Uçaklı GAP Turu 5 Gün-4 Gece ( Mayıs İlave Tarih)

Uçaklı GAP Turu 5 Gün-4 Gece ( Mayıs İlave Tarih)

 • Bölgenin Seçkin Otellerinde Konaklama Ayrıcalıklı
 • 5 Gün-4 Gece
 • Uçakla ve Otobüsle

Tur Süresi

5 Gün-4 Gece


'den itibaren

Konaklama

Bölgenin Seçkin Otellerinde Konaklama Ayrıcalıklı

Ulaşım

Uçakla ve Otobüsle

Gezilecek Yerler

Gaziantep,Halfeti,Harran, Göbeklitepe, Şanlıurfa (Sıra Gecesi), Mardin, Midyat, Hasankeyf, Diyarbakır, Adıyaman (Nemrut Dağı), Antakya(Hatay), Adana

Tur Hakkında

Academic Tour Kalite ve Güvencesi ile...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


ACADEMİC TOUR  Kalitesi, Güvencesi ve Tecrübesi ile,

 UÇAKLI GAP TURU 

 MAYIS İLAVE TARİH 

BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA
DİYARBAKIR PROGRAMA DAHİL
ACADEMİC TOUR PROFESYONEL REHBER KADROSU EŞLİĞİNDE

Gaziantep,Halfeti,Harran, Göbeklitepe, Şanlıurfa (Sıra Gecesi), Mardin, Midyat,
Hasankeyf, Diyarbakır, Adıyaman (Nemrut Dağı), Antakya(Hatay), Adana

GAZİANTEP GİDİŞ-ADANA DÖNÜŞ

29 Mayıs-2 Haziran Tarihine Özel Program (5 Gün-4 Gece)

 Diğer Uçaklı GAP Turlarımızı  incelemek için tıklayınız! 


1. Gün

İZMİR- GAZİANTEP (Tam Gün)

Siz değerli misafirlerimizle, sabah Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, SunEkxpress Hava Yolları saat 06:20 uçağınını Check-in işlemlerini tamamlayarak, saat 08:00’da GAZİANTEP Havalimanına iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşip, uygun bir yerde kahvaltımızı yaptıktan sonra, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ gezisi ile turumuza başlıyoruz. Zeugma mozaik müzesindeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak. Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleştireceğimiz müze ziyaretimizin ardından, Gaziantep'in en eski mahallelerinden olan BEY MAHALLESİ’ne geçiyoruz.  Burada eski, taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezerken, tarihe tanıklık edeceksiniz. Bol, bol fotoğraf molası sonrasında, fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten  metropol olmaya aday GAZİANTEP’te  panoramik şehir turu yapıyoruz.Bu esnada KALE’yi  ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatına sahip oluyoruz. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü ve Unesco Gastromi Şehri ünvanlı ANTEP’te yöresel tatları deneyimleyerek alıyoruz. Turumuzun devamında tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen BAKIRCILAR ÇARŞISI’ndan geçerek ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI gezip,  İMAM ÇAĞDAŞ’ta serbest zaman alıyoruz. Baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı vb. alışverişlerimizi yaptıktan sonra, 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek keyifle turumuzu tamamlıyoruz. Akşam Gaziantep’te 4*The Green Park Otel veya  4* Safir Otel vb. otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

HALFETİ-HARRAN-GÖBEKLİTEPE-ŞANLIURFA (Sıra Gecesi)

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltının ardından,  tarihi ve doğası ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan, KARAGÜL dizisinin de çekildiği HALFETİ`ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde, 1 saat sürecek muhteşem bir Tekne Turuna (ekstra) çıkıyoruz.  Gözlerinizi kapatıp rüzgarın kollarınızın arasından size dokunarak geçmesine izin verin... Yüzünüzü usulca okşayan serin bir rüzgarla birlikte zamanın yavaşladığını ve geçmişe doğru aktığını hissedeceksiniz... Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri  büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gördükten sonra,  peygamberler şehri ŞANLIURFA`ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel tatlardan aldıktan sonra,  Şanlıurfa’ya tekrar dönmek üzere GÖBEKLİTEPE’ye hareket ediyoruz. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 1000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde orayı inşa eden insanlar tarafından kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı - yaşamsal kült alanı GÖBEKLİTEPE ‘yi ziyaret ediyoruz.. Rehberinizin anlatımıyla ve göreceğiniz eserlerle birlikte zamanda yolculuk yapmaya hazırlanın. Zihniniz sizi güzel bir yolculuğa çıkaracak. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamandanohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Göbeklitepe turumuzun ardından,  HARRAN’a doğru ilerlerken sizi uçsuz bucaksız düzlükteki HARRAN OVASI kucaklayacak. Binlerce yıl boyunca ipek yolu seyyahlarının kullandığı bu yolu kullanarak HARRAN’a ulaşacağız. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada sadece Harran’da ve Italya Matera ve Alberobello kasabalarında görebileceğiniz kendine özgü mimarisi ile HARRAN KÜBİK KUBBELİ EVLERİ’ni geziyor ve yerel halkla sohbet edebileceğimiz çay ve fotoğraf molamızı veriyoruz.  Daha sonra tekrar ŞANLIURFA’ya dönüyor ve ateşin suya ve yanan tahtaların ise kutsal balıklara dönüştüğü BALIKLI GÖL ve AYN ZELİHA GÖLÜ’nü ve Hz.İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı görüyoruz. Ayn-el Zeliha Gölü’nde beyaz balığı aramayı unutmayın ve eğer görürseniz mutlaka dilekte bulunun, yüzünüzü tatlı bir gülümseme saracak… Turumuzun sonunda ŞANLIURFA’ da Vizyon Park Otel’imize vb. yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle (ekstra yemekli) Urfa kültürünün bir parçası olan yemekli SIRA GECESİ eğlencesine gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün

MİDYAT-MARDİN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, yönümüzü gecesi ‘’Gerdanlık’’ gündüzü ‘’Seyranlık’’ olan MARDİN’e çeviriyoruz. Önce, Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’nı ziyaret ediyoruz. Rehberimizden Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında, Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren olağanüstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğreneceğimiz KASIMİYE MEDRESESİ’ne gidiyoruz. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Mardin merkeze geçtiğimizde Ulu Cami, PTT Binası, Zinciriye Medresesini’ni görüyor Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapılarını gezip, MARDİN’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Kulaklarınızı çocuk seslerine ve ara ara duyacağınız nal seslerine verin ve dar sokaklarda yürürken mutlaka elleriniz yüzlerce yıllık serin duvarlara dokunsun, işte o zaman Mardin’le biraz daha bütünleşmiş olacaksınız. Yöresel tatlardan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Mardin çarşısında serbest zaman  veriyoruz. Yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri,  badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar (Gümgüm) gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Mardin gezimizi tamamlayıp MİDYAT’a geçiyoruz.  Orta Doğu  ve Anadolu medeniyetlerinin mistik mimari dokusunu burada farklı bir tonda ve renkte hissedeceksiniz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda… Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada kendini adeta bir orta çağ kentinde gibi hissediyor ve bir an kendizi film setinden bir sahnede hissedebiliyorsunuz. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri Midyat`a bir açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek alışverişler yaptıktan sonra ‘’Sıla’’ ve ‘ Hercai ‘’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyor ve  Midyat’ta  5* MATİAT OTEL  vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün

HASANKEYF-DİYARBAKIR-ADIYAMAN (Nemrut Dağı)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Güneydoğu Anadolu projesi kapsamında Ilısu Barajı nedeniyle bir bölümü sular altında kalan, 12 bin yıllık geçmişe sahip Hasankeyf’te rehberimizin anlatımlarını dinleyip fotoğraf molası veriyoruz.  Buradan, Güneydoğu Anadolu bölgesinin metropol şehri DİYARBAKIR’a doğru yola çıkıyoruz. Karacadağ’ın binlerce yıl önce patlamasından sonra etrafta beliren onlarca kilometrelik taş ve kaya denizi manzarasıyla, rengi kırmızıya yakın bereketli topraklarda yolumuza devam ediyoruz. DİYARBAKIR’a ulaştığımızda Diyarbakır Ulu Cami’ni, Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Müzesi’ni, Hasan Paşa Hanı, Sülüklü Hanı, Deliller Hanı, Diyarbakır Surları’nı, Hevsel Bahçeleri’ni, Mardin Kapısı’nı ve Hz.Adem ile Hz.Havva’nın indirildiğine inanılan Kırklar Dağı’nı görüyoruz. Diyarbakır’da vereceğimiz yöresel öğle yemeği molası sonrası, tekrar otobüslerimize biniyor ve  NİSSİBİ Köprüsünden  geçerek, ATATÜRK BARAJ GÖLET manzarası eşliğinde, KAHTA’ya ulaşıyoruz.  Bizi bekleyen minibüslerle (ekstra)  NEMRUT a çıkıyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası ve ‘’Kralların Tahtı’’ olarak adlandırılan NEMRUT; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür  Mirasında yer almaktadır. Dünyada güneşin en güzel battığı noktada muhteşem gün batımını seyrettikten sonra yine minibüslerle Adıyaman’da 4*GRAND İSİAS OTEL’imize geliyoruz vb. . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

(Nemrut Dağı çıkışı hava şartlarının müsaitlik durumuna göre gerçekleşir. Ayrıca günlerin kısa olduğu aylarda Gün Batımı yerine Gün Doğumu olarak rehberimiz değişiklik yapılabilir.)

5. Gün

ANTAKYA (HATAY)- ADANA

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltının ardından,  ANTAKYA’ya istikametine yol alıyoruz. Uygun molalarla BELEN GEÇİDİ’ nden Büyük İskender’in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İSKENDERUN’ u panoramik olarak görerek, rehberimizin bilgilendirmeleriyle ÇAN- EZAN - HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent ANTAKYA (Hatay) ulaşıyoruz. Antakya'da ki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan ARKEOLOJİ ve  MOZAİK MÜZESİ  olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye'den çıkartılan Mozaikleri ve Arkeolojik eserleri görüyoruz. Rehberimizin bilgilendirmelerinden sonra, Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ) Nehrini gözlemleyerek eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz.Daha sonra, Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini  tatacağımız yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere mola veriyoruz. Ardından HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, UZUN ÇARŞI gezilerimizi yapıyor ve çarşıda sizlere nefis Antakya Künefesi tatmak üzere serbest zaman alıyoruz.  Rehberimizin belirteceği saatte buluşarak, ADANA’ya hareket ediyoruz. SEYHAN BARAJ GÖLETİ, şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ`yü Türkiye` nin  en büyük 2.ci camii olma özelliğine sahip olan SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni otobüsümüzden panoramik olarak gördükten sonra,  akşam saat 22:35’de kalkacak uçağımıza binmek üzere ADANA Havalimanına geçiyoruz. Unutulmaz anılarımızla, ACADEMİC TOUR seyahatinde tekrar buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.   

Not*Uçuş saatinden 2  saat önce Havalimanında bulunmanız gerekmektedir

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • » Gaziantep Gidiş/Adana Dönüş Uçak Biletleri
 • » Uçak Sonrası Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • » Otobüs içi İkramlar
 • » Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • » Belirtilen Otellerde  4 Gece Konaklama
 • » Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı+3 Akşam yemeği
 • » Zorunlu Seyahat Sigortası 
 • » ACADEMİC TOUR Güvencesİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • » İlk Gün Yolda Alınan Kahvaltı
 • » Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği
 • » Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • » Öğle Yemekleri
 • » Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • » Halfeti Tekne Turu         
 • » Nemrut Minibüs ücretleri
 • » 1 Akşam Yemeği (Urfa Sıra Gecesi Yemekli)

Tur Hareket Tarihleri

29 Mayıs-2 Haziran Tarihine Özel Program 

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART önceden alınmasını öneririz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid ediniz.

»Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, öngörülemeyen durumlar vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu tutulamaz.

» Tur programı ACADEMİC TOUR. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

» Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır. (16-19-27-31-35-39-46 kişilik) Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

»Triple odalar, 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

» Gezi süresi 5 GÜN-4 GECE’ dir. Otel konaklaması 4 GECE’ dir.

» Bazı otellerde akşam yemekleri, yoğunluk durumuna göre, Set Menü veya Açık Büfe olarak verilebilir.

» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» Nemrut Dağı’na hava koşullarının müsaitlik durumuna göre çıkış yapılır.

» İptal-İade Şartları: Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 29 - 21 gün arası kalması durumunda yapılan iptaller de %50 noshow (kesinti bedeli), 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 noshow (kesinti bedeli) uygulanır. Katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı  gibi durumlar girmektedir. Gerekçe göstermeden yapılan iptaller,  ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez ve ücret iadesi gerçekleşmez.

TUR HAKKINDA ÖNERİLER

» Öncelikle Nemrut Dağı  çıkışı için yanınıza mutlaka, rahat yürüyüş ayakkabısı, termal  kıyafet  ve ceket almanızı öneririz. Ayrıca bu gezi için  kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, şapka, güneş gözlüğü, küçük bir sırt çantası, el çantası, terlik,  fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri , düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.