İSTANBUL KÜLTÜR VE KEYİF TURU (Şile, Ağva`lı )

İSTANBUL KÜLTÜR VE KEYİF TURU (Şile, Ağva`lı )

 • TRYP BY WYNDHAM ISTANBUL TOPKAPI Konaklama Ayrıcalığı ile…
 • 3 Gün - 3 Gece
 • Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

          İSTANBUL KÜLTÜR VE KEYİF TURU (ŞİLE,AĞVA'LI) 

          SARAYLARDAN BOĞAZ’A;  KARADENİZ KIYILARINDAN SAKLI CENNET AĞVA’YA

        TRYP BY WYNDHAM ISTANBUL TOPKAPI'da Konaklama Ayrıcalığı ile

Ağva, Şile, Boğaz Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı, Taksim, Beyoğlu, İstiklal Caddesi
Yeşilçam Sokağı, Çiçek Pasajı, Nevizade, Galata Kulesi, , Panorama 1453 Tarih Müzesi,
Sultanahmet Meydanı, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Hipodrom, Eminönü,  Boğaz Turu, 
Kumkapı,Pierre Loti, Çamlıca Tepesi, Büyükada

KUMKAPI EĞLENCESİ İMKANI İLE

  6.Tur: 23-26 Eylül   7.Tur: 7-10 Ekim   8 Tur: 28-31 Ekim

                Gezi Süresi 3 Gün - 3 Gece (Otel Konaklaması 2 Gece)


1. Gün

Akşam: Saat 22:30 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 22:35 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak),  22:45 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü),  23:00 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü),  23:20 KARŞIYAKA (Anıt),  23:25 KARŞIYAKA (Yunuslar),  23:30 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 23:35 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı), 23:55 BORNOVA (Ege Ünv. Hastanesi Önü)’ nden 00:05 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı- Kampus Önü)’ nden siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. MANİSA, SARUHANLI, AKHİSAR, BALIKESİR, SUSURLUK, GEMLİK, YALOVA, üzerinden, AĞVA’ ya ulaşıyoruz.

Sabah: Doğa harikası AĞVA’ da, uygun bir yerde sabah kahvaltımızı alıyoruz. Bir yanında YEŞİLÇAY, diğer yanında GÖKSU DERESİ, Karadeniz’e bakan altın sarısı kumsallarıyla adeta bir yeryüzü cenneti olan AĞVA’ yı geziyoruz. Sazlıkların arasında yapacağımız TEKNE TURU’ nun ardından, ŞİLE’ ye hareket ediyoruz. Ünlü ŞİLE FENERİ’ni görerek, şile bezi alışverişi yapıyoruz. Karadeniz’e karşı dinlenerek, kahvelerimizi yudumladıktan sonra, üç imparatorluğa başkentlik yapmış, coğrafi ve mimari güzellikleriyle şairlere ilham olmuş yedi tepeli şehre ulaşıyor ve BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ’nden otobüsümüz ile geçerek, İstanbul’daki ilk gezimize başlamak üzere BEŞİKTAŞ ilçesinin KABATAŞ semtine ulaşıyoruz. 19. yüzyılda Avrupa ve Osmanlı mimari stillerinin bir araya getirilmesiyle inşa edilip, Osmanlı Hanedanı’nın Topkapı Sarayı’ndan sonraki geç dönem ikametgahı olmuş ve 1938’de ATA’MIZIN ebediyete uğurlandığı tarihi DOLMABAHÇE SARAYI ikinci ziyaret noktamız olacak… Avrupa ve Osmanlı stillerinin karışık üslupta inşa edildiği ve dekorasyon unsurlarının tamamına yakınının orijinal yerlerinde sergilendiği İstanbul’un bu en büyük sarayının SELAMLIK bölümünü rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde grup turu olarak geziyor; dünyaca ünlü Hereke Halıları’nı, sedef kakma mobilyaları’ ı, tonlarca ağırlıktaki paha biçilmez kristal avizeler’i ve daha pek çok zengin dekorasyon unsurunu hayranlıkla seyrediyoruz. Sarayın muhteşem bahçesinde fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra, eğlenceli ve keyifli saatlerin bizleri beklediği BEYOĞLU’na çeviriyoruz. Rehberimizin yönlendirmeleriyle verilecek serbest zamanda, isteyen konuklarımız eşsiz güzelliği kuşbakışı fotoğraflayabilecekleri, dünyanın en güzel manzaralarından birisine sahip olan GALATA KULESİ’ne çıkabilir, İSTİKLAL CADDESİ’nde keyifli yürüyüşlerle,  Avrupa caddelerini anımsatan Art Nouveau mimarisinin birbirinden ihtişamlı binaları, NOSTALJİK TRAMVAY görüntüleri, YEŞİLÇAM SOKAĞI, ÇİÇEK PASAJI ve NEVİZADE CADDESİ’ni   gezme  şansına sahip olacaklar.. İstanbul’un meşhur lezzetlerinin merkezi olan bu bölgede akşam yemeği için serbest zaman alıyoruz. İstanbul’daki bu harika ilk günün ardından, dinlenmek üzere, Topkapı’da merkezi konumda bulunan TRYP BY WYNDHAM ISTANBUL TOPKAPI v.b. Otel’imize yerleşiyoruz. Konaklama Otelimizde.

2. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, PANORAMA 1453 Tarih Müzesi’ni ziyaret etmek üzere yola koyuluyoruz..TARİHİ SURLAR’ ın yanından yapacağımız yürüyüşle, enine ve boyuna 360 derece panoramik özelliğiyle eşsiz bir müze olan ve İstanbul’un fethi’nin adeta içindeymişsiniz hissiyle ziyaretçileri şaşkına çeviren bu müzeyi görerek, TARİHİ YARIMADA’ya hareket ediyoruz. Otobüsümüz ile GALATA KÖPRÜSÜ üzerinden ilerleyerek SULTANAHMET MEYDANI’ na ulaşıyoruz. UNESCO DÜNYA MİRASI listesinde bulunan ve pek çok tarihi yapıyı bir arada barındıran bölgede (Bundan sonra bütün müzeler yürüyüş mesafesinde olduğu için araca sadece dönüşte binilecektir ve uygun yürüyüş ayakkabıları, rahat kıyafetler tercih etmenizi öneriyoruz. Ayrıca Müze kartlarınızı İstanbul’a gelmeden çıkartmanızı kuvvetle tavsiye ederiz.) TOPKAPI SARAYI, AYASOFYA, SULTANAHMET CAMİİ ve HİPODROM (AT MEYDANI)’nı rehberimiz bilgilendirmeleri eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğini dileyen konuklarımız tarihi Sultanahmet Köftecisi’nde alabilirler. Yemeğimizin ardından otobüsümüzle EMİNÖNÜ semtine geçerek, muhteşem bir BOĞAZ TURU için, Academic Tour misafirlerini bekleyen özel gezi teknesindeki yerlerimizi alıyoruz. Rehberimizin keyifli anlatımları eşliğinde Çırağan Sarayı, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi gibi güzide yapıların yanı sıra, Boğaz’ın her iki yakasına inci taneleri gibi sıralanmış olan tarihi YALILAR’ın, köşklerin de önünden seyr-ü sefa ederek bilgilendirmelerini dinliyoruz. Bu dopdolu geçen günün ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini dileyen konuklarımızla hep beraber ekstra olarak Kumkapı’da alabiliriz. Konaklamaotelimizde

3. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, PİERRE LOTİ’ye hareket ediyoruz. Güzel bir günün başlangıcında, muhteşem manzara eşliğinde kahve ve fotoğraf molası bize yine İstanbul’u yaşatmak için bir vesile olacak…Daha sonra,  Asya Yakası’na geçerek, İstanbul’un şarkılara, romanlara, filmlere mekan olmuş ÇAMLICA TEPESİ’ nde yine harika bir manzara bizleri bekliyor… Burada geçireceğimiz keyifli anlardan sonra, Kartal Sahili’ne iniyor ve Adalar Vapuru ile,  Marmara Denizinde ki üzerinde yerleşim bulunan Adalardan en büyüğü olan BÜYÜKADA’ ya geçiyoruz. Önlerinden begonviller sarkan ahşap köşkleri, fayton görüntüleriyle renkli sokakları, sahildeki cıvıl cıvıl kafe ve restaurantları ile adeta masal kitaplarından fırlamış bu yerde gezintimizi gerçekleştiriyoruz.  Harika bir gün sonrasında,  İSTANBUL’u hafızalarımızdan kolay kolay silinmeyecek güzel görüntüleriyle anılarımıza ekleyerek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molalarımızı verdikten sonra, akşam geç saatlerde İZMİR’ e ulaşıyor ve bir başka ACADEMİC TOUR seyahatimizde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Not: 
* İstanbul Müze, Ören Yeri girişlerinde aşırı yoğunluk sebebiyle sıra bekleme yaşamamanız için, Müze kartlarınızı İstanbul’a gelmeden çıkartmanızı önemle tavsiye ederiz.

 

65 YAŞ ÜSTÜ MİSAFİRLERİMİZ SEYEHAT YOL İZİNLERİNİ E-DEVLET SAYFASI LİNKİNE TIKLAYARAK ALABİLİRLER.

HES KODU ALMAK ÇOK KOLAY...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul’da TRYP BY WYNDHAM ISTANBUL TOPKAPI 2 Gece Konaklama 
 • Otelde  2 Sabah Kahvaltısı
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım ve İkramlar 
 • Profesyonel Rehberlik
 • Çevre Gezileri 
 • Seyahat Sigortası
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri, Milli Park Girişleri ve Tüm Giriş Ücretleri 
 • Otel’de Belirlenen Ekstralar 
 • Öğle Yemekleri 
 • Giderken Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Boğaz Turu
 • 1 Yemekli Kumkapı Eğlencesi +1 Akşam Yemeği
 • Büyükada Vapur Geçiş Ücretleri
 • Ağva Tekne Turu 
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
23.09.2021999,00 TL
799,00 TL
1.199,00 TL
999,00 TL
999,00 TL
799,00 TL
0 - 6 Yaş 429,00 TL
7 - 12 Yaş 649,00 TL
Taksitler »
07.10.2021999,00 TL
799,00 TL
1.199,00 TL
999,00 TL
999,00 TL
799,00 TL
0 - 6 Yaş 429,00 TL
7 - 12 Yaş 649,00 TL
Taksitler »
28.10.2021999,00 TL
799,00 TL
1.199,00 TL
999,00 TL
999,00 TL
799,00 TL
0 - 6 Yaş 429,00 TL
7 - 12 Yaş 649,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

23 Eylül • 07, 28 Ekim
 • Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Otelde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.
 • Otellerde, oda durumlarında 3. yatak ilave yataktan oluşmakta olup, kırma veya standart yatak verilebilir. Oda dağılımları uygunluk durumlarına göre otel tarafından yapılır .Misafirimiz turu satın alırken,  bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Otel doluluk durumuna göre, akşam yemeğini Set Menü veya Açık Büfe verebilir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
 • Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
 • Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid edilir.
 • Tur programı ACADEMİC TOUR. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
 • Turlarımı  » Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
 • 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır. Sigorta seyahat süresindeki ani (akut) rahatsızlanmaları, kazaları ve 1. derecede yakın kaybı nedeni ile geri dönüşü kapsar. Daha önce mevcut olan kronik rahatsızlıklar, salgınhastalıklar sigorta kapsamına girmez. 
 • İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Sigortada belirtilen doktor ve hastane  raporu ile belgelenebilen hastalıklar  ve 1.derece yakın kaybı gibi sigorta poliçesinde belirtilen nedenlerin dışında, herhangi bir nedenle yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde iptal ve ücret iadesi  mümkün değildir. 
 • Pandemi veya mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu değildir. Rehber programda hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 •  Yayınlanma Tarihi: Program  08.09.2021 tarihinde güncellenmiş olup, bu tarihten önceki sirküleri geçersiz kılar
ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Fiyatlar, her tarihte sınırlı kontenjan için geçerlidir. Kontenjan dolduktan sonra, fiyatlar KADEMELİ olarak artış göstererek,  normal ücretlendirme fiyatı uygulanır. Kayıt yaptırdığınız gün, KADEMELİ artış gösteren fiyatları, web sayfamızdan veya Acentamızdan takrar teyit alınız. TURUNUZU ERKEN ALIN, FİYATLARDA AVANTAJ KAZANIN!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

3 Gün - 3 Gece

799.00 TL
'den itibaren

Konaklama

TRYP BY WYNDHAM ISTANBUL TOPKAPI Konaklama Ayrıcalığı ile…

Ulaşım

Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Ağva, Şile, Boğaz Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı, Taksim, Beyoğlu, İstiklal Caddesi Yeşilçam Sokağı, Çiçek Pasajı, Nevizade, Galata Kulesi, , Panorama 1453 Tarih Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Hipodrom, Eminönü, Boğaz Turu, Kumkapı,Pierre Loti, Çamlıca Tepesi, Büyükada

Tur Hakkında

Saraylardan Boğaz'a Karadeniz Kıyılarından Saklı Cennet Ağva'ya

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • BORNOVA (Osman Kibar Meydanı-Kampüs Girişi) (00:05)
 • ÜÇKUYULAR(Pamukkale Yazh. Önü-F.Altay) (22:30)
 • SUSUZDEDE PARKI (Durak Önü) (22:35)
 • ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü) (22:45)
 • ALSANCAK ( Lozan-Fuar Kapısı Önü) (23:00)
 • KARŞIYAKA (Anıt) (23:20)
 • KARŞIYAKA (Yunuslar) (23:25)
 • BOSTANLI İSKELE ( Mavişehir İstikameti) (23:30)
 • KARŞIYAKA ( Mavişehir Mavibahçe Karşısı ) (23:35)
 • BORNOVA (Ege Ünv.Hastanesi Önü) (23:55)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

Uçaklı Butik DİYARBAKIR-MARDİN-URFA-GÖBEKLİTEPE-GAZİANTEP TURU

Uçaklı Butik DİYARBAKIR-MARDİN-URFA-GÖBEKLİTEPE-GAZİANTEP TURU

1499.00 TL 'den itibaren
UÇAKLI GAP TURLARI (2021)

UÇAKLI GAP TURLARI (2021)

1799.00 TL 'den itibaren
BOZBURUN-SELİMİYE TURU (2021) Sezon Boyunca

BOZBURUN-SELİMİYE TURU (2021) Sezon Boyunca

699.00 TL 'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.