UŞAK ULUBEY KANYONU KULADOKYA (Kula Evleri) TAŞYARAN VADİSİ

UŞAK ULUBEY KANYONU KULADOKYA (Kula Evleri) TAŞYARAN VADİSİ

 • Günübirlik
 • Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat
UŞAK ULUBEY KANYONU ve KULADOKYA (Peri Bacaları-Kula Evleri)

Tur Süresi

Günübirlik

300.00 TL
'den itibaren

Konaklama

Ulaşım

Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

UŞAK ULUBEY KANYONU ve KULADOKYA (Peri Bacaları-Kula Evleri)

Tur Hakkında

Ulaşım + Rehberlik + Çevre Gezileri Dahil

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 GÜNÜBİRLİK 

  UŞAK ULUBEY KANYONU-KULADOKYA (Kula Evleri)

TAŞYARAN VADİSİ

(ULAŞIM+ÇEVRE GEZİLERİ+REHBERLİK DAHİL) 300  TL

19 Haziran Pazar / 7 Ağustos Pazar


1. Gün

TARİHİ SOKAKLAR, TAŞYARAN VADİSİ, EGE’NİN PERİBACALARI VE CAM TERAS İLE ZAMANDA BİR YOLCULUK, 

Rengarenk cumbalı evler, bir heykeltraşın elinden çıkmışçasına nefes kesici volkanik şekiller, Dünya’nın en büyük kanyonlarından birini 360 derece kuş bakışı seyretme keyfi… İç Ege Bölgesi’nde, yani yanıbaşımızdaki saklı güzelliklerini birlikte keşfe çıkıyor Academic Tour… Günübirlik Gezileri ile ülkemizin bitmek bilmeyen hazinelerini tanımaya devam ediyoruz. Meşhur Uşak yemeklerinin tadına bakıyor; tarhana, leblebi, tahin helva, ekşi maya doğal ekmek alışverişlerimizi yapıyoruz… Öğrenerek, dinlenerek, eğlenerek geçireceğimiz güzel bir gezi, sizleri bekliyor…

 

Sabah saat 06:30 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 06:35 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak),  06:45 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü), 06:55 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü), 07:05 BAYRAKLI ÜST GEÇİT 07:10 KARŞIYAKA (Anıt Karşısı), 07:15 KARŞIYAKA (Yunuslar Karşısı), 07:20 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 07:25 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı), 07:40 BORNOVA EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ önünde, siz değerli konuklarımızla buluşarak turumuza başlıyoruz. 
Gezimiz, TURGUTLU’ da, çorbalardan, poğaçalara, kahvaltı tabağından, böreklere, pek çok seçeneği bir arada bulunduran uygun bir fırında KAHVALTI ile başlıyor. Ardından SALİHLİ üzerinden Manisa’nın tarih kokan şirin ilçesi KULA’ya ilerliyoruz. Volkanik siyah taşlarının bolluğu dolayısıyla, ünlü tarihçi Strabon’un KATAKEKAUMENE (Yanık Ülke) adını verdiği, ve Osmanlı kent mimarisinin en iyi korunmuş örnek kentlerinden biri olan Kula’da, çoğunluğu koruma altına alınmış tarihi evlerin bulunduğu sokaklar adeta bir film seti gibi.. Dar sokaklar, birbirinden canlı renklere boyalı cumbalı Türk Konakları, taş duvarlı Rum Evleri, çukur çeşmeler, camiler, kiliseler, hamamlar bize adeta zamanda yolculuk yapıyormuşuz hissi yaşatacak.. Yapılar arasında rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde yürüyüşler yaptıktan sonra, leblebi, tahin helvası, ekmek alışverişlerimizi yapmak için çarşıda serbest zaman alıyoruz. Ardından yönümüzü, doğanın gözlerimiz önünde adeta görsel bir şölen sunduğu bilinen KULA PERİ BACALARI’ na çeviriyoruz. Yağmur, kar suları ve rüzgarın aşındırarak binlerce yıl boyunca oluşturduğu, Küçük Asya’nın bu en genç volkan konilerine, Kapadokya’ya olan benzerliğinden ötürü “KULADOKYA” denmiş. Başka bir zaman diliminde yaşıyormuşuz duygusunu hissedeceğimiz bu doğal güzellikte fotoğraflarımızı çekerek, UŞAK şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Burada konuklarımız önereceğimiz güzel bir restaurantta, Uşağın tarhana ve kaburga gibi meşhur lezzetlerinin tatlarına bakıp, tarhana alışverişlerini yapabilecekler. Yemeğin ardından rotamızı 
TAŞYARAN VADİSİ'ne çeviriyoruz. Uşak ilimizde saklı cennet olarak da söyleyebileceğimiz doğa’nın bizlere sunduğu en harika yerlerden bir tanesi... Benzersiz bu doğa harikası ile imren deresinin üzerinde bulunan ve yıllar boyu sert kayaçların aşındırılması sonucu ortaya çıkmıştır. Kışın deresinin donduğu ve doğal bir akvaryum olarak gözüktüğü söylenmektedir. Her mevsim bambaşka görüntülere bürünen vadide, dileyen misafirlerimiz vadiyi seyir terasından seyredebilir, dileyenler doğal merdiven oluşumlu kayalardan inerek, vadi içerisinde  ve  derenin kenarında muhteşem fotoğraf kareleri yakalama şansına sahip olabilirler. Daha sonra günümüzün son gezisi için, Ege’nin bir başka mucizesi; ve Dünya’nın en uzun kanyonlarından biri olan UŞAK ULUBEY KANYONU’ na çeviriyoruz. Belli aralıklarla meydana gelen erozyonların toprağı aşındırması sonucu ortaya çıkan eşsiz kanyon manzarasını arzu eden konuklarımız 150 metre yükseklikteki CAM TERAS’ tan seyredebilir, ve etraftaki kafelerde bu doyumsuz doğa manzarası eşliğinde vakit geçirebilirler. Gezimizin ardından istemeyerek de olsa bu güzel günün anılarıyla birlikte geri dönüş yolculuğumuza başlıyor; yolda gerekli molalarımızı verdikten sonra, akşam saatlerinde (21:00 civarı) İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR gezimizde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • Rehberlik
 • Çevre Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yolda alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle Yemeği ve içeçekler
 • Müze Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri   
TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
19.06.2022300,00 TL0 - 2 Yaş 180,00 TL
3 - 12 Yaş 270,00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler: Pazar
07.08.2022300,00 TL0 - 2 Yaş 180,00 TL
3 - 12 Yaş 270,00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler: Pazar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri

 • ÜÇKUYULAR (Kavşaktaki Pamukkale Yazıhanesi Önü) (06:30)
 • SUSUZDEDE PARKI (Durak Önü) (06:35)
 • ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü) (06:45)
 • ALSANCAK ( Lozan-Fuar Kapısı Önü) (06:55)
 • BAYRAKLI (Altınyol-Üst Geçit) (07:05)
 • KARŞIYAKA (Anıt) (07:10)
 • KARŞIYAKA (Yunuslar) (07:15)
 • KARŞIYAKA (Bostanlı İskele) (07:20)
 • MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm. Önü) (07:25)
 • BORNOVA (Ege Ünv.Hastanesi Önü) (07:40)

» Araçta ve yolda kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.