Uçaklı KAPADOKYA Fırsat Turu

Uçaklı KAPADOKYA Fırsat Turu

 • 5*PERİSSİA HOTEL & CONVENTION CENTER Y.P. Konaklama
 • 3 Gün-2 Gece
 • Uçakla ve Lüks Otobüsle Konforlu Seyahat

2020 Fırsat Turu !!! ( 3 Gün 2 Gece)

  UÇAKLI KAPADOKYA TURU  

GÜZEL ATLAR DİYARINDA
5*PERİSSİA HOTEL & CONVETION CENTER Konaklama Ayrıcalığı ile...
(Ürgüp'te Merkezi Konaklama)

SUN EXPRESS  HAVA YOLLARI İLE KAYSERİ Gidiş-KAYSERİ Dönüş (3 Gün-2 Gece)

  3.TUR: 20-22 Kasım  4.TUR: 4-6 Aralık  5 TUR:11-13 Aralık 6 TUR:18-20 Aralık

 ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN !!! 

2020 Sezon Boyunca Otobüsle KAPADOKYA TURLARIMIZI görüntülemek için lütfen tıklayınız ! 

 


1. Gün

KAYSERİ-ÜRGÜP - ASMALI KONAK - TURASAN ŞARAP FABRİKASI - ÜÇGÜZELLER – DEVRENT VADİSİ -HAYAL VADİSİ - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - PAŞABAĞLARI

Sabah 05’15 de Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşarak, 07:00’de kalkacak, SUN EXPRESS Havayollarına ait, İZMİR KAYSERİ uçağımızın işlemlerini yapıyoruz. Saatimiz 08:30 gösterdiğinde KAYSERİ Havalimanına ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza eşyalarımızı yerleştirdikten sonra,  uygun bir yerde kahvaltımızı yaparak, ÜRGÜP'e hareket ediyoruz.  Önce, bölgenin tanıtımına önemli katkısı olan, aynı zamanda ÜRGÜP' ün büyük konaklarına örnek alarak görebileceğimiz ASMALI KONAK dizisinin çekildiği konağı ziyaret ediyoruz. Buradan, bölgede yaklaşık 4000 yıldır üretiminin yapıldığı, meşhur şaraplarının satışının yapıldığı TURASAN ŞARAP Fabrikası’na uğruyoruz. Alışveriş molası sonrasında, Kapadokya'nın simgesi ÜÇ GÜZELLER' de (Üç güzel peri bacası) fotoğraf çekimi ile bu güzel görüntüleri anılarımıza ekliyoruz. Öğle yemeğimizi, yöresel çömlek kebabından tatma şansımız olacak… Ardından, GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ’ne gidiyoruz. Burada, Kaya kiliseleri, Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını  geziyoruz. Turumuzun devamında, DERVENT VADİSİ veya HAYAL VADİSİ ismi de yakıştırılan bölgede, neyi hayal ederseniz onu karşınızda görebileceğiniz etkileyici vadiyi fotoğraflıyoruz. Sonrasında, insanların, ancak perilerin yapabileceklerine inandıkları, volkanik yapılı kayaçları sel suları ve rüzgârın aşındırması sonucu oluşan PERİ BACALARI’ nı gözlemliyoruz ve PAŞABAĞLARI olarak bilinen bölgenin en büyük ve çok başlı peri bacalarının bir arada olduğu bu bölgede, isteyen konuklarımız Peri Bacalarının içine girerek,  keyifli yürüyüşler yapabilirler. Akşam üzeri,  5*Perissia Hotel & Convention Center otelimize  yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

BALON TURU – ONYX - KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ - IHLARA VADİSİ - BELİSIRMA KÖYÜ - MELENDİZ ÇAYI – UÇHİSAR KALESİ - GÜVERCİNLİK VADİSİ - MANZARA TEPESİ - TÜRK GECESİ

Sabah isteyenlerle BALON TURU’ na (extra hava koşulları müsait olursa) katılıyoruz. Otelde Kapadokya’nın eşsiz manzarasına karşı yapacağımız ayrıcalıklı sabah kahvaltısının ardından ONYX ATÖLYELERİ’ ne gitmek üzere yola koyuluyoruz. Burada KAPADOKYA bölgesinden çıkarılan değerli bir taş olan onyx taşını,  işin üstadı ustaların elinde nasıl şekillendiğine şahit olacaksınız. Dünyanın farklı yerlerinden getirilen taşlarında işlendiği ve değerli takılar haline getirilen bu atölyelerde, gezimiz sonunda dileyen konuklarımız alışveriş yapabilecek. Daha sonra, yaklaşık 5000 yıldır burada yaşayanların sığınak olarak kullandığı, 5000 kişiyi barındırabilecek kadar büyük olan dünya harikalarından bir tanesi KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Yeraltı şehrinde; Kilise, Erzak Depoları, Ahır, Mutfak, Şaraphaneler, Sürgü Kapılar, Havalandırma Bacaları göreceğimiz yerler arasındadır. Yeraltı şehir turunu tamamlayıp, dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan, IHLARA VADİSİ’ne hareket ediyoruz. 105 kiliseyle ve içinden akan Melendiz Çayıyla doğa ve tarihi iç içe bulabileceğiniz, hala içinde yaşayanların olması itibariyle insana ayrı bir heyecan veren IHLARA VADİSİ’ ne ulaşıyoruz. Önce, AĞAÇALTI KİLİSESİ’ni ziyaret ederek, kanyonun içerisinde yürüyüşler yapıyor ve Rumlarla,Türklerin tarihte birlikte yaşadığı BELİSIRMA köyünde ki MELENDİZ ÇAYI kenarında, buz gibi akan suyun esintisi eşliğinde, mola veriyoruz. Ağaçların gölgesinde, kuş sesleri ve vadinin dinlendirici doğası içerisinde, keyifli dakikalar geçiriyoruz. Buradan, UÇHİSAR bölgesine doğru hareket ediyor ve GÜVERCİNLİK VADİSİ’ nin yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumlarını görerek, bölgenin en yüksek 3 noktasından biri olan UÇHİSAR KALESİ’ni fotoğraflıyoruz. Son olarak Kapadokya’nın en güzel manzarasının izlendiği MANZARA TEPESİ’nde (O Ağacın Altı) fotoğraf ve keyif dolu kahve molamızın ardından, akşamüzeri tekrar konaklama yapacağımız 5*Perissia Hotel & Convention Center otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra, isteyen konuklarımızla, (ekstra) Kapadokya’ ya özgü mağaralara oyularak yapılan eğlence mekânlarında, müzikli unutamayacağınız bir TÜRK GECESİ’ ne katılıyoruz.

3. Gün

ÇÖMLEK ATÖLYELERİ - HACI BEKTAŞ - KAYSERİ

Sabah otelimizde güneşin peribacalarıyla yaptığı gösterinin eşliğinde otelimizin terasında keyifle kahvaltı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve 4000 bin yıldır bölgede babadan oğula, dededen toruna Kızılırmak’ın toprağından yapılan Çömlekçilik sanatını görmeye ÇÖMLEK Atölyeleri’ ne gidiyoruz. Böylece bir tezgâhın başına oturup, ustanın yardımı ile kendi ellerinizle çömleğinizi yapma imkânınız olacak. Ardından, HACI BEKTAŞ'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Türk ve İslam mutasavvıfı ünlü düşünür HACI BEKTAŞ-I VELİ ’nin Türbesini, Külliyesini ziyaret ederek,  Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, Yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Balım Sultan Türbelerini görüyoruz. Turumuzun devamında, KAYSERİ'ye hareket ediyoruz. KAYSERİ KALESİ, SAAT KULESİ’ni görüyor ve Anadolu Selçuklunun yaptığı ilk Külliyesi ve en büyüklerinden biri olan HUNAT HATUN KÜLLİYESİ’ ni geziyoruz.  Kayseri’ nin ünlü çarşısı olan PASTIRMACILAR  ÇARŞISI’nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz.KAYSERİ’nin meşhur mantısından (1 kaşıkta 40 mantı tanesi) tadarak, akşam yemeğimizi alıyoruz. Saat 23.40’da SUNEXPRESS Havayollarına ait uçağımıza binerek İZMİR’e ulaşıyor ve bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Hijyen ve Sosyal mesafe kurallarına uygun Lüks Ulaşım
 • Çevre Gezileri ve İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 5* Perissia Hotel & convetion Center Y.P. Konaklama 2 Gece (Sabah+Akşam Yemekleri)
 • Seyahat Sigortası Güvence Paketi
 • Uçak Biletleri
 • ACADEMIC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • Otel’de belirlenen ekstralar
 • Molalarda Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Türk Gecesi Eğlencesi
 • Balon Turu (Hava şartlarına göre)
 • 65 yaş üzeri yolcular için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır.

Tur Hareket Tarihleri

» Uçaklı Turlarımız,  her tarihte belirli kontenjan ile sınırlıdır. Uçaktan indikten sonraki turlarımız, Sprinter, Prestij, Sultan,Turkuaz vb. marka, 27-31 kişilik lüx midibas,  veya kişi sayısına göre 12-18 Kişilik Mercedes, Volkswagen Volt  vb.Klimalı, araçlar ile YARI KAPASİTE VE SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYGUN yapılmaktadır.

»Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. Academic Tour, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid edilir.

» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik no ibrazı şarttır.

»3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

»İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

3 Gün-2 Gece


'den itibaren

Konaklama

5*PERİSSİA HOTEL & CONVENTION CENTER Y.P. Konaklama

Ulaşım

Uçakla ve Lüks Otobüsle Konforlu Seyahat

Gezilecek Yerler

Kapadokya ve Kayseri

Tur Hakkında

5*PERİSSİA HOTEL & CONVENTION CENTER Y.P. Konaklama ile...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

  Yardımcı Olalım

  Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

  Tıklayın Sizi Arayalım !

  Benzer Turlar

  ULUDAĞ KONAKLAMALI KAR TATİLİ TURU (1 GECE)

  ULUDAĞ KONAKLAMALI KAR TATİLİ TURU (1 GECE)

  699,00 TL 'den itibaren
  ULUDAĞ KONAKLAMALI KAR TATİLİ TURU (2 GECE)

  ULUDAĞ KONAKLAMALI KAR TATİLİ TURU (2 GECE)

  1.699,00 TL 'den itibaren
  1-ABANT-KARTALKAYA-KARTEPE-MAŞUKİYE (1 Gece Konaklamalı)

  1-ABANT-KARTALKAYA-KARTEPE-MAŞUKİYE (1 Gece Konaklamalı)

  449,00 TL 'den itibaren

  Tercih Edilme Nedenlerimiz

  Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

  Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
  Erken Rezervasyon Avantajları
  Lüks Ulaşım ve Konfor
  Güvenilirlik
  Seçkin Otellerde Konaklama
  Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
  Güleryüz ve Samimiyet
  Güvenli Alışveriş

  E-BÜLTEN ABONELİĞİ

  Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.