2020 YILBAŞI BATUM TURU

2020 YILBAŞI BATUM TURU

 • SHERATON BATUMİ HOTEL'de konaklama ayrıcalığı ile
 • 3 Gün - 2 Gece
 • PEGASUS ile İzmir-Trabzon, SUN EXPRESS ile Trabzon-İzmir Uçuşu ve Lüks otobüslerle konforlu seyahat

 

TRABZON GİDİŞ-TRABZON DÖNÜŞ

   UÇAKLA YILBAŞI BATUM TURU    

Pasaportsuz - Kimlikle Geçiş Kolaylığı

Batum'da Yılbaşı Başka Bir Güzel...

5*SHERATON BATUMI HOTEL KALİTESİYLE KONAKLAMA AYRICALIĞI

(BATUM'UN EN GÜZEL OTELİNDE, MUHTEŞEM YILBAŞI EĞLENCESİ VE GALA YEMEĞİ FİYATLARA DAHİLDİR)

BATUM - ATATÜRK KÖŞKÜ - AYDER YAYLASI - MAKUNSETİ ŞELALESİ GEZİLERİ

30 ARALIK 2019 - 1 OCAK 2020 (3 Gün-2 Gece)

  !!! ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN!!!  

       SINIRLI KONTENJAN İÇİN ACELE EDİN !!! 

Kıbrıs Yılbaşı Programını incelemek isteyen misafirlerimiz bu linki tıklayabilirler.

Selanik Yılbaşı Programını incelemek isteyen misafirlerimiz bu linki tıklayabilirler.

 


1. Gün

PAZARTESİ

Sabah saat 08:40’ da Adnan Menderes Havalimanı’ nda buluşuyoruz. 10:15’ te kalkacak Sun Express Havayollarına ait, İZMİR-TRABZON  uçağımızın işlemlerini yaptırarak, saat 12:10’da TRABZON Havalimanına ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra, TRABZON, SOĞUKSU semtinde bulunan, Atatürk’ ün Trabzon’ a geldiğinde konakladığı ve sonrasında müze haline getirilerek, eşyalarının sergilendiği ATATÜRK KÖŞKÜ’ nü geziyoruz. Ayrıca GÜMÜŞ ve TELKARİ sanatı hakkında bilgi alıp, gümüş el dokuma hasır takımlar ve yine yöreye özgü gümüş takunya ve telkârinin ortak işlendiği çeşitli hediyelik eşya ve takı alışverişleri yapıyoruz. Buradan, uygun molalarla, RİZE-ARDEŞEN-ARHAVİ-HOPA üzerinden, TÜRKİYE-GÜRCİSTAN sınırımızı oluşturan, SARP SINIR KAPISI’ nda, pasaporta ihtiyaç olmadan sadece kimliklerimizle, GÜRCİSTAN-BATUM’a geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerleyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde, BATUM’ un doğasını gözlemliyor ve  BATUM’ un en güzel otellerinden biri olan  5*SHERATON BATUMİ OTEL’ e yerleşiyoruz. Otelimizde bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimiz, GÜRCÜ yemeği ve müziğinin yer aldığı eğlence mekanında akşam yemeğini alabilirler.(ekstra). Yine arzu edenler, şehrin  en çok kendinden söz ettirdiği, ışıl ışıl rengârenk aydınlatılmış yapılarının gece görüntüsü ve bulvarda yapılan MÜZİKLİ, IŞIKLI, SUGÖSTERİSİ’ ni izleyebilirler. Konaklama otelimizde.

2. Gün

SALI

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından, dileyen misafirlerimizle, KARADENİZ’ in kıyısında Mtsvane Kontskhi bölgesinde yer alan BATUM BOTANİK BAHÇESİ’ ni görmeye gidiyoruz. Rus botanikçi Kraslov tarafından yapılmış dünyanın en büyük botanik parklarından biridir. 111 dönüm üzerinde iki bini ağaç olmak üzere beş binden fazla bitki türünü içine almaktadır. Fotoğraflarımızla bu güzellikleri ölümsüzleştirdikten sonra, balı ile meşhur MACAHEL bölgesinde bulunan ve bir doğa harikası olan MAKUNSETİ ŞELALESİ’ ne hareket ediyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli anlardan sonra, BATUM Turumuza  devam ediyoruz. Önce, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan  SAINT ANDREW HEYKELİ, ÇORUH NEHRİ,  GONİO KÖPRÜSÜ’nü, Roma döneminden kalma GONIO APSAROS KALESİ’ ni göreceğiz. Farklı mimarileri ile dikkat çeken TERS BİNA, ADALET BİNASI önünde fotograf çekimi yapıyoruz. Buradan,  Osmanlılardan tek yadigar ORTA CAMİİ, SAAT KULESİ, ALFABE KULESİ’ni görerek şehir merkezine geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; TAÇSIZ KRAL olarak anılan Şair İLYA ÇAVÇAVADZE’ nin heykeli, TİYATRO BİNASI, POSEİDON HEYKELİ,  PİAZZA KULESİ, HÜKÜMET BİNASI, KAMU BİNALARI ve Avrupa Meydanı’nda bulunan, MEDEA HEYKELİ gibi görkemli yapıtlar bulunmaktadır..Güzel bir günün ardından, tekrar otelimize geri dönüyoruz. Akşam için hazırlıklarımızı yapıp, bu şık otelimizde muhteşem yılbaşı balosu ve nefis yemeklerden oluşan zengin menüsüyle, YENİ YILA MERHABA diyoruz. Gece geç saatlere kadar eğleniyoruz. Konaklama 5*SHERATON BATUMİ OTEL’ imizde.

3. Gün

ÇARŞAMBA

Yeni yılın ilk gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, BATUM’dan ayrılıyor ve  dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan FIRTINA VADİSİ’ nin göz kamaştıran doğa manzaraları eşliğinde, AYDER YAYLASI’ na hareket ediyoruz. Büyüleyici güzellikteki, GELİNTÜLÜ ŞELALESİ’ ni görüyor ve bu güzel manzarayı fotoğraflayarak, yaylada keyifli yürüyüşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra, ÇAY FABRİKASI’ na uğruyoruz. Dalından koparılan çayın geçirdiği evrelerini görerek, yetkililerden bilgi alıyor ve bizlere ikram edilen çaylarımızı yudumluyoruz. Çay alışverişlerimizi de tamamlayarak, SÜRMENE’ ye doğru hareket ediyoruz. Bıçağı ile meşhur Sürmene’ de, bıçak atölyelerinde alışverişlerimizide yaptıktan sonra, TRABZON’ a geçiyoruz. 20:45’ de kalkacak olan, Sun Express Hava Yollarının check-in işlemlerimizi yaptırıyoruz ve güzel anılarımızla saat 23:10’ da İZMİR’ e varıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Trabzon / Trabzon-İzmir Uçak Biletleri
 • Trabzon-Batum Ulaşımı
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Batum’ da 5*SHERATON BATUMI HOTEL’de 2 Gece Konaklama(1. Gün Yılbaşı Balosu ve Gala Yemeği Limitli Lokal İçki Dâhil,   2.Gün O.K Konaklama )
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm Otopark ve Otoban Ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • ACADEMIC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri,  Milli Park Girişi ve Botanik Park Giriş Ücretleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL Kapıda ödenebilir )
 • Öğle Yemekleri
 •  1 Akşam Yemeği
 • Otelde de belirlenen ekstralar
 • *65-80 yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 25 TL fark alınır.
 • Yolda alınan yiyecek ve içecekler

Tur Hareket Tarihleri

 

GÜRCİSTAN, BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA BİLGİLER ÖNEMLİDİR ...

- TÜRKİYE ile GÜRCİSTAN arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları BATUM' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Yanınıza almayı unutmayınız !!!

-1 Eylül 2019’dan itibaren YENİ TİP BİYOMETRİK KİMLİK KARTI ile geçiş yapılmaktadır. (Önemle Duyurulur!)
- TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır.
- Anne ve Baba ile aynı anda seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Sadece annesi veya sadece babası ile katılan 18 Yaş altı kesinlikle geçiş yapamaz. Bu durumda Noter onaylı Muvafakatname şarttır.
- Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve veriliş tarihinin 10 yılı aşmamış olması gerekiyor.
- 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Academic Tour sorumlu tutulamaz.
- Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır.
- KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
- Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Academic Tour sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir.
- Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Bu konuyla ilgili rehberimiz  turda bilgilendirme yapacaktır.

TUR HAKKINDA NOTLAR:

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. Academic Tour, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» Tur programı ACADEMİC TOUR kayıt formu maddeleri ile bir bütündür.

» Uçakla Yılbaşı Batum Turumuz ‘’Uçaklı Özel Ürün’’ kapsamındadır.  

» İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. 

» Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Gerekçe göstermeden yapılan iptaller, sigorta kapsamına girmemektedir.

»Masalarda soğuk servisler (yemekler) serpme şekilde hazır bulunacak, soğuk ikramların bitiminin ardından sıcak yemek servisine geçilecektir. Kişi Başı tercihe göre, 1 Şişe 35’lik lokal Şarap veya 1 Şişe 35’lik lokal Votka veya 2 Şişe Bira Lokal.(Bunların dışındaki Alkollü içecekler ekstra’dır) Alkolsüz İçecekler ücretsiz sınırsız olarak ikram edilecektir.

»Otel 0-5 yaş çocuk için çocuk yatağı vermemektedir. Otelde ilave yatak istenirse, 7-12 yaş ücretlendirilmesi yapılacaktır. Yatak  talebinizi rezervasyon anında acentamıza bildiriniz.

İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorum Yap


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Tur Süresi

3 Gün - 2 Gece


'den itibaren

Konaklama

SHERATON BATUMİ HOTEL'de konaklama ayrıcalığı ile

Ulaşım

PEGASUS ile İzmir-Trabzon, SUN EXPRESS ile Trabzon-İzmir Uçuşu ve Lüks otobüslerle konforlu seyahat

Gezilecek Yerler

FIRTINA DERESİ, MAKUNSETİ, AYDER YAYLASI , BATUM, BOTANİK BAHÇESİ, MAKUNSETİ ŞELALESİ

Tur Hakkında

SHERATON BATUMİ HOTEL'de YILBAŞI...Muhteşem Gala Eğlencesi

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

  Yardımcı Olalım

  Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

  Tıklayın Sizi Arayalım !

  Benzer Turlar

  1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2020/2021

  1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2020/2021

  399.00'den itibaren
  Size Özel KARADENİZ YAYLA TURU

  Size Özel KARADENİZ YAYLA TURU

  1899.00 TL 'den itibaren
  2-Otobüsle DOYA DOYA BALKANLAR (Gündüz Çıkışlı) 2020 / 2021

  2-Otobüsle DOYA DOYA BALKANLAR (Gündüz Çıkışlı) 2020 / 2021

  449.00'den itibaren

  Tercih Edilme Nedenlerimiz

  Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

  Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
  Erken Rezervasyon Avantajları
  Lüks Ulaşım ve Konfor
  Güvenilirlik
  Seçkin Otellerde Konaklama
  Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
  Güleryüz ve Samimiyet
  Güvenli Alışveriş

  E-BÜLTEN ABONELİĞİ

  Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.