekim / 28-30 Ekim
(3 Gün-2 Gece)

    ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!    


1. Gün

Sabah saat 06:10 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 06:15 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak) 06:25 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü),  06:40 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü),  06:50 BORNOVA (Ege Ünv. Hastanesi Önü),  07:00 BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı)   07:10 KARŞIYAKA (Anıt),  07:15 KARŞIYAKA (Yunuslar), 07:25 KARŞIYAKA Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 07:30 KARŞIYAKA-MAVİBAHÇE AVM Karşısı’ ndan siz değerli konuklarımızı alarak,  hareket ediyoruz. Sabah ekstra kahvaltı molası sonrasında, EDREMİT-ALTINOLUK üzerinden, Rum ustaların elinden çıkmış, taş yapılarıyla bilenen tarihi ADATEPE KÖYÜ’nde çınar ağacı altındaki çay bahçelerinde mola veriyoruz. İsteyen konuklarımız keçi sütlü veya otlu dondurmanın tadına bakabilirler. Burada geçireceğimiz keyifli anlardan sonra, antik dönemin en güzel kentlerinden olan ASSOS’un bulunduğu BEHRAMKALE KÖYÜ’ne doğru yol alıyoruz. AKRAPOL’e çıkıp, Athena Tapınağının kalıntıları arasından Ege denizinin nefis manzarasını görüntülüyor ve bol bol fotoğraf çekimi yapıyoruz. Anadolu’da ilk felsefe dersinin de verildiği ASSOS ANTİK KENTİ hakkında rehberimizin bilgilendirmeleri sonrasında, bölge halkının el işi göz nuru işlemeleri ve yöresel limon kekiği alışverişlerimizi yapıyoruz. Buradan ÇANAKKALE’ye geçiyor ve 3* HELEN veya HELEN PARK OTEL’imize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra isteyen konuklarımız Çanakkale merkez’de bulunan otelimizin avantajıyla, ÇANAKKALE SAAT KULESİ’ni, AYNALI ÇARŞI’yı  gezebilir veya Çanakkale merkez’e inebilir ve göz alıcı sahilinde yürüyüşler yapabilirlerler. Konaklama otelimizde

 

2. Gün

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Çanakkale’den feribotla ECEABAT’a geçiyoruz. Buradan KABATEPE İSKELESİ’ne gidiyor ve arabalı vapurla keyifli bir deniz yolculuğu sonrasında, kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığı ancak yaşanarak ulaşılabilir bir güzellik olan GÖKÇEADA’ya varıyoruz.Bizi bekleyen minibüslerle Rum köylerini gezmeye başlıyoruz. Önce, Rum Köylerinden en yüksekte olanı ve 15 Ağustos’ta Meryem Ana Yortusunun gerçekleştiği TEPEKÖYÜ rehberimiz eşliğinde geziyor ve muhteşem manzaraları çekmek üzere fotoğraf molası veriyoruz. Ayrıca Tepeköy mevkiindeki 625 yıllık Çı­nar ağa­cı­nı ar­ka­mıza alıp de­ni­ze doğ­ru yü­rüdüğümüzde ön­ce tüm ih­ti­şa­mıy­la Se­ma­di­rek Ada­sı, son­ra ye­şil bir va­di ve uçsuz bucaksız Ege Denizi be­li­ri­yor. Ye­şil ve ma­vi­den olu­şan et­ki­le­yi­ci bu tablo gibi manzarayı izleyerek, burada bulunmanın keyfini yaşıyoruz. Daha sonra Gökçeada merkezine gidiyoruz. Merkez’de zeytin ürünleri, adaya özgü organik ürünler ve hediyelik eşya alışverişleri için serbest zaman alıyoruz. Bu esnada besi hayvanlarından elde edilen organik  lezzetler ile öğle yemeğimizi de alma şansımız olacak… Buradan hareketle etrafı çok sayıda zeytin ağacı ile çevrili ve dibek kahvesi ve sütlü tatlıları ile ünlü ZEYTİNLİ KÖYÜNÜ ziyaret ediyoruz. Zeytinli Köyü’nü takiben  kafeleri, balık restoranlarıyla  Ada’nın akşamları en hareketli noktası olan, KALEKÖY Limanını da panoramik gördükten sonra,  istemeyerekte olsa bu güzel Ada’ya veda ediyoruz. Feribot ile KABATEPE Limanına ulaşarak ECEABAT’tan  tekrar ÇANAKKALE’ye ulaşıyor ve otelimize tekrar giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, BOZCAADA’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. EZİNE GEYİKLİ YÜKYERİ feribot iskelesinden, mitolojik efsanelerde adı sıkça geçen BOZCAADA’ya ulaşıyoruz. Adanın en görkemli yapısı olan KALE turumuza başlıyoruz. KALE gezimiz esnasında, rehberimizden hem ada ile ilgili, hem de kale ile ilgili, anlatacağı bilgileri aldıktan sonra, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. İsteyenler balık menüsünden, öğle yemeğini  BOZCAADA LİMANI’nda veya Bozcaada’nın merkezindeki ara sokaklarda aperatif olarak alabilirler. Serbest zamanda Bozcaada’nın meşhur şarap’larından domates reçelinden, badem kurabiyesinden almayı unutmayın!!! Mübadele yıllarına kadar Rumlar ve Türklerin yüzlerce yıldır barış içinde yaşadığı BOZCAADA’da, şimdi bir elin parmakları kadar Rumlar kalmış, kültürlerin kaynaştığı; RUM MİMARİSİ EVLERİ, TARİHİ KİLİSESİ’ni görüyor ve sokaklarında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. İsteyen konuklarımızla da, minibüslerle BOZCAADA’nın Plajlarını,  KoylarınıRüzgar Güllerini, Üzüm Bağlarını görmeye gidiyoruz. BOZCAADA’nın bu güzellikleri sizleri derinden etkileyecek…Feribot saatine göre gezimizi tamamlıyor ve tekrar GEYİKLİ LİMANI’na geçerek, İZMİR’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Uygun molalarla, akşam geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyor ve bir başka ACADEMİC TOUR seyahatlerinde görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3* Helenpark Otel 2 Gece Konaklama
 • Otelde 2 Sabah Kahvaltısı+2 Akşam Yemeği
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Tüm Feribot Geçiş Ücretleri
 • Academic Tour Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otellerde Ekstra Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Minibüs Ücretleri (Bozcaadaya otobüs geçiş izni verilmezse, İsteyenlerle Plaj, Koy, Rüzgar Gülleri Turu ve Gökçeada’da )  

Tur Hareket Tarihleri

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayın

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 24 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.
» Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Turu satın alırken bu şart kabul edilmiş sayılır.
» Tur programı ACADEMİC TOUR Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik No ibrazı şarttır.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR da saklıdır.Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

»Otel’de akşam yemeği Set Menü olarak verilebilir.
»Feribot seferlerinin aksaması veya kalkmaması durumunda, rehber insiyatifinde program değişikliği yapabilir.

»Mücbir sebepler(hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberin verdiği zamanlamalara uymamaları gibi nedenlerden tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  Academic Tour sorumlu tutulamaz. Rehber programda hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
» İptal-İade Şartları: Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 29 - 21 gün arası kalması durumunda yapılan iptaller de %35 noshow (kesinti bedeli), 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 noshow (kesinti bedeli) uygulanır. Katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı  gibi durumlar girmektedir. Gerekçe göstermeden yapılan iptaller,  ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez ve ücret iadesi gerçekleşmez.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:

Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

5 Mükemmel
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Emel Furan
Kaldığımızda otel temiz,yemekler güzel ,personel güler yüzlü ve saygılıydı. Rehberimiz Basri Bey ve kaptanımız sayesinde çok güzel bir tur geçirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
05.05.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.