Otobüsle İTALYA ve 5 ÜLKE TURU 2024

Otobüsle İTALYA ve 5 ÜLKE TURU 2024

 • Bölgenin 4*Otellerinde Konaklama Ayrıcalığıyla
 • 9 Gün 9 Gece
 • Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Tur Süresi

9 Gün 9 Gece

999,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

Bölgenin 4*Otellerinde Konaklama Ayrıcalığıyla

Ulaşım

Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

İTALYA, Yunanistan, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan

Tur Hakkında

Bölgenin 4*Otellerinde, 2 Gecesi Roma Toplam 5 Gece İtalya Konaklamalı ....İTALYA ve 5 ÜLKE Bir Arada !

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


ACADEMİC TOUR KALİTESİ, GÜVENCESİ VE TECRÜBESİ İLE

  OTOBÜSLE İTALYA ve 5 ÜLKE 

Lütfen Programımızı Benzerleriyle Kıyaslamayı Unutmayınız !!!   

 ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL ! 

Selanik - Yanya - İgoumenitsa - Bari- Pompei - Napoli - Roma (2 Gece) - Siena - Floransa - Pisa - Rapallo
Santa Margherita - Portofino - Milano Venedik - Ljubljana - Zagreb - Niş - Sofya

 İTALYA + 5 ÜLKE  (YUNANİSTAN, SLOVENYA, HIRVATİSTAN, SIRBİSTAN, BULGARİSTAN 

  Tam 5 Gece İTALYA'da, 1 Gece HIRVATİSTAN'da, 1 Gece SIRBİSTAN'da, 1 Gece Gemide Konaklama 

İTALYA; Roma’da 2 gece ve Toplamda 5 Gece İtalya’da Konaklama  Ayrıcalığı ile
İTALYA’da ; Napoli, Milano, Siena, Venedik, Vatikan, Pompei ve İsteğe Bağlı Portofino Ayrıcalığı ile 
SLOVENYA’da; Bled Gölü ve Ljubljana / HIRVATİSTAN’da Zagreb Ayrıcalığı ile 
YUNANİSTAN’da; Selanik ve Yanya 
SIRBİSTAN’da Niş / BULGARİSTAN’da; Sofya Ayrıcalığı ile
 Dönüş Yolunda ZAGREB ve NİŞ Gezisi ve Konaklama Farkı ile 

Bölgenin Seçkin 4* Otellerinde Konaklama  Ayrıcalığı (9 Gün - 9 Gece) 

   ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!  

1. TUR :  23 Mayıs-01 Haziran     2. TUR : 13-22 Haziran (Bayram)   3.TUR: 06-15 Temmuz
4. TUR:  11-20 Temmuz     5.TUR : 7-16  Ağustos     6. TUR : 05-14 Eylül
7.TUR : 19-28 Eylül     8.TUR: 10-19 Ekim (9 Gün-9 Gece)


1. Gün

İZMİR - İPSALA - SELANİK - YANYA - İGOUMENİTSA - BARİ

AKŞAM:Saat 18:50 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Yazıhanesi önü), 19:00 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak,  19:05 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü), 19:20 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü),  19:35 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü),  19.50 KARŞIYAKA (Anıt),  19.50 KARŞIYAKA (Yunuslar), 20.00 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü),  20:10 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm karşısından) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Ayvalık, Edremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan 1915 Çanakkale köprüsünden geçerek, sabahın erken saatlerinde İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz.

 • Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala Yol Ayrımlarından Katılabilirsiniz…

SABAH: İPSALA - SELANİK - YANYA - İGOUMENİTSA - BARİ
Yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala güzergâhında ilerleyerek, otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, SELANİK’e ulaşıyoruz. Otobüsümüz ile yapacağımız panoramik turumuza Osmanlı dönemi Hükümet Konağı, Aziz Dimitri KilisesiAtatürk Evi, Hamidiye HastanesiOsmanlı döneminin İlk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi, Şadırvan ve kentin sembol yapısı olan Beyaz Kuleyi görerek başlıyoruz. Büyük İskender HeykeliRotonda, Galerios’un Zafer Takı ve Bey Hamamı’nı görerek Aristoteles Meydanı’nda öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Atatürk Evi’ni daha önce ziyaret etmemiş olan misafirlerimiz, rehberimizin yönlendirmeleriyle, Selanik Başkonsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi'ni, ziyaret etme imkanı bulacaklardır.Serbest zamanın ardından, Bedesten ve Hamza Bey Camii’ni görerek, Selanik’ten ayrılıyor ve Osmanlı dokusunun etkileyici bir yoğunlukta korunduğu, göl kıyısındaki  ve YUNANİSTAN’ın doğal güzelliğiyle ünlü kenti YANYA’ya hareket ediyoruz. Yanya Kalesi’ni ziyaretimizde, Kale içinde bulunan ve bugün Etnografya Müzesi olarak faaliyet gösteren Aslan Paşa CamiiYanyalı Ali Paşa TürbesiFethiye Camii ve Yanya Valisi Ali Paşa tarafından Süvari Okulu olarak yaptırılan Süvari SarayınıOsmanlı dönemi evlerini görerek, kenti süsleyen Pamvotida Gölü kıyısında akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yanya’dan ayrılıyor ve İtalya’nın Bari şehrine geçmek için keyifli bir feribot yolculuğuna başlamak üzere Yunanistan’ın İgoumenitsa Limanına ulaşıyoruz. Adriyatik Denizi üzerinde konforlu bir feribot ile harika bir gece yolculuğu bizi bekliyor. İgoumenitsa ile Bari arasında hizmet veren tek şirket olan "Superfast" feribotu ile ilgili Video için lütfen tıklayın...

NOT: Yunanistan-İtalya gece Feribot seyahatinde yolcularımıza tahsis edilen koltuk türü Uçak tipi Pullman' dır. Feribot yolculuğunu özel kamarada geçirmek isteyen misafirlerimiz için; 1, 2, 3 veya 4 yataklı kamara tahsis etme imkanı vardır.(ekstra) Ancak turumuzu acentemizden veya internetten satın almak isteyen misafirlerimiz; kabin tipi ekstra ödemesini yapmadan önce mutlaka ofisimizden müsaitlik/rezervasyon onayı almalıdırlar. Seçtiğiniz kabin tipini onaysız satın almanız halinde yaşanabilecek aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 

2. Gün

BARİ - POMPEİ - NAPOLİ - ROMA

YUNANİSTAN–İTALYA arasında Adriyatik Denizini aşarak yapacağımız feribot yolculuğumuzu tamamlıyor ve sabah saatlerinde İTALYA’nın liman kenti BARİ’ye ulaşıyoruz. Bari’den hareketle öğle saatlerinde POMPEİ Antik Şehrine varıyoruz. Önce Antik Kent çevresindeki bir yerel restoranda serbest öğle yemeği alıyor ve turumuza başlıyoruz. 24 Ağustos 79 tarihinde Vezüv Yanardağı’nın iki gün süren faaliyeti sonucu volkanik kül ve cürufun altına gömülerek yok olan ve 1599 yılında tesadüfen yeniden keşfedilerek yapılan kazılarla büyük bir bölümü gün yüzüne çıkarılan, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne dahil edilen, bu Antik Kent’i ziyaret ediyoruz. Odeon, Büyük Tiyatro, Lupanare (Genel Ev), Forum gibi yapıların yanı sıra kentin gelişmişliğine tanıklık eden ana bulvarlarını, su taşıma sistemlerini ve yüzyıllar boyunca lav altında kalmış, taşlaşmış insan figürlerini görüyoruz. Sonrasında Vezüv Yanardağı’nın eteklerinden geçerek, İtalya’nın Roma ve Milano’dan sonra üçüncü büyük şehri NAPOLİ’ye varıyoruz. Güney İtalya’ nın bu en karakteristik şehrinde yapacağımız turumuzda, başta Castel Nuovo (Yeni Kale), San Carlo Tiyatrosu, Umberto Galerisi, Napoli Kraliyet Sarayı, San Francesco Bazilikası ve Plebiscito Meydanı gibi kentin en önemli unsurlarını görerek turumuzu tamamlıyoruz. Fotoğraf, alışveriş ve yerel lezzetlerin değerlendirilmesi için vereceğimiz serbest zamanın ardından ROMA yönünde ilerliyoruz. Yolda uygun bir tesiste verilecek akşam yemeği molasınından sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ROMA’daki otelimizde. 

3. Gün

TAM GÜN ROMA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, tam günlük ROMA programımız için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak dünyanın en eski kentlerinden ROMA’nın sembol yapılarından, Kolezyum’u görmeye gidiyoruz. Kolezyum; tarihte gladyatör dövüşlerinin yanı sıra, pek çok halk gösterileri, taklit deniz savaşları, hayvan avcılığı, infazlar, meşhur savaşların yeniden canlandırılması ve klasik mitolojiye dayanan dramalara da sahne olmuştur. Antik dönemin en ünlü Arenası’nı ve Roma Sarayı’nı takip ederek, rotamız  üzerinde yer alan, Palazzo Di Venezia’ya varıyoruz. Kısa bir fotoğraf molasından sonra, kentin  diğer sembol yapılarından Panteon’a gidiyoruz. Antik Roma'nın tüm tanrıları için tapınak olarak inşa edilen, 7. yüzyıldan sonra kilise olarak kullanılan ve modern İtalya’nın ilk kralı II. Vittorio Emanuele başta olmak üzere İtalyan tarihinin önemli şahsiyetlerinin mezarlarını barındıran Panteon’u ziyaretimizin devamında, antik Domitian Hipodromunun kalıntılarının da bulunduğu ve merkezindeki Dört Nehir Çeşmesi (Fontanadei Quattro Fiumi) ile ünlü Navona Meydanını görerek dünyanın en ünlü çeşmelerinden Aşk Çeşmesi olarak da bilinen, Trevi Çeşmesi’ne geçiyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği molamızın sonrasında tekrar buluşarak, 17. yüzyıldan beri varlığını sürdüren, adını  İspanya Büyükelçiliği’nden alan İspanyol Merdivenlerine doğru yürüyor, Antik Roma’nın en tarihi meydanlarından olan Popolo Meydanı’na geçerek, ünlü markaları bulabileceğiniz mağazaların ve keyifli vakit geçirebileceğiniz kafelerinin bulunduğu bölgede serbest zaman veriyoruz. Roma’da geçireceğimiz keyifli zamanın ardından, aracımızla buluşuyor ve VATİKAN’a hareket ediyoruz. Seeland’dan sonra dünyanın en küçük ikinci devleti olarak bilinen, Katolik mezhebinin ruhani merkezinde, rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve arzu eden konuklarımız ile Aziz Petrus Bazilikasını ziyaret ediyoruz. VATİKAN gezisi sonrası otelimize geri dönüyoruz. Roma’yı gece ışıkları altında merak eden ve keyifli bir akşam geçirmek isteyen konuklarımız, rehberimiz ile birlikte, yemekli “Işıklar Altında Roma” Gecesine katılabilirler.(ekstra) İtalyan müzikleri eşliğinde, ülke mutfağının lezzetlerini tadarak güzel anılarımızı biriktireceğimiz eğlence dolu akşamın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Roma’da otelimizde. 

Not:Özellikle Vatikan’ın tüm bölümlerini ziyaret edecek misafirlerimizin öncelikli olarak İnternetten biletlerini almaları ve bu gün için gerçekleşecek turdan en geç 1 gün öncesinde bunu Rehberimize belirtmeleri gerekmektedir.

 

4. Gün

ROMA - SİENA – FLORANSA–PİSA

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, ROMA’dan ayrılıyor ve FLORANSA yönünde ilerliyoruz. Orta İtalya’nın Toskana bölgesinde bulunan, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne dahil edilen, sahip olduğu ortaçağ görüntüsüyle Piaza del Campo Meydanı ve bu meydan etrafında geleneksel olarak her yıl şehir mahalleleri arasında yapılan at yarışlarıyla (Palio) dünyaca ünlü SİENA’ya geçiyoruz. Burada, Ortaçağ atmosferini yaşatan sokaklarını, evlerini yanı sıra 1348 yılından günümüze ulaşan ve İtalya’nın en etkileyici kiliselerinden olan Siena Katedrali’ni (Duomodi Siena) görerek yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ortaçağ’dan günümüze ulaşan Belediye Sarayı, 102 metre yüksekliği ile İTALYA’nın ikinci büyüğü olan Mangia Kulesinin çevrelediği ve Avrupa’da ki Ortaçağ Meydanları arasında en büyüklerinden Campo Meydanı’nda (Piazza del Campo) turumuzu tamamlayarak serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, SİENA’dan ayrılıyoruz. Öğleden sonra, Toskana bölgesinin başkenti FLORANSA’ya varışımızın ardından, tam anlamıyla görsel bir şölen şeklinde geçecek Floransa yürüyüş turumuza başlıyoruz. 1296-1436 yıllarında inşa edilen, Rönesans'ın ilk önemli mimarlık ürünlerinden sayılan kubbesiyle ünlü Floransa Katedrali’ni (Cattedrale di Santa Maria del Fiore) görüyoruz. Avrupa’nın en büyüklerinden; İTALYA’nın de en büyüğü olan Milli Kütüphane ve Fransisken mezhebinin en önemli kilisesi, Michelangelo, Galileo, Dante, Machiavelli, Foscolo, Gentile, Rossini ve Marconi gibi en ünlü İtalyanların mezar yeri olması nedeniyle “İtalyan Şöhretleri Tapınağı” olarak da bilinen Santa Croce Bazilikasını rehberin anlatımlarıyla fotoğraflayarak turumuza devam ediyoruz. Buradan, adını önünde bulunduğu Eski Saraydan (Palazzo Vecchio) alan ve çevresini süsleyen birçok heykel nedeniyle adeta bir açık hava müzesi gibi görünen Senyörler Meydanına (Piazza Signoria) ulaşıyoruz. Aralarında, Benvenuto Cellini tarafından yapılan bronz Perseus Heykelinin de bulunduğu nefes kesici güzellikteki heykelleri görerek, Eski Köprü’ye (Ponte Vecchio), sokak sanatçıları ve ünlü kafeleriyle bilinen Cumhuriyet Meydanı’na (Piazza Della Repubblica) doğru ilerliyoruz. Gezinti ve alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın bitiminde, Pisa’ya geçerek otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Pisa Cascina’daki otelimizde.  

5. Gün

PİSA - RAPALLO - PORTOFİNO - MİLANO

Otelimizde alacağımız kahvaltımızdan sonra, MİLANO yönünde ilerliyoruz. İlk durağımız Şehrin katedrali için çan kulesi olarak inşa edilen; eğikliği ile dünyaca ünlü Pisa Kulesi’nin bulunduğu PİSA şehri oluyor. Turumuzda, edindiği şöhret ile şehri ve ait olduğu kiliseyi bile gölgede bırakan kulenin yanı sıra, Pisa Katedrali (Cattedrale di Pisa), Anıt Mezarlık(Campo Santo),San Giovanni Vaftizhanesi ve Mucizeler Meydanı’nda (Piazza dei Miracoli) rehberimizin ilgili anlatımları ile gezerek, serbest zaman veriyoruz. Misafirlerimizle tekrar buluşarak, PİSA’dan ayrılıyor ve İtalyan Rivierası boyunca kuzeye ilerliyoruz. Ligurya kıyılarının en karakteristik sahil kasabalarından RAPALLO’ya giriyor ve bölge hakkında rehberimizden bilgilendirmelerini dinleyip, serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle kısa bir otobüs yolculuğu ve keyifli, kısa bir vapur yolculuğu yaparak, rengârenk evlerin çevrelediği küçük limanı ile İTALYA’nın ve Avrupa'nın en resimsel yerleşkelerinden biri olan, 60’lı yılların o harika şarkısına ilham ve adını veren PORTOFİNO’ya geçiyoruz. Keyifle geçireceğimiz zamanın ardından, Portofino ve Rapallo’dan ayrılıyor Ceneviz (Genova) üzerinden, Alpler ile İtalya’nın omurgası olarak bilinen Apenin Dağları arasından, İtalya’nın Roma’dan sonra ikinci büyük şehri MİLANO’ya ulaşıyoruz. Konaklama Milano’daki otelimizde.  

6. Gün

MİLANO -VENEDİK - TREVISO

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, MİLANO merkezine giderek ülkenin otomotiv, moda, aynı zamanda sanat ve lirik opera merkezi olarak da bilinen şehrinde yapacağımız yürüyüş turumuza, İtalyan Operasının en ünlü bestecilerinden Verdi’nin son operasını sahnelediği, dünyanın en büyük ve tanınan opera binalarından La Scala Tiyatrosu’nu, Milano’da 17 yıl geçiren Leonardo Da Vinci’nin anıtını ve müzesini görüyor, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden olan, ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emanuele II Galerisi’ni ziyaret ediyoruz. Yürüyüş turumuzu, kentin en merkezi meydanı Piazza Del Duomo’da, Avrupa’nın dördüncü büyük katedrali olan Milano Katedralini (Duomodi Milano) görerek tamamlıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından rehberimizle yeniden buluşarak MİLANO’dan ayrılıyor ve VENEDİK yönünde ilerliyoruz. Yolda uygun tesislerde verilecek ihtiyaç molalarının ardından, Ortaçağ ve Rönesans dönemi boyunca denizlerdeki en önemli kuvvet olduğu kadar 13. yüzyıldan 17. yüzyılın sonlarına kadar sanatın ve ticaretin merkezi olan Venedik Cumhuriyeti’nin başkenti VENEDİK’e geçiyoruz. Grand Kanal’a bağlanan kırk beş adet kanal ile çevresinde kurulu kentte yapacağımız yürüyüş turumuzda, İtalyan Krallığının kurucusu Vittorio Emanuele II Anıtı’nı, Hapishaneye giden mahkumların Venedik manzarasını son bir kez görerek iç geçirdikleri rivayetinden adını alan, Ahlar Köprüsü’nü (Ponte Dei Sospiri), Venedik Cumhuriyeti’nin siyasi merkezi olan Dükler Sarayı’nı (Palazzo Ducale) İtalya’nın en büyüklerinden biri olan Aziz Marko Milli Kütüphanesi’ni (Biblioteca nazionale Marciana) görerek, Venedik’in simgesi San Marko Meydanı’na ulaşıyoruz. Bizans mimarisi sanatının en iyi bilinen örneklerinden, içerdiği zengin Bizans mozaikleri nedeniyleAltın Kilise”olarak bilinen San Marko Bazilikası’nı da gördükten sonra, turumuzu tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, ekstra olarak düzenlenecek Gondol Turumuzun ardınan, gezinti, alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Trevisio’daki otelimizde. 

7. Gün

TREVISIO–BLED GÖLÜ - LJUBLJANA - ZAGREB

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Trevisio’dan ayrılıyor ve  ZAGREB’e hareket ediyoruz. Kısa süre içerisinde İTALYA’dan Balkan coğrafyasına geçerek Yugoslavya’nın dağılmasıyla ilk bağımsızlığını kazanan SLOVENYA topraklarında ilerliyoruz. İlk durağımız, başkent LJUBLJANA’nın 50 km kuzeybatısında bulunan ve Avrupa'nın en eski Buzul Göllerinden olan, yeşillikler içindeki BLED GÖLÜ olacak… Doğa içerisinde geçireceğimiz keyifli zamanın ardından, ülkenin Başkenti LJUBLJANA'ya ulaşıyoruz. 11. yüzyılda inşa edilen ve Ortaçağda Carniola Kontlarının Sarayı olan Ljubljana Kalesi, Ortaçağ kenti ile modern şehri birbirine bağlayan, kentin sembol yapısı Üçlü Köprü (Tromostovje), adını Slovenya’nın yetiştirdiği en ünlü şair France Preseren‘den alan Preseren Meydanı, Ulusal Kütüphane ve Fransız Kilisesi görülecek yerler arasında yer almaktadır. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zamanın sonrasında Ljubljana ve Slovenya’dan ayrılıyor, HIRVATİSTAN’a geçiyoruz. Bugünkü son durağımız, ülkenin başkenti ve Tuna’nın en uzun kolu, Sava Nehri’nin kıyısına kurulu ZAGREB olacak. Gezimize, Ban Jelačić Meydanı’ndan başlıyoruz. Ev yapımı gıda maddeleri, taze meyve ve sebzelerin satıldığı, kentin geleneksel, turistik çiftçi pazarı Dolac Market, Meryem'in Miracı, Macaristan Kralları I. Ladislaus ve Aziz Stephan’a adanmış, Neo-Gotik tarzda inşa edilmiş Zagreb Katedrali, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Aziz Marko Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Kent merkezinde gezinti ve akşam yemeği için verilecek serbest zamanın bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Zagreb’teki otelimizde.  

8. Gün

ZAGREB - NİŞ

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, ZAGREB’ten ayrılıyor, NİŞ yönünde ilerliyoruz. Öğleye doğru HIRVATİSTAN’dan çıkıyor ve SIRBİSTAN topraklarına giriyoruz. Sırbistan’ın kuzeyinde bulunan, verimli topraklarıyla bilinen Pannonian Ovasında, Tuna’nın güneyinden, Belgrad ve Paracin üzerinden, gerekli ihtiyaç molalarıyla, akşam erken saatlerde NİŞ’e ulaşıyoruz. Niş, Sırbistan’ın Belgrad ve Novi Sad‘dan sonra üçüncü büyük şehri olup, Balkanlarda yer alan en eski yerleşim birimlerinden biridir. Tarih boyunca Doğu ile Batı arasında bir köprü görevi görmüştür. Aynı zamanda Konstantinopolis’in (İstanbul’un) kurucusu ve ilk Bizans imparatoru olan Büyük Konstantin‘in doğduğu şehirdir. Kentte yapacağımız panoramik turumuzdan sonra, Roma kalıntılarının üzerine 18. yüzyılın başlarında inşa edilmiş ve Avrupa’daki en iyi korunmuş Türk Kalelerinden biri olan Niş Kalesi, kale içerisinde bulunan Osmanlı Hamamı, Bali Bey Camii, Kral Milan Anıtı ve Meydanı görerek turumuzu bitiriyoruz. Kent merkezinde olan Kral Milan Meydanı’nda gezinti ve akşam yemeği için verilecek serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Niş’te otelimizde. 

9. Gün

NİŞ - SOFYA - KAPIKULE - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Haçlı Seferlerinin güzergâhı olan, Bizans’ın “Ordu Yolu” ve Osmanlıların Avrupa topraklarındaki fütuhat sürecinde “Sağ Kol” olarak tanımladığı Niş Vadisi hattını izleyerek, Dimitrovgrad üzerinden BULGARİSTAN sınır kapısına ulaşıyor ve BULGARİSTAN’a giriyoruz. Ülkenin başkenti SOFYA’da yapacağımız panoramik turun ardından, şehir merkezinde Aleksander Nevski Meydanı’na ulaşıyoruz. Balkanların en büyüğü olan Aleksander Nevski Katedrali’ni, İsimsiz Asker Anıtını ve şehre adını veren Ayasofya Kilisesi’ni görerek, panoramik turumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Orduevini, Rus Kilisesini, ülkenin başkentinde bulunan Parlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını, halen Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Mahmut Paşa Camii ve Roma dönemi Serdica kentinin kalıntılarını ilgili anlatımlar eşliğinde görerek, şehrin merkezi meydanı olan Nezavisimost (Bağımsızlık) Meydanı’na ulaşıyoruz. Sveta Petka Kilisesi, Banyabaşı Camii, Sofya Sinagogu, Sveta Sofya Anıtı ve Sveta Nedelya Kilisesi’ni görerek turumuzu tamamlıyor, kentin İstiklal Caddesi’ne benzer modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesi’nde gezinti, alışveriş-öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Sofya’dan ayrılıyor, yolda verilecek uygun ihtiyaç molalarıyla Filibe (Plovdiv) üzerinden, Meriç Nehri vadisinde ilerleyerek, Haskovo ve Harmanlı hattından, Kapıkule Sınır Kapısı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, Edirne-Keşan-Çanakkale yolu ile, sabah erken saatlerde İZMİR’e ulaşıyor, siz değerli misafirlerimizle bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI
 • TÜM ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ, TURİST KONAKLAMA VERGİLERİ
 • TÜM OTOBAN CHECK-POİNT (ZTL) VE OTOPARK ÜCRETLERİ
 • 2 Gece 4* Roma’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Venedik-Trevisio’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Pisa Cascina'daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Milano’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Zagreb’deki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Niş’teki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Gemi’de ATS-Pullman (Kabin isteğe bağlı)
 • Venedik Gezisi ve Vapuretto Ücreti
 • Lüks Otobüs ile Ulaşım
 • Araç İçi Limitli Su İkramı
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti (Geçerli vizesi olan veya Yeşil Pasaportu sahiplerine Vize gerekmemektedir.)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli. Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.
 • Tüm Öğle ve  Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Her Türlü Otel Ekstraları
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Gemide Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Gemide Kabin Konaklama Farkı (İsteğe Bağlı)
 • İsteğe Bağlı Venedik’ te Gondol Turu
 • İsteğe Bağlı Portofino – Tekne Ücreti Dahil (25 €)
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 20 € (65 Yaş üstü yolculardan 35 € alınır.)
Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
06.07.20241.249,00
999,00 €
1.599,00 €
1.399,00 €
1.249,00 €
999,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
Taksitler »
11.07.20241.249,00
999,00 €
1.599,00 €
1.399,00 €
1.249,00 €
999,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
Taksitler »
07.08.20241.249,00
999,00 €
1.599,00 €
1.399,00 €
1.249,00 €
999,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
Taksitler »
05.09.20241.249,00
999,00 €
1.599,00 €
1.399,00 €
1.249,00 €
999,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
Taksitler »
19.09.20241.249,00
999,00 €
1.599,00 €
1.399,00 €
1.249,00 €
999,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
Taksitler »
10.10.20241.249,00
999,00 €
1.599,00 €
1.399,00 €
1.249,00 €
999,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 979,00 €
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

1. TUR :  23 Mayıs-01 Haziran    
 2. TUR : 13-22 Haziran (Bayram)   
3.TUR: 06-15 Temmuz
4. TUR:  11-20 Temmuz    
 5.TUR : 15-24 Ağustos     
6. TUR : 05-14 Eylül
7.TUR : 19-28 Eylül    
 8.TUR: 10-19 Ekim

 

1-ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Gerekli vize başvurusunda bulunacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 35-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

8- Seyahat süresince Covid-19 koşulları ile ilgili şu an için herhangi bir kontrol yapılmamaktadır. Ancak her ihtimali göz önünde bulundurmak adına son aşı dozumuzu gösterir ekran görüntüsünü telefonumuzda hazır bulundurmalıyız.

9- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

10- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

13-  Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior, suit, kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

17-  Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ek ücrete tabidir.

19-  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

20- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

21- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

22- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

23- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26- Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur. 

27- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

27- Otellerde, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir 

28- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

29- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

5 Mükemmel
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
bülend arıcı
rehberimiz şerif beye bu güzel anılarla dolu anları bize yasattığı için sonsuz teşekkürler.
04.09.2023
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.