Uçaklı ORTA AVRUPA TURU 2024 (8 Gün-7 Gece)

Uçaklı ORTA AVRUPA TURU 2024 (8 Gün-7 Gece)

 • Bölgenin Seçkin 4* Otellerinde 7 Gece Konaklama Tüm Şehir ve Kültür Turları Dahil!
 • 8 Gün 7 Gece
 • Uçakla ve Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Tur Süresi

8 Gün 7 Gece

1.149,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

Bölgenin Seçkin 4* Otellerinde 7 Gece Konaklama Tüm Şehir ve Kültür Turları Dahil!

Ulaşım

Uçakla ve Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

BERLİN & DRESDEN & BUDAPEŞTE & PRAG & VİYANA & TEREZİN & KARLOVY VARY & BRATİSLAVA & ESTERGON & SZENTENDRE

Tur Hakkında

Berlin ve Dresden Gezisi (Almanya) ve BRATİSLAVA Konaklama Farkı ile... 300 € Değerindeki Tüm Şehir ve Kültür Turları Fiyata Dahil

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 UÇAKLA DİLLERE DESTAN VİP ORTA AVRUPA TURU 

ORTA AVRUPA'DA 5 ÜLKE BİR ARADA

ALMANYA (2) - ÇEK CUMHURİYETİ (2) - MACARİSTAN (1) - SLOVAKYA (1) - AVUSTURYA (1)

BERLİN+DRESDEN+TEREZİN+KARLOVY VARY+CESKY KRUMLOV+BRATİSLAVA
PRAG+ESTERGON+SZENTENDRE+BUDAPEŞTE+VİYANA
  SUN EXPRESS HAVAYOLLARI AKTARMASIZ UÇUŞ KONFORU İLE  

   İZMİR’den İZMİR’e BUDAPEŞTE GİDİŞ ve BERLİN DÖNÜŞ AYRICALIĞI İLE 

  GÜN KAYBI YAŞAMADAN 8 TAM GÜN TUR !!! TAMAMI SEÇKİN 4* OTELLERDE KONAKLAMA AYRICALIĞI !!!   

EKSTRA TUR YOK!!! TÜM TURLAR FİYATA DAHİLDİR

DRESDEN ve BERLİN KONAKLAMA AYRICALIĞI ve TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL !
BERLİN, DRESDEN - TEREZİN KAMPI GEZİSİ FİYATA DAHİL !
CESKY KRUMLOV GEZİLERİ FİYATA DAHİL !
ESTERGON-SZENTENDERE GEZİLERİ FİYATA DAHİL !
BRATİSLAVA GEZİSİ FİYATA DAHİL !
KARLOVY VARY GEZİSİ FİYATA DAHİL !
YÖRESEL EĞLENCE PROGRAMLARI, ORTAÇAĞ ve MACAR GECELERİNE KATILMA İMKANI İLE...
DÜNYACA ÜNLÜ VLTAVA ve TUNA NEHRİ GEZİLERİNE KATILMA İMKANIYLA...

1.TUR: 18-25 Mayıs  2.TUR: 15-22 Haziran (Bayram Dönemi) 3.TUR: 20-27 Temmuz  4.TUR: 03-10 Ağustos
5.TUR: 17-24 Ağustos   6.TUR: 14-21 Eylül   7.TUR: 5-12 Ekim 
 
 (8 Gün-7 Gece)


1. Gün

İZMİR-BUDAPEŞTE (Macaristan)

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, Sun Express Havayolları kontuarı önünde, saat 03.45’de rehberimizle buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi tamamlayarak saat 06.30’da Sun Express Havayollarının XQ 856 sayılı tarifeli aktarmasız uçuşuyla, yerel saat ile 07.50’de BUDAPEŞTE Franz Liszt Uluslararası Havalimanına varıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alarak 145 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan ve 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile ortaya çıkan, ülkenin Başkenti BUDAPEŞTE’ye ulaşıyor, panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyor ve ilk durağımız olan Kahramanlar Meydanı’na ulaşıyoruz. Macarların yeni yurtlarına gelişlerinin bininci yılı anısına 1896 yılında inşa edilen bu tarihi meydanda Milenyum Anıtı ve Macar tarihinin kahramanlarına ait heykelleri gördükten sonra kentin UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş değerlerinden olan Andrassy Bulvarını kat ederek, Buda tarafına geçiyor ve Buda Kalesi’ne ulaşıyoruz. Saray yapılarını, Cumhurbaşkanlığı Köşkünü, şehrin mimari harikalarından olan tarihi Matthias Kilisesini, Balıkçılar Burcunu, Kutsal Üçleme Anıtını ve sivil mimari örneklerinin yanı sıra tarihi kaleyi süsleyen çeşitli heykelleri de göreceğimiz bu ziyaretimizde şehrin muhteşem manzaralarının tadını çıkarma fırsatı da bulacağız. Ziyaretimizin ardından tekrar şehrin modern bölümü olan Peşte tarafına geçerek, kentin en ünlü ve canlı caddesi olan Vasi Caddesinde öğle yemeği, gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın bitiminde, arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak özel tekne ile yapacağımız 1 saatlik Tuna Nehri Tekne Turu’muza başlıyoruz. Tekne turumuz sırasında, yüzünü Tuna’ya dönmüş kentin mimari mücevherleri olan muhteşem köprülerinin yanı ve her iki kıyısındaki tarihi yapıları, ilgili anlatımlar eşliğinde görüyoruz. Tekne turumuzu takiben, otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle birlikte, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Macar Gecesi için otelimizden ayrılıyoruz.  Macar Gecesi programımız kent dışında, orman içerisinde, gerek mimarisi, gerekse dekorasyonu ile şehrin en özel ve otantik restoranlarından birinde gerçekleştirilmektedir. Meşhur Macar Gipsy Orkestrasının müzikleri eşliğinde, limitli şarap ile Macar mutfağının geleneksel tatlarından oluşan yemeğimizin ve geleneksel kıyafetlerle yapılacak Macar danslarının tadını çıkaracağımız programımız 1 saat 45 dk kadar sürecektir. Programın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama BUDAPEŞTE’deki otelimizde.

NOT: Tuna Tekne Turuna katılmayacak olan misafirlerimiz, zamanlarını özel tekneye bineceğimiz iskele yakınındaki cafelerde ya da sahilde değerlendirebilirler. 

Prag'daki gece etkinliklerimiz "Ortaçağ Gecesi" ve "Vltava Tekne Turu", şehir merkezinde olduğu için, bu etkinliklerimize katılmayacak misafirlerimizin merkeze transferini sağlama imkânımız vardır. Ancak bu imkân Budapeşte Macar Gecesi programında bulunmayıp, arzu eden misafirlerimiz akşam yemeği için bir taksi ile merkeze ulaşabilecekleri gibi, otel restoranını ya da otel çevresindeki seçenekleri değerlendirebilirler. 

2. Gün

BUDAPEŞTE-SZENTENDRE –ESTERGON(Macaristan)-BRATİSLAVA(Slovakya)

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından, otelimizden ve Budapeşte’den ayrılıyoruz. İlk durağımız, otantik görünümü ve seçkin sosyal profili ile tanınan Szentendre Sanatçılar Köyü olacak. Arnavut kaldırımlı sokaklarında gezerken görebileceğiniz, güzel kareler yakalayabileceğiniz rengârenk evleri, sanat galerileri ve hediyelik eşyacılarıyla ünlü sanatçılar köyünde keyifli bir serbest zaman veriyoruz.  MACARİSTAN’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağımız ve sıcak çikolatalarından tadabileceğimiz molamızın ardından Szentendre’den ayrılıyor ve Tuna’nın en güzel manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculukla, hem Macar, hem de Osmanlı tarihi açısından özel önem arz eden, marşlara ve şiirlere konu olmuş Tuna’nın “muhafızı” Estergon Kalesi’ne ulaşıyoruz. 1543 yılında Kanuni Sultan Süleyman komutasındaki Osmanlı ordusu tarafından zapt edilen Estergon Kalesi’ni ve üzerine inşa edilen, MACARİSTAN’ın en büyük kilisesi olan Estergom Bazilikasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste öğle yemeği molamızı vererek, kişi başına düşen milli geliriyle Avrupa’nın en zengin şehirlerinden biri olan SLOVAKYA’nın başkenti BRATİSLAVA’ya ulaşıyoruz. Tuna kıyısında aracımızdan inerek, eski kent bölgesinde yürüyüş turu yapıyoruz. Bratislava Kalesi, Parlamento, St. Martin Katedrali, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresia’ya ilk konserini verdiği tarihi bina, Primate Sarayı, Slovak Devlet Tiyatro Binası gibi önemli yapıları ve kentin dünyaca tanınan ünlü şehir heykellerini görerek, yürüyüş turumuzu tamamlıyor, akşam yemeği, gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyor ve ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Bratislava’daki otelimizde

3. Gün

BRATİSLAVA(Slovakya) – VİYANA(Avusturya)

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından, otelimizden ve SLOVAKYA’dan ayrılıyor, AVUSTURYA’ya giriyoruz. Kısa ve keyifli bir yolculuk ile, Avrupa’nın en aristokrat şehri ve Habsburg Hanedanlığının 640 yıllık iktidarına sahne olmuş, dev bir imparatorluğun merkezi olan VİYANA’ya ulaşıyoruz. Müzik, mimarlık, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya Savaşlarının zorlu günlerine zarafetinden bir şey kaybetmeyerek direnen ve Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouveau sanat akımlarının benzersiz bir sentezini sunan, uzun bulvarlarıyla adeta açık hava müzesi olan şehirde panoramik bir tur yapıyoruz. Turumuz sırasında, Avusturya’nın dünyaya mal olan ressamı Gustav Klimt’in öğrencilik ve hocalık yaptığı Uygulamalı Sanatlar Akademisi, Kursalon Konser Salonu, Atatürk’ün de kaldığı Bristol Hotel,  Devlet Opera Binası, Parlamento, Belediye Sarayı (Rathaus) ve Viyana Üniversitesine ait muhteşem yapılar turumuz sırasında görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından şehir merkezinde bulunan Maria Theresia Meydanı’nda aracımızdan inerek yürüyüş turumuza başlıyoruz. Sanat Tarihi Müzesi, Doğa tarihi Müzesi, Hoffburg Sarayı gibi şaheserleri ilgili anlatımlar eşliğinde göreceğimiz gezimizi, eski kentin kalbinde bulunan Aziz Stefan Katedralini görerek tamamlıyor, gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından tekrar aracımızla buluşarak, panoramik ziyaretlerimiz ile kenti daha yakından tanıyacağımız turumuza devam ediyoruz. İlk olarak Reichsbrücke Köprüsü’nden geçerek, Tuna Nehri üzerindeki Donauinsel Adası’nı görüyor ve ardından asimetrik mimari unsurlarıyla şehrin ilgi çeken çağdaş sanatsal değerleri arasında yer alan Hundertwasser Sanat Evlerini ziyaret ediyoruz. Burada uygun fiyatlı çeşitli hediyelik eşyaları satın alma şansı bulacağımız serbest zamanın ardından 1668-1745 yıllarında Savoy Prensi Eugen tarafından yaptırılan, Yukarı ve Aşağı Belvedere Sarayı olarak bilinen barok yapılardan oluşan geniş ve göz alıcı bahçelere sahip Belvedere Sarayı’nı panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Panoramik şehir turumuzu 17. yüzyılın sonunda İmparator Leopold tarafından yaptırılan ve 18. yüzyıl boyunca İmparatorluk ikametgâhı olan Schönbrunn Sarayını ve Bahçelerini panoramik olarak, ilgili anlatımlar eşliğinde gezerek tamamlıyoruz. Yeniden kent merkezine dönüyor ve Viyana’nın mağazaları ile ünlü caddesi Mariahilferstrasse’de alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyor sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Viyana’daki otelimizde.

Arzu eden konuklarımız, rehberimizden alacakları yönlendirmelerle, dünyaca ünlü ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken klasik müzik konserlerinden birine katılabilirler.

4. Gün

VİYANA(Avusturya)-CESKY KRUMLOV – PRAG(Çekya)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Viyana’dan ayrılıyor ve ÇEKYA yönünde ilerliyoruz. Yolda verilecek bir ihtiyaç molası ile öğleye doğru Çek Cumhuriyeti'nin Güney Bohemya bölgesinde, tarihi Gotik mimarisi, Orta Çağ’dan kalan sokak düzeni ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan kalesi ile tanınan CESKY KRUMLOV kasabasına ulaşıyoruz. Orta Avrupa’nın en etkileyici ve masalsı kalesini, ilgili anlatımlar ve kasabanın muhteşem manzaraları eşliğinde ziyaret ediyor ve ardından gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben kasabadan ayrılıyor ve erken akşam saatlerinde, "Altın Şehir", "100 Kuleli Şehir”, "Masal Şehri" ve "Avrupa'nın Kalbi" gibi isimlerle de anılan, ülkenin başkenti PRAG’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Gece, arzu eden misafirlerimizle birlikte, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Ortaçağ Gecesi için otelimizden ayrılıyoruz. Ortaçağ Gecesi programımız, Prag eski kent merkezinde bulunan 400 yıllık tarihi bir restoranda gerçekleştirilmektedir. Limitsiz şarap ve/veya Çek birası eşliğinde, ülkenin geleneksel lezzetlerinden oluşan yemeğimizin ve zengin görsel şovların tadını çıkaracağımız bu sürprizli gecede Dansçı Esir Kızlar masanızda size eşlik edebilir, Ateş Dansçıları, Dilenciler, Korsanlar yanınızdan geçebilir ve sizler de bu masalsı ortaçağ atmosferinde kaybolabilirsiniz. İki buçuk saat kadar sürecek bu renkli geceyi kaçırmamanızı özellikle tavsiye ederiz. Programın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama PRAG’daki otelimizde

Not: Gece turumuza katılmayacak misafirlerimiz, arzu ederler ise aracımız ile kent merkezine gelip, bu akşamı serbest geçirerek, program sonrasında yine aracımız ile otele dönme imkânına sahip olacaklardır. 

5. Gün

PRAG(Çekya)

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısından sonra, bugünkü programımıza Şehir Müzesi, Tarihi Tren Garı, Ulusal Müze, Devlet Opera Binası, Wenceslas Meydanı görülerek yapılacak panoramik şehir turumuzla başlıyor ve kentin efsanelerle harmanlanmış hikâyesinin başladığı Vişehrad Kalesine ulaşıyoruz. Şehrin, 10. yüzyılda kurulduğu bölgede, kale içerisinde, kentin kuruluş efsanelerine tanıklık eden heykelleri ve Aziz Peter ve Paul Bazilikasını ilgili anlatımlar eşliğinde görerek, kale surlarında, Vltava Nehrinin doyumsuz panoramik manzaraları eşliğinde kısa bir sabah yürüyüşü yapıyoruz. Ardından Vişehrad Kalesinden ayrılıyor ve ilk olarak, Bohemya Krallarına, Kutsal Roma-Germen imparatorlarına ve Çekoslovakya Cumhurbaşkanlarına ev sahipliği yapan Prag Kalesi’ne ulaşıyor ve kaleden, eski kent meydanına dek adım adım Prag Şaheserleri turumuza başlıyoruz. Eski Kraliyet Sarayı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Başpiskoposluğunun merkezi ve şehrin katedrali olan, 1344 yılında yapımına başlanan, inşaatı altı yüz yıl süren, pek çok kral ve kraliçenin taç giyme törenine ev sahipliği yapan St. Vitus Kilisesini görüyoruz.  Simyacılar Sokağı, St. George Kilisesi, Malá Strana (Küçük Mahalle) bölgesi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 30 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir bölgesinde Johannes Kepler’in Evi, 15. yüzyılda inşa edilen, üzerinde 12 Havari ile şovlar gerçekleştirilen tarihi Astronomik Saat Kulesi, gezimizin devamında görülecek yerler arasındadır. Yürüyüş turumuz tamamlandıktan sonra, yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çek Cumhuriyeti’nin en cazip ürünlerinden olan, göz alıcı Granat Taşı ve Bohemya Kristalleri özellikle ilginizi çekecektir. Serbest zamanın ardından TYN Kilisesi, Jan Hus Heykeli, sosyalizmin 1948’de ilan edildiği Kinsky Sarayı, St. Nicolas Kilisesini görerek turumuzun ikinci bölümüne başlıyor, Vltava Nehrine doğru ilerleyerek, Yahudi nüfusuyla bilinen Josefov Mahallesi, bugün Çek Hükümeti tarafından kullanılan Straka Akademisi, Stefaniküv, Manes ve Cechuv Köprülerini görerek, turumuzu tamamlıyor ve akşam erken saatlerde otelimize dönüyoruz. Gece arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Vltava Nehri Tekne Turu için otelimizden ayrılıyoruz. Şehri tam ortasından ikiye bölen ve kente hayat veren kanallarıyla ünlü Vltava Nehri üzerinde yapacağımız açık büfe yemekli ve limitli içkili turumuzda, şehrin romantik gece aydınlatmalarıyla sunduğu muhteşem görüntüleri izliyoruz. Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken teknemizin havuzlar içerisinde yükselme ve alçalmalarını deneyimliyoruz. Charles Köprüsü altından geçerken dilek tutulması turistik bir gelenek haline gelmiş olan turumuz iki saat kadar sürecektir. Programın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama PRAG’daki otelimizde.

Not: Gece turumuza katılmayacak misafirlerimiz, arzu ederler ise aracımız ile kent merkezine gelip, bu akşamı serbest geçirerek, program sonrasında aracımız ile otele dönme imkânına sahip olacaklardır.

6. Gün

PRAG - KARLOVY VARY – TEREZİN KAMPI(Çekya) – DRESDEN(Almanya)

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından, PRAG’dan ayrılıyoruz. Bugünkü ilk durağımız 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan KARLOVY VARY. Eşsiz bir doğaya sahip bu şirin kentte yapacağımız yürüyüş turumuzda, Atatürk’ün 1918’de tedavi için geldiği dönemde kaldığı Rudolf’s Hof Oteli görerek başlıyoruz. Kentin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş muhteşem konakları, her yıl düzenlenen Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali'ne ev sahipliği yapan tarihi Grand Pupp Oteli, Çar Petro, Goethe, Beethoven gibi Dünya değerlerinin kaldıkları evleri görerek, termal galerileri ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanda Çek geleneksel lezzetlerini tatma ve kristal, porselen, granat ve kehribar taşlarının yanı sıra diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda alışveriş yapma imkânına sahip oluyoruz. Serbest zamanın ardından Karlovy Vary’den ayrılıyor ve Terezin şehrine ulaşıyoruz. II. Dünya savaşının izlerini taşıyan en özgün kamplar arasında yer alan TEREZİN KAMPI’nda hapishane olarak kullanılan Küçük Kale’yi ziyaret ediyor, kadın ve erkeklerin ayrı ayrı kaldıkları koğuşları, SS asker kışlalarını, Nazi Almanya’sının inşa ettiği bölümleri ilgili anlatımlar eşliğinde geziyoruz. Oscar ödüllü “Hayat Güzeldir” ve “Piyanist” filmlerine ev sahipliği yapan Terezin Kampı / Küçük Kale ziyaretimizin ardından kısa bir yolculuk ile Çek Cumhuriyeti’nden ayrılıyor ve ALMANYA’ya giriyoruz.  Ülkenin en güzel şehri olarak bilinen, ayakta kalmış ya da II. Dünya Savaşının yıkımından sonra ayağa kaldırılmış birçok barok yapısıyla ünlü, kıyısına kurulduğu Elbe’nin Floransa’sı olarak tanımlanan DRESDEN’e ulaşıyor ve şehir merkezinde akşam yemeği için verilecek serbest zamanı takiben otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Dresden’deki otelimizde

7. Gün

DRESDEN-BERLİN(Almanya)

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısından sonra, eski kenti yakından tanımak üzere Dresden şehir merkezine gidiyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turumuzda Semper Operası, Zwinger Sarayı, Hof Kilisesi, Güzel Sanatlar Akademisi, Elbe Nehri, Albertinum, Brühl Terası, Eski Şehir Meydanı, Frauenkirche Kilisesi, Martin Luther Heykeli görülecek yerler arasındadır. Yürüyüş turumuzu tamamladıktan sonra vereceğimiz kent merkezindeki serbest zamanın ardından Dresden’den ayrılıyor ve ALMANYA’nın tarihi geçmişi ile ünlü ve başkenti BERLİN’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda uygun bir tesiste yemek molamızı alarak kente varışımızın ardından kenti yakından tanıyacağımız panoramik turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında uygun noktalarda verilecek kısa serbest zamanlar ile soğuk savaş döneminin simgelerinden olan Utanç Duvarını, aynı dönemin bölünmüş Berlin’inin önemli geçiş/kontrol noktalarından olan Check Point Charlie’yi, kentin simgelerinden olan Parlamento Binasını, Brandenburg Kapısını, Unter den Linden Caddesini, Müzeler Adasını, Berlin Katedralini (DOM), Alexanderplatz Meydanını görüyoruz. Akşam yemeği için verilecek serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Berlin’deki otelimizde

8. Gün

BERLİN – İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, eski kentin tarihi ve modern kentin en canlı caddesi olarak bilinen Kurfürstendamm Caddesine gidiyoruz. Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi olarak bilinen Gedächtnis Kilisesini de görme şansına sahip olacağımız, bugün Batı Berlin'in simgesi olarak bilinen caddede bir keyif kahvesi ve son alışverişlerimiz için vereceğimiz serbest zamanı takiben Berlin – Brandenburg Havaalanına transferimizi gerçekleştirerek, SUNEXPRESS Havayollarının tarifeli seferi ile 14:40’da hareket edecek ulan aktarmasız uçağımızdaki yerlerimizi almak üzere Pasaport ve Gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yerel saat ile 18:35’de İZMİR’e varıyor, bir sonraki ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

İSTEĞE BAĞLI ORTA AVRUPA EĞLENCE PROGRAMLARI

İsteğe Bağlı Macar - Çigan Gecesi Turu (65 €): Macar Gecesi programımız kent dışında, orman içerisinde, gerek mimarisi, gerekse dekorasyonu ile şehrin en özel ve otantik restoranlarından birinde gerçekleştirilmektedir. Meşhur Macar Gipsy Orkestrasının müzikleri eşliğinde, limitli şarap ile Macar mutfağının geleneksel tatlarından oluşan yemeğimizin ve geleneksel kıyafetlerle yapılacak Macar danslarının tadını çıkaracağımız programımız 1 saat 45 dk kadar sürecektir.

İsteğe Bağlı, Tuna Nehri Tekne Turu (35 €): Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen Tuna Nehri Tekne Turumuz, muhteşem Budapeşte manzaraları ve ilgili anlatımlar eşliğinde, özel tekne ile ve bir içki/içecek servisiyle gerçekleştirilecektir. Bu keyifli turumuz 1 saat kadar sürecektir.

İsteğe Bağlı, Ortaçağ Gecesi Turu (70 €): Ortaçağ Gecesi programımız, Prag eski kent merkezinde bulunan 400 yıllık tarihi bir restoranda gerçekleştirilmektedir. Limitsiz şarap ve/veya Çek birası eşliğinde, ülkenin geleneksel lezzetlerinden oluşan yemeğimizin ve zengin görsel şovların tadını çıkaracağımız bu sürprizli gecede Dansçı Esir Kızlar masanızda size eşlik edebilir, Ateş Dansçıları, Dilenciler, Korsanlar yanınızdan geçebilir ve sizler de bu masalsı ortaçağ atmosferinde kaybolabilirsiniz. İki buçuk saat kadar sürecek bu renkli geceyi kaçırmamanızı özellikle tavsiye ederiz.

İsteğe Bağlı, Vltava Nehri Tekne Turu (50 €):Şehri tam ortasından ikiye bölen ve kente hayat veren kanallarıyla ünlü Vltava Nehri üzerinde yapacağımız açık büfe yemekli ve limitli içkili turumuzda, şehrin romantik gece aydınlatmalarıyla sunduğu muhteşem görüntüleri izliyoruz. Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken teknemizin havuzlar içerisinde yükselme ve alçalmalarını deneyimliyoruz. Charles Köprüsü altından geçerken dilek tutulması turistik bir gelenek haline gelmiş olan turumuz iki saat kadar sürecektir.

Not: Sadece, 20 Temmuz çıkışlı turumuzun Budapeşte konaklaması 3* Otel olacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • SUN EXPRESS Havayolları Tarifeli Seferi İle Aktarmasız İZMİR-BUDAPEŞTE/BERLİN-iZMiR GİDİŞ-DÖNÜŞ Uçak biletleri
 • Programda belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları 
 • BERLİN, DRESDEN, TEREZİN, KARLOVY VARY, BRATİSLAVA, ESTERGON, SZENTENDRE, CESKY KRUMLOV Özel Turları
 • ALMANYA’da 4* Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar
 • MACARİSTAN’da 4*Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • SLOVAKYA’da 4*Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • ÇEK CUMHURİYETİ’nde 4* Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar,
 • AVUSTURYA’da 4* Otelde 1 gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Tecrübeli ACADEMİC TOUR Rehberlik Hizmetleri,
 • Havalimanı ve Tüm Otoban, Otopark-Gümrük Vergileri ve Şehir giriş Ücretleri, Turist Vergileri
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi   

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda İsteğe Bağlı Olarak Gerçekleştirilecek Eğlence Programları ve Nehir Gezileri
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları, şöför bahşişler​i, müze ören yerleri-saray girişleri
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 25 € , 65 Yaş  üstü yolculardan 40 €  alınır.
 • Yurtdışı çıkış harcı. 150 TL (Şahsi olarak İlgili Bankalara yatırılır)
 • Vize ve Servis Hizmeti Ücreti (Schengen Vizesine veya Yeşil Pasaporta sahip misafirler için Vize Gerekmemektedir)
Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
15.06.20241.399,00
1.199,00 €
1.799,00 €
1.549,00 €
-0 - 2 Yaş 180,00 €
3 - 12 Yaş 1.179,00 €
Taksitler »
20.07.20241.399,00
1.199,00 €
1.799,00 €
1.549,00 €
-0 - 2 Yaş 180,00 €
3 - 12 Yaş 1.179,00 €
Taksitler »
03.08.20241.399,00
1.199,00 €
1.799,00 €
1.549,00 €
1.199,00 €0 - 2 Yaş 180,00 €
3 - 12 Yaş 1.179,00 €
Taksitler »
17.08.20241.399,00
1.199,00 €
1.799,00 €
1.549,00 €
-0 - 2 Yaş 180,00 €
3 - 12 Yaş 1.179,00 €
Taksitler »
14.09.20241.399,00
1.199,00 €
1.799,00 €
1.499,00 €
-0 - 2 Yaş 180,00 €
3 - 12 Yaş 1.179,00 €
Taksitler »
05.10.20241.399,00
1.149,00 €
1.799,00 €
1.499,00 €
1.399,00 €
1.149,00 €
0 - 2 Yaş 180,00 €
3 - 12 Yaş 1.129,00 €
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

TUR HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR:

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş ve kaşe ile uzatılmış pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 40-30 gün önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7-Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş saatleri değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri,rötar veya uçuş iptallerinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

8- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 55 cm x 35 cm x 25 cm boyutlarını ve 7 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOURve tur rehberi sorumlu değildir.

9-Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

10- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

11- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir. Uçaklı turlarımızda 0-2 Yaş bebeklere koltuk verilmez.

12-Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

13- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

14- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

15- Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

16- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar,açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

17- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

18- Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, kruvasan, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

20- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi  zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

23- Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26-Uçakla Orta Avrupa Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

27- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

28- Kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır. Aynı uygulama yurtdışı turlarından seçilen bir yurtiçi turuna rezervasyon değişikliği yapıldığında da geçerlidir.

29-Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.

30- Pandemi Koşulları ile ilgili herhangi bir kısıt ve kontrol bulunmamaktadır. Önlem olması adına son doz aşı pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız önerilmektedir. 
 31- Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı ve/veya DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.
32- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.