Uçaklı Butik DİYARBAKIR-MARDİN-URFA-GÖBEKLİTEPE-GAZİANTEP TURU

Uçaklı Butik DİYARBAKIR-MARDİN-URFA-GÖBEKLİTEPE-GAZİANTEP TURU

 • 1 Gece MARDİN +1 Gece ŞANLIURFA KONAKLAMA
 • 3 Gün - 2 Gece
 • Uçakla ve Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

  UÇAKLA BUTİK  

  DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA-GÖBEKLİTEPE-GAZİANTEP 

TARİH, KÜLTÜR VE LEZZET TURU

   İZMİR-DİYARBAKIR Gidiş - GAZİANTEP İZMİR Dönüş

1 Gece  MARDİN +1 Gece ŞANLIURFA KONAKLAMA

Diyarbakır-Hasankeyf-Midyat-Mardin-Dara Antik Kenti-Şanlıurfa- Göbeklitepe-Harran-Gaziantep

    9 TUR:17-19 Eylül   10 TUR:1-3 Ekim   11 TUR: 8-10 Ekim  

12 TUR:15-17 Ekim   13 TUR: 29-31 Ekim  14 TUR:5-7 Kasım

15 TUR:19-21 Kasım   16 TUR:3-5 Aralık    (3 Gün-2 Gece)

    ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!    

 GAP ve DOĞU  Turlarımızı incelemek için lütfen Yazıya tıklayınız.


1. Gün

DİYARBAKIR- HASANKEYF-MİDYAT-MARDİN

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak saat 06:00 uçağı ile hareket ediyor ve saat 07:55’de DİYARBAKIR Havalimanına iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltı için Hasanpaşa Hanı’na gidiyoruz. Buradaki yöresel kahvaltımızdan sonra, pek çok Şair ve Edebeyatçı yetiştirmiş,  Güney Doğu Anadolu bölgesinin büyük şehirlerinden DİYARBAKIR’da Anadolu’nun en eski camisi ve islam aleminde 5.inci harem-i şerifi olarak bilinen Ulu Cami, hemen yanında bulunan 35 yaş şiiri ile tanınan Türk şiirinin önemli şairlerinden  Cahit Sıtkı Tarancı’ nın Kültür Evi’ni  ziyaret ederek, Dört Ayaklı Minare (Şeyh Mutahhar Camii) Sülüklü Hanı, Deliller Hanı’nı görüyoruz. Ardından, UNESCO 39'uncu Dünya Miras Komitesi Toplantısı'nda 'Dünya Kültür Mirası' olarak tescillenen Diyarbakır Surları ile Hevsel Bahçeleri’ ni görüyor ve On Gözlü Köprü' yü fotoğraflıyoruz. Buradaki gezimizin tamamlayıp, Batman üzerinden Ilısu Barajı ile sular altında kalan HASANKEYF’e doğru yola çıkıyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, fotoğraf molası sonrasında MİDYAT’a ulaşıyoruz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda… Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki insan burada kendini adeta bir Orta Çağ kentinde gibi hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri Midyat`a bir Açıkhava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra ‘’Sıla’’, ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ ve ‘’Hercai’’dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ni geziyoruz. Midyat gezimizi tamamlayarak kısa bir yolculuk sonrası, Mardin’de 4* MEZOPOTAMYA GARDEN OTEL’imize vb  yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteyen konuklarımızla ekstra REYHANİ GECESİ’ne gidiyoruz.

2. Gün

DARA ANTİK KENTİ – MARDİN -ŞANLIURFA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan ve 5000 yıllık bir geçmişe sahip olan Dara’ya gidiyoruz. Bölgenin en büyük ve en etkileyici Dara Antik Kenti’ni gezdikten sonra, Rotamızı Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırı’na çeviriyoruz. Rehberimizden Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında, şehir merkezine geçiyor ve Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi (Misafirlerimiz kendileri gezebilir), Ulucami, Kasımiye Medresesi, Tarihi Mardin Evleri, Mardin PTT Evi, Kayseriyye Bedesteni gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezerek Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Kulaklarınızı çocuk seslerine ve ara ara duyacağınız nal seslerine verin ve dar sokaklarda yürürken mutlaka elleriniz yüzlerce yıllık serin duvarlara dokunsun, işte o zaman Mardin’le biraz daha bütünleşmiş olacaksınız. Öğle yemeğimizi yöresel Mardin mutfağından lezzetler bulacağımız restaurantımızda aldıktan sonra, Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çarşıda yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri,  badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar (Gümgüm) gibi hediyelik eşya alışverişlerimizi yaparak, Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşiyor ve günün yorgunluğunu üzerimizden attıktan sonra dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeğimizi de alacağımız yörenin meşhur Sıra Gecesi (ekstra) eğlencesine geçiyoruz. Keyifli bir Urfa akşamı geçirdikten sonra otelimize geri dönüyoruz.  Konaklama 4* Urfa Dedeman Hotel

3. Gün

HARRAN - GÖBEKLİTEPE - ŞANLIURFA - GAZİANTEP

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, HARRAN’a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ni gezdikten sonra GÖBEKLİTEPE’ye hareket ediyoruz. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 12.000 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan sonra üstü ‘’Biz tekrar buraya geri geleceğiz’’ düşüncesiyle orayı inşa eden insanlar tarafından kapatılmış, dünyanın ilk tapınağı - yaşamsal kült alanı GÖBEKLİTEPE ziyaretine başlıyoruz. Rehberinizin anlatımıyla ve göreceğiniz eserlerle birlikte zamanda yolculuk yapmaya hazırlanın. Zihniniz sizi güzel bir yolculuğa çıkaracak... İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Göbeklitepe ziyaretimiz sonrasında, peygamberler şehri ŞANLIURFA`ya geçiyoruz. Yöresel yemeklerden öğle yemeğimizi aldıktan sonra Şanlıurfa gezimize devam ediyor ve ateşin suya ve yanan tahtaların ise kutsal balıklara dönüştüğü BALIKLI GÖL ve AYN-EL ZELİHA GÖLÜ’nü ve Hz.İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı görüyoruz. Ayn-el Zeliha Gölü’nde beyaz balığı aramayı unutmayın ve eğer görürseniz mutlaka dilekte bulunun, yüzünüzü tatlı bir gülümseme saracak… Daha sonra fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten  metropol olmaya aday GAZİANTEP’ te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE`yi  ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Ardından ELMACI PAZARI, BAKIRCILAR ve SEDEFÇİLER çarşılarını gezilerimizi yapıp,  17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ diye anılan mekânda, Sütlü Melengiç kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında akşam yemeği için dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını tatmak için serbest zaman alıyoruz. Lezzet ve kültür turumuzu keyifle tamamlayıp GAZİANTEP Havalimanı’ndan 22:25 uçağı ile İZMİR'e uçuyoruz.  Unutulmaz anılarımızla, siz değerli konuklarımızla bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

SunExpress Havayolları Bilgilendirmesi

SunExpress olarak, yakında Türkiye içinde yapacağınız seyahatinizin sorunsuz geçmesi için sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz. Yürürlükte olan düzenleme doğrultusunda, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren iç hat uçuşlarımızda seyahat edecek olan yolcularımızın, kalkıştan önce aşağıda yer alan dokümanlardan birini ibraz etmeleri zorunludur:

1. En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası
2. Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi
3. Kalkıştan önceki 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu: PCR testi, Türkiye’deki tüm devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yaptırılabilir.

Yukarıda bahsi geçen dokümanlardan herhangi birini ibraz edemeyen yolcularımızı ilgili uçuşlarımıza kabul edemeyeceğimizi hatırlatmak isteriz.

Check-in sürecini sizin için mümkün olduğunca kolay ve hızlı hale getirmek adına, yolcularımızın Covid-19 ile ilgili sağlık bilgileri check-in sırasında HES kodu üzerinden kontrol edilecektir. HES kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması üzerinden kolayca alınabilir. Check-in yaparken talep edilmesi halinde hızlıca paylaşabilmeniz için HES kodunuzu hazırda bulundurmanızı rica ederiz.

Seyahatinize başlamadan önce kullandığınız HES mobil uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmenizi ve uygulamanın ana ekranında yer alan “HES Kod Ayarları” adımından Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu adımlarını aktif hale getirerek kaydetmenizi rica ederiz.

Ayrıca, Covid-19 pandemisi nedeniyle alınan ek önlemler kapsamında kalkış saatinden en az 3 saat önce gidiş havalimanında hazır bulunmanızı önemle rica eder, havalimanında ve uçuşlarımızda tıbbi maske (FFP2, ventilsiz KN95/N95 veya cerrahi maske) takmanın zorunlu olduğunu hatırlatmak isteriz.

HES kodu uygulaması, güncel koronavirüs önlemlerimiz ve SunExpress ile uçuşunuz hakkında daha fazla bilgiye her zaman sunexpress.com’dan ulaşabilirsiniz.

Seyahatinizi planlarken bu düzenlemeleri dikkate almanızı önemle rica eder, sizlere SunExpress ile keyifli uçuşlar ve sağlıklı günler dileriz.

Ek tedbirlerle ilgili yeni gelen bilgilendirme yazısıdır 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  Uçak Bileti Diyarbakır Gidiş-Gaziantep Dönüş 
 •  Lüks Ulaşımlar ve Şehir Turları
 • Çevre Gezileri ve İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 •  Mardin’de 4* Mezopotamya Garden Otel Y.P.Konaklama (1 Gece)
 • Şanlıurfa’da 4* Dedeman OTEL O.K Konaklama (1 Gece)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi
 •  ACADEMİC TOUR Güvencesi 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Yolda Alınan Kahvaltı
 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Urfa Sıra Gecesi Yemekli
 • İsteğe Bağlı Mardin Yemekli Reyhanî Gecesi
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
01.10.20211.699,00 TL
1.599,00 TL
1.899,00 TL
1.799,00 TL
1.699,00 TL
1.599,00 TL
2 - 6 Yaş 1.199,00 TL
7 - 12 Yaş 1.399,00 TL
Taksitler »
08.10.20211.699,00 TL
1.599,00 TL
1.899,00 TL
1.799,00 TL
1.699,00 TL
1.599,00 TL
2 - 6 Yaş 1.199,00 TL
7 - 12 Yaş 1.399,00 TL
Taksitler »
15.10.20211.699,00 TL
1.599,00 TL
1.899,00 TL
1.799,00 TL
1.699,00 TL
1.599,00 TL
2 - 6 Yaş 1.199,00 TL
7 - 12 Yaş 1.399,00 TL
Taksitler »
29.10.20211.699,00 TL
1.699,00 TL
1.899,00 TL
1.899,00 TL
1.699,00 TL
1.699,00 TL
2 - 6 Yaş 1.199,00 TL
7 - 12 Yaş 1.499,00 TL
Taksitler »
05.11.20211.699,00 TL
1.499,00 TL
1.899,00 TL
1.699,00 TL
1.699,00 TL
1.499,00 TL
2 - 6 Yaş 1.099,00 TL
7 - 12 Yaş 1.299,00 TL
Taksitler »
19.11.20211.699,00 TL
1.499,00 TL
1.899,00 TL
1.699,00 TL
1.699,00 TL
1.499,00 TL
2 - 6 Yaş 1.099,00 TL
7 - 12 Yaş 1.299,00 TL
Taksitler »
03.12.20211.699,00 TL
1.499,00 TL
1.899,00 TL
1.699,00 TL
1.699,00 TL
1.499,00 TL
2 - 6 Yaş 1.099,00 TL
7 - 12 Yaş 1.299,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

01, 08, 15, 29 Ekim • 05, 19 Kasım • 03 Aralık

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. » Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR,  uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati ve rehber telefonunu tekrar teyit ediniz.
» Turumuzun gerçekleşmesi için en az 15 kişi olması gerekmektedir. Bu çoğunluğa ulaşılmadığı takdirde ACADEMİC TOUR,  turu iptal etme hakkına sahiptir. Aynı zamanda, ACADEMİC TOUR katılımcılara para iadesini yapmak zorundadır. 
» Turlarımızda kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır (16-18-27, 31, 46 kişilik). Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
» Gezi süresi 3 GÜN-2 GECE’ dir. Otel konaklaması 2 GECE’ dir. 
» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
»Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, öngörülemeyen durumlar vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu tutulamaz.
»İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar  sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir.

TUR HAKKINDA ÖNERİLER:

Yanınıza mutlaka, rahat yürüyüş ayakkabısı, ceket, kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, şapka, güneş gözlüğü, küçük bir sırt çantası, el çantası, terlik,  fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri , düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:

Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

3 Gün - 2 Gece

1499.00 TL
'den itibaren

Konaklama

1 Gece MARDİN +1 Gece ŞANLIURFA KONAKLAMA

Ulaşım

Uçakla ve Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

Gezilecek Yerler

Diyarbakır-Hasankeyf-Midyat-Mardin-Dara Antik Kenti-Şanlıurfa- Göbeklitepe-Harran-Gaziantep

Tur Hakkında

Tarih, Kültür ve Lezzet Turu Diyarbakır Gidiş- Gaziantep Dönüş

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • Adnan Menderes Hava Limanı Buluşma (04:30)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

Uçakla Butik VAN TURU 2021

Uçakla Butik VAN TURU 2021

1699.00 TL 'den itibaren
UÇAKLI GAP TURLARI (2021)

UÇAKLI GAP TURLARI (2021)

1799.00 TL 'den itibaren
Uçakla Butik ANTAKYA ve GAZİANTEP (Lezzet ve Kültür Turu)

Uçakla Butik ANTAKYA ve GAZİANTEP (Lezzet ve Kültür Turu)

1299.00 TL 'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.