Uçakla Butik VAN GÖLÜ HAVZASI TURU (Kış Sezonu Özel)

Double Tree By Hilton Hotel Van Y.P. Konaklama Ayrıcalığı

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

KARLAR ALTINDA VAN’IN, KIŞ GÜZELLİKLERİNİ KEŞFE GİDİYORUZ...
Gezilecek Yerler:

Van Gölü ve Havzası, Tatvan, Doğubeyazıt, Bitlis

Kalkış Noktaları: Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 05:30’ da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşuyoruz...
Geceleme: 4 Gün - 3 Gece
Konaklama: Double Tree By Hilton Hotel Van Y.P. Konaklama Ayrıcalığı
2099.00 TL'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 

Kış tatilinin, Türkiye'deki en güzel noktalarından biri olan Van'a yolculuk...

  UÇAKLA, ÖZEL PROGRAM  

   BUTİK VAN GÖLÜ HAVZASI TURU  

KARLAR ALTINDA VAN’IN, KIŞ GÜZELLİKLERİNİ KEŞFE GİDİYORUZ

Double Tree By Hilton Hotel Van Y.P. Konaklama Ayrıcalığı ile

Van’ın tarihîni, kültürel zenginliklerini ve eşsiz doğasını keşfederken,

Budaklı Köyü’nde, etrafı karla kaplı bir manzarada, gençlerin hayvanlarını kaplıcada,

buhar ve kar görselliği içerisinde eğlenerek yıkanmasını hayranlıkla izleyeceğimiz,

 MUHTEŞEM BİR TUR SİZLERİ BEKLİYOR…

Yöresel, Meşhur VAN KAHVALTISI, Otel’in Göl Manzaralı Bahçesinde SUCUK PARTİSİ,

Akdamar Adası TEKNE TURU Fiyata Dahil !!!

1 TUR:9-12 Ocak 2020   2 TUR:23-26 Ocak  2020  3 TUR:13-16 Şubat 2020  4 TUR:27 Şubat-1 Mart 2020

5 TUR:5-8 Mart 2020      6 TUR:12-15 Mart 2020  (4 Gün-3 Gece)

 

1. Gün: MEŞHUR VAN KAHVALTISI-ESKİ VAN (TUŞBA)-VAN KÜLTÜR EVİ -URARTU MÜZESİ-AKDAMAR ADASI

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 05:30’ da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUN EXPRESS Hava Yollarına ait 06:45 uçağı ile hareket ediyor ve VAN Ferit Melen Havalimanına 08:55’de iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra, VAN GÖLÜ kıyısında, bulunan mekânların birinde, meşhur VAN kahvaltısının yapmaya gidiyoruz. Tur fiyatına dâhil olan, meşhur yöresel Van kahvaltısı  (Manda Kaymağı, Van Cacığı, Kara kovan Balı, Murtuğa, Kavut, Köy Tereyağı, Van Çöreği, Otlu Peynir, Kavurmalı Yumurta…) ile günümüze keyifle başlıyoruz. Tadını unutamayacağınız bu kahvaltı sonrasında,’’GÜNEŞ ÜLKESİ’’ Urartuların başkenti VAN’da, ESKİ VAN  (Tuşba) gezisiyle turumuza başlıyoruz. Pers, Urartu, Ermeni, Selçuklu ve Osmanlı Kültürüne tanıklık ederek, Van Kalesi’ni görüyor ve Van Kültür Evini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında, yeni açılan ve dünyanın en çok Urartu eserinin bulunduğu URARTU MÜZESİ’ ni gezme şansına sahip oluyoruz. Bu etkileyici müze ziyareti sonrasında, AKDAMAR ADASI’ na geçiyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş, dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan AKDAMAR KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinleyip, Kilisenin dış duvarları üzerindeki İncil, Tevrat ve Kur’an-ı Kerim’  den alıntı sahnelerin ve mitolojik olayların taş kabartmalarını dikkatle inceliyoruz. Akşamüzeri, bölgenin en nezih otellerinden biri olan Double Tree By Hilton Van Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası, otel’de isteyen misafirlerimizle birlikte Van’da çekilen VİZONTELE filmini izleyeceğiz. Konaklama otelimizde.


2. Gün: DOĞUBAYAZIT-MURADİYE ŞELALESİ-ÇALDIRAN-TENDÜREK DAĞI -AĞRI DAĞI-İSHAK PAŞA SARAYI-URARTU HALI-OTEL’DE SUCUK PARTİSİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, DOĞUBAYAZIT’ a hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan,  MURADİYE ŞELALESİ’ ne uğruyor, doğal asma köprüden geçerek,  güzelliği ile göz kamaştıran bu büyüleyici yerde, coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin  akışını izliyoruz. Eğer şelalenin donmuş haline denk gelirseniz, görsel güzelliğine hayran kalacaksınız. Çay ve fotoğraf molası sonrası, Osmanlılarla Safevi Devleti arasında olan Çaldıran Savaşı'nın yapıldığı ovayı geçip panoramik olarak Tendürek Volkanik Dağı'nın sönmüş lavlarını 2644 rakımda fotoğraflayıp, Ağrı Dağı(Ararat) manzarası eşliğinde DOĞUBAYAZIT' a varıyoruz. Ağrı Dağını fotoğraflamak için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra, Topkapı Sarayı’ ndan sonra ikinci büyük yapılar topluluğu olan ve Lale Devrinin en büyük anıtsal yapısı olarak kabul edilen, yapımı 99 yıl süren İSHAK PAŞA SARAYI’ nı geziyoruz. Ardından, Van deyince akla gelen bir diğer değer ise, el dokuma halılarıdır. Yöreye özgü halı ve kilimlerin en güzel örneklerini göreceğimiz Urartu Halı Kilim Mağazası’ nı ziyaret ettikten sonra, konaklama yapacağımız Double Tree By Hilton Van Otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra, otelimizin Göl Manzaralı bahçesinde, SUCUK PARTİSİ (Şarap ekstra) düzenleyerek, keyifli bir akşam geçiriyoruz. Konaklama Otelimizde.


3. Gün: BİTLİS-BUDAKLI KÖYÜ KAPLICADA ORGANİZASYONU-TATVAN-AHLAT BASTON ATÖLYELERİ-ERCİŞ- VAN AKŞAM GEZİSİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında güney sahili boyunca BİTLİS’ in GÜROYMAK ilçesine bağlı BUDAKLI KÖYÜ’ ne hareket ediyoruz. Hava sıcaklığının eksi 15 dereceye kadar düştüğü köyde, kar örtüsü altında sıcak ve şifalı suyun bulunduğu kaplıcada, köyün gençleri hem hayvanlarını yıkıyor, hem de suda taklalar atarak eğleniyorlar. Manda ve atların kaplıcada yıkanmasıyla oluşan doğal manzara sizleri oldukça fazla büyüleyecek.. Etrafı karla kaplı bir manzarada, hayvanların kaplıcada, buhar görselliği içerisinde yıkanmasını görüntülemek için, Türkiye’ nin dört bir tarafından yüzlerce fotoğrafçı ve doğaseverler geliyor. Burada çekilen birçok fotoğraf, uluslararası dallarda ödül almış. Kendinizi adeta bir fotoğraf stüdyosunda gibi hissedeceğiniz bu ortamda, unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Daha sonra, BİTLİS merkeze geçerek önce öğle yemeğimizi alıyoruz. Anadolu’nun en büyük kervansaraylarından biri olan El Aman/Rahva Kervansarayı’nı, İhlasiye Medresesi’ni, BİTLİS’in tarihi Kalesini, Evlerini  Camilerini, fotoğraflayıp, TATVAN’ a hareket ediyoruz.. Dünyanın en büyük açık hava mezarlığı olan Ahlât Selçuklu Mezarlığı, Ahlât Kümbetleri ve Ahlât Harabe Şehir gezilerini yapıyoruz. Urartu Adilcevaz Kef Kalesi ve Ebruli sanatı uygulanmış Ahlat Bastonlarının yapıldığı Atölyelere uğrayıp, isteyenler için alışveriş molası veriyoruz.  Ardından, Van gölü kuzey sahili boyunca ERCİŞ üzeri tam bir Van Gölü Çevresi Turu yapmış olarak VAN' a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrasında, isteyen konuklarımızla VAN’ ın ışıltılı sokaklarında yürüyüşler yapıyor ve cafelerinde oturarak, gece görüntüsünde akşam çaylarımızı keyifle içiyoruz. Konaklama otelimizde


4. Gün: ARUBANİ ART GEZİSİ-VAN MERKEZ ALIŞVERİŞ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Arubani Art Gezisi ile (Van Kedi Evi, Urartu Gümüş Sanatı ve Ermeni Savat Gümüşü…) alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi de yöresel yemeklerden alıyor ve  şehir merkezinde Van Otlu Peyniri, Van Balı gibi yöresel ürünler de satın alabilme imkânı buluyoruz. Unutamayacağımız anılarımızla VAN’ a veda ediyor ve VAN Ferit Melen Havalimanından Sun Express Havayollarının 15:05 uçağıyla hareket ederek, 17:35’de İZMİR’ e varıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde, tekrar buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Not: 9-12 Ocak tarihinde saat 11:00 Havalimanı buluşma ile 12:20’de uçuş gerçekleşecektir. Rehberimiz bu tarihte, programın içeriği aynı kalacak şekilde, Van varış saatine göre programın günlerinde değişiklik yapabilir.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» Van Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
» Double Tree By Hilton Van Hotel’ de 3 Gece Y.P. Konaklama
»  İlk Gün Uçaktan İndikten sonra, Sabah Van Gölü Kıyısında Yöresel Sabah Kahvaltısı

» Akdamar Adası Tekne Turu
» Otel’de Göl Manzaralı Bahçesinde Sucuk Partisi
»Budaklı Köyü Kaplıcada Manda Yıkanması Organizasyonu
» Lüks Araçlarla Ulaşım ve ikramlar
» Çevre Gezileri ve İkramlar
» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
»  Seyahat Sigortası Güvence Paketi (65 Yaş üstü ek süprim öder)
» ACADEMİC TOUR Güvencesi

 

 

» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
» Öğle Yemekleri
» Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
» Otel’de Sucuk Partisinde Alınan Tüm içecekler
» 65 yaş üzeri yolcular için ek sürprim sigorta ücreti 30 TL fark alınır.

 

FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
13.02.20202499.00 TL
2199.00 TL
2849.00 TL
2549.00 TL
2499.00 TL
2199.00 TL
2 - 6 Yaş 1200.00 TL
7 - 12 Yaş 1899.00 TL
Taksitler »
27.02.20202399.00 TL
2099.00 TL
2749.00 TL
2449.00 TL
2399.00 TL
2099.00 TL
2 - 6 Yaş 1150.00 TL
7 - 12 Yaş 1799.00 TL
Taksitler »
05.03.20202399.00 TL
2099.00 TL
2749.00 TL
2449.00 TL
2399.00 TL
2099.00 TL
2 - 6 Yaş 1150.00 TL
7 - 12 Yaş 1799.00 TL
Taksitler »
12.03.20202399.00 TL
2099.00 TL
2749.00 TL
2449.00 TL
2399.00 TL
2099.00 TL
2 - 6 Yaş 1150.00 TL
7 - 12 Yaş 1799.00 TL
Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

13, 27 Şubat • 05, 12 Mart

TUR NOTLARI

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan, seyahat esnasında yapacak olduğunuz alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili doğabilecek şikâyetlerden ACADEMİC TOUR kesinlikle sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Hava şartlarından, uçak rötarlarından veya farklı nedenlerden dolayı programda yazdığı halde gerçekleştirilemeyen turdan ACADEMİC TOUR sorumlu tutulamaz.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.

» Tur programı, ACADEMİC TOUR Tur Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC. Kimlik no ibrazı şarttır.

» Butik Turumuz her tarih için 15 kişi ile sınırlı olup, 19 Kişilk VIP araçlarla yapılacaktır

» Gezi süresi 4 GÜN-3 GECE’ dir. Otel konaklaması 3 GECE’ dir.

» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

» Sigortada belirtilen doktor ve hastane raporu ile belgelenebilen hastalıklar ve 1.derece yakın kaybı gibi sigorta poliçesinde belirtilen nedenlerin dışında, herhangi bir nedenle yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde iptal ve ücret iadesi  mümkün değildir.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2020)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
1849.00 TL
'den itibaren
1-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2020)
Kars'ta THE KARS PARK OTEL Konaklamalı ve Her Gece Yöresel KARS Eğlencesi İmkanı ile...
4 Gün - 3 Gece / 06.03.2020
2-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2020)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
2199.00 TL
'den itibaren
2-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2020)
Kars'ta WINTER CITY HOTEL Konaklamalı ve Her Gece Yöresel KARS Eğlencesi İmkanı ile...
4 Gün - 3 Gece / 21.02.2020
Uçakla Butik  VAN GÖLÜ HAVZASI TURU (Kış Sezonu Özel)
Van'ın Kış Güzellikleri
2099.00 TL
'den itibaren
Uçakla Butik VAN GÖLÜ HAVZASI TURU (Kış Sezonu Özel)
KARLAR ALTINDA VAN’IN, KIŞ GÜZELLİKLERİNİ KEŞFE GİDİYORUZ...
4 Gün - 3 Gece / 27.02.2020
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım