İSVİÇRE-FRANSA-ALMANYA (Alpler`de Kar ve Tren Keyfi ile)

İSVİÇRE-FRANSA-ALMANYA (Alpler`de Kar ve Tren Keyfi ile)

 • Bölgenin Seçkin Otellerinde 5 Gece Konaklama
 • 6 Gün 5 Gece
 • UÇAK / OTOBÜS / TREN

Tur Süresi

6 Gün 5 Gece

999,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

Bölgenin Seçkin Otellerinde 5 Gece Konaklama

Ulaşım

UÇAK / OTOBÜS / TREN

Gezilecek Yerler

Heidelberg - Baden Baden - Strazburg (1) - Besançon – Cenevre (3) - Annecy - Lozan - Montrö Bern - Colmar – Equisheim - Mülhouse (1) – Basel - Zürih

Tur Hakkında

GÖZDE KENTLER VE MASALSI KASABALAR BİRARADA - ALP DAĞLARI TREN KEYFİ DAHİL !

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 ALP DAĞLARINDA
ÜNLÜ GOLDEN PASS TRENİ İLE KAR KEYFİ SİZLERİ BEKLİYOR  

  İSVİÇRE   FRANSA   &   ALMANYA  

BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

 GÖZDE KENTLER VE MASALSI KASABALAR BİR ARADA 

Heidelberg - Baden Baden - Strazburg (1 Gece Konaklama) - Besançon – Cenevre (3Gece Konaklama) – 
Annecy - Lozan - Montrö  Bern - Colmar – Equisheim - Mülhouse (1 Gece Konaklama) – Basel - Zürih

 İZMİR – FRANKFURT / ZÜRİH – İZMİR AKTARMASIZ UÇUŞ FARKI İLE… 

DİKKAT !!!  EKSTRA TUR  YOK !!!
TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI DAHİL !!!

ALPLER’DE TREN BİLETİ FİYATA DAHİL !
ALMANYA-BADEN BADEN GEZİSİ FİYATA DAHİL !
ROMANTİK ŞEHİR STRASBOURG KÜLTÜR TURU FİYATA DAHİL !
VİCTOR HUGO’NUN DOĞDUĞU BESANÇON ŞEHRİ TURU FİYATA DAHİL !
DOĞA HARİKASI ANNECY GEZİSİ FİYATA DAHİL!
MASALSI KASABA ve KENTLER COLMAR, EQUİSHEİM ve MÜLHOUSE GEZİLERİ FİYATA DAHİL!
MONTRÖ, CENEVRE, LOZAN, BERN ve BASEL TURLARI FİYATA DAHİL !

 21-26 Ocak 2024 Sömestr  /  28 Ocak-2 Şubat 2024 Sömestr / 18-23 Şubat 2024 
(6 GÜN 5 GECE)


1. Gün

İzmir –Frankfurt –Heidelberg - Baden Baden – Strazburg

Sabah saat 04:20’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde rehberimizle buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından saat 07:10’da SUNEXPRESS Hava Yolları uçağı ile hareket ederek, yerel saat 08:35’de ALMANYA’nın en aktif ticari kentlerinden FRANKFURT’a varıyoruz.  Bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi aldıktan sonra, kısa bir yolculuğun ardından yemyeşil ormanların içerisinden geçerek, son zamanlarda Almanya’nın en popüler kenti olan Heidelberg’e  ulaşıyoruz. Şehri iki ayrı yakaya bölen Neckar Nehri ve Kalesi ile adeta bir tablo güzelliğinde olan Heidelberg, diğer namıyla Romantik Yolun başkenti olarak anılmaktadır. 1386 yılında kurulan ve ülkenin eski üniversitesi olma özelliğiyle şehrin tanınmasında önemli bir yere sahip Heidelberg Üniversitesi de burada bulunmaktadır.  Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleştireceğimiz gezimizde 3331 hektarlık orman alanını ardına almış görkemli yapısıyla Heidelberg Kalesini (dışarıdan), tarihi Eski Köprü’yü ve Jesuitenkirche(Kilise)’yi gördükten sonra, 1,5 km uzunluğuyla ve merkez noktasında Herkül Heykeli ve Çeşmesiyle dillere destan dünyaca ünlü caddeleri Hauptstrasse’de serbest zaman veriyoruz. Birbirinden güzel mağazaları, cafeleri ve restoranlarında geçireceğimiz keyifli zamanın ardından rehberimizle buluşarak, Baden Würtenberg eyaletinin birbirinden güzel ve bakımlı küçük şehir ve kasabalarından geçerek Baden Baden’e gidiyoruz. Roma döneminden günümüze kadar gelen şifalı sularıyla hastaları iyileştiren kaplıcaları, Avrupa’nın en meşhur kumarhanesi ve ünlü Rus yazar Dostyevski’ye ilham kaynağı olan kenti gezmeye başlıyoruz. ALMANYA’nın en büyük konser ve opera salonlarından biri olan Festsipelhaus, Rus Kilisesi, Faberge Müzesi, Kurhaus Casino görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin ilgili anlatımları sonrasında serbest zaman veriyoruz.Daha sonra, Fransa’nın kuzeydoğu kenti ve Alsas(Alsace) bölgesinin de başkenti olarak kabul edilen Starsbourg’a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yaklaşık 1 saatlik kısa bir seyahat ile kente varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü Kleber Meydanı’ndan başlayacağımız gezimizde, Notre Dame Katedrali, Strasbourg’un en güzel semti Petite France (Küçük Fransa), Rohan Sarayı, Avrupa Parlamentosu, üstü kapalı köprü, Derici Semti, 1870-1918 yılları arasında inşa edilen Alman Semti, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi binaları göreceğimiz yerler arasındadır. Yemek ve alış-veriş için vereceğimiz serbest zamanın bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Strasburg’daki otelimizde.

2. Gün

Strazburg – Besançon – Cenevre

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıyoruz ve aracımızdaki yerlerimizi alarak, bu rüya gibi şehirden ayrılarak BESANCON’a doğru yola koyuluyoruz. Teknolojinin iç içe olduğu ve uzun yıllar saat endüstrisinin önemli bir merkezi olan bu güzel kent, ortaçağdan kalma otantik yapısını bozmaması ve barındırdığı tarihi değerlerle gezilebilecek en etkili şehirler sıralamasındadır. Les Doubs nehri kıvrımlarının arasında kurulu Old Town gezimize Granvelle Palas’ın da yakınında bulunduğu eski şehir merkezinden başlıyoruz.  Zaman Müzesi, Astronomic Saat, dünyaca ünlü romanlarıyla tanınmış (Sefiller, Notre Dame’ın Kamburu v.b) yazarı Victor Hugo’nun doğduğu ev ve Rivotte Kapısı(Gate) göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin yönlendirmeleriyle vereceğimiz serbest zamanın ardından, bir başka güzel şehre CENEVRE’ye doğru yol alıyoruz. Fransa’nın Bugonya bölgesinin birbirinden güzel minik şirin şehirlerinde kısa molalar vererek keyifli bir yolculuğun sonunda, CERN, Dünya Sağlık Örgütü, BM, UEFA ve FİFA gibi birçok ulusal kuruluşun merkezinin burada olması yanı sıra, 4000 yıllık geçmişiyle; kültür, doğa ve tarihini doyasıya yaşayacağımız Cenevre’ye ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün

Cenevre – Annecy

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, 3 gece üst üste konaklayacağımız CENEVRE kentini gezmeye başlıyoruz. Gezimizde, Katı Katolik Kiliselerine karşın öğretileriyle dikkatleri üzerine toplayan John Calvin’in de aralarında bulunduğu; William Farel, Theodore de Beze ve John Knox’un 5 metre yüksekliğinde heykel Anıtı, Romanesk - gotik mimari yapıya sahip St. Pierre Katedrali, Jardin Anglais (İngiliz Bahçesi), Çiçek Saati, The Old Town (eski şehir) ve Kırık Sandalye Anıtı rehberimizin anlatımları eşliğinde göreceğimiz yerler arasındadır. Fotoğraf molaları takiben, yürüyüş turumuza devam ediyor ve Mont Blanc Köprüsü, Masion Tavel Evi, Arsenal savaş esirleri antlaşmasının yapıldığı Belediye Binası, Büyük Tiyatro, Cenevre Konservatuarı, BM Binası, CERN Laboratuarı, Uluslararası Kızıl Haç ve Kızılay Müzesi, Rhone Nehri’nin ortasında Bergues köprüsüyle kıyıya bağlanan Rousseau Adası görüyoruz. Daha sonra Cenevre’den ayrılarak Raul Blanchard’ın kitabında belirttiği gibi Fransız Alplerinin İncisi ve iki kanalından kaynaklı; Alplerin Venedik’i olarak anılan Annecy’e doğru yola koyuluyoruz. Alp Dağlarının eteklerinin kıvrımlı yollarında, güzel manzaralar eşliğinde ilerleyerek, Annecy Gölü’nün kuzeyinde yer alan bu şirin yerleşim bölgesine ulaşıyoruz. Renkli evleri, butik dükkanları, sanat galerileri, turkuaz renkli buzulumsu gölü ve Venedik misali Kanalıyla adeta bir kartpostal güzelliği ile bizi büyüleyecek Annecy’de, Old Town’u (eski şehir merkezi) gezmeye başlıyoruz. Çoğunlukla bisiklet ve motosiklet kullanılan şehirde, rehberimizin anlatım ve yönlendirmeleri doğrultusunda, rengarenk çiçekleriyle Thiou Köprüsü, hapishane olarak kullanılmış olan Le Palais de İll Şatosu, Pont des Amours (aşıklar köprüsü) sokak müzisyenleri ve  çevrenin harika görüntülerini izlemek üzere serbest zaman veriyoruz. Atdından Cenevre’deki otelimize  geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün

Lozan – Montrö – Alp Dağlarında Tren ile Kar Keyfi (Rochers de Naye) – Cenevre

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Vaud kantonunun başkenti ve Cenevre Gölü’nün (Leman Gölü) kıyısında konumlanmış, İSVİÇRE’nin dördüncü büyük şehri Lozan’ı gezmeye gidiyoruz. Adını Romalıların savaş zamanı kurdukları kamptan alan, ancak daha sonraları Napolyon savaşlarıyla şimdiki özelliğini kazanan kent, yaşanan göçlerle birlikte birçok kültürü bünyesinde barındırmaktadır. Bizlerin de tarihteki antlaşmalardan aşina olduğumuz; Birincisi 1912’de İtalyanlar ile Osmanlı devleti arasında Lozan’ın kasabalarından Uşi’de (Ouchy), ikincisi ise 1923 yılında Lozan’da yapılan Türkiye’nin Kurtuluş Savaşı’nda kazandığı zaferin devamı olan Lozan Antlaşması’nın imzalandığı şehir merkezinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. İki ayrı önemli antlaşmaya sahne olan bina ve salonları rehberimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra, Cenevre Gölünü de içine alan ve Alp eteklerine kurulu Montrö’ye (Montreux) doğru yol alıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik seyahatimiz sonrasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaya hak kazanmış, şarap bağlarıyla meşhur bu güzel şehre varışımızın ardından, turumuza başlıyoruz. Hiçbir kuşatmayla alınamayan, ancak antlaşmalarla el değiştirmiş olan Chillion Şatosu, Taş evler ve Teras Üzüm Bağları’nı rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra, çikolata, şarap, hediyelik eşyalarından alabileceğimiz kentte keyifli bir kahve molası veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşmamızın ardından, rüya gibi bir Tren yolculuğuna hazırlanıyoruz. Sosyal medyadan aşina olduğunuz, 1980’lerin ünlü çizgi filmi HEİDİ’nin memleketi; İsviçre Alp eteklerinin unutulmaz manzaraları eşliğinde dünyaca ünlü Tren “Golden Pass” ile seyahatimize başlıyoruz. İçerisine bindiğinizde kendinizi adeta eski bir film karesinde hissedeceğiniz bu trende, İsviçre Alplerinde Cenevre gölüne bakan ve 2.042 metre yüksekliğe sahip, ünlü Rochers de Naye dağı zirvelerine doğru nostaljik bir seyahat gerçekleştiriyoruz. Zirvede kayak ve dinlenme merkezinde, karın ve doğanın keyfini sürüyoruz. Serbest zamanın ardından trenimizle varış noktasına geri dönerek, bizi bekleyen aracımızla tekrar otelimize geçiyoruz. Konaklama Cenevre’deki otelimizde.

5. Gün

Bern – Colmar – Equisheim - Mülhouse

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıyoruz ve UNESCO tarafından Dünya Mirası kabul edilen, Avrupa’nın en eski şehirlerinden birisi olan BERN’e gidiyoruz. Bu güzel Ortaçağ kentinde ilk olarak büyüleyici atmosferi ile sizleri etkileyecek olan Altstadt’ı(eski şehir) gezerek başlıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmeleriyle Geç Gotik mimari adı verilen akımın en önemli örneklerinden biri olarak gösterilen Berner Münster (Bern Katedrali), Bundeshaus Parlamento Binası, dünya miras listesine eklenmiş olan Saat kulesi(Zytglogge), Aare nehrinin üzerinden geçen ünlü Nydegg Köprüsü ile Tren istasyonu arasında bulunan 6 km uzunluğa sahip ve üzerinde tarihi çeşmelerin, heykellerin bulunduğu Kemerli Yol görebileceğimiz yerler arasındadır. Buradaki geçireceğimiz güzel zamanın ardından, Masalsı Köyleri ve Kasabalarıyla ünlü ALSACE bölgesindeki kuruluşu 9. Yüzyıla kadar uzanan dünyaca ünlü Şarap yolunun başkenti olarak bilinen, şirin bir Ortaçağ kasabası olan COLMAR’a hareket ediyoruz.  Rengarenk ahşap evleri yanı sıra kanalları, Arnavut kaldırımlı sokakları ile fotoğraf meraklılarının ilgisini çekecek olan kasabadaki yürüyüş turumuza önce, Amerika’daki ünlü Özgürlük heykelinin tasarımcısı Bartholdi’nin Colmar doğumlu olmasından dolayı bir kopyası da burada bulunan Özgürlük Anıtını görerek başlıyoruz. Kafalar Evi (La Maison des Tetes), Pfister Evi (Maison Pfister), Unterlinden Müzesi, Bartholdi Müzesi ve Dominik Kilisesi rehberimizin anlatımlarıyla görerek, fotoğraflarımızı anılarımıza ekliyoruz.  Yürüyüş turumuzu bitirdikten sonra, şarap yolunun bir başka gözdesi Equisheim’ı gezmek üzere aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında, bozulmamış tarihi dokusuyla ve sıcacık ortamıyla bizleri karşılayan köyü, St.Leon Meydanından hareketle gezmeye başlıyoruz. Aziz Leon Şapeli, Saint Peter ve Saint Paul kiliselerini görerek, şarap imalathaneleri veya dükkanlarında yapacağımız Şarap tadımlarından sonra burada serbest zaman veriyoruz. Rehberimizle yeniden buluşmamıza takiben, Strasburg’tan sonra Alsace bölgesinin ikinci büyük kenti Mülhouse’u gezmeye gidiyoruz. Rönesans tarzında inşa edilmiş Hotel de Ville, rengarenk evleriyle kente masalası bir hava katan old town’u rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman esnasında ziyaret edebileceğiniz birçok müzeye ev sahipliği yapan kentte, bol bol fotoğraf çekme şansına sahip olacaksınız. Keyifle geçen zamanın otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Mülhouse’daki otelimizde. 

6. Gün

Mülhouse – Basel –Zürih - İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, yaklaşık bir saatlik kısa bir yolculukla İSVİÇRE’nin kültür başkenti  olan  Basel’e yol alıyoruz. Ren nehrinin ikiye ayırdığı, Zürih ve Cenevre’den sonraki en büyük İsviçre şehri Basel’e ulaşıyor ve gezmeye başlıyoruz. Ana Meydan Marktplatz, 15. yüzyılda ticari malların FRANSA’dan girişi için kullanılan Basel Spalentor (Basel Kapısı), Basel Münster (Katedral), Ren Nehri üzerindeki Üç Ülke Köprüsü (Basel Orta Köprü), Kannenfeld Parkı ve parlak kırmızı rengiyle diğer binalardan kolayca ayırt edilebilen Basel Rathaus( Belediye Binası) panoramik  görerek, vereceğimiz kısa bir mola sonrasında geri dönüş için bizleri  İZMİR’e ulaştıracak olan uçağımıza binmek üzere Zürih Hava Limanına  gidiyoruz. Saat 14:00’te Sunexpress Hava Yolları ile gerçekleşecek olan uçuşumuz için check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyor ve dönüşe geçiyoruz. Yerel saat ile 18:50’de Adnan Menderes Hava Limanına varışımızın ardından, bir başka Academic Tour organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İZMİR-FRANKFURT / ZÜRİH-İZMİR Aktarmasız SUNEXPRESS  Hava Yollarına Ait Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • ALP DAĞLARI (Rochers de Naye) Tren Bileti
 • 1 Gece STRAZBURG’da 4* Otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • 3 Gece CENEVRE’de 3* Otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece MÜLHOUSE’da 4* Otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • Tüm Şehir Giriş Ücretleri, Turist Konaklama Vergileri
 • Tüm Otoban Chenk-Point(Ztl), Otopark Ücretleri
 • Lokal Otobüs hizmetleri
 • Profesyonel ACADEMİC TOUR Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen Vizesi ve Servis (Geçerli vizesi olan veya Yeşil Pasaportu sahiplerine Vize gerekmemektedir)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli, Misafirler Tarafından İlgili Bankalara Yatırılır.
 • Tüm Öğle ve  Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Her Türlü Otel Ekstraları, Şoför Bahşişleri
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 25 € (65 Yaş üstü yolculardan 45 € alınır.)
Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
21.01.20241.099,00
999,00 €
1.319,00 €
1.219,00 €
1.099,00 €
999,00 €
0 - 2 Yaş 180,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
Taksitler »
28.01.20241.099,00
999,00 €
1.319,00 €
1.219,00 €
1.099,00 €
999,00 €
0 - 2 Yaş 180,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
Taksitler »
18.02.20241.099,00
999,00 €
1.319,00 €
1.219,00 €
1.099,00 €
999,00 €
0 - 2 Yaş 180,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 3 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 40-30 gün önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7-Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş saatleri değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya uçuş iptallerinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

8- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 55 cm x 35 cm x 25 cm boyutlarını ve 7 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 30 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOURve tur rehberi sorumlu değildir.

9-Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

10- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

11- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir. Uçaklı turlarımızda 0-2 Yaş bebeklere koltuk verilmez.

12-Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

13- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

14- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

15- Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

16- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar,açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

17- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

18- Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, kruvasan, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

20- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

23- Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

27- Kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır. Aynı uygulama yurtdışı turlarından seçilen bir yurtiçi turuna rezervasyon değişikliği yapıldığında da geçerlidir.

28-Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.

29- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri

Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar
 
EMEKLİLER İÇİN:
 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Emekliler için SGK'dan emekli ve maaşını gösteren belge ve SGK Hizmet Dökümü Barkodlu (E-devlet'den)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

EV HANIMLARI (ÇALIŞMAYANLAR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Geçiminizi sağlayan kişiye ait geçim evrakları (çalışan, işyeri sahibi, emekli, çiftçi v.b. için istenen evraklar eklenecek) 
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

    Başvuru sahibi reşit değil ise (18 yaş altı);

 • Çocuk tek başına ya da sadece bir ebeveynle seyahat ediyor ise: Her iki ebeveynden ya da yasal vasisinden noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. (Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının aslı gerekmektedir. Muvafakatname ve boşanma kararının asılları pasaport ile birlikte başvuru sahiplerine iade edilecektir. Evrağın 6 ayı aşmamış olması gerekmektedir).
 • Çocuk her iki ebeveyn ya da yasal vasisi ile beraber seyahat edecek ise: Vize Başvuru Merkezine her iki ebeveyn ya da yasal vasinin gelmesi vebaşvuru formunu görevli personel şahitliğinde imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. Çocuk başvurusunu anne veya baba haricinde biri yapacak ise, bu kişinin adının muvafakatnamede yazılı olması gerekmektedir.
 • 12 yaşın altındaki çocukların başvuru merkezini ziyaret etmesi gerekli değildir.

ÇALIŞANLAR İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Antetli kağıda işveren yazısı veya izin onayı (şirket antetli kâğıdına yazılmış ve imza sirkülerinde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır, orijinal nüsha istenmektedir) İşyeri merkezi Ege Bölgesi dışında bir yere bağlı ise işveren yazısında Ege Bölgesindeki şube ve o kişinin orada çalışıyor olduğu belirtilmelidir.(Örnek için acentemize sorunuz!)
 • Sigorta işe giriş bildirgesi, 4A detaylı ve barkodlu hizmet dökümü (E-devletten), 3 aylık maaş bordroları kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Çalıştığınız Şirkete ait 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal nüsha kaşeli ıslak imzalı veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), oda sicil kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi, güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

SERBEST MESLEK SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Güncel Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Meslek kimlik kartı fotokopisi.
 • Bağlı bulunduğu odadan yazı.
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

FİRMA SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Şirket evrakları: Son 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal ıslak imza ve kaşeli veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), bağlı bulunduğu odadan 6 ayı aşmamış güncel oda kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi (kurucu-ortak-hissedar olduğu görünmeli), güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

KAMU ÇALIŞANLARI (MEMUR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahatin amacını belirten dilekçe.(orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son 3 aylık maaş bordroları (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Çalıştığınız resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi.
 • Çalıştığınız resmi kurumdan izin yazısı. (orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Burada belirtilen gerekli evraklar listesi Acentemizden Vize desteği alacak misafirler için geçerlidir. Vize Başvuru Merkezi/Kurumu ek evrak talep edebilmektedir. Kendisi vize başvurusunda bulunacak misafirlerimizin gerekli evraklar ile ilgili doğrudan Başvuru Merkezi ile iletişime geçmesi tavsiye edilir. 


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.