Uçaklı Butik MARDİN-DİYARBAKIR TURU Hafta Sonu Kaçırılmaz Fırsat!

Uçaklı Butik MARDİN-DİYARBAKIR TURU Hafta Sonu Kaçırılmaz Fırsat!

 • 4* MESOPOTAMİA GARDEN OTEL / Y.P. KONAKLAMA
 • 2 Gün 1 Gece
 • Uçakla ve lüks otobüsle konforlu bir seyahat

ACADEMİC TOUR  Kalitesi, Güvencesi ve Tecrübesi ile, HAFTA SONU Fırsatı

 Uçaklı Butik 

  BUTİK MARDİN-DİYARBAKIR TURU 

TARİH, KÜLTÜR VE LEZZET TURU

KADİM TOPRAKLARA MASALSI YOLCULUK…

 İZMİR-DİYARBAKIR Gidiş -DİYARBAKIR -İZMİR Dönüş

4* MESOPOTAMİA GARDEN OTEL /  Y.P. KONAKLAMA 

 12-13 Haziran Cumartesi-Pazar  (2 Gün-1 Gece)

   HAFTA SONU ÖZEL ŞOK KAMPANYA!!!  FIRSATI KAÇIRMAYIN !!!   


1. Gün

İZMİR-DİYARBAKIR-HASANKEYF-MİDYAT-MARDİN

Siz değerli misafirlerimizle sabah Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak  06:00 uçağı ile hareket ediyor ve saat 07:55` de DİYARBAKIR Havalimanına iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltı için Hasanpaşa Hanı` na gidiyoruz. Buradaki yöresel kahvaltımızdan sonra, pek çok Şair ve Edebeyatçı yetiştirmiş,  Güney Doğu Anadolu bölgesinin büyük şehirlerinden DİYARBAKIR` da Anadolu` nun en eski camisi ve islam aleminde 5.inci harem-i şerifi olarak bilinen, Ulu Cami, hemen yanında bulunan, 35 yaş şiiri ile tanınan , Türk şiirinin önemli şairlerinden  Cahit Sıtkı Tarancı` nın Kültür Evi`ni  ziyaret ederek, Dört Ayaklı Minare (Şeyh Mutahhar Camii) Sülüklü Hanı, Deliller Hanı`nı görüyoruz. Ardından, UNESCO 39`uncu Dünya Miras Komitesi Toplantısı`nda, `Dünya Kültür Mirası` olarak tescillenen Diyarbakır Surları ile Hevsel Bahçeleri` ni görüyor ve On Gözlü Köprü` yü fotoğraflıyoruz. Buradaki gezimizin tamamlayıp, Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamında Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalan, 12 bin yıllık geçmişe  sahip HASANKEYF`te  isteyenlerle ekstra tekne turuna katılıyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinleyip, fotoğraf molası sonrasında, MİDYAT`a hareket ediyoruz. Midyat`ta yöresel tatlardan oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Orta Doğu  ve Anadolu medeniyetlerinin mistik mimari dokusunu, burada farklı bir tonda ve renkte hissedeceksiniz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda. Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada kendini adeta bir Orta Çağ kentinde gibi hissediyor ve bir an kendizi film setinden bir sahnede hissedebiliyorsunuz. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri, Midyat`a bir Açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, Sıla, Hercai, Adını Kalbime Yazdım  dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi` ni geziyoruz. Buradan kısa bir yolculukla MARDİN`e geçiyor ve  MESOPOTAMİA GARDEN  OTEL’imize yerleşiyoruz. Akşam  yemeğimizi aldıktan sonra, (Bakanlık izni doğrultusunda) dileyen misafirlerimizle yörenin meşhur Reyhanî Gecesi (ekstra) eğlencesine katılıyoruz..

2. Gün

DARA ANTİK KENTİ- DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI-MARDİN-İZMİR

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, gezimize Mezopotamya`nın Efes`i DARA ANTİK KENT ziyaretimize başlıyoruz. Sarı ve kızıl arasındaki renk şölenine ev sahipliği yapıyor Mezopotamya… Eski Mardin evlerinden tutun, Mezopotamya`nın başka tarihi yapılarında da görebileceğiniz bu rengi, DARA`da görüyoruz. İpek yolu üzerinde bulunan bu Antik Kent`te dünyanın ilk akarsu barajına ait kalıntıları, antik dönemde dünya nüfusunun yarısına hükmettiğine inanılan Ahameniş uygarlığının Zerdüşt inancı tanrısı Ahura Mazda`ya adanmış, Ateş Kuleleri, Kale (Daras Anastasiupolis), İbadethane, Köprü, Su Kanalları, Su Sarnıçları, Arasta, Kaya Mezarları ve sivil yerleşim yapılarına ait kalıntıları geziyoruz. Yöre halkı ile gireceğimiz ikili ilişkiler, Mezopotamya misafirperverliğinin inceliklerini sunma yarışları, hoşgörü ve sevginin bölgede ne derece güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlayacak. Dara gezimizin ardından, rotamızı Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırı`na çeviriyoruz. Rehberimizden Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında, Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğreneceğimiz Kasımiye Medresesi` ne gidiyoruz.  Ardından şehir merkezine geçiyor ve burada, Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi (Misafirlerimiz kendileri gezebilir), Ulucami, Tarihi Mardin Evleri, Mardin PTT Evi, Kayseriyye Bedesteni gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezerek Mardin` in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Kulaklarınızı çocuk seslerine ve ara ara duyacağınız nal seslerine verin ve dar sokaklarda yürürken mutlaka elleriniz yüzlerce yıllık serin duvarlara dokunsun, işte o zaman Mardin`le biraz daha bütünleşmiş olacaksınız. Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çarşıda yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri,  badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar (Gümgüm) gibi hediyelik eşya alışverişlerimizi yaparak,  unutulmaz anılarımızla Diyarbakır Havalimanına geçiyoruz. Saat 22:40  uçuşu ile, İZMİR Adnan Menderes Havalimanı` na ulaşıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

NOT: Havalimanı buluşma saati uçuş saatinden 1-5/2 saat öncedir. Uçuş detayları acentamız tarafından tur kalkışından bir gün önce verilecektir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Uçak Bileti Gidiş-Dönüş
 • Lüks Ulaşımlar ve Şehir Turları
 • Çevre Gezileri ve İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Belirtilen Otel’de  1 Gece Y.P. Konaklama
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • İlk gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı ve  Öğle Yemekleri
 • Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • İsteğe Bağlı Mardin Yemekli Reyhanî Gecesi
 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
12.06.20211.299,00 TL
1.199,00 TL
1.399,00 TL
1.399,00 TL
1.299,00 TL
1.199,00 TL
0 - 2 Yaş 200,00 TL
3 - 6 Yaş 699,00 TL
7 - 12 Yaş 999,00 TL
0 - 2 Yaş 200,00 TL
3 - 6 Yaş 699,00 TL
7 - 12 Yaş 999,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

12 Haziran

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR,  uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati ve rehber telefonunu tekrar teyit ediniz.

» Turumuzun gerçekleşmesi için en az 15 kişi olması gerekmektedir. Bu çoğunluğa ulaşılmadığı takdirde ACADEMİC TOUR,  turu iptal etme hakkına sahiptir. Aynı zamanda, ACADEMİC TOUR katılımcılara para iadesini yapmak zorundadır.

» Turlarımızda kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır (16-18-27, 31, 46 kişilik). Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

» Gezi süresi 2 GÜN-1 GECE’ dir. Otel konaklaması 1 GECE’ dir.

»Triple odalar, 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

»Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, öngörülemeyen durumlar vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu tutulamaz.

» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.

» Yerel otoriteler tarafından veya yasaklar, kısıtlamalar dolayısıyla gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi, tur, restoran,müze aktiviteleri yapılamaz.. Bu gezi veya turların yapılamamasından Academic Tour sorumlu tutulamaz. Rehber programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

»İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

2 Gün 1 Gece

1199.00 TL
'den itibaren

Konaklama

4* MESOPOTAMİA GARDEN OTEL / Y.P. KONAKLAMA

Ulaşım

Uçakla ve lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Diyarbakır, Mardin, Midyat, Hasankey, Dara Antik Kenti, Deyr-ul Zafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi

Tur Hakkında

Kadim Topraklara Masalsı Yolculuk...ŞOK KAMPANYA FIRSATI KAÇIRMAYIN!!!

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • Adnan Menderes Hava Limanı Buluşma (04:30)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

YEDİGÖLLER-ABANT- GÖLCÜK-ORMANYA-MAŞUKİYE-GÖLYAZI

YEDİGÖLLER-ABANT- GÖLCÜK-ORMANYA-MAŞUKİYE-GÖLYAZI

399,00 TL 'den itibaren
BODRUM TURU Hafta Sonu Fırsatı!!!

BODRUM TURU Hafta Sonu Fırsatı!!!

449,00 TL 'den itibaren
ESKİŞEHİR TURLARI 2021

ESKİŞEHİR TURLARI 2021

449,00 TL 'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.