Uçaklı VİZESİZ KOSOVA`lı BÜYÜK BALKAN TURU (6 Gece Konaklamalı) 2024 Sezon Boyunca

Uçaklı VİZESİZ KOSOVA`lı BÜYÜK BALKAN TURU (6 Gece Konaklamalı) 2024 Sezon Boyunca

 • Bölgenin Seçkin 5* ve 4* Otellerinde Konaklama KonaklamaTOPLAM 6 GECE OTEL KONAKLAMALI
 • 8 Gün - 8 Gece
 • Uçakla ve Otobüsle Seyahat

Tur Süresi

8 Gün - 8 Gece

649,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

Bölgenin Seçkin 5* ve 4* Otellerinde Konaklama KonaklamaTOPLAM 6 GECE OTEL KONAKLAMALI

Ulaşım

Uçakla ve Otobüsle Seyahat

Gezilecek Yerler

MAKEDONYA – KOSOVA - ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA-HERSEK – SIRBİSTAN – (HIRVATİSTAN)

Tur Hakkında

Balkan Coğrafyasında Vizesiz 6 ÜLKE/ İzmir-Üsküp-İzmir Aktarmasız Direkt Uçuş Avantajı ile

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


ACADEMİC TOUR KALİTE, GÜVENCE VE TECRÜBESİ İLE 
2024 UÇAKLA VİZESİZ 6 GECE KONAKLAMALI

 KOSOVA'lı BÜYÜK BALKAN TURU 

MAKEDONYA – KOSOVA ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA-HERSEK – SIRBİSTAN – (HIRVATİSTAN)

BÖLGENİN SEÇKİN 5*, 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI

 8-Gece-8 Gün / 6 Gece Otel Konaklamalı /Otellerde Sabah Akşam Yemekleri Dahil 
1 Gece (Belgrad) – 1 Gece (Saraybosna) – 1 Gece (Trebinje veya Medjugorje) – 1 Gece (İşkodra)
1 Gece (Ohrid) – 1 Gece (Üsküp) Konaklama ile

İZMİR-ÜSKÜP-İZMİR AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞ AVANTAJI İLE

ACADEMİC TOUR, UÇAKLA BALKAN TURU AYRICALIKLARI
MAKEDON GECESİ EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !
BOŞNAK GECESİ EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !
 SÜRPRİZ EKSTRA TUR YOK! 

TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI  FİYATA DAHİL !
KOSOVA TURU FİYATA DAHİL ! 
KARADAĞ'da BUDVA, KOTOR ve PERAST TURLARI  FİYATA DAHİL !
ST NAUM MANASTIRI GEZİSİ FİYATA DAHİL !
MATKA KANYONU GEZİSİ FİYATA DAHİL ! 
BLAGAJ (SARI SALTUK) GEZİSİ FİYATA DAHİL !

14-21 Nisan / 28 Nisan-5 Mayıs / 12-19 Mayıs / 26 Mayıs-2 Haziran 
5-12 Haziran / 9-16 Haziran / 16-23 Haziran / 3-10 Temmuz / 17-24 Temmuz 
 21-28 Temmuz / 31 Temmuz-7 Ağustos / 14-21 Ağustos / 18-25 Ağustos
1-8 Eylül / 11-18 Eylül / 13-20 Ekim

 ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!  


1. Gün

İzmir – Üsküp - Belgrad

Dikkat !!! Tarihlere Göre Cumartesi’yi Pazar’a veya Salı’yı Çarşamba’ya Bağlayan Gece Çıkışlı:

Gece saat 22:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde, Academic Tour görevlilerinin karşılaması ile  siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz.

1.GÜN:  Tarihlere Göre Pazar veya Çarşamba Günü:  Üsküp- Belgrad

Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait XQ 896 sefer sayılı uçağımız ile saat 01:35’da AKTARMASIZ (DİREKT) uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve yerel saat 01:59‘da Üsküp Havaalanına varıyoruz. Bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen otobüslerimiz ile SIRBİSTAN’ın başkenti BELGRAD’a doğru yola koyuluyoruz. Belgrad; Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen, Pannonian Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirleri’nin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah ve aydınlık bir kenttir. Birçok önemli yapının yanı sıra 1999 NATO bombardımanında yıkıldığı haliyle duran Genel Kurmay Binaları, Sırbistan Parlamentosu, Eski Saray, Terazi Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Ulusal Müze ve Milli Tiyatro’yu görüyor ve panoramik şehir turumuzun gerçekleştirerek, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Öğrenci Meydanından başlayarak, Bayraklı Camii, Belgrad Kalesi Surları, Leopold ve Despot Kapıları, Kale Meydanı, Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Büyük Savaş Adası, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, İstanbul Kapısı, Açıkhava Silah Müzesi ve Osmanlının kenti Prens Mihalio’ya teslim ettiği yerde yüz yıl sonra yapılan Anahtar Teslim Anıtı’nı görme şansına sahip olacağız. Turumuzun sonunda, Belgrad’ ın en canlı caddesi olan Knez Mihailova Caddesi’ nde serbest zaman veriyoruz. Programımızı tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BELGRAD’da otelimizde.

2. Gün

Belgrad - Saraybosna (Sarajevo) Boşnak Gecesi Eğlencesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasında, BOSNA-HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA’yı gezmek üzere yola çıkıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapan, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan SARAYBOSNA, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’ nın Kudüs’ ü kabul edilir. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramasına rağmen güzelliğini halen büyük ölçüde korumuştur. Saraybosna’da; Sebil Çeşmesi, Bursa Bedesteni, Baş Çarşı Camii, görüp ilerleyerek, Başçarşı’ da ki gezintimizle turumuza başlıyoruz. Tarihi Osmanlı Hanı olan Morica Han,  Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camii, Sinagog, Bedesteni görüyor ve  Ferhadiye Caddesi ’ne giriş yapıyoruz. Burada, Ferhadiye Camii ve Avusturya mimari tarzında olan binaları görüp, İsa’ nın Kalbi Katedrali önünde, yolda bulunan  Bosna Gülü veya Kanlı Gül olarak tabir edilen simgeler hakkında rehberimizden bilgileri alıp,  bağımsızlık sembolü Sönmeyen Ateş’i görmeye gidiyoruz. Fotoğraf çekimi sonrasında, alışveriş için  serbest zaman veriyoruz. Bu esnada  Boşnak Böreğini’de tatma şansınada sahip olacaksınız. Daha sonra, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü ve Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği Eski Kütüphane gezilerimizi tamamlayarak, Restaurant’da veya otelimizde alacağımız akşam yemeğimizi alıyor ve Boşnak Gecesi eğlencesi ile unutulmaz bir  gece yaşıyoruz. Konaklama Saraybosna’da otelimizde.

3. Gün

Saraybosna – Mostar – Blagaj (Sarı Saltuk-Alperen Tekkesi) – Poçitel – (Trebinje veya Medjugorje) (Dubrovnik)

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, MOSTAR'a doğru yol alıyoruz. Burada, Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’ de Mimar Sinan’ ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’ in inşa ettiği, ancak Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’ te Türkiye nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve kendinizi tarihin içinde hissedeceğiniz Mostar Köprüsü’nü, Koska Mehmed Paşa Camii’ni, Eski Hamamı geziyoruz. Kuyumcular Çarşısı’nda serbest zamanın ardından, Avrupa’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan, Buna Nehri’ nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ ni (Alperen Tekkesi) görmek üzere BLAGAJ’ a hareket ediyoruz. Muhteşem bir doğaya sahip 1465’de Osmanlıların eline geçtikten sonra bu bölgede kurulan tekke, Bosna’ nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Fotoğraf molası sonrasında tekrar yola çıkıyor ve otobüsümüzden, rehberimizin bilgilendirmeleriyle panoramik olarak POÇİTEL Köyü’nü görüp, tur tarihlerimize göre Medjugorje veya Trebinje de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra isteyen misafirlerimizle beraber, konaklama yapacağımız otel bölgesi Trebinje denk gelen tarihlerde ve katılım sayısı yeterlilik durumuna göre Dubrovnik turumuzu yapıyoruz. Konaklama otelimizde.

İsteğe Bağlı Dubrovnik Turu : Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizle otelde akşam yemeği aldıktan sonra, Trebinje’den ayrılıyor, kısa bir yolculuk ile Bosna Hersek–Hırvatistan Sınır Kapısına varıyoruz. Ekstra (isteğe bağlı 60 € olan bu tur yeterli sayıda katılımcı olduğu takdirde gerçekleşecektir.) Pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştirerek Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Eski adı Ragusa olan, Hırvatistan’ın Adriyatik sahilindeki Ortaçağdan kalma eserleri ile ünlü şehrini geziyoruz. Korunaklı bir yarımada üzerine kurulu ve etkileyici surlarıyla göz alan bu tarihi kentte, görkemli şehir surlarının ve kapılarının, Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Heykeli, Aziz Blaise Kilisesi, Sponz Sarayı, Rektör Sarayı ve tarihi limanın görüleceği gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zamanı takiben kentten ayrılarak,Hırvatistan – Bosna Hersek Sınır Kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Trebinje’yedeki otelimize dönüyoruz.

4. Gün

(Trebinje veya Medjugorje) – Perast - Kotor – Budva – St.Stefan - İşkodra

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Balkanlar’ın en sakin, en yeşil ve en güzel ülkelerinden biri olan KARADAĞ’a hareket ediyoruz. Kotor Körfezi’nin büyüleyici güzelliklerini takiben, ilk gezi durağımız PERAST kasabası olacak… Burası muazzam bir Orta Çağ köyü olup, aynı zamanda UNESCO koruması altındadır. Sahiline bakan 2 küçük adadan birincisi bir manastır adası olan ve turistik ziyarete kapalı olan Sveti Djordje yani St. George Adası, diğeri ise insan eliyle 600 yıl önce yapılmış olan Lady of the Rocks (Kayaların Leydisi) adasıdır. Hayran kalacağınız bu güzellikleri resimlemek üzere alacağımız kısa bir fotoğraf molası sonrasında, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR'a ulaşıyoruz. Deniz Kapısı’ndan, Mareşal Tito’nun ünlü sözünün yazıldığı kapıdan geçerek, Eski Şehir’e (Stari Grad) giriyoruz. Utanç Meydanı, Silah Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Rektör Sarayı, Beskuça, Pima Palata, Aziz Tripun Katedrali, Grigurina Palata,  Aziz Luka Kilisesi, Müzik Okulu, ve Aziz Nicola ile Klara Kiliseleri’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Buradan hareketle Trsteno Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde ilerliyor ve çok renkli gece hayatı ile çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan BUDVA şehir merkezini otobüsümüzden panoramik olarak görerek turumuza devam ediyor ve  St. Stefan Adası’nın muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize ekleyip, doğa güzellikleri içerisinde yapacağımız harika bir yolculuk ile ARNAVUTLUK sınır kapısına varıyoruz. Pasaport kontrol işlemlerimizi tamamlayarak İşkodra kentine ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği İŞKODRA’da otelimizde.

5. Gün

İşkodra – Tiran - Elbasan - Sveti Naum - Ohrid - Makedon Gecesi

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan TİRAN’a gidiyoruz. 20.yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un bu gözde şehrinde Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Heykeli ve Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Buradaki gezimizi tamladıktan sonra, Balkanların Osmanlı döneminde kurulan şehirlerinden olan ELBESAN üzerinden ilerleyerek, Makedonya – Arnavutluk Sınır Kapısına ulaşıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Ohrid’e 40 km uzaklıktaki gölün doğduğu yer olan Sveti Naum’a gidiyoruz. Makedonlar buraya “Cennetten bir köşe” diyor. Unesco tarafından koruma altına alınan bölgede yeşilin her tonunu görmeniz mümkün… Sveti Naum bölgesinde yer alan Galicica Doğal Milli Parkı’nın büyüleyici güzelliğinin keyfini çıkarırken, isteyen konuklarımız sandalla gölde geziye katılabilir veya hediyelik eşya dükkanlarında alışverişler yapabilir. Yeniden buluşmamızın ardından, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş “Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohri’nin üzerine düşmüş” tanımlaması ile ünlü Ohrid şehrine ulaşıyoruz. Kentteki ilk durağımızda, Roma döneminden kalma, ilk Makedon Devleti’nin kurucusu Çar Samuel’in adını taşıyan, eşsiz şehir manzarasına sahip Ohrid Kalesi’ni görüyoruz. Daha sonra şehir merkezine geçiyor ve rehberimizin anlatımları eşliğinde, Kiril Alfabesinin yaratıcıları Aziz Kiril ve Metodi, Aziz Naum ve Klemens heykelleri, neo-klasik tarzda inşa edilmiş Osmanlı dönemi Evlerini, Ayasofya Kilisesi Camii’ni, 1100 yaşındaki Çınar Meydanındaki ağacı, Meryemana Kilisesi, Halveti Tekkesi, Ali Paşa Camii görerek, Türk çarşısında’nda serbest zaman veriyoruz. Meşhur Ohri incilerinden mamul takılar başta olmak üzere alışverişler yapabilir, kafelerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Serbest zamanımızın bitiminde, isteyen konuklarımızla Mavi İnci” adıyla bilinen ve dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohrid Gölünde Tekne Turu’na katılıyoruz.(ekstra) Tekne turumuz sırasında Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohrid Başpiskoposluk Binası, Tito’nun Yazlık Konutu ve Oteller bölgesini görme şansına sahip olacaksınız. Keyifle geçen tekne turu sonrasında Restaurant’da veya otelimizde alacağımız akşam yemeği esnasında Balkan müzikleri ve folklor gösterileri eşliğinde Makedon Gecesine katılıyoruz. Konaklama Ohrid’de otelimizde.

6. Gün

Ohrid– Resne – Manastır (Bitola) – Üsküp

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, II. Abdülhamid’ in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’ nin öncülerinden Niyazi Bey’ in memleketi olan RESNE’ye gidiyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyor ve Balkanlar’ ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’ nın tarih ve kültür cenneti  MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz. ATATÜRK’ ün okuduğu Askeri İdadi’ yi (Askeri Lise) ziyaret ederek, Şirok Sokakta Osmanlı’ dan kalan Orduevi, Eleni’ nin Evi, Saat Kulesi, Pekmez Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii gibi yapı ve eserleri göreceğimiz yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ayrıca ünlü türküye ilham olan havuz ve çeşmeyi görerek, serbest zaman veriyoruz. Buradan tekrar ÜSKÜP’e hareket ediyoruz.  Üsküp kentinin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neo-klasik binalarını gözlemleyerek, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve Eski Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Makedonya Meydanı’nda, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, JüstinyenII.Philip, Kraliçe Olympia, B.İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi’ni görüp, bu esnada bol, bol fotoğraf çekme şansına da sahip olacaksınız. Akşam saatlerinde Eski Türk Çarşısı’nda; serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp otelimizde.

7. Gün

Üsküp – Matka Kanyonu– Prizren - Üsküp

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Üsküp’e geri dönmek üzere ayrılarak yaklaşık 15 km güney batısında, Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda yer alan ve Dünyanın en doğal 100 harikaları listesinde bulanan  MATKA KANYONU’na gidiyoruz. Sakinliğinin yanında, muhteşem doğasında büyüleneceğiniz Kanyon, eşsiz doğa güzellikleri ve bine yakın farklı bitki çeşidiyle saklı bir cenneti andırıyor. Bu harika doğaya sahip kanyonda, isteyen konuklarımız tekne turuna katılabilir veya kafelerinde vakit geçirebilirler. Serbest zamanın bitiminde yönümüzü Osmanlı ve anadolu izlerini görebileceğimiz KOSOVA’ya çeviriyor ve sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak, muhteşem doğası ile dikkat çeken köy manzaraları eşliğinde ilerleyerek PRİZREN’e gidiyoruz. Tarihi 15 asır gerilerden gelen bu güzel şehri tanıtan, mimari silüeti ve 5 vakit minarelerinden ezan sesleri yükselen, yol ve dükkan levhalarındaki Türkçe ibareleri ile ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibasını veren Prizren’deki gezimizde, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Halveti Tekkesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Kentin sempatik çarşısında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman sonrasında, Üsküp’e geri dönüyoruz. Akşam saatlerinde varışımızın ardından, Üsküp Çarşısı’nda; serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendirme ve tavsiyeleri ile, şehrin keyfini doya doya çıkarma şansına sahip olacaksınız.

8. Gün

Üsküp - İzmir

Rehberimizin belirlediği saatte yeniden buluşmamızın ardından, Üsküp Hava Limanı’na gidiyor ve gerekli pasaport-chekin işlemlerinden sonra SUN EXPRESS HAVAYOLLARI'na ait XQ 897 sefer sayılı uçağımız ile Cumartesi’yi Pazar'a bağlayan (seçilen tarihe göre Salı’yı Çarşamba’ya) gece yarısı saat 02:50'de AKTARMASIZ DİREKT İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ediyor ve 05:10’da İzmir’e ulaşıyoruz. Unutulmaz anılarımızla bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

NOT: Uçuş saatlerinin Havayolu tarafından değişikliği durumunda mesaj yolu ile tarafınıza 1 gün öncesinde bilgilendirme yapılacaktır.

UÇUŞ BİLGİLERİ: SUNEXPRESS

XQ896 – ADB-SKP – 01:35-01:59

XQ897 – SKP-ADB – 02:50-05:10

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Üsküp / Üsküp-İzmir Aktarmasız Sun Express Hava Yolları ile Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Alan-Otel-Alan Transferleri ve Şehirlerarası Otobüs ile Ulaşımlar
 • Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Ücrete Dahil Boşnak Gecesi
 • Ücrete Dahil Makedon Gecesi
 • Bölgenin Seçkin 4* Otellerinde Konaklama
 • 6 Gece Otel Konaklaması  ve 6 Kahvaltı – 6 Akşam Yemeği (Otelde veya Restaurant’ta)
 • Ücrete Dahil Kosova Turu
 • Ücrete Dahil Balagaj (Sarı Saltuk-Alperenler Tekkesi) Turu
 • Ücrete Dahil St.Naum Manastırı,Resne, Manastır Turu
 • Ücrete Dahil Karadağ’da Budva, Kotor ve Perast Kasabası Turu
 • Ücrete Dahil Matka Kanyonu Turu
 • Ücrete Dahil Manastır (Bitola) Turu
 • Ücrete Dahil Tiran Turu
 • Ülke - Şehir Giriş, Turist Konaklama Vergileri ve Alan Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check-Point Ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.
 • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her Türlü Otel Ekstraları , Otel veya Yerel Eğlence Mekanlarında AlınanTüm İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 20 € ,65 Yaş  üstü yolculardan 35 €  alınır.
Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
03.07.2024899,00
729,00 €
1.099,00 €
929,00 €
899,00 €
729,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 709,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 709,00 €
Taksitler »
17.07.2024899,00
729,00 €
1.099,00 €
929,00 €
899,00 €
729,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 709,00 €
-Taksitler »
21.07.2024899,00
729,00 €
1.099,00 €
929,00 €
899,00 €
729,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 709,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 709,00 €
Taksitler »
31.07.2024899,00
719,00 €
1.099,00 €
919,00 €
899,00 €
719,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 699,00 €
-Taksitler »
14.08.2024899,00
709,00 €
1.099,00 €
909,00 €
899,00 €
709,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 689,00 €
-Taksitler »
18.08.2024899,00
719,00 €
1.099,00 €
919,00 €
899,00 €
719,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 699,00 €
-Taksitler »
01.09.2024899,00
699,00 €
1.099,00 €
899,00 €
899,00 €
699,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 679,00 €
-Taksitler »
11.09.2024899,00
699,00 €
1.099,00 €
899,00 €
899,00 €
699,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 679,00 €
-Taksitler »
13.10.2024899,00
649,00 €
1.099,00 €
849,00 €
899,00 €
649,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 629,00 €
-Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

14-21 Nisan / 28 Nisan-5 Mayıs / 12-19 Mayıs / 26 Mayıs-2 Haziran 
5-12 Haziran / 9-16 Haziran / 16-23 Haziran / 3-10 Temmuz / 17-24 Temmuz 
 21-28 Temmuz / 31 Temmuz-7 Ağustos / 14-21 Ağustos / 18-25 Ağustos
1-8 Eylül / 11-18 Eylül / 13-20 Ekim

1-Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri,rötarlardan ve uçuş iptallerinden İzmir ACADEMİC TOUR sorumlu tutulamaz

2-İzmir ACADEMIC TOUR gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-İzmir ACADEMIC TOUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

4-Dubrovnik Turu minimum 13 kişi olduğu takdirde gerçekleşecektir.

5-Yerel otoriteler tarafından veya farklı nedenlerden dolayı gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İzmir ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

6-Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

7-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi,diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri,geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

8-İzmir ACADEMIC TOUR havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

9-Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

10-Programda konaklamalarımızın tamamı 5* ve 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir.

11-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

12-Balkanlarda Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

13-Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz, pasaport ile geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentemiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

14-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

15-Tur programı İZMİR ACADEMİC TOUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

16-Bazı otellerde sunulan kahvaltı Türk yöresel mutfağında alışılagelmiş kahvaltılardan farklılık gösterebilmektedir. Bu kahvaltılar Kontinental kahvaltı olarak adlandırılmaktadır. Bazı otellerde,  grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

17-Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

18-Tur tarihinden önce acentamiz tarafından uçuş saatleri ve uçak biletleri rezervasyon numarası bilgisi paylaşılır. Grup rezervasyon olması nedeniyle, biletiniz olmadan da sadece pasaportunuz ile belirtilen saatte ve kontuarda check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

19-Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

20-Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

21-Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur.Kurallara uyulmaması halinde acentemiz uygulanacakTrafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

22-Uçaklı Balkanlar Turumuz ‘’ Uçakla Promosyon / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

23-İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak,Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. 

24-Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

25-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ

Turumuzda KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri

 • Uçaklı Balkan Turu için vize gerekmemektedir.
 

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.