UÇAKLI GAP TURLARI (Kış Sezonu Özel 4 Gün-3 Gece)

UÇAKLI GAP TURLARI (Kış Sezonu Özel 4 Gün-3 Gece)

 • Bölgenin Seçkin Otellerinde Konaklama Ayrıcalıklı
 • 4 Gün-3 Gece
 • Uçakla ve lüks küçük araçlarla konforlu bir seyahat

Tur Süresi

4 Gün-3 Gece

9.999,00 TL
'den itibaren

Konaklama

Bölgenin Seçkin Otellerinde Konaklama Ayrıcalıklı

Ulaşım

Uçakla ve lüks küçük araçlarla konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Gaziantep, Halfeti, Şanlıurfa, Göbeklitepe, Mardin, Kasımiye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı, Dara Antik Kenti, Beyaz Su, Mor Gabriel Manastırı, Midyat, Hasankeyf Diyarbakır

Tur Hakkında

Academic Tour Kalite ve Güvencesi ile...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


ACADEMİC TOUR  Kalitesi, Güvencesi ve Tecrübesi ile

KIŞ SEZONU ÖZEL PROGRAM 

 UÇAKLI BUTİK GAP TURLARI 

 BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE

 1 GECE ŞANLIURFA-1 GECE MARDİN-1 GECE MİDYAT  KONAKLAMA 

GAZİANTEP GİDİŞ-DİYABAKIR DÖNÜŞ

Gaziantep, Halfeti, Şanlıurfa, Göbeklitepe, Mardin, Kasımiye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı,
 Dara Antik Kenti, Beyaz Su, Mor Gabriel Manastırı, Midyat, Hasankeyf Diyarbakır

25-28 Ocak (Sömestir) / 27-30 Ocak (Sömestir) /31 Ocak-3 Şubat (Sömestir)
15-18 Şubat / 7-10 Mart   (4 Gün-3 Gece) 


1. Gün

GAZİANTEP-HALFETİ- ŞANLIURFA (Sıra Gecesi)

Siz değerli misafirlerimizle, sabah Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, saat 06:00 da kalkacak olan İzmir-Gaziantep uçuşumuzun check-in işlemlerini tamamlayarak saat 07:40’da GAZİANTEP Havalimanına iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşip, Gaziantep’te önce meşhur Katmer ve Beyran Çorbası ile kahvaltımızı yaptıktan sonra, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ gezisiyle turumuza başlıyoruz. Zeugma mozaik müzesindeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak. Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız. Rehberimizin bilgilendirmelerinin ardından, tarihi çarşılar bölgesine geçiyor ve ZİNCİRLİ BEDESTENİ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI’nı geziyoruz. Çekicin bakırla buluştuğu o dar sokaklara yani bakırcılar çarşısına yaklaşırken, bakır ustalarının çekiç sesleri sizi karşılıyor… Burada vereceğimiz serbest zamanda Hediyelik Eşya, Baklava ve Antep Fıstığı alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Gaziantep gezimizi tamamlayıp, tarihi ve doğası ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan KARAGÜL dizinin de çekildiği HALFETİ`ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat sürecek muhteşem bir Tekne Turuna (ekstra) çıkıyoruz. Gözlerinizi kapatıp rüzgarın kollarınızın arasından size dokunarak geçmesine izin verin... Yüzünüzü usulca okşayan serin bir rüzgarla birlikte zamanın yavaşladığını ve geçmişe doğru aktığını hissedeceksiniz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra Peygamberler şehri ŞANLIURFA`ya geçiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle (ekstra yemekli) Urfa kültürünün bir parçası olan yemekli SIRA GECESİ eğlencesine gidiyoruz. ŞANLIURFA’da 5*El Ruha Otel  veya 5*Dedeman vb. yerleşiyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

ŞANLIURFA- GÖBEKLİTEPE- BALIKLI GÖL- MARDİN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında yönümüzü GÖBEKLİTEPE’ye çeviriyoruz. 12.000 yıl önce inşa edilen ve Dünya tarih kitaplarının yeniden yazılmasını sağlayarak tarihin akışını değiştiren Göbeklitepe; Piramitlerden, Stonehengeden en az 7000 yıl daha eskidir. Tüm Dünya tarafından çok önemli ilgi odağı haline gelen Göbeklitepe, stilize edilmiş insan ve hayvan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları ve arkeolojik alanları ile ilgi çekiyor. Rehberimizin sunumlarıyla zenginleşen gezimizde zamanda yolculuk yapıyoruz. Göbeklitepe gezimizi tamamladıktan sonra, mistik tarihi ile dikkat çeken Urfa’nın Tarihi Merkezini gezmeye başlıyoruz. Burada ilk durağımız Balıklı Göl olacak... Kral Nemrut ile Hz. İbrahim arasında geçen hadiseleri rehberimizden dinledikten sonra Hz. İbrahim’in ateşe atıldığına inanılan Balıklıgöl (Halil-ül Rahman Gölü), Rakka valisi Rıdvan Ahmet Paşa tarafından (1736) inşa edilen  Rızvaniye Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü (Zelihanın Gözyaşları), Su Kanalları, panoramik olarak Urfa Kalesi, Mancınık Kuleleri ve Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara’yı rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Sonrasında Şanlıurfa'ya gidip de yöresel lezzetlerden tatmadan olmaz diyerek, isot kokulu şehrin damak çatlatan salça ve yöresel ürünlerinden tatmak ve Urfa’ya özgü ürünler alabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği molasının ardından, Urfa gezimizi tamamlayıp Viranşehir-Kızıltepe üzerinden yolumuza devam ediyoruz. “Dilin sustuğu, taşın konuştuğu şehir”, “Diller ve Dinler Şehri”, “Gündüz seyranlık, Gece Gerdanlık” tanımlamalarına mazhar olmuş MARDİN’e ulaşıyoruz. Mezopotamya kültürlerinin ve medeniyetlerinin bir harmonisi niteliğindeki rüya şehir Mardin’de;  Ptt Binası, Ulu Cami,  Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş tarihi yapılar, Mardin’in dar sokakları ve Abbara’ları gezeceğiz. Kulaklarınızı çocuk seslerine ve ara ara duyacağınız nal seslerine verin ve dar sokaklarda yürürken mutlaka elleriniz yüzlerce yıllık serin duvarlara dokunsun, işte o zaman Mardin’le biraz daha bütünleşmiş olacaksınız. Mardin çarşısında alışveriş için vereceğimiz serbest zamanda, yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri, badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar (Gümgüm) gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Tur tarihimize göre 4*Mesopotamia Garden Otel, Anemon Otel vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  Reyhani Gecesine gitmek isteyen konuklarımız turu satın aldıkları tarihte, Reyhani Gecesi için bölgenin meşhur Bağdadi Restorant veya Cerciş Murat Konağı Restoranttan önceden rezervasyon yaptırmalarını tavsiye ederiz.

3. Gün

KASIMİYE MEDRESESİ- DEYRULZAFARAN MANASTIRI- DARA ANTİK KENTİ –NUSAYBİN-BEYAZ SU-MİDYAT

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, güne Kasımiye Medresesi gezisi ile başlıyoruz. Artuklular döneminde yapımına başlanan ve 15. Yüzyılın sonlarında Akkoyunlu Sultan Kasım İbn Cihangir döneminde tamamlanmış olan Medrese’yi  rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra, Mardin’in büyülü topraklarında yüzünü Mezopotamya’ya dönmüş eşsiz eserlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı ile turumuza devam ediyoruz. Manastır M.Ö 2 binlere tarihlenen eski bir Şemsi tapınağının üzerine inşa edilmiş bu eşsiz yapıyı gezerken bölgenin kadim ırkı olan Süryanileri yakından tanıma şansımız olacak. Deyrulzafaran Manastırı ziyaretimiz ardından, öğle yemeği molası takiben, Doğu’nun Efes’i olarak kabul gören DARA ANTİK KENTİ’ne doğru hareket ediyoruz. Tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara, İmparator Anastasius'un (491-518) girişimleriyle 505 yılında, Doğu Roma İmparatorluğu’nun doğu sınırını Sasanilere karşı korumak için askeri amaçlı bir garnizon kenti olarak kurulmuştur. Dünyanın ilk biyolojik savaşına da ev sahipliği yapan bu tarihi alan Anadolu'nun en büyük tarihi toplu mezarlığını ve en büyük su sistemlerinden birini de içerisinde barındırmaktadır. Gezimiz içerisinde göreceğimiz yerlerden biri de Dara Sarnıç olacak. Merdivenler boyunca inerek eşsiz akustiği ve derinliği ile sizleri hayrete düşürecek bu alanda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında NUSAYBİN üzerinden BEYAZS 'ya hareket ediyoruz. Güneydoğu Anadolu’ da çok farklı bir doğal güzelliğe ve yeşiline sahip Beyaz Su mesire yerine doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil ağaçlarla kaplı ve gürül gürül suların aktığı bu cennet ortamda fotoğraf molası verdikten sonra Midyat’a ulaşıyoruz. Tur tarihimize göre  Katori Butik Otel, 5* Matiat Otel’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün

MİDYAT- MOR GABRİEL MANASTIRI-MİDYAT-HASANKEYF-BATMAN-DİYARBAKIR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, günümüzde bölgedeki süryanilerin ibadetlerini gerçekleştirdiği Mor Gabriel Manastırı gezisini gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Deyrulumur olarak da bilinen Mor Gabriel Manastırında öğrenci ve din adamlarının odaları, çeşitli mezarlıkları, kilise, çan kulesi, abbara, mutfak, öğrenci yurtları ve manastır avlusunu geziyoruz. Ardından“telkâri diyarı” MİDYAT’I gezmeye başlıyoruz. Orta Doğu ve Anadolu medeniyetlerinin mistik mimari dokusunu burada farklı bir tonda ve renkte hissedeceksiniz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda.. Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada kendini adeta bir orta çağ kentinde, film setinden bir sahnede hissedebiliyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri Midyat`a bir açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek alışverişler yaptıktan sonra ‘’Sıla’’ ‘’Hercai‘’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ni geziyoruz. Buradan hareketle Hasankeyf’e uğruyoruz. Tarihi antik dönemlere dayanan ve tarih boyunca medeniyetlerin kesişim noktası olmuş, Mezopotamya’nın önemli mirası Hasankeyf, yakın zamanda Ilısu barajının su tutması sebebiyle sular altında kalmış ve bu süreçte tarihi eserler Yeni Hasankeyf’e taşınmıştır. Burada geniş açıdan tarihi şehri görürken aynı zamanda binlerce mağara gibi doğal güzellikleri; Zeynel Bey Türbesi, El Rızk Cami, Hz. Süleyman Cami, Koç Cami, Kızlar Camii, Artuklu Hamı, İmam Abdullah Zaviyesi, Sultan Süleyman Külliyesi gibi Akkoyunlu ve Osmanlı dönemlerinden kalma tarihi güzellikleri görüyoruz. BATMAN üzerinden Güneydoğu Anadolu bölgesinin metropol şehri  DİYARBAKIR’a hareket ediyoruz. Karacadağın binlerce yıl önce patlamasından sonra etrafta beliren onlarca kilometrelik taş ve kaya denizi manzarasıyla rengi kırmızıya yakın bereketli topraklarda yolumuza devam ediyoruz. Diyarbakır’a  vardığımızda Anadolu’nun en eski camisi ve islam aleminde 5.inci harem-i şerifi olarak bilinen Ulu Cami, (dışarıdan) hemen yanında bulunan 35 yaş şiiri ile tanınan Türk şiirinin önemli şairlerinden  Cahit Sıtkı Tarancı’nın Kültür Evi’ni(restorasyonda dışarıdan anlatım)  Dört Ayaklı Minare (Şeyh Mutahhar Camii), Deliller Hanı’nı, Keçi Burcu, Mardin Kapı,  UNESCO 39'uncu Dünya Miras Komitesi Toplantısı'nda 'Dünya Kültür Mirası' olarak tescillenen Diyarbakır Surları ile Hevsel Bahçeleri’ ni On Gözlü Köprü'yü görerek, serbest zaman veriyoruz.  Ardından DİYARBAKIR Havalimanı’na geçiyor ve 23:05’te kalkacak olan SunExpress Hava Yollarına ait Diyarbakır-İzmir uçuşu ile, İZMİR’e ulaşıyoruz. Güzel anılarımızla ACADEMİC TOUR seyahatinde tekrar buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.    

Not*Uçuş saatinden 2 saat önce Havalimanında bulunmanız gerekmektedir

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Uçak Bileti Gaziantep Gidiş+ Diyarbakır Dönüş
 • Uçak Sonrası Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Belirtilen Otellerde  3 Gece Konaklama
 • Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı+2 Akşam yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 
 •  ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Yolda Alınan Kahvaltı
 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği
 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Halfeti Tekne Turu         
 • 1 Akşam Yemeği (Urfa Sıra Gecesi Yemekli)
 • 65 Yaş ve Üzeri Misafirler İçin Seyahat Sağlık Sigortası
 • Reyhani Gecesi
 • »ACADEMİC TOUR Seyahat Güvence Paketi
Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
25.01.202411.799,00 TL
9.999,00 TL
13.699,00 TL
11.999,00 TL
11.799,00 TL
9.999,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 8.399,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 8.399,00 TL
Taksitler »
27.01.202411.799,00 TL
9.999,00 TL
13.699,00 TL
11.999,00 TL
11.799,00 TL
9.999,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 8.399,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 8.399,00 TL
Taksitler »
31.01.202411.799,00 TL
9.999,00 TL
13.699,00 TL
11.999,00 TL
11.799,00 TL
9.999,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 8.399,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 8.399,00 TL
Taksitler »
15.02.202411.799,00 TL
9.999,00 TL
13.699,00 TL
11.999,00 TL
11.799,00 TL
9.999,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 8.399,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 8.399,00 TL
Taksitler »
07.03.202411.799,00 TL
9.999,00 TL
13.699,00 TL
11.999,00 TL
11.799,00 TL
9.999,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 8.399,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 8.399,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

25, 27, 31 Ocak • 15 Şubat • 07 Mart

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART önceden alınmasını öneririz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid ediniz.

»Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, öngörülemeyen durumlar vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu tutulamaz.

» Tur programı ACADEMİC TOUR. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

» Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır. (16-19-27-31-35-39-46 kişilik) Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

»Triple odalar, 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

» Gezi süresi 4 GÜN-3 GECE’ dir. Otel konaklaması 3 GECE’ dir.

» Bazı otellerde akşam yemekleri, yoğunluk durumuna göre, Set Menü veya Açık Büfe olarak verilebilir.

» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» Nemrut Dağı’na hava koşullarının müsaitlik durumuna göre çıkış yapılır.

»İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir. Gerekçe göstermeden yapılan iptaller, sigorta kapsamına girmez ve ücret iadesi gerçekleşmez.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.