COSTA MAGICA İLE BALTIK BAŞKENTLERİ-Vizesiz Rusya giriş imkanı ile-

7 GECE COSTA MAGICA GEMİSİNDE SABAH-ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

İSVEÇ-FİNLANDİYA-RUSYA-ESTONYA-İSVEÇ
Gezilecek Yerler: İSVEÇ-FİNLANDİYA-RUSYA-ESTONYA-İSVEÇ
Kalkış Noktaları: İSTANBUL ATATÜRK HAVA LİMANI/İSVEÇ
Geceleme: 7 Gece 8 Gün
Konaklama: 7 GECE COSTA MAGICA GEMİSİNDE SABAH-ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
Tarihler:
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

COSTA MAGICA İLE BALTIK BAŞKENTLERİ

***RUSYA'YA VİZESİZ GİRİŞ İMKANIYLA***

1.TUR 18-25.MAYIS   2.TUR  25 MAYIS - 1 HAZİRAN  3.TUR 1-8 HAZİRAN

7 GECE 8 GÜN SABAH-ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

 

TUR ROTASI

TARİH

LİMAN

ÜLKE

VARIŞ

KALKIŞ

18.05.2019

Stockholm

İSVEÇ

-

-

19.05.2019

Stockholm

İSVEÇ

-

07:00

20.05.2019

Helsinki

FİNLANDİYA

08:00

18:00

21.05.2019

St. Petersburg

RUSYA

07:00

-

22.05.2019

St. Petersburg

RUSYA

-

18:00

23.05.2019

Tallinn

ESTONYA

09:00

17:00

24.05.2019

Stockholm

İSVEÇ

09:00

-

25.05.2019

Stockholm

İSVEÇ

-

-

 

UÇUŞ  BİLGİLERİ :

İST-ARN   07:30 - 10:00  

ARN-İST   11:30 - 15:55


 

1. Gün:

1. Gün: İSTANBUL - STOCKHOLM:

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve Türk Hava Yolları nın TK 1793 sefer sayılı uçağı ile saat 07:30 de Stockholm`e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:00 de Stockholm`e varışımızın ardından gemiye transferimiz gerçekleşiyor. Check-in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından gemiye binişiniz gerçekleşiyor.


2. Gün: STOCKHOLM:

Gemimiz saat 10:30 saatinde hareket edecektir ve bugün denizdeki seyrimiz sürecektir. Geminin birbirinden zengin aktivitelerinden faydalanma şansınız olacaktır. Uzun bir Deniz seyri olacağından Gemideki tüm mağazalarda hizmete açık olacaktır. 


3. Gün: HELSİNKİ :

Gemimiz sabah 08.00 da Helsinki limanına varıyor. Finlandiya`nın başkenti olan Helsinki, ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri olmakla birlikte bir kültür başkentidir. Kuzeyin Beyaz Kenti olarak anılan bu güzel kültür yüklü şehir, sahil koyları ile maviyi, doğal alanlarıyla yeşili içinde barındıran, Avrupada denize ve doğaya en yakın olan şehirdir. 6 yüz bin nüfusa sahip olan bu kent, aynı zamanda birçok sosyal ve kültürel organizasyona da ev sahipliği yapmaktadır. Düzen ve huzuru, modernlik ve doğallığı birlikte hissedeceğiniz Helsinkide bazı dönemler karanlığı görmek zorlaştığından geç saatlerde bile güneşin varlığını hissedebilirsiniz Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Helsinki şehir turana katılabilirler. Bu turumuza Finlandiya’nın en güzel kasabalarından biri olan Porvoo turu ile başlıyoruz. Porvoo Helsinki`nin yaklaşık 50 kilometre doğusunda Finlandiya`nın güney sahilinde bulunan bir belediyedir. Porvoo Finlandiya`daki altı Orta Çağ kasabasından bir tanesidir. Arnavut kaldırımlı caddeleri ve kuzeye özgü ahşap evleriyle masalsı bir görsel şölen sunmaktadır. Daha sonra Helsinki2ye dönüyoruz. Limanda vereceğimiz bir fotoğraf molası ile başlayacağız daha sonra eski ile yeninin doğu ile batının karışımı olan şehir merkezine giderek bu özel şehri görme imkânı bulacaksınız. Senato Meydanı, Kaya Kilisesi, Şehir Meclisi, Başkanlık Sarayı, Olimpiyat Stadyumu, Opera Binası, Parlamento Binası, Sibelius Parkı ve en meşhur alışveriş caddesi olan Esplanades göreceğiniz yerler arasında.


4. Gün: ST.PETERSBURG:

Sabah saat 07.00 de St. Petersburg limanına varış. Geçerli rus vizesi olan yolcularımız kent merkezinde serbest zamanla değerlendirebilecekleri gibi vizesi olmayanlar ise Gemimizin özel olarak tedarik edeceği vizeyle tura katılmak koşuluyla bu güzel şehri gezebileceklerdir. Çarlık Dönemi ihtişamının içine girip; gezilecek, görülecek ve hayran kalınacak çok ayrıntı var bu kentte. 300 yılı aşan geçmişin görkemini her köşesinde hissedeceğiniz panoramik turda Aziz İshak Katedrali, Kışlık saray dünyaca ünlü Hermitage Müzesi, Donanma, Eski Liman, Kanlı Kilise, Peter&Paul Kilisesi ve Kalesi, Kazan Katedrali, Turkuvaz Camiive Muhteşem Nevski Bulvarı bu görsel şölende yer alıyor. Tabii ki gezimiz sırasında bu güzel şehrin sunduğu geleneksel mağaza ve yerel açık pazarda alış-veriş için serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra Dünyanın en eski ve en büyük sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Hermitage Saray & Müze kompleksini gezme imkanı bulacaksınız. İçinde barındırdığı 5 değişik binada 3 milyondan fazla eserin bulunduğu bu sarayda aynı zamanda yıllarca Çar sülalesine ev sahipliği yapan kışlık Hermitage sarayın müze olmuş salonlarını da görme imkanı bulacaksınız. Tur sonrası serbest vaktinizi alışveriş yaparak değerlendirebilirsiniz. Transferler ve girişler dahil.5. Gün: ST.PETERSBURG:

Gemimizin hareketi saat 18:00. Hareket saatine dileyen misafirlerimizle St.Petersburg`un bu ikinci gününde gezimize devam ediyoruz. Katılım göstermek istemeyen misafirlerimiz ise görkemli gemimizin aktivitelerinden yararlanabilirler. Bugünkü turumuza Hollanda tarzı ile başlayan yapılaşma Büyük Petro’nun arzusu doğrultusunda yerini İtalyan esintilerine bıraktığı ve Barok tarz mimari kendini gösteren bölgesiyle başlıyoruz. Peterhof Sarayı bu oluşumun dünyadaki en güzel örneklerinden biridir. Yazlık olarak yaptırılan saray kendi kadar bahçeleri ve çeşmeleri ile de ün yapmıştır. Gezimizin ilk bölümünde bu eşsiz ihtişamın çok yakın gözlemcisi olma imkanını bulacaksınız. Günümüzün son bölümünde ise;Başkan Putin’in, Başkan Bush’u St Petersburg’da ağırlarken bu muhteşem şehri en güzel ve keyifli gösterebileceği rota olan Nevanın sularının üzerinden gidiyoruz. Görkemli saraylar ve meydanlar arasından, Peter&Paul Kalesi’nin granit surları tüm ihtişamı ile karşınıza çıkacak, Katedralin göz alıcı kubbeleri yerini Smolny’nin soğan kubbelerine bırakacak ve bu gerçek seyir şöleni teknemi Yazlık Saraya varana dek Neva Nehrinin keyfini yaşayacaksınız.Transferler, girişler dahil.6. Gün: TALLİNN:

 Tallinn`e varış saat 09:00. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra şehir turuna katılabilirler..Rehberimiz ile bölgeyi tanımak için zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Talinn tuunda,Avrupa Kıtası’nın en eski ve en iyi korkunmuş yerleşim merkezlerinden biri olan surlar içindeki ‘Eski Şehir’ merkezine kırsal bölgeler arasından geçerek ulaşacağız. Yolumuzun üzerinde , geleneksel Müzik Festivali’nin yapıldığı Kadriorg Parkı, Büyük Petro’nun sevgili Çariçesi 1 ci Katerina için yaptırdığı Kadriorg Sarayı, Moskova Olimpiyatları deniz sporları yarışmaları için yaptırılan Pirita Marina göreceğimiz yerler arasında.Parlamento, Hermann Kulesi ve Rus Ortadoks Kilisesi ile ünlü surlar içindeki ‘Eski Şehir’deki serbest zamanınızda arzu ederseniz yerel halk ile kafeleri paylaşır veya özellille eşsiz keten tekstili ile ünlü bu ülkenin mağaza veya yerel pazarında alış-veriş keyfini yaşayabilirsiniz.Gemimizin hareketi saat 17:00.


7. Gün: STOCKHOLM:

Stockholm limanına 09:00 da yanaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle birlikte gerçekleştirilecek tur kapsamında Aristokrat Başkenti ve Baltık Denizi ile Malaran Gölü’nün buluştuğu Gamla Stan’ı panoromik olarak Fjölgatan tepesi’nden seyirden sonra adaya geçiyoruz. Kraliyet Sarayı, Katedral ve eski şehir Gamla Stan’ın Stroget Meydanı ve çevresindeki otantik sokakları arasında dolaştıktan sonra Parlamento, Belediye Sarayı, Kültür Parkı gibi diğer adalar arasındaki gezimizden sonra 17 yy da ilk seferinde batan muhteşem savaş gemisi Vasa’yı barındıran Vasa müzesini gezeceğiz. Serbest zamanımızı göz kamaştıran vitrinlerle dolu bulvarları gezerek, alışveriş yaparak veya Kral Bahçeleri’ndeki kafelerde İsveçlilerle birlikte tadını çıkartabilirsiniz.8. Gün: STOCKHOLM - İSTANBUL:

 Check-out işlemlerimizin ardından gemiden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen araçlarımız ile Stockholm havaalanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından TK 1796 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı ile saat 18:15 de İstanbul`a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:45 de İstanbul`a varış. Turumuzun sonu.Program DetaylarıVarışHareket
1. Gün
1. Gün İSTANBUL - STOCKHOLM:
2. Gün STOCKHOLM:10:30
3. Gün HELSİNKİ :08:0018:00
4. Gün ST.PETERSBURG:07:00
5. Gün ST.PETERSBURG:18:00
6. Gün TALLİNN:09:0017:00
7. Gün STOCKHOLM:09:00
8. Gün STOCKHOLM - İSTANBUL:


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk - Stockholm - İstanbul Atatürk ekonomi sınıfı uçuşlar.
Kişi sayısına bakılmaksızın Türkçe rehberlik hizmeti.
Havalimanı ve liman vergileri. (420€)
Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.
Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.
Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
Gemideki eğlence ve şovlar.
Fitness & Spor salonu kullanımı.
Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortrası olduğundan iptali mümkün değildir.)

 

 

Gemi hizmet bedeli. (Günlük kişi başı 10€’dur)
İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. 25€. 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.
Sağlık hizmetleri. / Kara turları. / Kişisel Harcamalar.
Gemideki tüm içecekler.
İç hat bağlantı uçuşları.
Gerekli vize ücreti.
Yurtdışı çıkış harcı.

FİYATLAR

LİMAN BİLGİLERİ

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

GEMİ BİLGİLERİ

Costa Magica; Toplam kabin sayısı 1358 olup 464 adet balkonlu, 58 adet suite kabin bulunmaktadır. Toplam 4 restoran ve 11 bar vardır. 4 adet yüzme havuzu (2 tanesi kapalı olarakta kullanılabiliyor) ve 5 jakuzi vardır. 3 ayrı kata yayılmış, toplam 1287 yolcu kapasiteli tiyatro salonu bulunmaktadır. Gemide disko, casino, internet cafe , 4D Sinema, mağazalar ve kütüphane bulunmaktadır. Çocuklar için çocuk kulübü ve çocuk havuzu vardır. 1300 m2`lik Wellness Center`da terapi havuzu, Türk hamamı, sauna, rahatlama ve dinlenme bölümleri, spor salonu, masaj odaları ve solarium bulunmaktadır.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

TUR NOTLARI

GEMİDE İNTERNET KULLANIMI


Costa Cruise gemilerinde günlük 8€ karşılığında (14.02.2018 Tarihi İtibari ile) sosyal medya internet paketi alabilirsiniz. Facebook, İnstagram, Twitter, Whatsapp kullanımını bu paket ile sağlayabilirsiniz.

 

İPTAL İADE ŞARTLARI


Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı 150€ / 179-120 gün %20 / 119-90 gün %25 / 89-60 gün %30 / 59-45 gün %50 / 44-30 gün %60 / 29-20 Gün %85 / 19-10 Gün %95 / 9 günden az %100

NOTLAR VE BİLİNMESİ GEREKENLER

Tur kalkışından 2 ay önce pasaport numarası, veriliş yeri, veriliş tarihi, geçerlilik tarihi ve doğum yeri bilgileri tarafımıza iletilmelidir.
Rezervasyon esnasında geçilen isim, soyisim ve doğum tarihi bilgileri pasaportta göründüğü gibi olmalıdır. Daha sonraki süreçte herhangi bir isim teyidi alınmayacaktır.
Gemi ve uçak biletleri tur kalkışından 3 gün önce iletilecektir.
Gemi şirketi rotada değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 
Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurması gerekmektedir.
Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu eden misafirlerimiz müsaitlik doğrultusunda geminin diğer restoranlarında akşam yemeklerini alabilirler.
Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 300 Euro bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinası vb sokmak kesinlikle yasaktır.
Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile birlikte sizlere ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.
Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.
Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.
Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.
Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.
Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
Program için çok girişli schengen vizesi gerekmektedir.
TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİDİLECEK ÜLKE GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.
Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.
Gemide Euro para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır. 

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Kafkasör'lü 4 Gece
1799.00 TL
'den itibaren
1-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Kafkasör Yaylalı, Gito Yaylalı ve Artvin'li Program... (Çarşamba SAMSUN Gidiş-Pazar TRABZON Dönüş)
5 Gün-4 Gece / 04.09.2019
2-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel' li 4 Gece
1499.00 TL
'den itibaren
2-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel'li Program... (Pazartesi SAMSUN Gidiş-Cuma TRABZON Dönüş)
5 Gün-4 Gece / 23.09.2019
Özel Karadeniz ve Yaylaları (İlave Tarih 19-26 Temmuz)
ERKEN REZERVASYON FIRSATI !!!
1499.00 TL
'den itibaren
Özel Karadeniz ve Yaylaları (İlave Tarih 19-26 Temmuz)
Karadeniz'in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir… 3 Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili Program...
8 Gün 8 Gece / 19.07.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım