Büyük İSPANYA VE ENDÜLÜS (2024)

Büyük İSPANYA VE ENDÜLÜS (2024)

 • BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA…
 • 8 Gün-7 Gece
 • İzmir'den Aktarmasız Uçakla ve Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

Tur Süresi

8 Gün-7 Gece

1.149,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA…

Ulaşım

İzmir'den Aktarmasız Uçakla ve Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

Gezilecek Yerler

ZARAGOZA, TOLEDO, CORDOBA, SEVİLLA, GRANADA, VALENCIA, MADRİD, BARCELONA

Tur Hakkında

İSPANYA'DA 8 GÖZDE ŞEHİR BİR ARADA (ENDÜLÜSLÜ)

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


BİR UÇTAN, BİR UCA

 İSPANYA  VE  ENDÜLÜS 

İSPANYA’ DA 8 GÖZDE ŞEHİR BİR ARADA

(1 Gece  ZARAGOZA)   (1 Gece TOLEDO)  (Konaklamasız CORDOBA)   (1 Gece SEVİLLA)
(1 Gece GRANADA)   (1 Gece VALENCIA)   (Konaklamasız MADRİD)   (2 Gece BARCELONA)

 DİKKAT !!!   EKSTRA TUR YOK !!!   TÜM ŞEHİR ve KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL!!! 

 İZMİR'den İZMİR'e AKTARMASIZ (Direkt) UÇUŞ FARKI İLE... 

SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İLE İZMİR’den – İZMİR’e AKTARMASIZ(Direkt) UÇUŞ FARKI İLE…
TAMAMI SEÇKİN 4* OTELLERDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE…
ENDÜLÜS’ÜN İNCİSİ GRANADA TURU VE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE…
UNESCO MİRAS LİSTESİNE GİRMİŞ CORDOBA ŞEHRİNİ GEZME AYRICALIĞI İLE…
TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL !!!
KONAKLAMA VERGİLERİ ve LOKAL REHBERLİK HİZMETLERİ DAHİL !!!

SALVADOR DALİ’NİN ŞEHRİ OLARAK BİLİNEN FİGUERES TURU AYRICALIĞI İLE…
DÜNYACA ÜNLÜ “EL HAMRA” SARAYI’NI GEZME İMKANI İLE…
EFSANE KENT BARCELONA’DA 2 GECE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE…
MAĞARA EVLERDE ÇİNGENE VE FLAMENKO GECELERİNE KATILMA İMKANI İLE…

8 Gün-7 Gece (7 Gece Otel Konaklamalı)

1.TUR : 07-14 Nisan (Bayram Dönemi)  2.TUR: 12-19 Mayıs  3.TUR:16-23 Haziran (Bayram Dönemi) 
 4 TUR: 9-16 Temmuz  5.TUR:16-23 Temmuz   6. TUR : 06-13 Ağustos   
7.TUR :
27 Ağu.-03 Eylül    8.TUR: 10-17 Eylül 
9.TUR : 17-24 Eylül  10.TUR : 29 Eylül-06 Ekim   11.TUR: 06-13 Ekim 

   ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!  


1. Gün

İZMİR – BARCELONA – ZARAGOZA

Sabah saat 04:20’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra, saat 07:20 Sun Express Hava Yolları’na ait XQ 894 sefer sayılı aktarmasız(direkt) uçuşu ile saat 10:00’da Barcelona Uluslararası Hava Limanı’na varıyoruz. Bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen tur aracımıza yerleşiyor ve Aragon Özerk bölgesinin başkenti, Huevra ve Gallego Çaylarının geniş vadisine kurulu olan ZARAGOZA şehrini gezmek üzere yola koyuluyoruz. Tarihte pek çok savaş ve çatışmalara sahne olan kent, hızlı bir şekilde gelişme kaydederek kendisini yenilemiş ve büyümeye devam etmiştir. Özellikle iç savaşlarda yıpranmasına rağmen tarihi yapısını koruyarak günümüze kadar gelmiştir. Plaza del Pilar’da bulunan ve en önemli turistik ve dini yapısı olan Bakire Pilar Bazilikası göreceğimiz ilk yerlerdendir. Parlak ve renkli seramiklerle kaplı 11 kubbesi, 1754 yılından barok tarzda tamamlanan yapının içi Goya ve Bayaeu eserleri ile donatılmış, İspanyol Katolikler için bir Hac noktası değeri olan Bazilikayı görmeye gidiyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında turumuza devam ediyor ve  Plaza de la Seo meydanında bulunan La Seo Katedrali, San Pablo ve San Miguel ile Magdalena Kiliseleri görerek, hatıra fotoğrafları çektiriyoruz. Şehir merkezinde  rehberimizin bilgilendirmeleri doğrultusunda vereceğimiz serbest zamanın ardından, otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Zaragoza’daki otelimizde.

2. Gün

ZARAGOZA- MADRİD – TOLEDO

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, İspanya’nın başkenti MADRİD’i gezmek üzere yola çıkıyoruz. 3,5 milyon nüfusu ile Londra ve Berlin’den sonra Avrupa Birliğinin 3.büyük şehri olan, tarihi anıtlarıyla, tiyatrolarıyla, müzeleriyle tarihi dokusunu modern mimarisiyle harika bir biçimde birleştirmiş MADRİD şehir turumuza başlıyoruz. Kraliyet Ailesi’nin resmi ikametgâhı Kraliyet Sarayı, tarihi yapılarıyla Avrupa’nın ve İSPANYA’nın en önemli meydanları Plaza Mayor, Puerta Del Sol ve Plaza de Cibeles, Neptunos Alanları, Alcalas Girişi, Retrio Parkı, Atocha Tren Garı, Gran Via, Don Kişot Parkı ve dünyaca ünlü boğa güreşi arenası Las Ventas’ı rehberimizin anlatımlarıyla görüyor ve  serbest zaman veriyoruz. Ardından, tekrar aracımızda yerlerimizi alıyor ve Madrid Futbol takımının 82.000 kişilik ünlü Futbol Stadyumu Santiago Bernabeu’u panoramik olarak görerek, günümüzde Kastilya-La Mancha Özerk Bölgesinin ve İSPANYA’nın bilinen ilk başkenti TOLEDO şehrine hareket ediyoruz. Tarihinde Romalılar, Vizigotlar ve Endülüs Araplarının hâkimiyetinde kalmış ve bundan dolayı “Üç Kültürün Şehri” olarak anılan, mimari yapısının 21. yüzyıla kadar korunarak ulaşmış olmasıyla şehrin tamamı UNESCO Dünya Mirası listesine alınan, üç tarafı Tajo Nehri ile çevrili Orta Çağ kenti TOLEDO’ya varıyoruz. Kentte ilk önce, en önemli yapılardan bir tanesi, 1277 yılında gotik mimariyle inşa edilmiş, yapımı 1493 yılında tamamlanabilmiş, Hıristiyan dünyasının en büyük katedrallerinden biri olan Toledo Katedralini görüyoruz. Adı Santa Maria Katedrali olarak da bilinen bu yapı ve bulunduğu alan UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiştir. Turumuzun bir sonraki gezi noktaları olan Alcazar Kalesi, Zocodover Meydanı ve Endülüs zamanında şehrin ana kapısı olarak inşa edilen Puerta de Bisagra Nueva diğer göreceğimiz yerler arasındadır. Toledo’yu keşif gezimizin ardından  serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak, konaklama yapacağımız Toledo veya Madrid bölgesinde bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün

TOLEDO - CORDOBA – SEVİLLA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan CORDOBA şehrine doğru yol alıyoruz. Endülüs Emevileri döneminde altın çağını yaşamış, İslam kültürünü yansıtan eserlerini ve tarihi dokusunu koruyarak 1984 yılında UNESCO Dünya Mirasları arasına girmiş CORDOBA şehrini gezmeye başlıyoruz. Tarihi Roma Köprüsü, Roma Kapısı, 2000 yıllık kentin en görkemli yapısı aynı zamanda Dünya’nın en büyük camilerinden olan Kurtuba Ulu Camii, eski Şehir Merkezi (Old Town), Cordoba’nın çiçek sokakları, Eski han ve Yöresel Cordoba Evleri görülecek yerlerden bazılarıdır. Tarihi şehir merkezinde vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından  Andalucia’nın başkenti SEVİLLA şehrine hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Sevilla’daki otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından, İSPANYA’ya gelmişken katılmadan olmaz diyebileceğimiz ve sizler için organize ettiğimiz, 2010 UNESCO Somut olmayan Kültürel Miras listesine giren, kökleri Endülüs’e dayanan FLAMENKO eser ve danslarıyla İspanyol kültürünü yaşayacağımız İSPANYOL FLAMENKO GECESİ’ne katılmak isteyen misafirlerimiz ile otel lobisinde buluşuyoruz. Flamenko dansının nasıl ortaya çıktığına dair farklı görüşler olsa da, İspanyol ve Endülüs Çingenelerine özgü olduğu inancı dışında, Yahudilerin, Arapların, toplum dışı bırakılmış Hristiyanların kaynaşmasıyla ortaya çıktığı görüşler arasındadır. Özellikle tutkulu, sert ve bir o kadarda romantik tarzıyla gezimize unutulmaz bir anı daha eklemek üzere, eğlence gecesine katılıyoruz. Etkileyici ambiyans ve harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz güzel ve unutulmaz gecemizin bitiminde otelimize transfer oluyoruz.  Konaklama Sevilla’daki otelimizde.

4. Gün

SEVİLLA - GRANADA – ALHAMBRA

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, İspanya İmparatorluğu'nun sömürgelere açılan kapısı olarak bilinen ve her köşesinde sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerinin görüldüğü, SEVİLLA şehir turumuza başlıyoruz. Plaza de Espana, Maria Luisa Parkı, Plaza America, içerisinde Kristof Kolomb (Cristof Colomb)’un mezarının yer aldığı ve dünyanın en büyük üçüncü katedrali Sevilla Katedrali’ni, Katedralin hemen yanı başında Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça, Hiralda Minaresini görüyoruz. Endülüs ve Hıristiyan ortak mimarisi ile şekillenmiş Kastilya krallarının sarayı Alcazar, Sevilla Üniversitesi’nin merkez kampüsü olarak kullanılan, eski tütün fabrikası ve günümüzde deniz müzesi olan “Torre del Oro” yani Altın Kule, bir zamanların Çingene mahallesi “Betis Mahallesi” göreceğimiz yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Endülüs’ün incisi GRANADA şehrine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber ilk durağımız İslam mimarisinin en güzel örneklerinden bir tanesi olan, muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile ELHAMRA SARAYI turu olacak. (ElHamra sarayında günlük ziyaretçi limiti olduğundan önceden acentemizden bilet işlemlerinin yapılması gerekmektedir.) Orta Çağ'da kurulan Ben-i Ahmer Devleti'nin başkenti Gırnata'da (Granada) 13. yüzyılın ortalarında inşasına başlanılan, zaman içinde eklentilerinin de tamamlanmasıyla 142 bin metrekare alan üzerine kurulan, süslüme tarzı, bahçeleri ile ihtişamını koruyan bu görkemli saray gezimiz  sonrasında, mükemmel manzarası ile San Nikolas Tepesi, eski Arap mahallesi olan Albacin mahallesi, Morabütün Camii, şehrin ana caddesi Gran Via Caddesi, 15.yy da şehri fetheden kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanı, Granada Katedrali (dışarıdan) ve eski şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamlayıp, serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimizle GRANADA’nın Çingene mahallesi Sacromonte bölgesinde geleneksel kayalara oyulmuş mağara evlerde çingeneler tarafından düzenlenen, Flamenko’nun Endülüs tarzı dans türü olan Zambra danslarını izleyeceğimiz ve geleneksel müziklerini dinleyeceğimiz rüya gibi bir gece programına dahil olabilirler. Gece sonrası otele transfer ve konaklama Granada’daki otelimizde.

NOT: Elhamra Sarayı, turumuz esnasında dışarıdan gezilip görülebilecektir. Sarayın iç kısmını görebilmek ve gezebilmek yoğunluk nedeniyle ön rezervasyonlu olarak müze rehberi eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Saray içi tura dahil olmak isteyen misafirlerimizin rezervasyonlarını tur hareket tarihinden en geç 1,5 ay öncesinden acentemizden yaptırmalıdırlar. Elhamra Sarayı, Müze ve Örenyeri Saray giriş ücreti kapsamında değerlendirilmekte olup, misafirlerimiz tarafından ödenir.

5. Gün

GRANADA – VALENCİA

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Granada’dan ayrılıyor Akdeniz’in Costa del Azahar sahillerinde bulunan aynı zamanda “Cominitat Valenciana” özerk bölgesinin başkenti VALENCİA şehrine hareket ediyoruz. Madrid  ve  Barcelona’ dan sonra ülkenin üçüncü büyük şehri olan, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile de yeryüzünde mutlaka görülmesi gereken yerlerinden Sanat ve Bilim şehri VALENCİA’ya varıyoruz. Şehir turumuzda 14.-15. yy. da yapılmış şehrin en etkileyici katedrali El Micalet Katedrali, Arap–İslam mimarisi tarzında inşa edilmiş Boğa güreşlerinin yapıldığı  Arena (Plaza de Toros de Valencia), Dela Virgen, Serranos kapıları olarak bilinen şehrin antik yapılarından Torres De Serranos ve Çan Kulesi, şehrin en ünlü meydanı Mercado Central ve Bilim Şehri Kompleksi (dışarıdan) görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama Valencia’daki otelimizde.

6. Gün

GIRONA - FIGUERAS – BARCELONA

Otelimizde alacağımız kahvaltının hemen ardından dünyanın en ünlü ressamlarından Salvador Dali’nin doğduğu Figueras Kenti’ne gitmek üzere otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. Buranın önemi sürrealist sanatçı Salvador Dali’nin 1904 yılında burada doğmuş olmasıdır. Dali doğduğu bu yerde bir iz bırakmak ve eserlerini sergilemek için bir müze kurmuştur. Bu müze günümüzde en büyük Dali koleksiyonuna sahip ve her yerini Dali tasarladığı için Dali’nin en büyük yapıtı olarak anılmaktadır. Müzede, Dalinin farklı teknikler kullanarak yaptığı 4000 den fazla eser bulunmaktadır. Başlıca eserlerin anlatımları ile gerçekleştireceğimiz rehberli Dali Tiyatro Müzesini gezdikten sonra, (kayıt esnasında ön rezervasyonlu) Ter Onyar, Galligants ve Güell nehirlerinin kesiştiği noktada kurulmuş tarihi GİRONA şehrine hareket ediyoruz. Hristiyanlık, Müslümanlık ve Museviliğin yüzyıllarca bir arada yaşadığı ve inanılmaz güzellikte eserler bıraktıkları bu güzel şehre varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Orta Çağ’dan kalma mimari yapılarıyla Eski Şehir Merkezi, Büyük Katedral ve Yahudi Mahallesi görerek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Fotoğraf çekimi ve serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Barcelona bölgesi otelimizde. 

7. Gün

TAM GÜN BARCELONA

Barcelona’daki bu ikinci günümüzün sabahında kahvaltımız otelimizde aldıktan sonra, İspanya'nın İstanbul'u olarak adlandırabileceğimiz, birçok mimari yapısı ve tarihi değerleri UNESCO tarafından Dünya Mirası Sit Alanı ilan edilmiş, dünyaca ünlü sanatçıların müzelerine ev sahipliği yapan, Gaudi’nin şehri BARCELONA’yı gezmeye başlıyoruz. Burada, inşasına 1882 yılında başlanıp halen yapımına devam edilen ve bitmeyen katedral olarak bilinen, filmlere, romanlara konu olan Sagrada Familia, yine Gaudi’nin ünlü yapıları Casa Mila ve Casa Batllo, Amatller, Lleo Evleri, Montjuic Tepesi, Katalonya Meydanı, Marido de Colom (Kristof Kolomb Anıtı), kafeleri, restoranları, dükkanları ile BARCELONA’nın 24 saat yaşayan caddesi La Rambla görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz ve dileyen misafirlerimiz Antoni Gaudi’nin baş yapıtlarından olan Park Guell'i (dışardan ücretsiz kısmı) rehberimizin eşliğinde gezerek, doğadan esinlenerek oluşturduğu yürüyüş yollarını, kendi için inşa ettirdiği evi ve Barcelona'nın tartışmasız en güzel manzarasına sahip, adeta şekerden yapılmış evlerle çevrili seyir terasını ve ünlü mozaik kertenkeleyi göreceğiz. Ayrıca rehberimizin yönlendirmeleriyle Gotik Mahalle ve romanlara konu olan Barcelona Katedralini ziyaret edebilirsiniz. Tam gün dolu dolu bir BARCELONA gezisi ve doya doya bir serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Barcelona bölgesindeki otelimizde.

8. Gün

BARCELONA – İZMİR

İSPANYA’daki bu son günümüzde, otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyor ve eşyalarımızı bizi bekleyen aracımıza yerleştirerek uçuş saatimize göre otelden ayrılıyoruz.  BARCELONA - İzmir uçuşumuz için havaalanına hareket ediyoruz. Yerel saat 10:50’de hareket edecek olan Sunexpress Hava Yolları XQ 895 sefer sayılı aktarmasız (direkt)uçağımıza binmek üzere bagaj, pasaport ve check-in işlemlerimizi tamamlıyor, uçağımızda yerlerimizi alıyoruz. Yerel saat ile Saat 15:00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanına varıyoruz. Güzel bir turun ardından, bir sonraki ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Uçuş Bilgileri; SunExpress

XQ894 - ADB-BCN 07:20-10:00

XQ895 - BCN-ADB 10:50-15:00

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • SUNEXPRESS HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile İZMİR-BARCELONA-İZMİR Gidiş-Dönüş Uçak biletleri
 • Programda Belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Zaragoza’da 4* Otel de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Toledo’da 4* Otel de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Sevilla’da 4* Otel de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Granada’da 4* Otel de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Valencia’da 4* Otel de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Barcelona’da 4* Otel de 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Barcelona, Valencia, Granada, Sevilla, Madrid, Zaragoza Şehir Turları
 • El Hamra Sarayı Turu (Giriş Hariç)
 • Sacromonte Çingene Mahallesi ve Albaicin Turu
 • Toledo Turu,
 • Cordoba Turu (Cami Girişi Hariç)
 • Girona&Figueras (Dali Müzesi) Turu (Giriş Hariç)
 • Barcelona Harikaları; Park Güell & Gotik ve El Born Mahalleleri Turu (Girişler Hariç)
 • Lokal Rehberlik Hizmetleri + Check point ücretleri,
 • Tecrübeli ACADEMİC TOUR Rehberlik Hizmetleri,
 • Havalimanı, Otel Turist ve Şehir giriş Vergileri
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yerleri ve Saray Girişler (El Hamra Saray Transfer, Giriş, Kulaklık ve Rehberlik : 55 €) (Dali Müzesi Transfer, Giriş, Rehberlik : 25 €)
 • Programda isteğe bağlı olarak gerçekleştirilecek Eğlence Programları, (Flamenko Gecesi : 55 €, Mağara Evleri & Çingene Gecesi : 45 €)
 • Öğle ve Akşam Yemekleri, her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları ve bahşişler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 25 € (65 Yaş üstü yolculardan 40 € alınır.)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (Turdan önce bankaya yatırılmalıdır!)
 • Vize ve Servis Hizmeti Ücreti   (Yeşil Pasaporta Vize Gerekmemektedir)
Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
16.06.20241.349,00
1.349,00 €
1.749,00 €
1.749,00 €
1.349,00 €0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 1.329,00 €
Taksitler »
09.07.20241.349,00
1.249,00 €
1.749,00 €
1.649,00 €
1.349,00 €
1.249,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 1.229,00 €
Taksitler »
16.07.20241.349,00
1.249,00 €
1.749,00 €
1.649,00 €
-0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 1.229,00 €
Taksitler »
06.08.20241.349,00
1.249,00 €
1.749,00 €
1.649,00 €
1.349,00 €
1.249,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 1.229,00 €
Taksitler »
27.08.20241.349,00
1.249,00 €
1.749,00 €
1.649,00 €
-0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 1.229,00 €
Taksitler »
10.09.20241.349,00
1.249,00 €
1.749,00 €
1.649,00 €
1.349,00 €
1.249,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 1.229,00 €
Taksitler »
17.09.20241.349,00
1.249,00 €
1.749,00 €
1.649,00 €
1.349,00 €
1.249,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 1.229,00 €
Taksitler »
29.09.20241.349,00
1.299,00 €
1.749,00 €
1.699,00 €
1.349,00 €
1.299,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 1.279,00 €
Taksitler »
06.10.20241.349,00
1.149,00 €
1.749,00 €
1.549,00 €
1.349,00 €
1.149,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 1.129,00 €
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

1.TUR : 07-14 Nisan (Bayram Dönemi)  

2.TUR: 16-23 Haziran (Bayram Dönemi) 

3.TUR: 16-23 Temmuz 

4. TUR : 06-13 Ağustos   

5.TUR : 27 Ağu.-03 Eylül  

6.TUR : 17-24 Eylül  

7.TUR : 29 Eylül-06 Ekim    

8.TUR: 06-13 Ekim 

 

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 4 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 4 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş veya kaşe ile süresi uzatılmış pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya uçuş iptallerinden ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

8- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 55 cm x 35 cm x 25 cm boyutlarını ve 7 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

9-Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

10- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

11- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

12- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

13- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

14- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

15-Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

16- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

17- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

18- Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, kruvasan, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

20- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22-Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi  zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

23- Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26-İspanya ve Endülüs Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

27- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

28-  Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

29-Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.

30- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Pandemi Koşulları ile ilgili herhangi bir kısıt ve kontrol bulunmamaktadır. Önlem olması adına son doz aşı pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız önerilmektedir. 

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.