Müze Kart | Academic Tour

 

Müzekart ile Tarihin Zenginliğini Avantajlı Keşfedin!

 

MÜZEKART NEDİR ?

Türkiye’ nin "müze müze gezdiren" kartı Müzekart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerini ücretsiz gezebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart, geçmişine değer veren kültür ve sanat meraklılarına avantajlarla dolu tarihi bir imkân sağlıyor. Uygarlıkların zevklerini, düşüncelerini, inançlarını, yaşam tarzlarını koruyan ve bu mirası geleceğe taşıyan müzeleri 1 yıl boyunca sınırsız ziyaret etme olanağını veriyor.

Müzekart ile sanat, bilim, kültür ve tarih evi sayılan müzelerin kapıları, yani tarihin kapıları sizler için sonuna kadar açılıyor.
Gezilmedik müze, görülmedik eser kalmasın. Üstelik aldığınız tarihten itibaren 1(bir) yıl süre ile geçerli olan

Müzekartınız sadece 70 TL


Müzekart ile bir yıl boyunca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'ine bağlı 300'ü aşkın müze ve örenyeri gezilebildiği gibi, (bazı özel müzeler ücretsiz ziyaret ediliyor, sergiler ve tiyatro temsilleri indirimli) izleniyor. Kafe ve hediyelik eşya mağazalarındaki alışverişlerde daha az ücret ödeniyor.

NOT: 18 yaş ve altındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençler ve çocuklar Müzekart almasına gerek yoktur. Kimlik teyitli ücretsiz bilet alarak giriş yapabilir ya da müze kart satış noktalarından 5 TL karşılığında müze kart alabilirler. Akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için indirimli Müze kart fiyatı 30 TL olarak uygulanır.

 

MÜZEKART’ A NASIL SAHİP OLABİLİRİM ?

Müzekart'nızı almak için fotoğraflı bir kimlik belgeniz ile birlikte Müzekart Satış Noktalarına başvurmanız yeterlidir.

Müzekart ayrıca internet üzerinden de alınabilmektedir. İnternet üzerinden Müzekart almak için Müzekart resmi internet adresine ulaşmamızın ardından bizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmemizin ardından kolay bir şekilde Müzekart satın alınabilir.

Müzekart Satış Noktaları:  Buraya Tıklayarak Satış Noktalarını Görüntüleyebilirsiniz...

İnternet Satış Adresi:         Buraya Tıklayarak Satın Alabilirsiniz...
*** Müzekart, Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı; Efes Örenyeri içerisinde bulunan Yamaçevler ve Göreme Açıkhava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise’de geçerli değildir. Belirtilen üniteler için ücret ödenmesi gerekmektedir.

bonus veren siteler
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım