GÜNEY FRANSA - İSVİÇRE - İTALYA (Alpler`de Tren Keyfi ile) Sezon ve Ara Tatil

GÜNEY FRANSA - İSVİÇRE - İTALYA (Alpler`de Tren Keyfi ile) Sezon ve Ara Tatil

 • Bölgenin Seçkin Otellerinde 7 Gece Konaklama
 • 8 Gün 7 Gece
 • UÇAK / OTOBÜS / TREN

Tur Süresi

8 Gün 7 Gece


'den itibaren

Konaklama

Bölgenin Seçkin Otellerinde 7 Gece Konaklama

Ulaşım

UÇAK / OTOBÜS / TREN

Gezilecek Yerler

Cenova (1) - Cannes (1) - Nice - Monaco - Saint Paul De Vence - San Remo - Torino (1) - Annecy Cenevre (1) - Lozan - Montrö - Gruyere - Lugano - Maggiore - Sirmione - Garda - Como - Milano (3)

Tur Hakkında

GÖZDE GÖLLER VE KASABALAR BİRARADA - ALP DAĞLARI TREN KEYFİ DAHİL !

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 ALP DAĞLARI ETEKLERİNDE
ÜNLÜ GOLDEN PASS TRENİ İLE KEYİFLİ BİR DENEYİM SİZLERİ BEKLİYOR  

  GÜNEY FRANSA    İSVİÇRE   &   İTALYA  

BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

 GÖZDE GÖLLER VE KASABALAR BİR ARADA 

Cenova (1) - Cannes (1) - Nice - Monaco - Saint Paul De Vence -  San Remo - Torino (1) - Annecy
Cenevre (1) - Lozan  - Montrö -
 Gruyere - Lugano - Maggiore - Sirmione - Garda - Como - Milano (3)

 İZMİR – MİLANO / MİLANO – İZMİR AKTARMASIZ UÇUŞ FARKI İLE… 

TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI DAHİL !!!

ALP DAĞLARI ETEKLERİNDE TREN KEYFİ DAHİL !
UNESCO MİRAS LİSTESİNE GİRMİŞ CENOVA ŞEHİR GEZİSİ FİYATA DAHİL !
FİLM FESTİVALLERİ’NİN DÜNYACA ÜNLÜ EV SAHİBİ CANNES TURU FİYATA DAHİL !
GÜNEY FRANSA’NIN GÖZDELERİ NİCE, MONAKO VE MONTE CARLO TURU FİYATA DAHİL !
DOĞA HARİKASI SAİNT PAUL DE VENCE, SAN REMO, ANNECY ve 
SİRMİONE GEZİLERİ FİYATA DAHİL!
MAGGİORE GÖLÜ, 
LUGANO, COMO, GARDA GÖLLERİ GEZİSİ FİYATA DAHİL !

1.TUR: 29 Mayıs-5 Haziran   2.TUR: 22-29 Haziran(Bayram Dönemi) 3.TUR: 15-22 Temmuz  
4.TUR: 7-14 Ağustos   .5.TUR: 24-31 Ağustos   6.TUR: 14-21 Eylül
.7.TUR: 7-14 Ekim      8.TUR: 21-28 Ekim   9.TUR:9-16 Kasım  Ara Tatil (8 GÜN 7 GECE)


1. Gün

İZMİR - MİLANO - CENOVA

Sabah saat 9:00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Rehberimizle buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından saat 11:45’da SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait XQ 892 sefer sayılı uçağımız ile uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz ve yerel saat 13:50’de İTALYA’nın gözde kentlerinden MİLANO’ya varıyoruz. İtalya’nın kuzeybatısında bulunan Cenova Körfezi’ne kurulu ve aynı adı taşıyan CENOVA kentine doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik seyahatimizin ardından, Cenevizlilerin eski başkenti kente ulaşıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. İTALYA’nın en büyüğü, Avrupa’nın ise ikinci büyüğü olan Cenova Akvaryum’u, Rönesans mimarisinin mihenk taşı kabul edilen ve Donatello’nun heykelinin de içerisinde bulunduğu San Lorenzo Katedrali (Cattedrale di San Lorenzo), Yeni Galata Deniz Müzesi (Galata Museo del Mare), Cenova Old Town (eski şehir), Kristof Kolomb’un evi, Soprano Kapısı, Ferrari Meydanı, Dükler Sarayı ve Cenova’lı tüccarların ilgi odağı Garibaldi Caddesi görebileceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin ilgili anlatımlarından sonra, serbest zaman veriyor ve tekrar buluşmamızın ardından CENOVA’daki otelimize geçiyoruz. 4* Hotel Mercure Genoa San Biago v.b

2. Gün

CENOVA - MONAKO - MONTE CARLO - NİCE- CANNES

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, FRANSA ile çevrili, Vatikan’dan sonra Dünya’nın 2.küçük ülkesi MONAKO’ya doğru yol alıyoruz. Gösterişli kumarhaneleri, ışıltılı gece hayatı, 1929 yılından beri organize edilen Formula 1 yarışları ile ünlenmiş ve dünyanın en zenginlerinin yaşadığı Monako Prensliği’nin MONTE CARLO şehir semtine varışımızın ardından, Sainte De Vote Şapeli, Monako Katedrali, geçmişte Monako Prensi’nin evi olan Palais Princier, kumarhaneler bölgesi ve yat limanı görülecek yerlerden bazılarıdır. Kısa bir serbest zaman sonrasında, (Coted’Azur) başkenti ve ülkenin Paris’den sonra en çok ziyaret edilen şehri, NİCE’e hareket ediyoruz. Halk arasından “Nice La Belle” (Güzel Nice) olarak anılan NİCE’e varışımızın ardından, Eski Şehir Bölgesi ( Vieux Nice), 11.yüz yılda inşa edilmiş Saint Reperate Katedrali, en ünlü sahil caddesi ve 2015 yılında Unesco Dünya Mirasları Listesi’ne dahil edilen Promenade des Anglais sahil şeridi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuzun devamında, Fransız Riviera’sının birbirinden güzel sahil kasabalarını manzaralar eşliğinde görerek, ünlü sahil şehri CANNES’e hareket ediyoruz. M.Ö. 2. yüzyıla dayanan tarihiyle, yüzyıllar boyu balıkçı kasabası olarak varlığını sürdüren, ancak 20. yüzyıldan itibaren lüks otellerin, kumarhanelerin yapılmasıyla Dünya zenginlerinin yerleştiği bir şehir halini alarak popülaritesini zirveye taşımıştır. “Cannes Film Festivali” gibi dünyaca ünlü festivale ev sahipliği yapan CANNES şehrine vardığımızda, Eski Şehir Merkezi (Le Suquet) ve Çarşı, Kırmızı halısıyla ünlü Film Festivali’nin düzenlendiği Cannes Kongre - Festival Sarayı, dünyaca ünlü markaların mağazalarının da yer aldığı Sahil Boyunu (Boulevard de la Croisette) rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Rehberimizin bilgilendirmeleri ardından bu güzel şehrin keyfini çıkarabileceğiniz, kafe ve restoranlarında sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz bir mola veriyoruz. Yeniden buluşmamızın ardından, CANNES yakınlarındaki otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün

CANNES - SAİNT PAUL DE VENCE - SAN REMO - TORİNO

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, şirin bir Ortaçağ kasabası olan Saint Paul de Vence’i gezmek üzere yola koyuluyoruz. 1 saatlik bir yolculuğun ardından FRANSA sınırından çıkıyor ve İTALYA’nın Akdeniz’e bakan kıyı şeridinden ilerleyerek harika bir kasabanın yolunu tutuyoruz. Tepeden kasabaya doğru virajlı dar yollardan ilerlerken, zengin malikaneleri, küçük doğa harikası köyleri görerek, meydana yakın bir noktaya aracımızı bırakıyoruz. Surlarla ve taş evlerle çevrili, adeta bir zaman tünelinden ortaçağa geçermişçesine bir atmosferde, yürüyüş turumuza başlıyor ve rehberimizin anlatımlarıyla bilgileniyoruz. Saint Paul de Vence’deki gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamanda, alış-veriş için küçük şirin dükkanları gezebilir ve taş evlerin merdivenlerine dizilmiş rengarenk çiçekleri, hatıra resim karelerinize ekleyebilirsiniz. Keyifli bir molanın sonunda, meydanda bizleri bekleyen aracımıza geri dönüyor ve bir sonraki durağımız olan San Remo’ya doğru yola koyuluyoruz. Bulunduğumuz bölge, Akdeniz’e olan manzarasıyla, ziyaretçileri mest eden konumuyla, tarihi yapısıyla zamanın ne kadar da çabuk geçeceğiniz anlayamayacağınız yerlerden biridir. Son Osmanlı Hükümdarı Sultan Vahdettin ve İran Şahı Muhammed Ali Kaçar’ın sürgün yaşayıp sonrasında vefat ettiği, San Remo - Corso Cavolloti Caddesi’nde bulunan ve adını ünlü bilim adamı Alfred Nobel’den alan Villa Nobel, Rus mimarisinin etkisinde kalmış Ortodoks Kilisesi, San Remo Casino, bir dönem hapishane olarak kullanılmış olan Santa Tecla Kalesi görebileceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde San Remo’da müzik festivallerinin gerçekleştiği salonu (Ariston Sineması) görüyoruz. Corso Giacomo Matteotti caddesinde sanatçıların hangi eserleri ile ödül aldıklarını gösteren, zemine çakılmış nişanelerini görebileceğimiz bu ünlü caddede vereceğimiz serbest zamanı takiben, rehberimizle buluşuyor, kısa molalarla İTALYA’nın kuzeyinde yer alan ve Alpler ile çevrili Torino şehrine gidiyoruz. Şimdiki Sanayi kenti ama tarihteki namıyla Alplerin Başkenti Torino’da kent merkezi adeta bir açık hava müzesi gibidir. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, ihtişamlı mimarisiyle göz kamaştıran Torino Kraliyet Sarayı, Mole Antonelliana’da bulunan Sinema Müzesi,  San Giovanni Batista Katedrali, Rivoli Kalesi ve Palatine Kule’leri, bizleri tarihe doyuracak yerlerdir. Serbest zamanımızı değerlendirebileceğimiz ünlü Via Roma Caddesi ile tamamlayacağımız gezimizin ardından, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Torino’daki otelimizde. 4* Novotel Torino Corso Giulio Cesare v.b.

4. Gün

ANNECY - CENEVRE

Otelimizde erken saatlerde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Torino’dan ayrılıyor ve Raul Blanchard’ın kitabında belirttiği gibi Fransız Alplerinin İncisi ve iki kanalından kaynaklı; Alplerin Venedik’i olarak anılan Annecy’e doğru yola koyuluyoruz. İTALYA sınır geçişinin ardından, Alp Dağlarının eteklerinin kıvrımlı yollarında, güzel manzaralar eşliğinde ilerleyerek, Annecy Gölü’nün kuzeyinde yer alan bu şirin yerleşim bölgesine ulaşıyoruz. Renkli evleri, butik dükkanları, sanat galerileri, turkuaz renkli buzulumsu gölü ve Venedik misali Kanalıyla adeta bir kartpostal güzelliği ile bizi büyüleyecek Annecy’de, Old Town’u (eski şehir merkezi) gezmeye başlıyoruz. Çoğunlukla bisiklet ve motosiklet kullanılan şehirde, rehberimizin anlatım ve yönlendirmeleriyle, rengarenk çiçekleriyle Thiou Köprüsü, hapishane olarak kullanılmış olan Le Palais de İll Şatosu, Pont des Amours (aşıklar köprüsü) ve sokak müzisyenleri ile bizi etkileyecek olan yürüyüş turumuzu sürdürüyoruz. Çevrenin harika görüntülerini resimleyebileceğimiz ve ünlü dondurmalarından tadabileceğimiz, serbest zamanımızın ardından, İSVİÇRE’nin ikinci kalabalık şehri ve Fransızca konuşulan CENEVRE kentine gidiyoruz. CERN, Dünya Sağlık Örgütü, BM, UEFA ve FİFA gibi birçok ulusal kuruluşun merkezinin burada olması yanı sıra, 4000 yıllık geçmişiyle; Kültür, doğa ve tarihi doyasıya yaşayacağımız şehre varıyoruz. Buradaki gezimizde, Katı Katolik Kiliselerine karşın öğretileriyle dikkatleri üzerine toplayan John Calvin’in de aralarında bulunduğu; William Farel, Theodore de Beze ve John Knox’un 5 metre yüksekliğinde heykel Anıtı, Romanesk - gotik mimari yapıya sahip St. Pierre Katedrali, Jardin Anglais (İngiliz Bahçesi), Çiçek Saati, The Old Town (eski şehir) ve fotoğraf molası vereceğimiz Kırık Sandalye Anıtı göreceğimiz yerlerdir. Turumuza panoramik olarak devam edeceğimiz programımızda, Mont Blanc Köprüsü, Masion Tavel Evi, Arsenal savaş esirleri antlaşmasının yapıldığı Belediye Binası, Büyük Tiyatro, Cenevre Konservatuarı, Raht Müzesi ve Victoria Konser salonunun bulunduğu Neuve Meydanı, BM Binası, CERN Laboratuarı, Uluslararası Kızıl Haç ve Kızılay Müzesi, Patek Philippe Müzesi, Rhone Nehri’nin ortasında Bergues köprüsüyle kıyıya bağlanan Rousseau Adası görebileceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Cenevre’nin Fransız sınırı içerisinde kalan bölgesindeki otelimizde geçiyoruz. 4* Novotel Annemasse Center Geneva Port v.b

5. Gün

LOZAN - MONTRÖ - GRUYERE - ALPLERDE TREN KEYFİ - MİLANO

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Vaud kantonunun başkenti ve Cenevre Gölü’nün (Leman Gölü) kıyısında konuşlanmış, İSVİÇRE’nin dördüncü büyük şehri Lozan’a gidiyoruz. Adını Romalıların savaş zamanı kurdukları kamptan alan, ancak daha sonraları Napolyon savaşlarıyla şimdiki özelliğini kazanan kent, yaşanan göçlerle birlikte birçok kültürü bünyesinde barındırmaktadır. Bizlerin de tarihteki antlaşmalardan aşina olduğumuz; Birincisi 1912’de İtalyanlar ile Osmanlı devleti arasında Lozan’ın kasabalarından Uşi’de (Ouchy), ikincisi ise 1923 yılında Lozan’da yapılan Türkiye’nin Kurtuluş Savaşı’nda kazandığı zaferin devamı olan Lozan Antlaşması’nın imzalandığı şehir merkezinde, panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. İki ayrı önemli antlaşmaya sahne olan bina ve salonları rehberimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra kısa molalarla, Cenevre Gölü’nü de içine alan ve Alp eteklerine kurulu Montrö’ye (Montreux) doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik seyahatimiz sonrasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaya hak kazanmış, şarap bağlarıyla meşhur bu güzel şehre varışımızın ardından, turumuza başlıyoruz. Hiçbir kuşatmayla alınamayan, ancak antlaşmalarla el değiştirmiş olan Chillion Şatosu, Taş evler ve Teras Üzüm Bağları’nı rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra, çikolata, şarap, hediyelik eşyalarından alabileceğimiz kentte keyifli bir kahve molası veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşmamızın ardından, Rüya gibi bir Tren yolculuğuna hazırlanıyoruz. Sosyal medyadan aşina olduğunuz, 1980’lerin ünlü çizgi filmi HEİDİ’nin memleketi; İsviçre Alp eteklerinin unutulmaz manzaraları eşliğinde dünyaca ünlü Tren “Golden Pass” ile seyahatimize başlıyoruz. İçerisine bindiğinizde kendinizi adeta eski bir film karesinde hissedeceğiniz bu trende, nostaljik bir seyahat gerçekleştiriyoruz. Tren yolculuğumuzun ardından, dünya yemek literatürü içinde üst sıralarda yer almış, ünlü Gravyer (Gruyere) peynirinden ve Nestle Çikolata Fabrikası’ndan adını duymuş olduğumuz, İSVİÇRE’nin en güzel kasabalarından birine ulaşıyoruz. Ortaçağ karakteristik özelliğini yitirmemiş, rengarek çiçeklerle bezenmiş geniş pencereli evleriyle Gruyere’in girişine yakın müsait bir noktada aracımızdan iniyor ve trafiğe kapalı tutulan merkezine, geniş kapılarından giriş yapıyoruz. Ortaçağ şatosu Gruyeresi, Giger’in eserlerinin yer aldığı Giger Müze’yi görerek, dünyadaki en ilginç Restoran ve Barlar arasında yerini alan, fütüristik dekoruyla ilginizi çekebilecek Giger Bar’da ve kasaba merkezinde serbest zaman veriyoruz. Rehberimizle buluşmamızın ardından konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Milano'daki otelimize dönüyoruz. 4*İbis Milano Fiera  Hotel v.b

6. Gün

MİLANO - SİRMİONE GÖLÜ - GARDA GÖLÜ - MİLANO

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, İTALYA’nın Roma’dan sonra ikinci büyük şehri olan Milano şehir merkezine gidiyoruz. Ülkenin otomotiv, moda, aynı zamanda sanat ve lirik opera merkezi olarak da bilinen şehrinde yapacağımız yürüyüş turumuza, Sforza Kalesi’ni görerek başlıyoruz. İtalyan Operası’nın en ünlü bestecilerinden Verdi’nin son operasını sahnelediği dünyanın en büyük ve tanınan opera binalarından La Scala Tiyatrosu’nu, Milano’da 17 yıl geçiren Leonardo Da Vinci Anıtı ve Müzesi’ni görüyoruz. Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden olan ve en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emanuele II Galerisi’ni ziyaret ediyor, yürüyüş turumuzu, kentin en merkezi meydanı Piazza Del Duomo’da, Avrupa’nın dördüncü büyük katedrali olan Milano Katedralini (Duomodi Milano) görerek tamamlıyoruz. Alacağımız serbest zamanın ardından rehberimizle buluşuyoruz.  370 kilometre kare ile İTALYA’nın en büyük gölü, GARDA GÖLÜ’ne ve kıyısında bir Yarımada gibi uzanan, ünlü yazarların yaşadığı, limon bahçeleri içinde konuşlanmış ve geçimini balıkçılık ile sağlayan Sirmione’ye doğru yol alıyoruz. Sirmione kasabasına varışımızda ilk olarak göreceğimiz yerler arasında, Scaligero Kalesi bulunmaktadır. Çevresinde çok sayıda lüks yatlar, son model arabalar ve birbirinden şık villaları ile tarihten bu güne zengin ailelerin gözdesi olmuş olan kasabanın sokaklarında gezerken, hediyelik eşyacılar, çiçeklerle bezenmiş taş evler ve şifalı sularıyla ünlü Kaplıca tesisleri görebileceğimiz yerlerdendir. Alp eteklerinin güzel manzarası eşliğinde öğle yemeklerimizi almak ve yakınlarımızla vakit geçirmek üzere vereceğimiz molanın ardından, Milano’daki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Milano’daki otelimizde.  4*İbis Milano Fiera  Hotel v.b

7. Gün

LUGANO GÖLÜ - COMO GÖLÜ - MİLANO

Doğayla iç içe güzel bir günün başlangıcında, otelimizde kahvaltımızı alıyor ve İSVİÇRE Alplerinin eteklerinde yer alan LUGANO’ya gidiyoruz. Adını ünlü Lugano gölünden alan bu şehrin tarihi binalarını ve restoranlarını görebileceğimiz bu gezimizde, gerekli bilgilendirmelerimizin ardından, lezzetiyle dünya çapında nam yapmış çikolatalarının tadına bakabilmek, ünlü İsviçre çakılarından ve saatlerinden edinebilmek üzere serbest zaman veriyoruz. Lugano’da geçireceğimiz güzel zamanın ardından, İSVİÇRE’den ayrılıyoruz. Alp dağlarının eteklerinden ilerleyerek, İTALYA’nın kuzey sınırındaki kapısından geçerek, Göller bölgesine doğru yaklaşık 45 dakikalık kısa bir yolculuk yapıyoruz. Yolumuzun üstündeki unutulmaz doğa manzaralarını fotoğraflayabileceğiniz seyahatimizin ardından, ülkenin doğal güzellikleri ile en çok ilgi çeken yörelerinden biri olan COMO GÖLÜ’ne gidiyoruz. Kıyılarını İtalyan ve Dünya ünlülerinin villalarının süslediği, ülkenin bu üçüncü büyük doğa harikası gölünde, Duomo Katedrali, Şehir Pazarı, Volta Müzesi ve gölün ortasına uzanan yürüme yolu gezilebilecek yerler arasındadır. Serbest zaman esnasında, dileyen misafirlerimiz Como Gölü Tekne ve Füniküler ile Brunate gezisine (ekstra) katılabilirler.  Gezimizin ve serbest zamanın ardından buluşuyoruz ve aracımızdaki yerlerimizi alarak Milano’ya doğru yola koyuluyoruz. Konaklama Milano’daki otelimizde.  4*İbis Milano Fiera  Hotel v.b

8. Gün

MİLANO - MAGGİORE GÖLÜ - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, odalarımızı boşaltıyor ve keyifle geçireceğimiz bu güzel gezinin son gününde İtalya’nın ikinci büyük gölü; Güney İsviçre’nin ise en büyük gölü olan ve üzerinde, Isola Madre (Ana Ada), Isola Bella (Güzel Ada) ve Isola dei Pescatori (Balıkçılar Adası) adaları bulunan Maggiore Gölü’nü gezmek üzere yola çıkıyoruz. Aralarında 10 katlı bahçeleri ile nam yapmış olan Güzel Ada gibi daha birçok ada hakkında rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından yakınlarınızla keyifli bir zaman geçirmek üzere serbest zaman veriyoruz. Dileyenler rehberimiz eşliğinde özel mülkiyet alanına giren ancak bazılarına ziyaret izni olan adalardan, Isola dei Pescatori adasına (Balıkçılar Adası) gerçekleştireceğimiz tekne gezintimize katılabilirler.(ekstra) Burada geçireceğimiz keyifli zamanın ardından, aracımızdaki yerlerimizi alarak, Hava Limanı’na doğru yola koyuluyoruz. Gerekli Pasaport kontrolleri, bagaj ve check-in işlemlerimizin ardından SUN EXPRESS HAVA YOLLARI ‘na XQ 893 sefer sayılı aktarmasız uçağıyla saat 14:40’da İzmir’e dönüş uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 18:25’da İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na varışımızın ardından, bir başka Academic Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Kış saati uygulaması nedeniyle; 9-16 Kasım Ara Tatil programımızın uçuş saatleri güncellenmiştir.

Gidiş: 9 Kasım 2023 Kalkış Saati:11:45 ---- Dönüş: 16 Kasım 2023 Kalkış Saati 13:40

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İZMİR-MİLANO / MİLANO-İZMİR AKTARMASIZ SUNEXPRESS HAVA YOLLARINA AİT GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
 • TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI
 • MONTRÖ - GRUYERE ARASI TREN BİLETİ
 • 1 Gece CENOVA’da 4* Otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece CANNES’da 3* Otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece TORİNO’da 4* Otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece CENEVRE’de 3* Otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • 3 Gece MİLANO’da 4* Otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • TÜM ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ, TURİST KONAKLAMA VERGİLERİ
 • TÜM OTOBAN CHECK-POİNT (ZTL), TURİST VERGİLERİ VE OTOPARK ÜCRETLERİ
 • Lokal Otobüs hizmetleri
 • Profesyonel ACADEMİC TOUR Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti (Geçerli vizesi olan veya Yeşil Pasaportu sahiplerine Vize gerekmemektedir.)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli. (150 TL) Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.
 • Tüm Öğle ve  Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Her Türlü Otel Ekstraları
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Como Gölü Gezisinde İsteğe bağlı Tekne ve Füniküler ile Brunate Gezisi 35 €
 • Maggiore gölü’nde Balıkçılar adası Tekne Gezisi 15 €
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 25 € (65 Yaş üstü yolculardan 45 € alınır.)

Tur Hareket Tarihleri

1ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın (bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 40-30 gün önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7-Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş saatleri değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya uçuş iptallerinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

8- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 55 cm x 35 cm x 25 cm boyutlarını ve 7 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOURve tur rehberi sorumlu değildir.

9-Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

10- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

11- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir. Uçaklı turlarımızda 0-2 Yaş bebeklere koltuk verilmez.

12-Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

13- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

14- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

15- Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

16- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar,açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

17- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

18- Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, kruvasan, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

20- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22-Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi  zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından sorumlu tutulamaz.

23- Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26-Noel Pazarları Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

27- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

28- Kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

29-Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.

30- Misafirlerimizin AB Ülkelerinde uygulanan aşı dozlarını tamamlamalıdırlar. (Biontech-Moderna-Astra Zeneca-Johnson(tek doz yeterli) ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş, olması gerekmektedir.  E-devletten/e-Nabız’dan AB uyumlu ve Barkodlu Türkçe ve İngilizce Aşı Pasaportlarını yanlarında bulundurma koşulu aranmaktadır. EU HEALTH PASS uygulamasına barkodları okutulan sertifika ve aşı pasaportlarınız ile de geçiş sağlanabilmektedir. 
 31- Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı ve/veya DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.
32- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

   

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!                                                      

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

4 Çok İyi
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Sevim Bozlu
Ekim 2022 de bu tura eşimle katıldım. Çok keyifli bir gezi oldu, programda yer alan bütün yerler birbirinden güzeldi.
13.02.2023
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?

Vize Bilgileri

Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar
 
EMEKLİLER İÇİN:
 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Emekliler için SGK'dan emekli ve maaşını gösteren belge ve SGK Hizmet Dökümü Barkodlu (E-devlet'den)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 12000 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

EV HANIMLARI (ÇALIŞMAYANLAR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Geçiminizi sağlayan kişiye ait geçim evrakları (çalışan, işyeri sahibi, emekli, çiftçi v.b. için istenen evraklar eklenecek) 
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 12000 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

    Başvuru sahibi reşit değil ise (18 yaş altı);

 • Çocuk tek başına ya da sadece bir ebeveynle seyahat ediyor ise: Her iki ebeveynden ya da yasal vasisinden noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. (Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının aslı gerekmektedir. Muvafakatname ve boşanma kararının asılları pasaport ile birlikte başvuru sahiplerine iade edilecektir. Evrağın 6 ayı aşmamış olması gerekmektedir).
 • Çocuk her iki ebeveyn ya da yasal vasisi ile beraber seyahat edecek ise: Vize Başvuru Merkezine her iki ebeveyn ya da yasal vasinin gelmesi vebaşvuru formunu görevli personel şahitliğinde imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. Çocuk başvurusunu anne veya baba haricinde biri yapacak ise, bu kişinin adının muvafakatnamede yazılı olması gerekmektedir.
 • 12 yaşın altındaki çocukların başvuru merkezini ziyaret etmesi gerekli değildir.

ÇALIŞANLAR İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Antetli kağıda işveren yazısı veya izin onayı (şirket antetli kâğıdına yazılmış ve imza sirkülerinde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır, orijinal nüsha istenmektedir) İşyeri merkezi Ege Bölgesi dışında bir yere bağlı ise işveren yazısında Ege Bölgesindeki şube ve o kişinin orada çalışıyor olduğu belirtilmelidir.(Örnek için acentemize sorunuz!)
 • Sigorta işe giriş bildirgesi, 4A detaylı ve barkodlu hizmet dökümü (E-devletten), 3 aylık maaş bordroları kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Çalıştığınız Şirkete ait 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal nüsha kaşeli ıslak imzalı veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), oda sicil kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi, güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 12000 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

SERBEST MESLEK SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Güncel Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Meslek kimlik kartı fotokopisi.
 • Bağlı bulunduğu odadan yazı.
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 12000 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

FİRMA SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Şirket evrakları: Son 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal ıslak imza ve kaşeli veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), bağlı bulunduğu odadan 6 ayı aşmamış güncel oda kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi (kurucu-ortak-hissedar olduğu görünmeli), güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 12000 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

KAMU ÇALIŞANLARI (MEMUR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahatin amacını belirten dilekçe.(orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son 3 aylık maaş bordroları (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Çalıştığınız resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi.
 • Çalıştığınız resmi kurumdan izin yazısı. (orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 12000 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Burada belirtilen gerekli evraklar listesi Acentemizden Vize desteği alacak misafirler için geçerlidir. Vize Başvuru Merkezi/Kurumu ek evrak talep edebilmektedir. Kendisi vize başvurusunda bulunacak misafirlerimizin gerekli evraklar ile ilgili doğrudan Başvuru Merkezi ile iletişime geçmesi tavsiye edilir. 


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.