Uçaklı GÜNEY İTALYA-SİCİLYA VE AMALFİ KIYILARI

Uçaklı GÜNEY İTALYA-SİCİLYA VE AMALFİ KIYILARI

 • BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA
 • 7 GÜN - 6 GECE
 • TÜRK HAVA YOLLARI

Tur Süresi

7 GÜN - 6 GECE

1.349,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA

Ulaşım

TÜRK HAVA YOLLARI

Gezilecek Yerler

NAPOLİ – POMPEİ – AMALFİ – SORRENTO – MATERA – ALBEROBELLO - R.CALABRIA – MESSİNA – PALERMO – ETNA YANARDAĞI - TAORMINA – SİRAKÜZA – MODİNA - KATANYA

Tur Hakkında

Tek Tarih Sınırlı Kontenjan!

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


UÇAKLA

 GÜNEY  İTALYA & SİCİLYA 
 
 ve AMALFİ KIYILARI TURU 

BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA
TÜRK HAVA YOLLARI KONFORUYLA İZMİR-NAPOLİ / KATANYA-İZMİR

 Lütfen Programımızı Benzerleriyle Kıyaslamayı Unutmayınız ! 

NAPOLİ – POMPEİ – AMALFİ – SORRENTO – MATERA – 
ALBEROBELLO - R.CALABRIA – MESSİNA – PALERMO – 
ETNA YANARDAĞI - TAORMINA – SİRAKÜZA – MODİNA - KATANYA

 ACADEMİC TOUR’UN GÜNEY İTALYA SİCİLYA ve AMALFİ KIYILARI TURU AYRICALIKLARI 

GÖZ KAMAŞTIRAN AMALFİ, SORRENTO GEZİLERİ Ayrıcalığı ile…FİYATA DAHİL!
İTALYA’NIN MARDİN’İ OLARAK ANILAN VE BENZETİLEN MATERA GEZİSİ Ayrıcalığı ile… FİYATA DAHİL!
UNESCO DÜNYA MİRASLARI LİSTESİNE ALINAN SİRACUSA GEZİSİ Ayrıcalığı ile… FİYATA DAHİL! 
BABA FİLMİ’NİN ÇEKİMLERİNİN YAPILDIĞI SAVOCA-TAORMINA FİYATA DAHİL!
 ORTA ÇAĞ ve Çikolata Kenti MODİNA GEZİSİ Ayrıcalığı ile… FİYATA DAHİL!
ETNA YANARDAĞ GEZİSİ Ayrıcalığı ile… FİYATA DAHİL

TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL !

    21-27 Mayıs ve 1-7 Ekim 2024 (7 Gün – 6 Gece)  Sınırlı Kontenjan!


1. Gün

İZMİR – İSTANBUL – NAPOLİ – POMPEİ –SORRENTO

Sabah saat 02:00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları Kontuarı önünde rehberimizle buluşuyor, Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından saat 03:10’da TÜRK HAVA YOLLARI’na ait TK 2347 sefer sayılı uçuşumuzu İstanbul’a oradan da saat 06:55’da TK1453 sefer sayılı uçağımız ile NAPOLİ uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 08:15’te NAPOLİ Havalimanına varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alarak NAPOLİ panoramik şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere şehir merkezine gidiyoruz. Güney İtalya’ nın bu en karakteristik şehrinde yapacağımız turumuzda, başta Castel Nuovo (Yeni Kale), San Carlo Tiyatrosu, Umberto Galerisi, Napoli Kraliyet Sarayı, San Francesco Bazilikası ve Plebiscito Meydanı gibi kentin en önemli unsurlarını görerek turumuzu tamamlıyor ve POMPEİ Antik Şehrine doğru yola koyuluyoruz. Önce antik kent çevresindeki bir yerel restoranda serbest öğle yemeği alıyoruz. 24 Ağustos 79 tarihinde Vezüv Yanardağının iki gün süren faaliyeti sonucu volkanik kül ve cürufun altına gömülerek yok olan ve 1599 yılında tesadüfen yeniden keşfedilerek, yapılan kazılarla büyük bir bölümü gün yüzüne çıkarılan, günümüzde UNESCO Dünya Miras Listesi'nde olup İtalya'nın en popüler turistik merkezlerinden antik kenti ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında Odeon, Büyük Tiyatro, Lupanare (Genel Ev), Forum gibi yapıların yanı sıra kentin gelişmişliğine tanıklık eden ana bulvarlarını, su taşıma sistemlerini ve yüzyıllar boyunca lav altında kalmış, taşlaşmış insan figürlerini de görüyoruz. Ziyaretimizin ardından limon ve portakal bahçeleri arasında tertemiz havasıyla Napoli körfezinin güneyinde yer alan SORRENTO’yı gezmeye gidiyoruz. Marina Grande ve Marina Piccola turistik limanları, Sorrento Katedrali ve Çanı, geçmişte politikacıların toplanarak tartıştığı ve fikir alışverişinde bulunduğu Sedile Dominova görebilecğimiz yerler arasındadır. Piazza Tasso ana meydanında vereceğimiz serbest zamanın ardından CAMPANİA bölgesindeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün

AMALFİ – MATERA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıyoruz ve GÜNEY İTALYA’nın romantik ve göz alıcı, dünyaca ünlü kasabası AMALFİ’ye tekne ile gidiyoruz. Bir zamanların en güçlü deniz kuvvetlerinden birine sahip olan ve birbirinden etkileyice manzarası ile bu güzel kasaba UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Kubbeli kiliseleri, limon bahçeleri ve teraslı üzüm bağlarıyla süslü sahil şeridini rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra İtalya’nın Mardin ile çok benzetilen şehri Matera’ya doğru yola çıkıyoruz. Roma, Got, Bizans dönemlerini yaşamış ve beraberinde Arap, Bizans ve Fransız mimarisinden örneklerle dolu Matera 13. Yüzyıldan günümüze kalan kayalara oyulmuş kiliseleri ve mabetleri ile gezilecek sıra dışı yerlerden biri olma özelliğini korur. Şehre vardığımızda, rehberimizin anlatımları eşliğinde geçireceğimiz güzel zamanda bol bol fotoğraflar çekme şansına sahip olacaksınız.  Konaklama Matera yakınlarındaki otelimizde.

3. Gün

MATERA - ALBEROBELLO - REGGIO CALABRIA

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, odalarımızı boşlatıyoruz ve bizi bekleyen aracımızdaki yerlerimizi alarak Alberobello daki Trulli evlerini görerek (Harran Evlerini hatırlatan ve Şirinler kasabası olarak anılan) büyüleyici bu birbirinden güzel bölgeleri görerek İTALYA tarihinin ikinci en eski şehri olarak bilinen REGGİO CALABRİA’ya doğru yola koyuluyoruz. Çizme’nin burnu tabir edeceğimiz noktaya doğru yol alırken, harika manzara karelerini hatıralarınıza ekleyebileceğiniz kısa seyahatimiz ile şehir merkezine ulaşıyoruz. Plazzo Melissari (Kültür Sarayı), Meryem Ana’ya ithaf edilen Reggio Calabria Katedrali, Magna Grecia Ulusal Müzesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Rehberimizin bilgilendirmeleri doğrultusunda, Garibaldi Caddesi’nde serbest zaman alıyor ve akşam yemeğimizi de burada aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Reggio Calabria yakınlarındaki otelimizde.

4. Gün

REGGIO CALABRIA - MESSİNA – PALERMO

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra aracımıza binerek Messina Körfezini geçmek için kullanacağımız feribot iskelesine doğru yol alıyoruz. Kısa bir feribot yolculuğu ile SİCİLYA ADASI’na geçişimizi takiben Messina’ya ulaşıyoruz. Tarihte defalarca savaş üssü olarak kullanılan kent, SİCİLYA bölgesi adına belirleyici konuma sahipti. Michelangelo’nun bir öğrencisi tarafından 1547 yıllarında yapılan ve savaşlarda ciddi hasar gören Piazza del Duomo Katedrali ve Meydanı’nı, eski tasarımlar kullanılarak yapılan 60 metrelik kulesiyle Çan Kulesi ve Astronomik Saat’i, Santissima Annunziata dei Catania Kilisesi’ni, Dini Müze’yi, MESSİNA şehir merkezinde yer alan ve iki canavarın arasında sıkışmış deniz tanrısı figürlerinin yer aldığı Neptün Çeşmesi’ni, Panoramik Yol ve Mesih Tapınağı’nı, rehberimizin ilgili anlatımlarıyla geziyoruz. Kentin tarihi sokaklarında keyifli bir kahve molamızın ardından, SİCİLYA bölgesinin başkenti PALERMO’ya doğru yola çıkıyoruz. Hareketli yaşamıyla,mimarisi ve gastronomisiyle öne çıkan PALERMO’da, Sicilya’da ölüler evi olarak adlandırılan ve ilginç hikayesini rehberimizden dinleyeceğimiz Cappuccini Yer altı Mezarlığı - İskelet Müzesi, Kralın ikametgahı Norman Sarayı, Teatro Massimo, Garibaldi Tiyatrosunun önünde yer alan Politeama Meydanı gezeceğimiz yerler arasındadır. Meydanda alacağımız serbest zamanın ardından ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama PALERMO’daki otelimizde.

5. Gün

PALERMO – ETNA YANARDAĞI - CATANİA(KATANYA) – SİRACUSA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, bizi bekleyen aracımızdaki yerlerimizi alarak, en son 2001’in temmuz ayında harekete geçen ve yoluna ne çıktıysa yakıp kavuran, lavlar püskürten ve ara ara hareketlenerek varlığını hatırlatan  ETNA YANARDAĞ bölgesini görmeye gidiyoruz. Yol boyunca, geçmişten günümüze kalan, çatısı kül olmuş evleri, kömür renkli toprak yığınlarını ve içimizi ürperten manzaraları görüyoruz. Dağın yakınlarına kurulmuş turistik tesiste rehberimizin anlatımlarını dinlemek üzere mola veriyoruz. Doğa’nın muazzam gücünü ve mucizesi misali açmış çiçekleri, yanardağın zararları yanısıra faydalarınında olduğunu duyduğunuzda şaşıracaksınız. Dileyenler dağın daha yükseklerine çıkabileceği yaya yollarını kullanarak, ilginç fotoğraflar çekebilirler. Turumuzun devamında CATANİA’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Simento Nehri’nin İyonya Denizine karıştığı bölgeye kurulu CATANİA’da göreceğimiz yerler arasında, Sant’Agata Bazilikası, barok tarzda inşaa edilmiş olan Piazza del Duomo Katedrali ve Meydanı, 1239 yılında savunma amaçlı 2.Frederick tarafından yaptırtılmış Ursino Kalesi, Teatro Romano ( Roma Tiyatrosu) bulunmaktadır. Diğer büyük şehirlere kıyasla daha sakin ve sessiz olan CATANİA’daki serbest zamanımızın bitiminde rehberimizle buluşuyor UNESCO Dünya Mirasları listesine alınan ve bizleri tarihi bir yolculuğa çıkaracak olan SİRACUSA’ya (Siraküza) hareket ediyoruz. Rehberimizin bilgilendirmeleri eliğinde gezimizi tamamlayıp, serbest zamanımızı da aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama SİRACUSA yakınlarındaki otelimizde.

6. Gün

SİRACUSA – MODİCA - SİRACUSA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, tam bir ortaçağ kenti olan ve çikolataları ile ünlü MODİCA’ya yol alıyoruz. Ortaçağ kentlerine özgü dar sokaklarında rehberimiz eşliğinde dolaşıyor ve ardından çikolata degüstasyonuna katılıyoruz. Sonrasında, Siracusa’ya dönerek, M.Ö. 470 yılında Demokopos tarafından inşa edilen Antik Yunan İmparatorluğu’nun en büyük tiyatrosunu bünyesinde barındıran kente varışımızın ardından, tarihteki yolculuğumuza rehberimizin anlatımlarıyla devam ediyoruz. Efsaneye göre Dionysius’un ve içerideki kapalı kalan mahkumların fısıldamalarının halen duyulduğu söylenen Latomia del Paradiso, Santa Maria delle Colonne Katedrali, Viyana Çeşmesi,  Roma Anfi Tiyatrosu, San Giovanni Crypt ve Katakombları, 12 antik taş ocaklarından biri olan Latomia dei Cappuccini, tarihte Bizans kilisesi, İslami Cami, Norman Kilisesi ve İspanyol kışlası olarak kullanılan ve eski Dor tapınağı olarakta bilinen Apollon Tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Konaklama SİRACUSA yakınlarındaki otelimizde.

7. Gün

SİRACUSA – TAORMİNA – SAVACO - İSTANBUL – İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bu son günümüzde SİCİLYA’da hafızalara kazınan ilginç senaryosuyla BABA filminden hatırlayacağımız filmlerin çekildiği ve setlerin oluşturulduğu TAORMİNA-SAVACO kasabalarını görmeye ve gezmeye gidiyoruz. İlk durağımız Taormina kasabası oluyor. Roma dönemine ait arkeolojik kalıntıların bulunduğu Palazzo Badia Vechia, tarihte sadece önemli kişilerin katıldığı Odeon Tiyatrosu, Taormina bahçeleri, Corvaja Sarayı, Santa Caterina D’Alessandra Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanımızı hediyelik eşya dükkanları, sanat eseri havasındaki pastaneleri, görkemli restoranları bulunan Corso Umberto Caddesi, keyifle değerlendirebileceğimiz yerlerdir. Rehberimizle belirlediğimiz saatteki buluşmamızın ardından, Savaco kasabalarına hareket ediyoruz. Düğün sahnelerinin çekildiği ve ünlü Bar Vitelli’nin bulunduğu kasabalarda rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezimizin ardından, serbest zaman alıyor ve hatıra fotoğraflarımızı çektirip Hava Limanına gidiyoruz. Katanya Fontanarossa Havalimanı (CTA) havalimanından, TK1396 Türk Hava Yollarına ait 19:15 uçağı ile önce İstanbul’a 22:40’ta varıyor ve oradan da İzmir için TK2354 Türk Hava Yollarına ile 02:00’de hareket ederek, bağlantı uçuşumuzla İzmir’e 03:15‘de ulaşıyoruz. Unutulmaz anılarımızla bir başka Academic Tour organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.

Uçuş Bilgileri: THY

21.05.2024 – TK2347 – ADB-IST - 03:10 - 04:30
21.05.2024 – TK1453 – IST-NAP – 06:55 – 08:15
27.05.2024 – TK1396 – CTA-IST – 19:15 - 22:40
28.05.2024 – TK2354 – IST-ADB – 02:00 - 03:15

 

01.10.2024 - TK2347 - ADB-IST - 03:10 - 04:30
01.10.2024 - TK1453 - IST-NAP - 06:55 - 08:15
07.10.2024 - TK1396 - CTA-IST - 19:15 - 22:40
08.10.2024 - TK2354 - IST-ADB - 02:00 - 03:15

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • TÜRK HAVA YOLLARI İZMİR-İSTANBUL-NAPOLİ Gidiş/KATANYA-İSTANBUL-İZMİR Dönüş UÇAK BİLETLERİ
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI
 • TÜM ŞEHİR VERGİLERİ VE GİRİŞ ÜCRETLERİ, OTELLERDE ALINAN TURİST KONAKLAMA VERGİLERİ
 • TÜM OTOBAN CHECK-POİNT (ZTL) VE OTOPARK ÜCRETLERİ
 • Bölgenin Seçkin 4* Otellerinde 6 Gece Konaklama ve 6 Sabah Kahvaltısı
 • Reggio Calabria- Messina arası Feribot Geçiş Ücreti
 • Amalfi Gidiş-Dönüş Tekne Ücreti
 • Lüks Otobüs ile Ulaşım
 • ACADEMİC TOUR  Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ve Servis Ücreti. (Yeşil Pasaportu veya geçerli Schengen Vizesi olanlara vize gerekmemektedir.)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli. Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.
 • Tüm Öğle ve  Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Her Türlü Otel Ekstraları
 • Müze, Ören Yeri Milli Park ve Tüm Giriş Ücretleri
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 25 € (65 Yaş üstü yolculardan 40 € alınır.)
Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
01.10.20241.499,00
1.349,00 €
1.849,00 €
1.699,00 €
1.499,00 €
1.349,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 1.329,00 €
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 3 ay 15 Gün geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 3 ay 15 günden az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) pasaport süreleri seyahat tarihinin bitimi baz alınarak en az 6 geçerliliği olması gerekmektedir. Vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 40-30 gün önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7-Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş saatleri değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya uçuş iptallerinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

8- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 55 cm x 35 cm x 25 cm boyutlarını ve 7 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 30 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOURve tur rehberi sorumlu değildir.

9-Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

10- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

11- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir. Uçaklı turlarımızda 0-2 Yaş bebeklere koltuk verilmez.

12-Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

13- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

14- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

15- Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

16- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar,açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

17- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

18- Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, kruvasan, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

20- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi  zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

23- Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

24- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

25- Güney İtalya-Sicilya ve Amalfi Kıyıları Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

26- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

27- Kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır. Aynı uygulama yurtdışı turlarından seçilen bir yurtiçi turuna rezervasyon değişikliği yapıldığında da geçerlidir.

28-Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.
29- Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı ve/veya DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.
30- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri

 

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.