EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ VE TEKİRDAĞ 2019 (1 Gece Konaklamalı)

Edirne' de 5* RAMADA HOTEL&SUİTES Y.P. Konaklama

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

KAKAVA ŞENLİKLERİNE ÖZEL Edirne'de 5* RAMADA HOTEL&SUİTES Y.P. Konaklama Ayrıcalığıyla
Gezilecek Yerler:

Edirne, Kakava Şenlikleri ve Tekirdağ

Kalkış Noktaları: Akşam saat 21:30 ÜÇKUYULAR-FAHRETTİN ALTAY (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 21:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü), 22:00 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 22:20 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 22:25 KARŞIYAKA (Bostanlı İskelesinin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 22:35 MAVİŞEHİR ( Mavibahçe AVM Karşısı)
Geceleme: 2 Gün - 2 Gece
Konaklama: Edirne' de 5* RAMADA HOTEL&SUİTES Y.P. Konaklama
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 

 EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ ve TEKİRDAĞ 

5* RAMADA HOTEL&SUİTES Y.P. KONAKLAMA (Edirne'de)

4-6 Mayıs 2019 (2 Gün-2 Gece)

Kakava, Trakya’nın Hıdırellezi’dir.
Edirne’nin Gogo Mezarlığı çevresinde oluşan renk cümbüşüne denir.
Kakava Ateşi, Kırklareli’nin Şeytan Deresi’nde on binlerin katıldığı sevinç gösterisidir.
Hayatın coşkusu, yaşama sevincidir.
Kakava’yı bu kadar çok yönlü kılan onu coşku dolu bir eğlence haline getiren şey 
“Kapı gıcırtısını oynama sebebi sayanlardır
Kakava’yı insan anlamına gelen Romanlar’la paylaşmak bir kültür sentezi,toplumsal uzlaşma ve dayanışmadır.

  ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!   

 

1. Gün:

AKŞAM: İZMİR – ÇANAKKALE – ECEABAT – KEŞAN - EDİRNE

Akşam saat 21:30 ÜÇKUYULAR-FAHRETTİN ALTAY  (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 21:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü), 22:00 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü),  22:20 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 22:25 KARŞIYAKA (Bostanlı İskelesinin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 22:35 MAVİŞEHİR ( Mavibahçe AVM Karşısından) siz değerli konuklarımızı alarak, turumuza başlıyoruz. Yolda alınacak uygun molalarla, ALTINOLUKKÜÇÜKKUYU üzerinden Çanakkale Savaşı ile dünya tarihine damgasını vuran güzel şehrimiz ÇANAKKALE’ yi takiben LAPSEKİ’ ye ulaşıyoruz. Buradan, feribotla GELİBOLU’ ya geçiyoruz. KEŞAN üzerinden dünyanın en uzun taş köprüsü olan, II. Murat tarafından yaptırılan UZUNKÖPRÜ’ nün bulunduğu,UZUNKÖPRÜ ilçesinden geçerek, yıllar boyu Osmanlı’ ya başkentlik yapmış, 18. yüzyılda ise Avrupa' nın en büyük yedi şehrinden biri olan serhat şehri EDİRNE’ ye varıyoruz.

TAM GÜN EDİRNE GEZİSİ ve KAKAVA ŞENLİKLERİ

Sabah kahvaltımızı uygun bir yerde aldıktan sonra, camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği Edirne' de; 3 ŞEREFELİ CAMİİ, SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ) HADRİANOPOLİS’İ çevreleyen surları (ULU CAMİİ) MİMAR SİNAN’ ın 80 yaşında yarattığı SELİMİYE CAMİİ, RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI’ nı görüyoruz. Daha sonra ARASTA ÇARŞISI’ nda; Edirne’ nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunlarıi Aynalı Gelin Süpürgesi alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği için, Edirne’nin meşhur ciğerinden tatma şansına sahip olacaksınız.Turumuzun devamında, II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’ ni geziyor ve SARAYİÇİ semtine geçiyoruz. Burada ESKİ SARAY MEYDANI, BALKAN ŞEHİTLİĞİ, TUNCA Nehri üzerinde bulunan FATİH KÖPRÜSÜ, ADALET KASRI VE KIRKPINAR GÜREŞLERİ SAHASI’ nı görüyoruz. Öğleden sonraki zamanımızı, baharın gelişinin müjdecisi KAKAVA ATEŞİ’ nin yakılması ile başlayan Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ’ ne ayırıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı, KAKAVA ŞENLİKLERİ’ nde neşeli ve keyifli saatler geçiriyor ve akşam Edirne’ de 5* RAMADA HOTEL’ e yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Yemek sonrasında, isteyen konuklarımız kendi imkanlarıyla   Kakava’ nın gece şenliklerine katılabilirler.


2. Gün: TEKİRDAĞ - BOLAYIR - LAPSEKİ - EZİNE - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından, suyun öte yanında kalan tek toprağımız olan KARAAĞAÇ semtine gidiyoruz. Burada, Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından KARAAĞAÇ İSTASYONU, LOZAN ANITI gezdikten sonra, MERİÇ NEHRİ kıyısında yürüyüşlerimizi yapıp çay molası veriyoruz. Buradan ÜÇ KEMALLER ŞEHRİ TEKİRDAĞ’ a hareket ediyoruz.Tekirdağ’ da NAMIK KEMAL ANITI ile KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’IN damadı ve sadrazamı RÜSTEM PAŞA’ya yaptırdığı, MİMAR SİNAN eseri RÜSTEM PAŞA CAMİİ’ sini görüyoruz.Sonrasında,  BOLAYIR’ da, GAZİ SÜLEYMAN PAŞA TÜRBESİ ve NAMIK KEMAL’ in mezarını ziyaret ederek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. GELİBOLU üzerinden feribotla LAPSEKİ‘ ye geçiyoruz. ÇANAKKALE yolu üzerinden, uygun molalarla EZİNE’ ye ulaşıyoruz. Meşhur EZİNE PEYNİRİ alışverişleri sonrasında, akşam geç saatlerde İZMİR’ e ulaşıyor ve bir başka ACADEMIC TOUR gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.                                                     DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» Lüks Araçlarla Ulaşım Çevre Gezileri ve İkramlar   

» Feribot geçişleri          

» Otelde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri         

» 5* RAMADA HOTEL&SUİTES’ DE Y.P. Konaklama 1 Gece

» Seyahat Sigortası

» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri  

» ACADEMİC TOUR Güvencesi

 

» Yolda alınan ilk sabah kahvaltısı

» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri

» Öğle Yemekleri 

» Molalarda ve Yolda Alınan, Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

» Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» İptal-İade ve değişiklik şartları; ACADEMİC TOUR Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.  

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Kafkasör'lü 4 Gece
1799.00 TL
'den itibaren
1-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Kafkasör Yaylalı, Gito Yaylalı ve Artvin'li Program... (Çarşamba SAMSUN Gidiş-Pazar TRABZON Dönüş)
5 Gün-4 Gece / 04.09.2019
2-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel' li 4 Gece
1499.00 TL
'den itibaren
2-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel'li Program... (Pazartesi SAMSUN Gidiş-Cuma TRABZON Dönüş)
5 Gün-4 Gece / 23.09.2019
3-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel' li 5 Gece
1699.00 TL
'den itibaren
3-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel'li UZUN Program(Cuma SAMSUN Gidiş-Çarşamba TRABZON Dönüş)
6 Gün-5 Gece / 13.09.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım