İSTANBUL KÜLTÜR VE KEYİF TURU ( Bayram ve Sezon 2 Gece Konaklamalı)

İSTANBUL KÜLTÜR VE KEYİF TURU ( Bayram ve Sezon 2 Gece Konaklamalı)

 • RAMADA ENCORE BAYRAMPAŞA HOTEL’DE 2 GECE Konaklama
 • 3 Gün - 3 Gece
 • Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Tur Süresi

3 Gün - 3 Gece

2.799,00 TL
'den itibaren

Konaklama

RAMADA ENCORE BAYRAMPAŞA HOTEL’DE 2 GECE Konaklama

Ulaşım

Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Çamlıca Tepesi, Ortaköy,Dolmabahçe Sarayı, Taksim, Beyoğlu, İstiklal Caddesi Yeşilçam Sokağı, Çiçek Pasajı, Nevizade, Galata Kulesi, Madame Tussauds Müzesi, Taksim İnci Pastanesi, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet Camii, Hipodrom, Ayasofya, Şerefiye Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Boğaz Turu, Kumkapı veya Galata Köprüsünde Eğlence imkanı, Pierre Loti Tepesi, Büyükada

Tur Hakkında

Saraylardan Boğaz'a İstanbul Kültür ve Keyif Turu

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


   2 Gece Konaklamalı Program      

    İSTANBUL KÜLTÜR VE KEYİF TURU  

        RAMADA ENCORE BAYRAMPAŞA HOTEL'DE 2 GECE KONAKLAMA

 Otel'de Sabah+Akşam Yemekleri Dahil 

Çamlıca Tepesi, Ortaköy,Dolmabahçe Sarayı, Taksim, Beyoğlu, İstiklal Caddesi
Yeşilçam Sokağı, Çiçek Pasajı, Nevizade, Galata Kulesi, Madame Tussauds Müzesi, Taksim İnci Pastanesi,
Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet Camii, Hipodrom, Ayasofya, Şerefiye Sarnıcı,  Topkapı Sarayı, 
Boğaz Turu, Kumkapı veya Galata Köprüsünde Eğlence imkanı, Pierre Loti Tepesi,  Büyükada

GALATA KÖPRÜSÜNDE veya KUMKAPI'da EĞLENCE İMKANI İLE

1.TUR:24-27 Mart  2.TUR: 8-11 Nisan  3 TUR:13-16 Nisan 4 .TUR:21-24 Nisan 5 .TUR:1-4 Mayıs(Bayram)Doldu 
6.TUR:5-8 Mayıs 7.TUR:12-15 Mayıs 8.TUR:19-22 Mayıs 9.TUR:26-29 Mayıs 10.TUR:2-5 Haziran 
11.TUR:23-26 Haziran 12.TUR:8-11 Temmuz (Bayram) 13.TUR:27-30 Ağustos 14.TUR:15-18 Eylül 
15.TUR:6-9 Ekim 16.TUR:27-30 Ekim 17.TUR:17-20 Kasım 18.TUR:8-11 Aralık

Gezi Süresi 3 Gün - 3 Gece (Otel Konaklaması 2 Gece)

    ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!    


1. Gün

AKŞAM:

Akşam, saat 22: 25 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 22:35 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak) 22:45 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü) 22:55 LOZAN (Lozan Kapısı Önü), 23:05 BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı) 23:10 KARŞIYAKA (Anıt), 23:15  KARŞIYAKA (Yunuslar)  23:20 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 23:25 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı), 23:45 BORNOVA (Ege Ünverstesi Hastane Önü) 23:50 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı- Kampus Önü)’ nden siz değerli misafirlerimizi alarak, seyahatimize başlıyoruz. MANİSA, SARUHANLI, AKHİSAR, BALIKESİR, SUSURLUK, GEMLİK, YALOVA üzerinden, üç imparatorluğa başkentlik yapmış, coğrafi ve mimari güzellikleriyle şairlere ilham olmuş yedi tepeli İSTANBUL şehrine  ulaşıyoruz.

1 GÜN:

Yolda yapılan uygun molalarla beraber İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasının seyredilebildiği güzide bir yer olan ÇAMLICA TEPESİ’ne gidiyoruz. Burada misafirlerimiz Çamlıca Sosyal Tesisleri’nin sunmuş olduğu imkanlarla kahvaltı yapabilir çay ve kahvelerini yudumlarken muhteşem boğaz manzarasının tadını çıkarabilir. Ardından otobüsümüze binerek İstanbul’u daha yakından tanımak için boğazın ilk köprüsü olan Boğaziçi Köprüsü’nden geçerek muhteşem bir manzara eşliğinde Avrupa Kıtasına ulaşıyoruz. Boğaz’ın en güzel yerlerinden biri olan ORTAKÖY’e geçiyoruz. Ortaköy ayrıca İstanbul’un eğlence mekanlarının olduğu bir yerdir. Burada misafirlerimiz Ortaköy Camii’ni ziyaret edebilir verilen serbest zamanda bölgenin meşhur waffle ve kumpirinin tadını çıkarabilir. Daha sonra DOLMABAHÇE SARAYI’nı gezmeye gidiyoruz. Sultan Abdülmecid tarafından 19. yüzyılın ikinci yarısında yaptırılan bu muhteşem yapı adeta İstanbul’un en önemli simgelerinden biridir. Gözalıcı bahçesi boğaza nazır eşsiz konumu ve tarihimizin önemli olaylarını yaşandığı bu saray gezisi hiç aklımızdan çıkmayacak. Saray’da ziyaret noktamız selamlık bölümüdür, fakat arzu eden misafirlerimiz müze kartları ile Harem bölümünü gezebilirler. Buradan TAKSİM İSTİKLAL CADDESİ’ne hareket ediyoruz. Verilecek serbest zamanla misafirlerimiz bölgeyi arzu ettikleri gibi keşfe çıkabilirler. TAKSİM MEYDANI, bir zaman film yapımcılarının mekanı olan ünlü YEŞİLÇAM SOKAĞI, bölgenin en önemli ve en güzel binalarından olan AVRUPA PASAJI, Osmanlı döneminde ilk laik sistemde eğitim veren GALATASARAY LİSESİ ve Dünya’nın en eski metrosu olan TÜNEL ziyaret noktalarından sadece birkaçı. Dünya’nın en meşhur müzelerinden MADAME TUSSAUDS Müzesi de İstiklal Caddesi’nde yer alır. Ayrıca misafirlerimiz meşhur ÇİÇEK PASAJI’nı görebilir, ST. ANTUAN KİLİSESİ’nin ihtişamlı görünüşüne şahit olabilir, hatta zamanını iyi değerlendirenler GALATA KULESİ’ne dahi çıkabilir, İstiklal Caddesi’nin 24 saat cıvıl cıvıl olan ortamında hoş vakitler geçirebilirler. İNCI PASTANESİnin meşhur profiterolünü tatmayı unutmamak gerek… İlk gün programımızı tamamladıktan sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, rotamız İstanbul’un tarihi yarımada olarak adlandırılan bölgesi CONSTANTİNOPOLİS’in merkezi sur içi bölümüdür. Burada aracımızdan uygun noktada indikten sonra rehberimiz eşliğinde bölgeyi tanımaya başlıyoruz. SULTANAHMET CAMİİ, HİPODROM, 1500 yıllık rüya olan AYASOFYA görülecek en önemli yapılar arasında yer alır. Ayrıca İstanbul’da, Doğu Roma döneminden kalma günümüze kadar ulaşmış sarnıç örneklerinden bir tanesi olan ŞEREFİYE SARNICI’nı da ziyaret etme şansına sahip olacaksınız. Misafirlerimiz Şerefiye Sarnıcı’nda görülmeye değer ışıklı gösterileri kayıt altına alıp güzel bir anı biriktirebilir. Sarnıç ziyaretimizin ardından yünümüzü Osmanlı Devleti’nin yönetim merkezi olan TOPKAPI SARAYI’na çeviriyoruz. 700.000 m²’lik alana kurulmuş olan sarayın bugün sadece 70.000 m²’lik alanı ziyaret edilebiliyor. Saray ziyaretimiz esnasında Bab-ı Hümanyun, Babüsselam, Babüssaade olarak da adlandırılan kapıları, Saray Mutfakları, devletin bekası için önemli kararların verildiği Divan’ı ziyaret edilebilir. Arzu eden misafirlerimiz sarayın Harem bölümünü, ya da silah müzesinde yer alan Topkapı Hançeri ve meşhur Kaşıkçı Elması’nı görebilir. Kutsal emanetlerin de saklandığı Has Oda bölümü görülecek diğer yapılar arasında yer alıyor. İstanbul’un en güzel manzarası da bu sarayda görülür. Muazzam bir boğaz manzarası bizleri bekliyor... Öğle yemeği için misafirlerimiz bölgenin meşhur yemeği olan Sultanahmet Köftesi’nin yine bölgenin meşhur restoranlarında tadına bakabilirler. Serbest zamanının ardından günün son programını gerçekleştirmek üzere turumuzu taçlandıran BOĞAZ TURU’na çıkıyoruz. Eminönü’nden hareketle Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Ortaköy Camii, Arnavutköy, Bebek, Rumeli ve Anadolu Hisarı, Kandilli, Çengelköy, Kuzguncuk, Üsküdar ve Kız Kulesi panoramik olarak görülecek yer ve yapılardan bazılarıdır. Boğazı süsleyen saraylar, kasırlar, yalılar ve köprüleri görerek müthiş bir tekne sefasının ardından dinlenmek üzere otelimize geri dönüyoruz.  Akşam yemeğimizi aldıktan sonra isteyen konuklarımız KUMKAPI ya da GALATA KÖPRÜSÜ’ndeki mekanlarda müzikli eğlenceye katılabilir.

3. Gün

Otelde alacağımız kahvaltının ardından eşyalarımızla birlikte otelden ayrılıyor ve günün ilk durağı PIERRE LOTI TEPESİ’ne gidiyoruz. Güzel bir günün başlangıcında, muhteşem bir Haliç manzarası eşliğinde kahve ve fotoğraf molası bize yine İstanbul’u yaşatmak için bir vesile olacak. Ardından, Kadıköy Bostancı İskelesi’nden Adalar Vapuru’na binerek turun en güzel güzergahlarından biri olan PRENS ADALARI’ndan BÜYÜKADA’ya ziyaret ediyoruz. Trafiğe kapalı olan adada begonvil çiçekleriyle kaplı tarihi konaklarının ve köşklerinin olduğu sokaklarda yürüyüşler yapabilir, bisiklet kiralayabilir ya da elektrikli araçlarla kısa bir ada gezintisine çıkabilirsiniz..Burada geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında, İSTANBUL’u hafızalarımızdan kolay kolay silinmeyecek güzel görüntüleriyle anılarımıza ekleyerek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molalarımızı verdikten sonra, akşam geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyor ve bir başka ACADEMİC TOUR seyahatimizde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

NOT:

*Müze, Ören Yeri girişlerinde aşırı yoğunluk sebebiyle sıra bekleme yaşamamanız için, Müze kartlarınızı İstanbul’a gelmeden çıkartmanızı kuvvetle tavsiye ederiz
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul’da RAMADA ENCORE BAYRAMPAŞA  HOTEL’de
 • 2 Gece Konaklama 
 • Otelde  2 Sabah Kahvaltısı+2 Akşam Yemeği (Set Menü)
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik
 • Çevre Gezileri 
 • Seyahat Sigortası
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri, Milli Park Girişleri ve Tüm Giriş Ücretleri
 • Otel’de Belirlenen Ekstralar
 • Öğle Yemekleri
 • Giderken Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Boğaz Turu
 • Büyükada Özel Tekne 
 • Piere Loti  Çıkış Ücreti 
 • Kumkapı veya Galata Köpründe Eğlence Mekanları
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
08.12.20223.499,00 TL
2.799,00 TL
3.999,00 TL
3.599,00 TL
3.499,00 TL
2.799,00 TL
0 - 6 Yaş 999,00 TL
7 - 12 Yaş 2.049,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

1.TUR:24-27 Mart  
2.TUR: 8-11 Nisan  
3 TUR:13-16 Nisan 
4 .TUR:21-24 Nisan 
5 .TUR:1-4 Mayıs(Bayram) 
6.TUR:5-8 Mayıs 
7.TUR:12-15 Mayıs 
8.TUR:19-22 Mayıs 
9.TUR:26-29 Mayıs 
10.TUR:2-5 Haziran 
11.TUR:23-26 Haziran 
12.TUR:8-11 Temmuz (Bayram) 
13.TUR:27-30 Ağustos 
14.TUR:15-18 Eylül 
15.TUR:6-9 Ekim 
16.TUR:27-30 Ekim 
17.TUR:17-20 Kasım 
18.TUR:8-11 Aralık

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Otelde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.
»  Otellerde, oda durumlarında 3. yatak ilave yataktan oluşmakta olup, kırma veya standart yatak verilebilir. Oda dağılımları uygunluk durumlarına göre otel tarafından yapılır .Misafirimiz turu satın alırken,  bu şartı kabul etmiş sayılır.
» Otel doluluk durumuna göre, akşam yemeğini Set Menü verebilir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid edilir.
» Tur programı ACADEMİC TOUR. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır.                                                                                                                        
»Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
»Pandemi veya mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, restorasyon vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu değildir. Rehber programda hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 

» İptal-İade Şartları: Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 29 - 21 gün arası kalması durumunda yapılan iptaller de %35 noshow (kesinti bedeli), 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 noshow (kesinti bedeli) uygulanır. Katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı  gibi durumlar girmektedir. Gerekçe göstermeden yapılan iptaller,  ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez ve ücret iadesi gerçekleşmez.

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Fiyatlar, her tarihte sınırlı kontenjan için geçerlidir. Kontenjan dolduktan sonra, fiyatlar KADEMELİ olarak artış göstererek,  normal ücretlendirme fiyatı uygulanır. Kayıt yaptırdığınız gün, KADEMELİ artış gösteren fiyatları, web sayfamızdan veya Acentamızdan takrar teyit alınız. TURUNUZU ERKEN ALIN, FİYATLARDA AVANTAJ KAZANIN!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.